Wynik wyszukiwania - "zielone technologie" - Wiadomości

Orlen na EKG 2024: dekarbonizacja to cel, do którego prowadzi wiele różnych ścieżek

Dekarbonizacja transportu stanowi największe wyzwanie dla całego procesu transformacji energetycznej Polski i UE - uważa Karol Wolff, dyrektor Biura Strategii i Transformacji Strategicznej ORLEN. Wszystko wskazuje bowiem na to, że w 2050 roku aż 80 proc. samochodów ciężarowych w Europie wciąż będzie zasilanych paliwami kopalnymi.
09.05.2024

Tychy ze środkami FST na "Tyski Hub Zielonej Gospodarki"

Budowę "Tyskiego Hubu Zielonej Gospodarki" - miejsca dla firm zajmujących się szeroko pojętą ekologią i zielonymi technologiami - przygotowuje samorząd Tychów. Inwestycję w niezagospodarowanej dotąd części budynku Zespołu Szkół Municypalnych wesprą środki Funduszu Sprawiedliwej Transformacji (FST).
22.03.2024

Dekada stołecznych mikroinstalacji – wyniki przyłączeń potwierdzają zainteresowanie fotowoltaiką i magazynami energii

Stoen Operator, w dziesięciolecie pierwszego przyłączenia mikroinstalacji do swojej sieci, podsumowuje wyniki za 2023 rok związane z przyłączeniami fotowoltaiki i magazynów energii. Dane pokazują rosnącą tendencję wprowadzania tych rozwiązań oraz wciąż utrzymujące się zainteresowanie Polaków alternatywnymi źródłami energii.
22.03.2024

Łącząc siły dla zrównoważonej przyszłości - Polski Kongres Klimatyczny 2024

Wielkie wyzwania wymagają wielkich odpowiedzi. W dniach 19-20 marca 2024 roku, stolica Polski stanie się epicentrum europejskich dyskusji na temat klimatu i energii podczas Polskiego Kongresu Klimatycznego i Central Northern European Climate Summit w Warszawie.
18.03.2024

Wydział Mechaniczny na Politechnice Koszalińskiej zmienił nazwę na Wydział Inżynierii Mechanicznej i Energetyki

1 lutego 2024 r. – świętujący w ubiegłym roku, podobnie jak cała uczelnia 55-lecie powołania – Wydział Mechaniczny Politechniki Koszalińskiej, zarządzeniem rektor dr hab. Danuty Zawadzkiej, prof. PK, zmienił nazwę na Wydział Inżynierii Mechanicznej i Energetyki.
14.02.2024

Targi EDU OFFSHORE WIND 2024 nabierają tempa!

Druga edycja największych w Polsce edukacyjnych targów kariery już za mniej niż 2 miesiące. Targi to wydarzenie organizowane zarówno dla młodzieży poszukującej pracy w perspektywicznej branży offshore, która bardzo dynamicznie rośnie, jak również dla innowacyjnych firm potrzebujących wykwalifikowanych pracowników. Tegoroczna edycja zapowiada się bardzo ciekawie. Targi odbędą się w dniach 5-6 marca w AmberExpo w Gdańsku. Hasłem tegorocznej edycji jest „Zarażamy młodzież pasją do zielonej energetyki!”
25.01.2024

Jak wygląda zrównoważona fabryka przyszłości?

Świat stanął przed koniecznością podjęcia zdecydowanych działań w kierunku zielonej transformacji. Jednak aby osiągnąć cel neutralności klimatycznej Unii Europejskiej do 2050 roku, kluczowe jest przekształcenie całego sektora produkcyjnego, co spowoduje znaczące przemiany w funkcjonowaniu i organizacji fabryk. Odpowiadając na te zmiany, Arup, międzynarodowa firma zajmująca się zrównoważoną inżynierią, opracowała koncepcję przyjaznego dla otoczenia zakładu, dostosowanego do zmian klimatycznych. Jak wygląda zielona fabryka przyszło
27.12.2023

Politechnika Gdańska podsumowała rekrutację. Zielone technologie wśród najbardziej obleganych kierunków

Politechnika Gdańska podsumowała główny etap rekrutacji. W nowym roku akademickim dla studentów przygotowano 5,3 tys. miejsc na 37 kierunkach studiów pierwszego stopnia.
31.07.2023

Zielone technologie: zaawansowane umiejętności cyfrowe: Dostosuj się do wymagań rynku i technologicznego rozwoju

W ramach europejskiego projektu Level Up współpracując z 14 partnerami z 7 krajów Regionalna Izba Gospodarcza Pomorza realizuje program szkoleń 15000 pracowników kadry managerskiej MŚP w podnoszeniu kwalifikacji cyfrowych: levelup-skills.eu
23.06.2023

Jak przyszłość fotowoltaiki widzą: rząd, firmy z branży PV oraz autorzy raportu „Rynek fotowoltaiki w Polsce”?

