Wynik wyszukiwania - "floating" - Wiadomości

Pływające farmy wiatrowe szansą dla polskiego local content? – wywiad z radcą prawnym Mateuszem Romowiczem

26.03.2023

Subsea7, Siem Offshore i Kongsberg celują w pływające morskie farmy wiatrowe

Firmy Subsea7, Siem Offshore i Kongsberg Maritime podpisały MoU, aby wspólnie przyjrzeć się optymalizacji operacji morskich dla projektów związanych z pływającą energią wiatrową.
05.03.2023

Japoński sektor gazowy rozważa inwestycje w pływające farmy wiatrowe

Japońska spółka Tokyo Gas wraz z drugą spółką Shinobuyama Fukushima Electric Power rozpoczęła analizy projektu inwestycyjnego uwzględniającego budowę pływającej morskiej elektrowni wiatrowej.
19.02.2023

Windcatcher z kolejnym finansowaniem

Norweski Wind Catching Systems AS, twórca technologii Windcatcher - pływającej morskiej elektrowni wiatrowej, pozyskał kolejne finansowanie - grant w wysokości 9,3 mln NOK (około 0,9 mln USD) od ENOVA.
14.02.2023

Swift Anchors powiększa się i szuka nowych inżynierów

Swift Anchors, brytyjska firma zajmująca się nowoczesnymi rozwiązaniami systemów kotwiczących dla branży offshore, rozwija swoją działalność. Szuka nowych pracowników – głównie inżynierów.
19.01.2023

Aluminiowe farmy wiatrowe

World Wide Wind i Hydro zamierzają wykorzystać aluminium w morskich pływających turbinach wiatrowych
09.01.2023

Ocean Winds otrzymuje prawa do produkcji 2 GW z energii wiatrowej w Kalifornii na pływającej farmie wiatrowej

EDP Renewables i spółka joint venture Engie nawiązały współpracę z Canada Pension Plan Investment Board w celu opracowania pływającej farmy wiatrowej u wybrzeży Kalifornii. Te 2 GW są znaczącym kamieniem milowym dla obecności Ocean Winds w Stanach Zjednoczonych, gdzie firma ma około 4 GW w fazie rozwoju w postaci dwóch projektów na północnym wschodzie
12.12.2022

Bureau Veritas weryfikuje południowokoreański floating offshore

Bureau Veritas, we współpracy z Korean Register (KR), zostało wyznaczone do poprowadzenia certyfikacji projektu Gray Whale 3 - pływającej morskiej farmy wiatrowej Bada Energy w Ulsan, w Korei Południowej.
22.11.2022

Lhyfe współpracuje z portem Nantes Saint-Nazaire w zakresie zielonego wodoru z offshore [WIDEO]

Lhyfe i port Nantes Saint-Nazaire zawarły umowę o partnerstwie w celu określenia, zgłębienia i oceny warunków ustanowienia łańcucha dostaw związanego z produkcją wodoru na francuskich obszarach morskich.
21.11.2022

Pierwsza moc z największej na świecie pływającej farmy wiatrowej Hywind Tampen

13 listopada o godzinie 12:55 rozpoczęła się produkcja energii z pierwszej turbiny na pływającej farmie wiatrowej Hywind Tampen, zlokalizowanej na Morzu Północnym, która została dostarczona do platformy Gullfaks A.
15.11.2022

Europejscy deweloperzy i firmy technologiczne zgłaszają się do pierwszej w USA aukcji pływających elektrowni wiatrowych

US Bureau of Ocean Energy Management (BOEM) uznało 43 firmy za uprawnione do wzięcia udziału w zbliżającej się aukcji dzierżawy morskich farm wiatrowych w Kalifornii, przy czym większość z nich to firmy energetyczne z siedzibą w Europie oraz deweloperzy technologii pływających farm wiatrowych, zarówno jako samodzielne podmioty, jak i w ramach spółek joint venture.
31.10.2022

Marine Power Systems i Simply Blue rozwijają projekt floating u wybrzeży Szkocji

Simply Blue Group nawiązała współpracę z Marine Power Systems (MPS) w celu opracowania propozycji projektu dla rundy leasingowej Innovation and Targeted Oil and Gas (INTOG) prowadzonej przez Crown Estate Scotland.
25.10.2022

General Motors inwestuje w multiturbinowe systemy floating offshore

General Motors (GM) przeprowadziła rundę inwestycyjną serii A o wartości do 10 milionów dolarów dla Wind Catching Systems, norweskiego pioniera multiturbinowych pływających morskich systemów wiatrowych, aby pomóc w finansowaniu rozwoju i komercjalizacji technologii.
19.10.2022

Energia fal - kluczowa w redukcji kosztów w hybrydowych systemach OZE

Nowe badania wykazały, że względna przewidywalność i spójność energii fal może odegrać istotną rolę w poprawie niezawodności i stabilności, przy jednoczesnej redukcji kosztów w sieci zasilanej energią odnawialną.
17.10.2022

