Rajstopy z sieci rybackich – modna innowacja Gabrielli

zk

17.12.2021 10:42 Źródło: informacja prasowa
Strona główna Odpady, Recykling Rajstopy z sieci rybackich – modna innowacja Gabrielli

Partnerzy portalu

Rajstopy z sieci rybackich – modna innowacja Gabrielli - ZielonaGospodarka.pl
Fot. inf. prasowa

Rajstopy z sieci rybackich? Gabriella udowadnia, że to możliwe! Z odzyskanych z mórz i oceanów odpadów, dzięki procesom recyklingowym, powstają przędze, a z nich rajstopy. Zysk z ich sprzedaży wesprze Fundację Mare, która działa na rzecz ochrony Bałtyku.

Modna alternatywa dla klasyki

Przędze, z których powstały rajstopy now! ocean powstały z oceanicznych odpadów i są certyfikowane zgodnie ze światowym standardem przetwarzania Global Recycled Standard. Pozyskiwany z wyławianych z mórz i oceanów, porzuconych sieci rybackich polimer poliamidowy w fabrykach we Włoszech i Francji przetwarzany jest na włókna wysokiej jakości. Z nich w Łodzi, w fabryce Gabrielli przy Brukowej 13, powstają przyjazne środowisku rajstopy now! ocean w dwóch wersjach: 50 den i 100 den.

Now! ocean to rajstopy, które na nogach wyglądają jak najwyższej jakości klasyczne bestsellery marki Gabriella. Są ciepłe, czarne, kryjące, niezwykle gładkie w dotyku. Dzięki temu rajstopy now! ocean mogą być przyjazną środowisku alternatywą dla każdej kobiety, która szuka klasycznych, eleganckich dodatków.

Linia now! ocean jest kontynuacją działań, które podjęliśmy w zeszłym roku, produkując pierwsze na świecie rajstopy w 100% z przędz pochodzących z recyklingu. To dowód na to, że dzięki innowacjom technologicznym, moda może być bardziej przyjazna środowisku – mówi Sebastian Krajda, Brand manager marki Gabriella.

W opakowaniu now! ocean folię zastąpiono kompostowalnym odpowiednikiem powstałym na bazie PLA, czyli włókna w 100% wykonane z cukrów roślinnych, w tym przypadku z kukurydzy. A papier w opakowaniu pochodzi z materiałów odzyskanych (FSC).

Rajstopy z sieci - jak to jest zrobione?

Zanieczyszczenie mórz i oceanów plastikiem to niezwykle poważny problem ekologiczny. Każdego roku do wód morskich trafia od 4,8 mln do 12,7 mln ton plastiku! Jednym z najbardziej niebezpiecznych zanieczyszczeń pływających w morzach i oceanach są sieci rybackie. Nie dość, że zaśmiecają wody, to jeszcze stanowią śmiertelną pułapkę dla ryb i ssaków. Oczyszczenie z nich mórz i oceanów i wtórne wykorzystanie jako surowca pozytywnie wpływa na środowisko.

Recykling tworzyw sztucznych jest znacznie mniej energochłonny niż ich produkcja, przyczyniając się do obniżenia bilansu węglowego. Do produkcji artykułów zawierających materiały pochodzące z recyklingu, ponownie wykorzystuje się nadające się do tego surowce. W ten sposób oszczędzamy zasoby i chronimy środowisko - zmieniając odpady w nowe, wysokiej jakości przedmioty, w tym przypadku w przędze, z których powstają rajstopy.

10% zysku ze sprzedaży każdej pary rajstop z linii now! ocean marka Gabriella przeznacza na wsparcie Fundacji Mare, która od lat działa na rzecz ochrony Bałtyku. MARE jest jedyną organizacją pozarządową w Polsce, której działania skupiają się wyłącznie na ochronie ekosystemów morskich, ze szczególnym naciskiem na ochronę Bałtyku. Do głównych obszarów projektów realizowanych przez Fundację Mare należy właśnie oczyszczanie morza z odpadów morskich, w tym sieci widmo i plastiku, a zatem z tworzyw, z których powstają przędze wykorzystywane do produkcji rajstop now! ocean.

Partnerzy portalu

Ekokonsult

Surowce

 Ropa brent 83,76 $ baryłka  1,33% 11:11
 Cyna 23110,00 $ tona 0,64% 29 lis
 Cynk 2507,00 $ tona -0,87% 29 lis
 Aluminium 2177,00 $ tona 0,60% 29 lis
 Pallad 1021,53 $ uncja  -1,54% 11:10
 Platyna 936,30 $ uncja  -0,31% 11:11
 Srebro 25,06 $ uncja  0,08% 11:11
 Złoto 2038,40 $ uncja  -0,33% 11:11

Dziękujemy za wysłane grafiki.