Raport „Rynek fotowoltaiki w Polsce 2023”, wywołał szerszą dyskusję, gdyż wbrew pogarszającym się, w stosunku do 2021 roku, nastrojom w branży PV, wykazał rekordowe wzrosty mocy w 2022 roku - wzrost o 4,7 GW, zapowiedział kolejny rekord w 2023 roku - wzrost o 5,5 GW i uzyskanie już w 2025 roku łącznej mocy zainstalowanej sięgającej 27 GW, w sytuacji gdy rząd taką moc przewiduje dopiero w 2030 roku.
21.06.2023

Fabryka PepsiCo pod Środą Śląską otwarta. Arup: to najbardziej ekologiczny zakład firmy w Europie

W dniu 31 maja br. otwarto fabrykę PepsiCo w miejscowości Święte koło Środy Śląskiej. Jest to najbardziej zrównoważony zakład produkcyjny koncernu w Europie. Za projektowanie i zarządzanie procesem budowy odpowiedzialna była firma Arup, specjalizująca się w zrównoważonej inżynierii, która współtworzyła takie obiekty, jak nowy browar Carlsberg w Hamburgu, zakład cukierniczy Cadbury-Wedel w Skarbimierzu czy fabryka Toyoty w tureckim Adapazari. Dzięki ekologicznym rozwiązaniom opracowanym przez Arup, polski zakład PepsiCo już wkrótc
01.06.2023

Naukowcy: skutecznie działania na rzecz neutralności klimatycznej oznaczają głęboką transformację

Skuteczne działania na rzecz neutralności klimatycznej oznaczają głęboką transformację większości aspektów gospodarki, systemu energetycznego, rynków międzynarodowych i globalnych ram współpracy - czytamy we wspólnej deklaracji naukowców kilkudziesięciu akademii nauk.
26.05.2023

Zielona transformacja do 2050 roku może wygenerować dla światowej gospodarki ponad 10 bilionów dolarów

Przemysł związany z wprowadzaniem zielonej transformacji do 2050 roku ma przynieść światowej gospodarce dodatkowe 10,3 biliona dolarów, co stanowiłoby równowartość 5,2% światowego PKB, jak tak wynika z raportu „The Global Green Economy. Wykorzystanie szansy” sporządzonego przez specjalistów z Oxford Economics oraz firmy Arup. Raport prezentuje jednocześnie nowe spojrzenie na to, jakie konkretne działania podjąć w celu zbudowania polityki, która będzie efektywna zarówno ekologicznie, jak i gospodarczo.
12.05.2023

W Estonii powstanie pierwsza na świecie ogólnokrajowa dolina wodorowa

W Estonii powstaje pierwsza na świecie ogólnokrajowa dolina wodorowa - w ostatnich tygodniach czołowe estońskie firmy, organizacje i podmioty naukowe podpisały porozumienie o stworzeniu Hydrogen Valley Estonia. Jednym z sygnatariuszy dokumentu jest Eesti Energia - państwowa grupa energetyczna, obecna również na polskim rynku poprzez spółkę Enefit.
09.05.2023

Naukowcy rzucają wyzwanie śmieciom z jednorazowych wyrobów medycznych i opakowań

Jedno łóżko szpitalne każdego dnia generuje około 3 kg plastikowych śmieci. Aby uczynić szpitale bardziej „zielonymi”, międzynarodowe konsorcjum, koordynowane przez polską uczelnię, opracowuje technologię wytwarzania „roślinnych” polimerów. Posłużą one do produkcji biodegradowalnych opakowań medycznych wyrobów jednorazowego użytku.
20.02.2023

OX2 przystępuje do współpracy w zakresie zielonego wodoru

Deweloper zamierza dostarczać gaz ze swojego parku energetycznego Möckelö do fabryki Orkla Group na Aland.
08.02.2023

