Kto jest kim w polskim offshore? Atlas Copco: Wynajmujemy powietrze, energię i innowacje

Strona główna Energetyka, OZE Kto jest kim w polskim offshore? Atlas Copco: Wynajmujemy powietrze, energię i innowacje

Partnerzy portalu

Kto jest kim w polskim offshore? Atlas Copco: Wynajmujemy powietrze, energię i innowacje - ZielonaGospodarka.pl
Fot. Atlas Copco

W kolejnym tekście z cyklu „Kto jest kim w polskim offshore” rozmawiamy z Michałem Ziębą, menadżerem regionalnym w Atlas Copco Specialty Rental. Firma to wiodący dostawca sprzętu na wynajem i specjalistycznych usług w zakresie sprężonego powietrza, energii elektrycznej, pary i azotu. Firma działa także w sektorze morskiej energetyki wiatrowej.

Firma została założona w 1873 roku. Jej siedziba mieści się w Sztokholmie, a działalność jest prowadzona w ponad 180 krajach świata. Atlas Copco Rental jest obecnie światowym liderem na rynku wynajmu inteligentnych rozwiązań zasilania dla sektora energetycznego. Dzięki globalnej sieci magazynów i centrów usług firma jest w stanie zaspokoić potrzeby tymczasowego zasilania na morzu i lądzie. Oddział Specialty Rental funkcjonuje w ramach działu techniki budowlanej  Atlas Copco. Dostarcza klientom tymczasowe rozwiązania z zakresu sprężonego powietrza i energii elektrycznej dla różnych gałęzi przemysłu na całym świecie. Usługi wynajmu specjalistycznego sprzętu oferowane są pod różnymi markami. Siedziba główna oddziału znajduje się w Houston.

Michał Zięba w rozmowie z GospodarkaMorska.pl podkreśla, że Atlas Copco Rental tworzy kompleksowe rozwiązania dla wszelkich tymczasowych zastosowań powietrza, energii i azotu.

– Dzięki ponad 50-letniemu doświadczeniu w energetyce morskiej znamy potrzeby i wymagania naszych klientów. Nasz certyfikowany sprzęt offshore spełnia najsurowsze wymogi bezpieczeństwa i jakości, a nawet ograniczenia wagowe. Unikalne urządzenia, takie jak nasze w 100% bezolejowe sprężarki PTS/PTE z certyfikatem ISO 8573-1 KLASA 0  oraz modułowe rozwiązania zasilania, to filary naszej floty offshore – wyjaśnia.

Atlas Copco Rental dostarcza nie tylko urządzenia. Inżynierowie projektu przygotowują rozwiązania szyte na miarę, a inżynierowie serwisowi dostępni są podczas podróży na morzu, aby utrzymać instalację i sprzęt w doskonałych stanie podczas pracy.

Gospodarka Morska
Fot. Atlas Copco

Atlas chce wspierać transformację energetyczną Polski

Nasz rozmówca podkreśla, że firma chce wspierać Polskę w przejściu na zieloną energię.

– Nasze 100 proc. oilfree (bezolejowe) sprężarki powietrza są niezbędne w zastosowaniach np. kurtyn powietrznych. Tylko klasa zero oferuje 100 proc. bezpieczeństwa. Rozwiązania energetyczne, które pasują na przykład do monopolistycznych zasad ekologicznych, mają kluczowe znaczenie. Nieustannie wprowadzamy również innowacje we własnym zakresie. Nowe pomysły oparte na praktycznych doświadczeniach są opracowywane, konstruowane i wdrażane przez naszych ekspertów offshore – mówi Zięba.

Eksperci offshore Atlas Copco Rental wspierają projekty w Europie, ale także na całym świecie. Jak zauważa Zięba, szansą firmy jest tworzenie bardziej unikalnych i konkretnych rozwiązań oraz dzielenie się wiedzą na temat istniejącej floty offshore.

– Na przykład certyfikacja klasy zero lub też specjalne konstrukcje i rozwiązania pod projekty – dodaje.

Firma jest już aktywna w sektorze morskiej energetyki wiatrowej. Ro temu w maju Atlas Copco Rental podpisał 3-letnią ramową umowę z MHI Vestas Offshore Wind w zakresie tymczasowego zasilania dotyczącą projektów związanych z morską energetyką wiatrową. Duńczycy wynajęli ponad 100 generatorów QAE 30 kVA do końcowego odbioru różnych projektów związanych z energetyką wiatrową w Europie. Umowa ramowa obejmuje wszystkie czynności związane z utrzymaniem i serwisem, które będą przeprowadzane przez serwisantów Atlas Copco Rental.

Gospodarka Morska
Fot. Atlas Copco
Atlas Copco na 2022 rok oraz w kolejnych latach chce utrwalać mocne strony i rozwijać wszelkie możliwości współpracy z klientami offshore.

– Planujemy jeszcze bardziej rozbudować flotę specjalistyczną offshore, ale także szkolić ekspertów w zakresie innowacji na morzu i lądzie – dodaje Zięba.

Partnerzy portalu

ase_390x150_2022

Surowce

 Ropa brent 83,76 $ baryłka  1,33% 11:11
 Cyna 23110,00 $ tona 0,64% 29 lis
 Cynk 2507,00 $ tona -0,87% 29 lis
 Aluminium 2177,00 $ tona 0,60% 29 lis
 Pallad 1021,53 $ uncja  -1,54% 11:10
 Platyna 936,30 $ uncja  -0,31% 11:11
 Srebro 25,06 $ uncja  0,08% 11:11
 Złoto 2038,40 $ uncja  -0,33% 11:11

Dziękujemy za wysłane grafiki.