Port Service
Klimat, Edukacja

Przywództwo w zrównoważonym rozwoju. Lider na ‘open space’

Wśród uczestników, szeroko pojętego życia gospodarczego, obserwujemy, wyraźnie widoczne szczere zainteresowanie tematami związanymi z ESG - zrównoważonym rozwojem. To jest właśnie tzw. jedyny optymalny moment dla każdego, na to, aby przysłowiowo, wziąć sprawy w swoje ręce i działać. Kto bierze sprawy w swoje ręce i zaczyna działać? Przywódca, Lider Zmian.

03.03.2024, 16:07
Klimat, Edukacja

Ekspert: ciepły luty nie jest zwykłą anomalią; to obraz systemowej zmiany klimatu

Ciepły luty nie jest zwykłą anomalią, ale wpisuje się w obraz globalnego ocieplenia. I ten sygnał trzeba traktować poważnie - mówi PAP prof. Bogdan Chojnicki z Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu. Jego zdaniem to jest obraz systemowej zmiany klimatu.

03.03.2024, 15:58
Klimat, Edukacja

Resort klimatu nie prowadzi prac mających na celu rozszerzenie parku na całą Puszczę Białowieską

Aktualnie nie toczą się prace zmierzające do objęcia całego obszaru Puszczy Białowieskiej parkiem narodowym - przekazał PAP resort klimatu i środowiska. Dodano, że opracowywana jest "konstytucja" dla Puszczy, która ma odpowiadać również na wyzwania związane z zarządzaniem Puszczą jako obiektem UNESCO.

03.03.2024, 15:46
Odpady, Recykling

Prawomocny wyrok ws. pomocy w porzucaniu setek ton niebezpiecznych odpadów w Częstochowie

Półtora roku więzienia – to prawomocna już kara dla mężczyzny, który został oskarżony o pomoc w porzucaniu olbrzymich ilości niebezpiecznych odpadów w Częstochowie. Wyrok z I instancji wobec niego utrzymał Sąd Apelacyjny w Katowicach – podała katowicka prokuratura.

03.03.2024, 13:58
Klimat, Edukacja

Stare afrykańskie słonie zagrożone przez zmiany klimatu

Według naukowców z University of Massachusetts i Wildlife Conservation Society starsze słonie mieszkające na wschodzie Afryki są szczególnie narażone na skutki zmian klimatycznych. Tymczasem takie osobniki mają podstawowe znaczenie dla całej populacji.

03.03.2024, 11:54
Energetyka, OZE

Wiceszef MKiŚ: nie ma możliwości zatrzymania projektu jądrowego

Nie ma możliwości dzisiaj, abyśmy zatrzymali projekt jądrowy - zapowiedział w sobotę pełnomocnik rządu ds. strategicznej infrastruktury energetycznej, wiceminister klimatu Maciej Bando. Dodał, że jedną z najważniejszych rzeczy jest zamknięcie finansowania elektrowni.

02.03.2024, 12:31
Klimat, Edukacja

Rzeszów najbardziej zielonym miastem wojewódzkim w Polsce

Na jednego mieszkańca Rzeszowa w 2022 r. przypadało 84,6 metra kwadratowego terenów zieleni, co plasuje stolicę woj. podkarpackiego na pierwszym miejscu w kraju – podał w piątek ratusz. Rzeszów jest również pierwszy pod względem udziału terenów zieleni w ogólnej powierzchni miasta.

02.03.2024, 11:16
Klimat, Edukacja

MRiRW proponuje większą elastyczność produkcji dla gospodarstw ekologicznych

Rolnicy prowadzący gospodarstwa ekologiczne będą mogli zmieniać rodzaj produkcji przed upływem terminu tzw. zobowiązania, zachowując prawo do dopłat - zakłada projekt zmiany rozporządzenia ws. przyznawania płatności ekologicznych, opublikowany w piątek.

02.03.2024, 10:48
Energetyka, OZE

Powołanie prezesa i wiceprezesa zarządu Polenergia S.A.

Rada Nadzorcza Polenergii uzupełniła skład Zarządu Grupy. Nowym Prezesem Zarządu Polenergii został Jerzy Zań. Do Zarządu, w charakterze Wiceprezesa, wejdzie także Andrzej Filip Wojciechowski. To dwaj najbliżsi współpracownicy Dominiki Kulczyk, Przewodniczącej Rady Nadzorczej Polenergii. Jerzy Zań pełnił dotychczas funkcję CFO (Chief Financial Officer) grupy spółek Dominiki Kulczyk, a Andrzej Filip Wojciechowski był COO (Chief Operating Officer) w grupie.

02.03.2024, 09:55
Energetyka, OZE

Wyjątkowy projekt hybrydowej elektrowni we Włoszech, który połączy moc wiatru, słońca i morza

SolarDuck, Green Arrow Capital i New Developments podejmują współpracę w celu rozwijania hybrydowej farmy wiatrowo-słonecznej na morzu u wybrzeży Corigliano. Farma OFPV o mocy 120 MWp zintegrowana z pływającą morską elektrownią wiatrową o mocy 420 MW jest kamieniem milowym w rozwoju technologii Offshore Floating Solar Photovoltaic.

01.03.2024, 14:54
Ekokonsult
ase_390x150_2022

Dziękujemy za wysłane grafiki.