Eko-Konsult zapewnia wielowymiarowe bezpieczeństwo w przemyśle

W czasie transformacji energetycznej, w którą zaangażowane są niemal wszystkie sektory przemysłu w kraju, niezwykle ważne są kwestie bezpieczeństwa – zarówno przemysłowego, jak i ochrony środowiska. Przy planowanych inwestycjach warto posłużyć się radą doświadczonych partnerów. Takim jest Eko-Konsult.
20.01.2023

Prezes KGHM w Davos: transformacja energetyczna to dla spółki wyzwanie i wielka szansa

Transformacja energetyczna to dla KGHM nie tylko wyzwanie, ale także wielka szansa; zielone technologie, rozwój sztucznej inteligencji czy sieci 5G łączy miedź - zwrócił uwagę w Davos prezes KGHM Polska Miedź Tomasz Zdzikot.
19.01.2023

Inwestycje w OZE mogą pomóc uchronić firmy przed bankructwem [WIDEO]

Rok 2022 można uznać za najtrudniejszy w historii rynku energetycznego, dlatego eksperci z jeszcze większą nadzieją spoglądają w potencjał drzemiący w OZE. Jak wskazywał podczas konferencji Areopag 2022 Piotr Ostaszewski, prezes firmy Ekovoltis/e2V, inwestowanie w zieloną energię to obecnie coraz mniej kwestia wizerunkowa, lecz kluczowy sposób balansowania budżetów przedsiębiorstw.
23.12.2022

Ceny energii uderzają w polskie firmy

Zdaniem firm przemysłowych z sektora MŚP w nadchodzących miesiącach wpływ na ich przyszłość będą miały przede wszystkim rosnące ceny energii. Tak odpowiedział co drugi (53,3 proc.) przedsiębiorca badany na zlecenie Siemens Financial Services w Polsce. 40 proc. ankietowanych wskazywało na wysoką inflację, a ponad 31 proc. na braki kadrowe. Łącznie przedsiębiorcy wymienili aż sześć najistotniejszych czynników, które mają najmocniej wpływać na badane branże w najbliższym czasie. To dwa razy więcej niż w roku ubiegłym.
15.12.2022

Zielone światło dla największego na świecie projektu PtX

Na środowym posiedzeniu rada miejska gminy Aabenraa przyjęła plan, który został sporządzony w celu umożliwienia powstania obiektu Power-to-X w Kassø. Firma European Energy otrzymała 53 mln euro finansowania z Duńskiego Funduszu Zielonych Inwestycji i wystąpiła już o pozwolenia na budowę największej na świecie fabryki e-metanolu w tym rejonie.
30.11.2022

Cyfrowe technologie będą kluczowe w walce ze zmianami klimatu. Polskie start-upy już dziś przodują w takich rozwiązaniach

Nowe technologie z jednej strony same generują emisję CO2 i rosnące zapotrzebowanie na energię. Z drugiej mają ogromny potencjał wspierania zielonej transformacji w innych branżach i dziedzinach życia. Natomiast Polska już w tej chwili jest hubem dla technologicznych eko start-upów, których rozwiązania są ukierunkowane właśnie na walkę ze zmianami klimatu i zrównoważony rozwój. Ten potencjał chcą zwiększyć OVHcloud i InnoEnergy, które uruchomiły program akceleracyjny dedykowany takim spółkom.
15.10.2022

Cyfrowe technologie będą kluczowe w walce ze zmianami klimatu. Polskie start-upy już dziś przodują w takich rozwiązaniach

Nowe technologie z jednej strony same generują emisję CO2 i rosnące zapotrzebowanie na energię. Z drugiej mają ogromny potencjał wspierania zielonej transformacji w innych branżach i dziedzinach życia. Natomiast Polska już w tej chwili jest hubem dla technologicznych eko start-upów, których rozwiązania są ukierunkowane właśnie na walkę ze zmianami klimatu i zrównoważony rozwój. Ten potencjał chcą zwiększyć OVHcloud i InnoEnergy, które uruchomiły program akceleracyjny dedykowany takim spółkom.
14.10.2022

McDonald’s w Polsce wyznacza trendy w obszarze zrównoważonego rozwoju

Równo trzydzieści lat od otwarcia pierwszej w Polsce restauracji McDonald’s, firma publikuje pierwszy w swej historii raport ESG. Dokument podsumowuje 2021 rok i określa strategiczne cele rozwojowe na kolejne lata.
13.09.2022

