Port Service
Energetyka, OZE

Podczas wizyty Putina w Uzbekistanie zapadła decyzja o budowie elektrowni atomowej

Podczas dwudniowej wizyty Władimira Putina w Uzbekistanie, która odbyła się w niedzielę i poniedziałek, zawarto 27 umów; najważniejsza z nich dotyczy budowy elektrowni atomowej – poinformowały rządowe media w Taszkencie.

28.05.2024, 16:09
Energetyka, OZE

Konferencja PSEW2024: transformacji energetycznej Polski nie będzie bez energii z wiatru

Rosnący udział energetyki wiatrowej w miksie wytwórczym podnosi poziom bezpieczeństwa energetycznego kraju oraz wpływa pozytywnie na rozwój społeczny i gospodarczy na poziomie lokalnym i centralnym. Merytoryczna debata na temat wizji polityki energetycznej Polski jest kluczowa dla niezależności, konkurencyjności, czy ochrony klimatu. Będą to kluczowe tematy Konferencji Polskiego Stowarzyszenia Energetyki Wiatrowej, która odbędzie się w dniach 4-6 czerwca w Świnoujściu.

28.05.2024, 15:33
Klimat, Edukacja

Poprawa czystości powietrza uratowała już życie co najmniej 25 tys. Polaków

Co najmniej 25 tys. Polaków żyje dzięki poprawie jakości powietrza w okresie 2018–2022 – wynika z analizy, którą przeprowadziło Europejskie Centrum Czystego Powietrza.

28.05.2024, 15:16
Energetyka, OZE

Orlen Południe chce wybudować w zakładzie w Jedliczu biogazownię

Orlen Południe, spółka z Grupy Orlen, planuje zbudować w swym zakładzie produkcyjnym w Jedliczu (Podkarpackie) instalację biogazowni. Ogłoszono postępowanie na zaprojektowanie obiektu i jego wykonanie w systemie "pod klucz" wraz z infrastrukturą towarzyszącą. Termin składania ofert to 16 czerwca.

28.05.2024, 15:01
Klimat, Edukacja

Millenialsi i pokolenie Z chce pracować w firmach dbających o środowisko

Millenialsi i pokolenie Z chce pracować w firmach dbających o środowisko - wynika z międzynarodowego raportu Manpower Group & Rocketjobs.pl. Dla 2/3 składających CV działalność ekologiczna i społeczna pracodawców jest równie ważna, jak warunki pracy i wynagrodzenie.

28.05.2024, 14:54
Energetyka, OZE

Rocznie 40 mln ton metrycznych CO2e mniej dzięki wykorzystaniu rozwiązań SolarEdge

SolarEdge Technologies, światowy lider w dziedzinie inteligentnych technologii energetycznych, opublikował Raport Zrównoważonego Rozwoju 2023, szczegółowo opisujący postępy poczynione w ramach strategii zrównoważonego rozwoju Spółki w obszarach Środowisko, Społeczeństwo, Zarządzanie (ESG) i reprezentujący jej zobowiązanie do odpowiedzialności i przejrzystości wobec interesariuszy.

28.05.2024, 14:29
Energetyka, OZE

Prezes PGE: chcemy wydzielenia aktywów węglowych najpóźniej w 2025 r.

Chcemy wydzielenia aktywów węglowych najpóźniej w 2025 roku - poinformował we wtorek prezes PGE Dariusz Marzec. Prace nad transakcją mają się zakończyć w tym roku - dodał.

28.05.2024, 12:38
Klimat, Edukacja

Wiceminister klimatu: nowela ustawy o rewitalizacji Odry musi wejść w tym roku

Nowelizacja ustawy o rewitalizacji Odry musi wejść w życie w tym roku - powiedziała PAP wiceminister klimatu i środowiska Urszula Zielińska. Po to, by zapobiec katastrofie ekologicznej, potrzebne jest oczyszczenie Kanału Gliwickiego, zmniejszenie zasolenia wody i renaturyzacja rzeki - dodała.

28.05.2024, 12:28
ESG, ZRÓWNOWAŻONY ROZWÓJ

LPP startuje z nową kampanią edukacyjną "Wear Your Story"

Mimo iż Polacy mają coraz większą świadomość, że nadmierna konsumpcja i wyrzucanie ubrań mogą mieć negatywny wpływ na środowisko, rzadko naprawiają lub przerabiają drobne uszkodzenia w ulubionych elementach garderoby. Głównie dlatego, że nie posiadają odpowiednich umiejętności, których - co istotne - chcieliby się nauczyć. W odpowiedzi na wyraźną potrzebę edukacji, LPP inicjuje dialog z konsumentami i rusza z kampanią Wear Your Story, drugą odsłoną akcji Dbaj o Ubranie promującej świadome i odpowiedzialne korzystanie z ubrań.

28.05.2024, 11:54
ESG, ZRÓWNOWAŻONY ROZWÓJ

Budynek jak kopiec termitów, rzeka z własnymi prawami, czyli projektowanie regeneracyjne. Raport z inspiracjami z całego świata

Rocznie budynki odpowiadają za około 39 proc. globalnej emisji dwutlenku węgla związanej z zużyciem energii. Jeśli cele zrównoważonego rozwoju mają zostać osiągnięte, branża musi odejść od podejścia „weź, wyprodukuj, wyrzuć”. Arup, międzynarodowa firma specjalizująca się w zrównoważonej inżynierii, opracowała raport, prezentujący w jaki sposób projektanci mogą tworzyć w zgodzie z koncepcją regeneracyjną. Firma przedstawia tak innowacyjne projekty, jak budynek na wzór kopca termitów czy nadanie praw, które ustanawiają podmiotowoś

28.05.2024, 11:34
Ekokonsult
ase_390x150_2022

Dziękujemy za wysłane grafiki.