Ocean Winds otrzymuje prawa do produkcji 2 GW z energii wiatrowej w Kalifornii na pływającej farmie wiatrowej

zk

12.12.2022 08:45 Źródło: informacja prasowa
Strona główna Energetyka, OZE Ocean Winds otrzymuje prawa do produkcji 2 GW z energii wiatrowej w Kalifornii na pływającej farmie wiatrowej

Partnerzy portalu

Ocean Winds otrzymuje prawa do produkcji 2 GW z energii wiatrowej w Kalifornii na pływającej farmie wiatrowej - ZielonaGospodarka.pl
Fot. inf. prasowa

EDP Renewables i spółka joint venture Engie nawiązały współpracę z Canada Pension Plan Investment Board w celu opracowania pływającej farmy wiatrowej u wybrzeży Kalifornii. Te 2 GW są znaczącym kamieniem milowym dla obecności Ocean Winds w Stanach Zjednoczonych, gdzie firma ma około 4 GW w fazie rozwoju w postaci dwóch projektów na północnym wschodzie

Ocean Winds (OW) i Canada Pension Plan Investment Board (CPP Investments), otrzymały od amerykańskiego Biura Zarządzania Energią Oceaniczną (BOEM) 32 500 hektarów powierzchni dzierżawy w rejonie Morro Bay u środkowych wybrzeży Kalifornii. Udział w przedsięwzięciu jest realizowany przez spółkę Golden State Wind, w której rozkład udziałów wynosi 50/50.

Dzierżawa ta, jest jednym z pięciu miejsc u wybrzeży Kalifornii, które były przedmiotem aukcji zorganizowanej przez amerykańskie Biuro Zarządzania Energią Oceaniczną (BOEM). Akurat ta aukcja jest szczególnie godna uwagi, ponieważ jest to pierwsza sprzedaż dzierżawy morskiej energii wiatrowej w kraju i pierwsza sprzedaż dzierżawy morskiej energii wiatrowej na Zachodnim Wybrzeżu związana z technologią pływających farm wiatrowych.

OW rozwija już około 4 GW w postaci projektów offshore w północno-wschodniej części USA, Mayflower Wind u wybrzeży Nowej Anglii i Bluepoint Wind u wybrzeży Nowego Jorku i New Jersey. Najnowszym jest projekt rozwijany z dzierżawy dna morskiego przyznanego podczas aukcji New York Bight na początku tego roku.

Bautista Rodriguez, dyrektor generalny Ocean Winds, powiedział: "Jako pionier w pływającej morskiej energetyce wiatrowej, mocno wierzymy w jej zdolność do wytwarzania odnawianlej energii o dużej mocy i zarazem tworzenia lokalnych możliwości na całym świecie. Ocean Winds jest bardzo dumna z pierwszej „pływającej” wygranej aukcji na nowy projekt w USA. Jesteśmy zaangażowani w przybliżenie kraju i Kalifornii do osiągnięcia ich celów w zakresie czystej energii, jednocześnie budując nowy przemysł krajowy, tworząc miejsca pracy i pobudzając lokalną gospodarkę. "

Ocean Winds ma ponad 10-letnie doświadczenie w pływającej morskiej energetyce wiatrowej, w szczególności poprzez rozwój i eksploatację Windfloat Atlantic, pierwszej na świecie w pełni komercyjnie działającej pływającej morskiej farmie wiatrowej. OW ma znaczący portfel pływających projektów w Europie i Korei Południowej i jest idealnie przygotowany do wprowadzenia tej technologii do USA.

Po zbudowaniu i uruchomieniu instalacji, generowane będzie 2 GW morskiej energii wiatrowej, co daje wystarczającą ilość energii do zasilania równowartości 90000 domów. Przybliży to USA i Kalifornię do osiągnięcia celów czystej energii wyznaczonej na 15 GW w ramach pływających instalacji energii wiatrowej do 2035 r. w USA i 5 GW do 2030 r. w Kalifornii - budując nowy przemysł krajowy, tworząc miejsca pracy dla Kalifornijczyków i pobudzając lokalną gospodarkę.

W ramach zwycięskiej oferty OW i CPP Investments, Golden State Wind zobowiązał się do inwestowania w rozwój siły roboczej i łańcucha dostaw oraz do ścisłej współpracy z kluczowymi lokalnymi interesariuszami, aby zmaksymalizować korzyści dla Kalifornii z rozwijającego się przemysłu morskiej energii wiatrowej.

Partnerzy portalu

Surowce

 Ropa brent 64,38 $ baryłka  0,00% 21:58
 Cyna 25600,00 $ tona 5,13% 27 mar
 Cynk 2913,00 $ tona 0,48% 27 mar
 Aluminium 2297,00 $ tona 1,46% 27 mar
 Pallad 2680,00 $ uncja  0,00% 21:57
 Platyna 1191,10 $ uncja  0,00% 21:59
 Srebro 25,11 $ uncja  0,00% 21:59
 Złoto 1731,30 $ uncja  0,00% 21:59

Dziękujemy za wysłane grafiki.