MFW a Krajowy Plan Odbudowy – stocznie i porty

Ostatnio, szczególnie w środowisku związanym z Morską Energetyką Wiatrową na polskich obszarach morskich, pojawiają się głosy, iż zarówno dla branży stoczniowej, jak i infrastruktury terminalowej, związanej z branżą offshore, remedium jest Krajowy Plan Odbudowy i Zwiększenia Odporności (KPO). Czy na pewno jest to realne biorąc pod uwagę obecną sytuację?
21.08.2022

RWE inwestuje ponad 5 mld euro w zielone technologie

Nowe farmy wiatrowe, elektrownie słoneczne o zainstalowanej mocy 1,2 gigawata oddane do użytku w pierwszej połowie 2022 roku - to około 20 proc. więcej energii elektrycznej z OZE. Aktualnie w budowie deweloper RWE posiada zielone aktywa o łącznej mocy 4,8 gigawatów w 11 krajach. Skorygowany zysk netto w wysokości 1,6 mld euro przekracza poziom z pierwszej połowy poprzedniego roku.
14.08.2022

Polacy chcą zielonej energii

Ani pandemia, ani wojna w Ukrainie nie sprawiły, że odłożyliśmy ekologiczne aspiracje na później. Rekordowe 89 proc. Polaków chciałoby w Polsce energetyki opartej na źródłach odnawialnych, a tylko 8 proc. jest za pozostaniem przy węglu - wynika z tegorocznego badania Blue Media “Postawy ekologiczne Polek i Polaków”.
29.06.2022

Prawie połowa powierzchni magazynowych z zielonym certyfikatem [WIDEO]

W 2012 roku całkowite zasoby nowoczesnej powierzchni magazynowej w Polsce nieznacznie przekraczały poziom 7 mln mkw., teraz jest już ok. 25 mln mkw. Z tego 41 proc. to magazyny z zielonymi certyfikatami – wynika z raportu „Zrównoważone certyfikowane budynki 2022” PLGBC. Jeszcze rok temu ten udział wynosił 28 proc.
21.06.2022

Parlament Europejski odrzucił sprawozdanie o rewizji unijnego systemu handlu emisjami

Europosłowie odrzucili na sesji plenarnej w Strasburgu sprawozdanie o rewizji unijnego systemu handlu emisjami. W efekcie trzy projekty wchodzące w skład pakietu Gotowi na 55 (Fit for 55) odesłano do komisji ochrony środowiska naturalnego PE.
09.06.2022

Europejski system handlu emisjami, który obejmuje ponad 10 tys. elektrowni i fabryk, czeka reforma

Celem unijnego systemu handlu emisjami (ETS) jest ograniczenie emisji dwutlenku węgla pochodzących z przemysłu. EU pracuje nad aktualizacją systemu ETS, która dostosuje go do podwyższonych celów w zakresie redukcji emisji.
09.06.2022

Finansowanie zielonych technologii związanych z transformacją energetyczną

Finansowanie projektów związanych z transformacją energetyczną oraz wyzwania stojące przed tego typu inwestycjami stały się tematem debaty 28 trzeciego dnia Szczytu Klimatycznego TOGETAIR 2022
25.04.2022

Polskie firmy przodują w innowacyjnych i ekologicznych projektach finansowanych z funduszy norweskich

– Realizujemy cztery programy w Rumunii, Bułgarii, Chorwacji i Grecji, ale skala programu w Polsce jest mniej więcej taka sama albo nawet większa niż w tych czterech pozostałych razem wziętych – mówi Magnar Ødelien z agencji Innovation Norway, która jest norweskim partnerem PARP we wdrażaniu programu „Rozwój przedsiębiorczości i innowacje” finansowanego z Funduszy Norweskich. – Ten program spotyka się z dużym zainteresowaniem polskich przedsiębiorców – dodaje Mikołaj Różycki, zastępca prezesa PARP.
04.04.2022

A gdyby prąd, ciepło i woda były niemal za darmo? NCBR chce udowodnić, że to możliwe

Przynajmniej kilkukrotnie mniejsze zużycie energii, pozyskiwanie prądu z własnych źródeł, produkowanie ciepła wtedy, gdy jest najtańsze, by zmagazynować je na później, a do tego używanie wody z deszczówki do wszystkich domowych potrzeb – to tylko niektóre ze sposobów na radykalne zmniejszenie comiesięcznych rachunków.
28.03.2022

MRiT: W relacjach z Wielką Brytanią stawiamy na inwestycje, innowacje i zielone technologie