BP tworzy globalny zespół ds. floating offshore

BP w ostatnich dniach poinformowało, że otwiera się na nowe możliwości w obszarze swojej działalności związanej z morską energią wiatrową. Tym razem poszukuje osoby na stanowisko dyrektora ds. pływających morskich elektrowni wiatrowych - która będzie rozwijać i kierować globalnym zespołem zajmującym się morską energią wiatrową z bazy BP w Wielkiej Brytanii.
15.10.2022

Implenia i WindWorks Jelsa podpisują MoU w sprawie produkcji betonowych platform dla floating offshore

Szwajcarska firma inżynierska Implenia i WindWorks Jelsa (WWJ) uzgodniły, że zbudują w Norwegii fabrykę, która będzie produkować betonowe platformy dla pływających turbin wiatrowych.
11.10.2022

Trio gigantów robi krok milowy w kierunku floating

Simply Blue Group, Ørsted i Subsea7 zakończyły prace geofizyczne i badania środowiskowe dla projektu floating Salamander u wschodnich wybrzeży Szkocji, co stanowi kamień milowy dla projektu o mocy 100 MW, który planuje się rozwijać poprzez rundę leasingową Scottish Innovation and Targeted Oil and Gas (INTOG).
11.10.2022

TotalEnergies kupuje udziały w projekcie floating offshore Aurora

TotalEnergies kupił udziały w należącym do Simply Blue Energy projekcie wiatrowym Aurora o mocy 1 GW na brytyjskich wodach Morza Celtyckiego.
02.10.2022

Floating offshore zbuduje na nowo chińską energetykę i otworzy europejski rynek - raport Aegir

Pojedynczy pilotażowy projekt, może zapoczątkować gigaskalowy rozwój sektora floating, otwierając możliwości dla zachodnich graczy, twierdzą analitycy..
27.09.2022

Aquaterra Energy i Seawind wybudują największy pływający hub wodorowy

Deweloper Aquaterra Energy i pionier technologii offshore Seawind ujawniają plan budowy projektu HyMed na Morzu Śródziemnym o mocy 1GW wytwarzania H2
27.09.2022

Nadchodzi nowa, skalowalna, pływająca podstacja morska

Firmy Semco Maritime i ISC Consulting Engineers oraz stowarzyszona z Technip Energies spółka Inocean z siedzibą w Norwegii i Szwecji przedstawiły koncepcję morskiej podstacji wiatrowej.
22.09.2022

Inny punkt projektowania turbin - zmieni offshore i obniży koszty

Brandon Ennis, kierownik techniczny ds. morskich elektrowni wiatrowych w Sandia National Laboratories, miał radykalnie przewrotny pomysł na morskie turbiny wiatrowe: zamiast wysokiej, potężnej wieży z łopatami na szczycie, wyobraził sobie turbinę bez wieży, z łopatami naciągniętymi jak w łuku.
29.08.2022

Szkocja robi kolejny krok w stronę pływających farm wiatrowych

Trzy kolejne projekty pływających morskich farm wiatrowych o mocy 2,8 GW zostaną objęte umowami o dzierżawę dna morskiego w Szkocji, po tym jak Crown Estate Scotland zakończyła proces rozliczania przeprowadzonej przez ScotWind rundy licencyjnej na dzierżawę dna morskiego. Wszystkie trzy inwestycje pojawią się na wschód od Szetlandów i będą koncentrować się na produkcji zielonego wodoru.
29.08.2022

Floating offshore zasili pole naftowo-gazowe na Morzu Północnym

Floating offshore ma zasilić pole naftowo-gazowe w brytyjskiej środkowej części Morza Północnego.
10.08.2022

WES czeka na ocenę miksu pływaków i energii z fal

Firma Wave Energy Scotland rozpisała przetarg na wykonanie badań nad techniczno-ekonomicznymi zaletami połączenia produkcji energii z pływających farm wiatrowych oraz fal. Będzie to dotyczyć wspólnej infrastruktury i tych samych projektów – podaje serwis Offshore Energy Biz.
26.07.2022

RWE - demonstracyjna jednostka floating DemoSATH zwodowana

Saitec Offshore Technologies i RWE osiągnęły kolejny kamień milowy w projekcie DemoSATH dzięki pomyślnemu zakończeniu operacji wodowania pilotażowej jednostki. Projekt nabiera tempa, a firmy planują jeszcze tego lata instalację.
21.07.2022

Potencjał energii falowej w zakresie globalnego ocieplenia jest 40 razy mniejszy niż paliw kopalnych

