W Nisku rozpoczęła się budowa farmy fotowoltaicznej

zk

12.07.2022 16:03 Źródło: PAP
Strona główna Energetyka, OZE W Nisku rozpoczęła się budowa farmy fotowoltaicznej

Partnerzy portalu

W Nisku rozpoczęła się budowa farmy fotowoltaicznej - ZielonaGospodarka.pl
Fot. pixabay

W poniedziałek na terenie zakładu KFA Armatura w Nisku (Podkarpackie) rozpoczęła się budowa jednej z największych farm fotowoltaicznych w regionie. Inwestycja o wartości kilku milionów złotych ma być oddana jesienią tego roku. Moc farmy to 1,8 MWp.

KFA Armatura, która należy do Grupy PZU to polski producent grzejników aluminiowych i armatury sanitarnej. W tym roku świętuje 100-lecie działalności.

Jak podkreśliła prezes firmy Magdalena Tokarczyk-Cyran, jednym z obowiązków nowoczesnej firmy produkcyjnej jest troska o neutralizowanie negatywnego wpływu na środowisko.

„Dlatego każdego dnia podejmujemy mniejsze i większe działania w tym zakresie. Farma z pewnością zalicza się do tych największych. To dla nas ogromne przedsięwzięcie, ale jesteśmy przekonani, że warto” – dodała.

Po uruchomieniu, farma PV o mocy 1,8 MWp na terenie fabryki KFA Armatura pozwoli na pokrycie zużycia energii elektrycznej zakładu na poziomie blisko 20 proc. w skali roku.

Budowa instalacji fotowoltaicznej rozpoczęła się od pogrążania pali pod konstrukcje stołów fotowoltaicznych.

W oficjalnym rozpoczęciu budowy udział wziął m.in. starosta niżański Robert Bednarz, który podkreślił, że firma jest w regionie dużym pracodawcą, a jej rozwój to nowe miejsca pracy. „Z naszej strony wspieramy każdą proekologiczną inicjatywę, która ma miejsce w naszym powiecie” – dodał.

Uruchomienie farmy zaplanowane jest na jesień tego roku.

Fotowoltaika w województwie podkarpackim jest bardziej efektywna w porównaniu do reszty kraju. Wynika to z wartości przeciętnego rocznego nasłonecznienia. W tym regionie jest ono na poziomie ponad 1100 kWh/mkw czyli około 10 proc. powyżej średniej ogólnokrajowej.
W poniedziałek na terenie zakładu KFA Armatura w Nisku (Podkarpackie) rozpoczęła się budowa jednej z największych farm fotowoltaicznych w regionie. Inwestycja o wartości kilku milionów złotych ma być oddana jesienią tego roku. Moc farmy to 1,8 MWp. KFA Armatura, która należy do Grupy PZU to polski producent grzejników aluminiowych i armatury sanitarnej. W tym roku świętuje 100-lecie działalności. Jak podkreśliła prezes firmy Magdalena Tokarczyk-Cyran, jednym z obowiązków nowoczesnej firmy produkcyjnej jest troska o neutralizowanie negatywnego wpływu na środowisko. „Dlatego każdego dnia podejmujemy mniejsze i większe działania w tym zakresie. Farma z pewnością zalicza się do tych największych. To dla nas ogromne przedsięwzięcie, ale jesteśmy przekonani, że warto” – dodała. Po uruchomieniu, farma PV o mocy 1,8 MWp na terenie fabryki KFA Armatura pozwoli na pokrycie zużycia energii elektrycznej zakładu na poziomie blisko 20 proc. w skali roku. Budowa instalacji fotowoltaicznej rozpoczęła się od pogrążania pali pod konstrukcje stołów fotowoltaicznych. W oficjalnym rozpoczęciu budowy udział wziął m.in. starosta niżański Robert Bednarz, który podkreślił, że firma jest w regionie dużym pracodawcą, a jej rozwój to nowe miejsca pracy. „Z naszej strony wspieramy każdą proekologiczną inicjatywę, która ma miejsce w naszym powiecie” – dodał. Uruchomienie farmy zaplanowane jest na jesień tego roku. Fotowoltaika w województwie podkarpackim jest bardziej efektywna w porównaniu do reszty kraju. Wynika to z wartości przeciętnego rocznego nasłonecznienia. W tym regionie jest ono na poziomie ponad 1100 kWh/mkw czyli około 10 proc. powyżej średniej ogólnokrajowej.

W poniedziałek na terenie zakładu KFA Armatura w Nisku (Podkarpackie) rozpoczęła się budowa jednej z największych farm fotowoltaicznych w regionie. Inwestycja o wartości kilku milionów złotych ma być oddana jesienią tego roku. Moc farmy to 1,8 MWp.

KFA Armatura, która należy do Grupy PZU to polski producent grzejników aluminiowych i armatury sanitarnej. W tym roku świętuje 100-lecie działalności.

Jak podkreśliła prezes firmy Magdalena Tokarczyk-Cyran, jednym z obowiązków nowoczesnej firmy produkcyjnej jest troska o neutralizowanie negatywnego wpływu na środowisko.

„Dlatego każdego dnia podejmujemy mniejsze i większe działania w tym zakresie. Farma z pewnością zalicza się do tych największych. To dla nas ogromne przedsięwzięcie, ale jesteśmy przekonani, że warto” – dodała.

Po uruchomieniu, farma PV o mocy 1,8 MWp na terenie fabryki KFA Armatura pozwoli na pokrycie zużycia energii elektrycznej zakładu na poziomie blisko 20 proc. w skali roku.

Budowa instalacji fotowoltaicznej rozpoczęła się od pogrążania pali pod konstrukcje stołów fotowoltaicznych.

W oficjalnym rozpoczęciu budowy udział wziął m.in. starosta niżański Robert Bednarz, który podkreślił, że firma jest w regionie dużym pracodawcą, a jej rozwój to nowe miejsca pracy. „Z naszej strony wspieramy każdą proekologiczną inicjatywę, która ma miejsce w naszym powiecie” – dodał.

Uruchomienie farmy zaplanowane jest na jesień tego roku.

Fotowoltaika w województwie podkarpackim jest bardziej efektywna w porównaniu do reszty kraju. Wynika to z wartości przeciętnego rocznego nasłonecznienia. W tym regionie jest ono na poziomie ponad 1100 kWh/mkw czyli około 10 proc. powyżej średniej ogólnokrajowej.

Partnerzy portalu

Surowce

 Ropa brent 73.52 $ baryłka  -1,97% 28.06.2026 20:05
 Cyna 50300 $ tona 0,45% 28.06.2026 20:05
 Cynk 3459.75 $ tona 0,84% 28.06.2026 20:05
 Aluminium 3163 $ tona 1,02% 28.06.2026 20:05
 Pallad 1213.75 $ uncja  2,17% 28.06.2026 20:05
 Platyna 1614.4 $ uncja  1,10% 28.06.2026 20:05
 Srebro 59.16 $ uncja  2,19% 28.06.2026 20:05
 Złoto 4103.9 $ uncja  1,54% 28.06.2026 20:05

Dziękujemy za wysłane grafiki.