Wzmocnienie polsko-brytyjskiej współpracy gospodarczej, wzajemne inwestycje, zielone technologie i innowacyjne projekty, to główne tematy Polsko-Brytyjskiego Forum Biznesu w Warszawie. W wydarzeniu uczestniczył wiceszef MRiT Grzegorz Piechowiak.
10.03.2022

Transformacja energetyczna Polski w obliczu ambitnych celów unijnych - Fit for 55

Wyzwania związane z transformacją energetyczną Polski w najbliższych latach są ogromne. Poprawa infrastruktury przesyłowej, zwiększenie efektywności OZE, a także inwestycje w energetykę jądrową i nowe technologie stanowią, zdaniem ekspertów branży energetycznej, skuteczny sposób odejścia od paliw kopalnych.
09.03.2022

Grupa Azoty wytwarza nawozy na pełnych zdolnościach produkcyjnych

Wytwarzamy nawozy na pełnych zdolnościach produkcyjnych i sprzedajemy wszystko – poinformowała PAP Grupa Azoty. Jak oceniła, "rynek jest trudny". Po wprowadzeniu zerowego VAT na nawozy, spółka przewiduje, że dotychczasowe ceny netto staną się cenami brutto.
01.02.2022

MKiŚ: rusza nabór w IX edycji programu GreenEvo – Akceleratora Zielonych Technologii

W poniedziałek rozpoczyna się nabór wniosków konkursowych do IX edycji programu GreenEvo – Akceleratora Zielonych Technologii - poinformowało Ministerstwo Klimatu i Środowiska. Program jest skierowany do przedsiębiorców, nabór potrwa do 3 lutego lub do rejestracji 50 wniosków.
20.12.2021

Startuje program „Innowacje w obszarze wód śródlądowych lub morskich - Blue Growth”

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP) informuje, że dzięki zwiększeniu budżetu na program „Rozwój przedsiębiorczości i innowacje” projekty z listy rezerwowej, w ramach schematu „Technologii przyjaznych środowisku”, zostały rekomendowane do wsparcia. Dodatkowe środki finansowe zostaną także wykorzystane na sfinansowanie nowej edycji konkursu w schemacie „Innowacje w obszarze wód śródlądowych lub morskich - Blue Growth”.
14.12.2021

Minister Moskwa o planach przyspieszających zielone inwestycje

Przechodzenie na gospodarkę zeroemisyjną, a także przyspieszenie zielonych inwestycji w regionie krajów V4, to główny temat rozmów podczas panelu „Recovery Plan – An Opportunity To Speed Up Green Investment In V4 Countries” na konferencji Central European Energy Conference 2021. W wydarzeniu, które odbyło się 22 listopada 2021 r., udział wzięła minister klimatu i środowiska Anna Moskwa.
24.11.2021

Lotnisko w Edynburgu współpracuje z Ørsted w celu dekarbonizacji podróży lotniczych

Lotnisko w Edynburgu chce stać się jednym z najbardziej przyjaznych środowisku portów lotniczych na świecie.
09.11.2021

VII Kongres Klastrów Polskich

Tegoroczny Kongres Klastrów Polskich odbył się pod hasłem „Nowe programy europejskie na lata 2021-2027”. Eksperci debatowali na temat finansowania rozwoju, innowacji i odbudowy Polski w nowej perspektywie finansowej i po kryzysie Covid-19. Wydarzenie można było śledzić online na kanale YouTube oraz na stronie Kongresu.
08.11.2021

Brytyjski rząd przedstawił plan osiągnięcia zerowej emisji netto do 2050 r.

Brytyjski rząd opublikował we wtorek "Strategię Zero Netto", czyli plan wyszczególniający, w jaki sposób Wielka Brytania chce zrealizować ogłoszone zobowiązanie, by do 2050 r. stać się krajem z zerową emisją netto gazów cieplarnianych.
20.10.2021

Wiceminister Ireneusz Zyska podczas prezentacji laureatów GreenEvo na targach WETEX w Dubaju

Podczas trwających w ramach Expo 2020 targów WETEX odbył się panel „Meet GreenEvo companies - reliable suppliers of smart eco-friendly solutions whose effectiveness is guaranteed by the government of Poland”. Spotkanie, które miało miejsce 6 października 2021 r. otworzył wiceminister klimatu i środowiska, Pełnomocnik Rządu ds. OZE Ireneusz Zyska.
08.10.2021

