Port Service
Transport, Elektromobilność

Elektromobilność najlepiej sprawdza się w logistyce miejskiej. Komentarz ID Logistics

Unijna polityka klimatyczna, Pakiet Fit 55 i dążenie do projektowania zrównoważonych łańcuchów dostaw wyznaczają kierunki rozwoju transportu drogowego. Rośnie znaczenie elektromobilności jako czynnika konkurencyjności, co wymaga od firm modyfikacji strategii i odpowiednich inwestycji. Jak elektromobilność wpływa na działalność operatorów logistycznych i dlaczego najlepiej sprawdza się w logistyce miejskiej? O tym mówi Piotr Mroczka, dyrektor transportu, ID Logistics.

20.05.2024, 15:02
Energetyka, OZE

Columbus przekazuje małopolskim szkołom unikalne minipanele fotowoltaiczne

Columbus Energy, czołowy przedstawiciel polskiej branży energetyki odnawialnej, rusza z kampanią edukacyjną dla szkół w Małopolsce. Podstawówki, które przyłączą się do kampanii, otrzymają od Columbus ciekawe konspekty lekcji, a do kilkudziesięciu najszybszych firma prześle zestawy minipaneli fotowoltaicznych.

20.05.2024, 14:49
Energetyka, OZE

ORLEN na IMPACT’24: dekarbonizacja nie oznacza spadku konkurencyjności polskiego przemysłu

Aby transformacja energetyczna się powiodła, musi być ona kosztowo akceptowalna przez odbiorców tak indywidualnych, jak i biznesowych — powiedział Stanisław Barański, dyrektor w Grupie ORLEN, podczas panelu dotyczącego dekarbonizacji przemysłu na IMPACT’24. Ekspert wskazał na inwestycje koncernu w obszarze biopaliw czy offshore, których realizacja może zwiększyć dostępność do „zielonej” energii i obniżyć jej cenę.

20.05.2024, 14:16
Transport, Elektromobilność

Piotr Regulski prezesem Electromobility Poland

Rada nadzorcza spółki Electromobility Poland (EMP) powołała Piotra Regulskiego na prezesa. Regulski zaczyna pełnić obowiązki w poniedziałek - poinformowała spółka. W zarządzie pozostał członek ds. finansowych Sławomir Bekier.

20.05.2024, 12:35
Odpady, Recykling

Prawo.pl: planowany zakaz eksportu plastikowych odpadów do krajów spoza OECD

Eksport odpadów z tworzyw sztucznych do krajów nienależących do OECD (Organizacja Współpracy Gospodarczej i Rozwoju) zostanie zakazany w ciągu dwóch i pół roku od wejścia w życie rozporządzenia, a przemieszczanie w ramach UE będzie znacząco ograniczone - informuje Prawo.pl.

20.05.2024, 12:29
Energetyka, OZE

Izba Gospodarcza Urządzeń OZE zaprasza na Międzynarodową Konferencję OZE dla Przemysłu, Nauki, Polityki

Izba Gospodarcza Urządzeń OZE zaprasza na „Zieloną Rewolucję – Międzynarodową Konferencję Odnawialnych Źródeł Energii (OZE) dla Przemysłu, Nauki i Polityki”, która odbędzie się w dniach 3-6 czerwca 2024 roku w Bukowinie Tatrzańskiej, Hotel BUKOVINA.

20.05.2024, 12:23
Energetyka, OZE

Dzień Dostawców na Konferencji PSEW2024 – międzynarodowa współpraca na rzecz silnego przemysłu wiatrowego w Europie

Polski łańcuch dostaw ma szansę stać się konkurencyjny w globalnym sektorze energetyki wiatrowej – nie uda się to jednak bez silnej i stabilnej współpracy międzynarodowej. Polskie firmy, zagraniczni inwestorzy oraz przedstawiciele KE i państw nadbałtyckich już 6 czerwca spotkają się po raz trzeci na International Suppliers Day podczas Konferencji PSEW2024 w Świnoujściu, aby rozmawiać o sojuszu na rzecz silnego europejskiego przemysłu wiatrowego.

20.05.2024, 11:49
Energetyka, OZE

MKiŚ proponuje wzmocnienie GIOŚ i wyższe kary za nielegalne składowanie odpadów

Wzmocnienie GIOŚ, zaostrzenie kar za nielegalne składowanie odpadów, utworzenie parku narodowego Dolina Dolnej Odry - m.in. te propozycje przedstawi premierowi minister klimatu i środowiska Paulina Hennig-Kloska - poinformował w poniedziałek Radiu RMF24 wiceszef tego resortu Mikołaj Dorożała.

20.05.2024, 11:34
Energetyka, OZE

Niskoemisyjny szklany dworzec PKS w Lublinie

Nowy dworzec autobusowy w Lublinie to nie tylko doskonały przykład architektury, designu i funkcjonalności, ale też zrównoważonego budownictwa. Stało się tak za sprawą interesującego projektu i doboru wysokojakościowych materiałów, w tym specjalnego szkła, które wzmacnia działanie paneli fotowoltaicznych. To kolejny przykład na to jak szkło możne definiować charakter nowopowstających obiektów użyteczności publicznej.

20.05.2024, 09:24
Energetyka, OZE

M.Brzezinski dla wp.pl i money.pl: bezpieczeństwo energetyczne to bezpieczeństwo narodowe

Putin chciałby zagłodzić energetycznie Polskę. Ważne jest, abyście wyrwali się z uzależnienia od węgla i rosyjskich źródeł energii - powiedział ambasador USA w Polsce Mark Brzezinski w rozmowie z money.pl i wp.pl. Dodał, że najlepszym rozwiązaniem są inwestycje w elektrownie atomowe.

20.05.2024, 09:13
Ekokonsult
ase_390x150_2022

Dziękujemy za wysłane grafiki.