CorPower Ocean i naukowcy z Uniwersytetu w Edynburgu przeprowadzili rygorystyczną ocenę cyklu życia (LCA) elektrowni wykorzystującej energię fal, która wykazała, że potencjał globalnego ocieplenia jest 20-40 razy niższy niż w przypadku produkcji energii elektrycznej z konwencjonalnych paliw kopalnych.
17.07.2022

Zielona stal dla floating offshore od RWE i Tata Steel

Tata Steel i RWE zawiązały partnerstwo w celu zbadania możliwości produkcji komponentów stalowych, które mogłyby zostać wykorzystane w zaawansowanych technologicznie pływających fundamentach i konstrukcjach wiatrowych na Morzu Celtyckim. Firmy będą współpracować w celu zidentyfikowania elementów stalowych, które mogłyby być dostarczane przez Tata Steel dla projektów offshore na Morzu Celtyckim.
30.06.2022

Simply Blue Group rozwija portfel floating – kolejny projekt o mocy do 1,3 GW u wybrzeży Irlandii

Irlandzki deweloper Simply Blue Group poinformował we wtorek, że dodaje do swojego portfela floating offshore projekt o mocy do 1,3 GW.
23.06.2022

Hywind Tampen: zainstalowano pierwszą turbinę na największej na świecie pływającej morskiej farmie wiatrowej

Pierwsza z 11 turbin wiatrowych Siemens Gamesa o mocy 8,6 MW, które będą stanowić pływającą farmę wiatrową Hywind Tampen firmy Equinor, została zainstalowana około 140 kilometrów od wybrzeża Norwegii.
07.06.2022

Kto uwolni bałtycki potencjał floating wind?

Tegoroczna seria wydarzeń związanych z rozwojem pływającej morskiej energetyki wiatrowej sugeruje, że podsektor technologii wiatrowej, który długo pozostawał w cieniu, może wreszcie zacząć się dynamicznie rozwijać i w znaczącym stopniu przyczynić się nie tylko do dekarbonizacji, ale także wzrostu gospodarczego.
06.06.2022

Niemcy zniosą ograniczenia dla pływających farm fotowoltaicznych

Federalny projekt ustawy przewiduje, że pływające farmy fotowoltaiczne mogą pokrywać tylko 15 procent powierzchni zbiornika wodnego. Bundesrat zatwierdził poprawkę zaproponowaną przez władze Nadrenii Północnej-Westfalii, usuwającą z projektu ustawy limit powierzchni w przypadku sztucznych zbiornikach wodnych.
27.05.2022

MOL i holenderski deweloper TouchWind – konkurencyjna technologia offshore obniża o 50 proc. koszty masztów [WIDEO, GALERIA]

Holenderski deweloper pływającej technologii wiatrowej TouchWind i japońska firma żeglugowa Mitsui O.S.K. Lines (MOL) połączyły siły w zakresie rozwoju technologii floating offshore TouchWind.
18.05.2022

Czy floating offshore zawładnie rynkiem morskiej energetyki? RAPORT GWEC [WIDEO]

Tegoroczna seria wydarzeń związanych z rozwojem pływającej morskiej energetyki wiatrowej sugeruje, że podsektor technologii wiatrowej, który długo pozostawał w cieniu, może wreszcie zacząć się dynamicznie rozwijać i w znaczącym stopniu przyczynić się nie tylko do dekarbonizacji, ale także wzrostu gospodarczego.
03.05.2022

Porty nad Morzem Celtyckim otwierają się na morską energetykę wiatrową

Niemiecki koncern RWE nawiązał współpracę z największym brytyjskim operatorem portowym, Associated British Ports (ABP) oraz największym brytyjskim portem energetycznym - Port of Milford Haven. Partnerstwo ma na celu stworzenie nowej infrastruktury portowej wspierającej rozwój morskiej energetyki wiatrowej na Morzu Celtyckim, w szczególności technologii floating.
06.04.2022

Portugalia stawia na pływające farmy morskie. Latem rusza aukcja

Najbliższe lato będzie kluczowe dla morskiej energetyki wiatrowej w Portugalii. Za kilka miesięcy władze tego kraju przeprowadzą aukcję OZE obejmującą technologię pływających wiatraków. Ministerstwo środowiska i transformacji energetycznej liczy, że dzięki systemu wsparcia powstaną pływające farmy o łącznej mocy 3-4 GW.
27.03.2022

Technologie floating mogą uniezależnić kraje wyspiarskie od konsumpcji paliw

Nowe technologie energii odnawialnej, takie jak morskie pływające elektrownie słoneczne, energia fal oraz morska energetyka wiatrowa, w połączeniu z ekologicznymi paliwami, są w stanie zabezpieczyć w pełni dostawy energii dla krajów wyspiarskich. Jest to wniosek płynący z badań ekspertów, którzy przeanalizowali miks energetyczny Malediwów oparty w 100 proc. na OZE.
29.01.2022

Dziękujemy za wysłane grafiki.