„Fueld by nature” – konferencja Ministerstwa Klimatu i Środowiska na Expo 2020

W ramach targów Expo 2021 w Dubaju Ministerstwo Klimatu i Środowiska zorganizowało konferencję „Fueld by nature”, podczas której poruszono tematy związane z polskim wkładem w rozwój elektromobilności, największymi wyzwaniami na drodze do transformacji energetycznej w Polsce oraz wizją zrównoważonych, zeroemisyjnych miast. Wydarzenie odbyło się 3 października 2021 r.
05.10.2021

Eksperci przemysłu lotniczego na MSPO: mamy rewolucję w napędach, ta dekada będzie krytyczna

„Przemysł lotniczy, aby kontynuować rozwój musi postawić na zielone technologie, jak napędy wodorowe czy hybrydowe” – powiedział 8 września Marian Lubieniecki podczas XXXI Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego w Kielcach.
14.09.2021

PepsiCo zainwestuje ponad 1 mld zł w budowę kolejnego ekologicznego zakładu w Polsce

- Nowy zakład stanie się największym i najbardziej zrównoważonym środowiskowo obiektem PepsiCo w Europie; - Dzięki inwestycji w regionie powstanie 450 miejsc pracy, a wytwarzane w zakładzie produkty będą eksportowane do ponad 20 europejskich krajów; - Obiekt uzyska neutralność klimatyczną do roku 2035 i będzie wykorzystywać najnowsze rozwiązania technologiczne w zakresie zrównoważonego rozwoju.
27.08.2021

KIG: Polska musi przeprowadzić zieloną rewolucję w energetyce siłami spółek państwowych

Transformacja polskiej energetyki na bardziej zieloną dokona się głównie siłami krajowych firm. Inwestycje w nowe zielone technologie i źródła energii to dla biznesu duża szansa, ale i wyzwanie.
02.07.2021

Ruszyła budowa największego na świecie magazynu energii

Pierwsze komponenty do przechowywania akumulatorów zainstalowano w Manatee Energy Storage Center na Florydzie w Stanach Zjednoczonych, która jest jak dotąd największym magazynowym projektem solarnym PV-plus.
30.06.2021

PAIH chce pokazać Nowej Zelandii siłę polskiej gospodarki - w tym zielone technologie i energetykę

Zależy nam na zaprezentowaniu siły polskiej gospodarki i naszych firm – mówi PAP Jakub Wilchelm z PAIH odnosząc się do forum Polska-Nowa Zelandia. Chcemy, by Polska była postrzegana jako naturalny lider naszego regionu, kraj o ogromnym potencjale gospodarczym.
24.06.2021

BOŚ Bank i NCBR chcą wspierać zielone technologie

Bank Ochrony Środowiska (BOŚ Bank) podpisał z Narodowym Centrum Badań i Rozwoju (NCBR) umowę w zakresie wspierania rozwoju zielonych technologii. - Współpraca BOŚ Banku, NCBR oraz kapitału prywatnego ma umożliwić komercjalizację pomysłów i przyczynić się do sukcesów polskich przedsiębiorców wprowadzających na rynek nowoczesne rozwiązania - poinformowali sygnatariusze umowy.
15.06.2021

Jak Polska zaprezentuje się światu OZE podczas Wystawy Światowej Expo 2020 w Dubaju?

Już za 140 dni rozpocznie się największe wydarzenie promocyjno-gospodarcze na świecie – Wystawa Światowa Expo 2020 w Dubaju. Wydarzenie zostało przełożone o rok ze względu na pandemię koronawirusa, lecz utrzymało charakter stacjonarny. Polska wkracza w kluczową fazę przygotowań, za które odpowiada Polska Agencja Inwestycji i Handlu.
14.05.2021

Marszałek woj. śląskiego na TOGETAIR: przyspieszajmy transformację energetyczną

Gorąco zachęcam, aby przyspieszać procesy transformacji energetycznej – mówił w czwartek na szczycie klimatycznym TOGETAIR marszałek woj. śląskiego Jakub Chełstowski. Wezwał jednocześnie do koncentrowania tam interwencji finansowej - ze względu na największe skutki gospodarcze i społeczne transformacji.
22.04.2021

Nowa umowa NFOŚiGW i NCBR będzie finansować tworzenie, wdrażanie i komercjalizację zielonych technologii

Współpracę przy tworzeniu, a następnie wdrażaniu i komercjalizacji zielonych technologii przewiduje podpisana w czwartek umowa między NFOŚiGW i NCBR. Umowa zakłada m.in. współfinansowanie badań naukowych, prac rozwojowych i wdrożeniowych.
08.04.2021

Dziękujemy za wysłane grafiki.