POWER CONNECT EXPO_2024_strona główna
GEOFUSION
Energetyka atomowa

USA. Minister Moskwa: Decyzja o wyborze partnera budowy pierwszej elektrowni jądrowej jeszcze w tym roku; pierwszy reaktor powstanie w 2033 r.

Rządowy program energetyki jądrowej przebiega zgodnie z planem i jeszcze w tym roku zapadnie decyzja o wyborze partnera zagranicznego budowy pierwszej elektrowni w Polsce - zapewniła w niedzielę minister klimatu i środowiska Anna Moskwa w Waszyngtonie po spotkaniu z minister energii USA Jennifer Granholm. Dodała, że pierwszy z trzech reaktorów powinien powstać w 2033 r.

23.10.2022, 20:28
Energetyka atomowa

USA. Wicepremier Sasin: jesteśmy bardzo blisko wyboru Westinghouse na partnera budowy pierwszej elektrowni jądrowej

Jesteśmy już bardzo blisko wyboru zagranicznego partnera budowy pierwszej elektrowni jądrowej w Polsce w ramach rządowego programu - powiedział w niedzielę w Waszyngtonie wicepremier, minister aktywów państwowych Jacek Sasin po spotkaniu z minister energii USA Jennifer Granholm. Jest "bardzo duża szansa", że będzie nim amerykański koncern Westinghouse - dodał.

23.10.2022, 20:21
Energetyka, OZE

Ukraina. Minister: 90 proc. mocy energetyki wiatrowej wyłączonych z powodu wojny

W wyniku inwazji rosyjskiej 90 proc. mocy ukraińskiej energetyki wiatrowej i około 45-50 proc. mocy energetyki słonecznej jest wyłączonych z eksploatacji - poinformował w niedzielę minister energetyki Ukrainy Herman Hałuszczenko.

23.10.2022, 20:15
Utylizacja odpadów, spalarnie śmieci

Gorlice. Zakończył się wywóz niebezpiecznych chemikaliów z terenu b. rafinerii

Zakończył się wywóz niebezpiecznych odpadów z nielegalnego składowiska na terenie b. rafinerii w Gorlicach (Małopolskie). Środki na ten cel gmina uzyskała głównie z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Cała operacja kosztowała blisko 74 mln zł.

22.10.2022, 22:25
Energetyka, OZE

Debata w Katowicach: UE powinna zrewidować politykę energetyczną i odejść od ETS

Europa powinna zastanowić się nad rewizją systemu energetycznego, m.in. odejść od systemu handlu emisjami (ETS); w polityce krajowej należy też rozważyć, czy umowa społeczna dla górnictwa nie powinna być zawieszona – mówili uczestnicy sobotniej debaty w Katowicach.

22.10.2022, 22:21
Energetyka, OZE

Czechy. W nadzwyczajnym wystąpieniu telewizyjnym premier zaapelował o oszczędzanie energii

W nadzwyczajnym wystąpieniu telewizyjnym i radiowym w niedzielę wieczorem premier Czech Petr Fiala zaapelował o oszczędzanie energii. Zapewnił, że urzędy państwowe zaczną oszczędności od siebie. Zapewnił, że dzięki wprowadzeniu górnej granicy cen energii kraj poradzi sobie z zimą.

18.09.2022, 21:38
Energetyka, OZE

Nowe oszczędności energii w Europie: Dania i Węgry zmniejszają ogrzewanie pomieszczeń zimą, Włochy skracają sezon grzewczy

Kolejne kraje Unii Europejskiej ogłosiły kampanie oszczędności energii. Dania i Węgry ograniczają ogrzewanie pomieszczeń zimą, a Włochy dodatkowo skracają sezon grzewczy. W wielu krajach wprowadzono zakazy oświetlania budynków nocą i podświetlania reklam.

18.09.2022, 11:56
Klimat, Edukacja

Portugalia. W tym roku pożary wyrządziły szkody przekraczające 85 mln euro

W efekcie tegorocznych pożarów, które strawiły w Portugalii ponad 57 tys. hektarów lasów i nieużytków rolnych, powstały szkody o wartości przekraczającej kwotę 85 mln euro - podał w sobotę rząd Antonia Costy.

18.09.2022, 11:52
Energetyka, OZE

Enea: Bogdanka może nie dostarczyć w 2022 r. ok. 1,4 mln ton węgla

Kopalnia Bogdanka szacuje na ok. 1,44 mln ton wolumen węgla, którego może nie być w stanie dostarczyć do końca 2022 r. spółkom z grupy Enea - poinformowała w sobotę Enea. W Bogdance doszło ostatnio do zaciśnięcia nowej ściany wydobywczej.

18.09.2022, 11:49
Lądowa energetyka wiatrowa

EDPR inauguruje nową farmę wiatrową we Włoszech

W ceremonii inauguracji wzięli udział dyrektor generalny EDPR Miguel Stilwell d’Andrade wraz z dyrektorem operacyjnym EDPR na Europę i kraje Latam Duarte Bello oraz dyrektorem generalnym EDPR Włochy - Roberto Pasqua.

17.09.2022, 14:21

Dziękujemy za wysłane grafiki.