Firma Ocean Winds w Polsce po raz drugi z rzędu otrzymała certyfikat Great Place to Work

Strona główna Energetyka, OZE Firma Ocean Winds w Polsce po raz drugi z rzędu otrzymała certyfikat Great Place to Work

Partnerzy portalu

Firma Ocean Winds w Polsce po raz drugi z rzędu otrzymała certyfikat Great Place to Work - ZielonaGospodarka.pl
Fot. Ocean Winds

Ocean Winds (OW), międzynarodowa spółka prowadząca działalność w sektorze morskiej energii wiatrowej, powołana z inicjatywy spółek EDP Renewables (EDPR) i ENGIE (w stosunku 50:50), drugi rok z rzędu otrzymała w Polsce certyfikat Great Place To Work. OW obecnie pracuje w Polsce nad projektem BC-Wind, który będzie operacyjny od 2027 roku. Proces przyznawania certyfikatu GPTW obejmuje dwa etapy: jeden to niezależna analiza, a drugi wymaga zaangażowania pracowników, którzy przekazują swoje opinie w ramach wypełnianej ankiety, przedstawiając wierny obraz środowiska pracy OW.

OW, z zespołem liczącym blisko 50 pracowników, zajmuje się dostarczaniem do kraju czystej energii. Kacper Kostrzewa, dyrektor projektu BC-Wind spółki Ocean Winds w Polsce, mówi: „Jesteśmy dumni z faktu, że po raz drugi z rzędu otrzymaliśmy certyfikat Great Place to Work. Tegoroczne działania naszego utalentowanego i zaangażowanego zespołu odegrały zasadniczą rolę w ciągłym rozwoju projektu BC-Wind. Z niecierpliwością czekamy na nowy rok: wyznaczyliśmy sobie ambitne cele. Nieustannie pracujemy nad tym, by przyszłość Polski w dziedzinie morskiej energii wiatrowej była ekscytująca”. 

Ocean Winds angażuje się również w rozwijanie i wspieranie młodych talentów w Polsce, promując programy edukacyjne w miejscowych szkołach technicznych w ramach programu edukacyjnego „Kariera z Wiatrem”, który uświadamia przyszłym pokoleniom rosnące znaczenie sektora morskiej energii wiatrowej w regionie bałtyckim i globalne możliwości spółki Ocean Winds w kraju. 

Ocean Winds czwarty raz z rzędu otrzymała certyfikat Great Place to Work w Hiszpanii, gdzie mieści się siedziba główna; trzeci rok z rzędu w Wielkiej Brytanii, która jest największym rynkiem, na którym OW prowadzi obecnie cztery projekty morskiej energetyki wiatrowej; oraz po raz pierwszy w Stanach Zjednoczonych, gdzie w fazie rozwojowej znajdują się trzy projekty.   

Bautista Rodriguez, dyrektor generalny Ocean Winds, skomentował to następująco: „To dla nas wielki zaszczyt, że nasi pracownicy uważają Ocean Winds za świetne miejsce do pracy. Dzięki temu OW jest uznawana za spółkę o motywującej kulturze pracy, w której dba się o dobre samopoczucie i rozwój pracowników. Zamykamy rok 2023 ze znaczącymi osiągnięciami biznesowymi, które nie byłyby możliwe bez zaangażowania każdego z naszych pracowników – i właśnie dlatego OW to świetne miejsce do pracy”.

Ocean Winds (OW) to międzynarodowa spółka prowadząca działalność w dziedzinie morskiej energii wiatrowej, utworzona jako wspólne przedsięwzięcie (joint venture), w stosunku 50:50, spółek EDP Renewables i ENGIE. Jesteśmy przekonani, że morska energia wiatrowa jest zasadniczym elementem globalnej transformacji energetycznej, dlatego opracowujemy, finansujemy, budujemy i prowadzimy projekty morskich farm wiatrowych na całym świecie.  

Gdy w 2019 roku EDPR i ENGIE połączyły swoje morskie obiekty energetyczne i program prac, mając na celu utworzenie Ocean Winds, spółka dysponowała wówczas łączną mocą 1,5 GW w budowie i dalszymi 4,0 GW w ramach prac rozwojowych.  OW w szybkim tempie rozbudowuje swój portfel, a obecnie dąży do realizacji celu, jakim jest uzyskanie mocy 5-7 GW do 2025 roku, wliczając w to projekty już działające i będące w przygotowaniu, a także 5-10 GW w ramach projektów w trakcie zaawansowanych prac rozwojowych. Obecnie zdolność energetyczna brutto OW, licząc obiekty już działające, będące w budowie i na etapie zaawansowanych prac rozwojowych, osiągnęła 16,6 GW.

Partnerzy portalu

ase_390x150_2022

Surowce

 Ropa brent 83,76 $ baryłka  1,33% 11:11
 Cyna 23110,00 $ tona 0,64% 29 lis
 Cynk 2507,00 $ tona -0,87% 29 lis
 Aluminium 2177,00 $ tona 0,60% 29 lis
 Pallad 1021,53 $ uncja  -1,54% 11:10
 Platyna 936,30 $ uncja  -0,31% 11:11
 Srebro 25,06 $ uncja  0,08% 11:11
 Złoto 2038,40 $ uncja  -0,33% 11:11

Dziękujemy za wysłane grafiki.