Wynik wyszukiwania - "koncesja" - Wiadomości

PGNiG ubiega się o koncesję na składowanie CO2 na Morzu Północnym

Norweskie Ministerstwo Energii otrzymało wnioski od PGNiG Wydobycie Norwegia (Upstream Norway) i siedmiu innych firm w związku z ogłoszeniem dwóch obszarów na Morzu Północnym do potencjalnego składowania CO2 na szelfie norweskim - poinformował w komunikacie norweski dyrektoriat offshore.
04.05.2024

Prezes URE udzielił koncesji hybrydowej instalacji OZE

7 marca 2024 r. Prezes Urzędu Regulacji Energetyki udzielił pierwszej koncesji na wytwarzanie energii elektrycznej w hybrydowej instalacji odnawialnego źródła energii.
15.03.2024

Powstała pierwsza w Polsce spółka serwisowa dla morskiej energetyki wiatrowej

Energa Wytwarzanie, spółka z Grupy ORLEN, oraz Northland Power powołały spółkę Baltic Offshore Service Solution. Będzie to pierwsze w Polsce konsorcjum oferujące usługę kompleksowego zarządzania morskimi farmami wiatrowymi.
12.03.2024

Orlen: większe niż szacowano wydobywalne zasoby złoża Adriana na Morzu Norweskim

Odwiert rozpoznawczy PGNiG Upstream Norway z Grupy Orlen wykonany na koncesji PL211 CS na Morzu Norweskim potwierdził, że w złożu Adriana znajdują się zasoby wydobywalne gazu ziemnego i kondensatu w ilości 28 do 43 mln baryłek ekwiwalentu ropy naftowej. To więcej niż szacowano - podał koncern.
29.02.2024

Orlen: Do 104 wzrośnie liczba koncesji PGNiG Upstream Norway

Liczba koncesji PGNiG Upstream Norway (PUN) z Grupy Orlen wzrośnie do 104 - poinformował w środę Orlen. Koncern podał, że PUN w corocznej rundzie koncesyjnej norweskiego Ministerstwa Energii uzyskało udziały w 12 nowych koncesjach na norweskim szelfie.
17.01.2024

Nowe koncesje dla Grupy Orlen na norweskim szelfie

Spółka PGNIG Upstream Norway z Grupy Orlen otrzymała 10 nowych koncesji na Norweskim Szelfie Kontynentalnym. Dodatkowo dwie koncesje zdobyła firma KUFPEC, którą polski koncern przejął - wynika z opublikowanych rezultatów corocznej rundy koncesyjnej APA.
17.01.2024

Baltic Power - pierwsza na świecie morska farma wiatrowa wykorzystująca stal niskoemisyjną

Morska farma wiatrowa Baltic Power, wspólny projekt Grupy ORLEN i Northland Power, jako pierwsza na świecie zostanie zbudowana z wykorzystaniem niskoemisyjnej stali produkowanej niemal w całości z surowców pochodzących z recyklingu w elektrycznym piecu łukowym zasilanym energią odnawialną. Wykorzystanie tego materiału zmniejszy emisję dwutlenku węgla w całym cyklu życia turbiny o 10 procent. Farma Baltic Power rozpocznie produkcję w 2026 roku i będzie w stanie zasilić ponad 1,5 miliona gospodarstw domowych.
16.01.2024

Już pod koniec XIX w. próbowano wprowadzić w Warszawie samochody elektryczne

Pod koniec XIX w. próbowano uruchomić w Warszawie transport publiczny z wykorzystaniem samochodów elektrycznych. Zniweczyła to decyzja władz miasta.
29.12.2023

Orlen zwiększy zasoby gazu poprzez wymianę udziałów na norweskim szelfie

Należąca do Orlenu spółka PGNIG Upstream Norway wymieni z Wintershall Dea Norge udziały w koncesjach wydobywczych na norweskim szelfie. Ma to poprawić efektywność wydobycia i zwiększyć zasoby Orlenu o 0,4 mld m sześc. gazu - poinformował w środę koncern.
27.12.2023

Morskie elektrownie wiatrowe na Morzu Północnym – potencjalny rynek dla polskiego przemysłu morskiego?

Wiodące na rynku norweskim przedsiębiorstwa znają dobrze polski sektor morskiej energetyki wiatrowej. Wymiana doświadczeń i budowanie kompetencji odbywa się na wielu płaszczyznach. Przyczyni się to z pewnością do rozwoju dalszej współpracy między obydwoma krajami.
30.11.2023

Iberdrola chce mieć w Polsce znaczący udział w rynku OZE i stawia na rozwój organiczny

Iberdrola, która ma obecnie w Polsce 212 MW zainstalowanej mocy w energetyce wiatrowej, chce osiągnąć znaczący udział w krajowym rynku OZE. Firma ma w portfelu projekty we wczesnym etapie na ok. 2 GW. Stawia na rozwój organiczny, choć monitoruje rynek pod kątem innych możliwości. Podtrzymuje zainteresowanie morską energetyką wiatrową - powiedział PAP Biznes Alejandro Rodriguez Anguita, szef Iberdrola w Polsce.
28.11.2023

Grupa Orlen zwiększa wydobycie ropy i gazu ze złoża Gina Krog

Norweska spółka Orlenu PGNiG Upstream Norway wraz z partnerami koncesyjnymi odkryła nowe złoże gazu w pobliżu eksploatowanego już pola Gina Krog - podał we wtorek koncern. Odkrycie jest szacowane na 0,8-2,6 mln m sześc. ekwiwalentu ropy.
07.11.2023

Finlandia stawia na farmy w Zatoce Botnickiej. Robi to szybko i sprawnie

Rząd fiński udzielił pozwoleń na badania lokalizacyjne dla dwóch nowych akwenów projektowych Ilmatar Offshore, Bothnia i Bothnia West. W fińskiej wyłącznej strefie ekonomicznej powstaną morskie farmy wiatrowe. Ilmatar Offshore wyznaczył dwa nowe obszary odpowiednie dla wykorzystania energetyki wiatrowej w fińskiej strefie ekonomicznej. Akweny na które zainstalowane zostaną MFW Bothnia i Bothnia West i znajdują się na środku Zatoki Botnickiej, około 100 kilometrów od zachodniego wybrzeża Finlandii.
24.10.2023

Minister Moskwa o decyzji WSA: funkcjonowanie kompleksu Turów nie jest zagrożone

Funkcjonowanie kompleksu Turów nie jest zagrożone, walka o Turów trwa - napisała na Twitterze minister klimatu i środowiska Anna Moskwa odnosząc się do czwartkowego postanowienia WSA w Warszawie o zawieszeniu postępowania ws. decyzji środowiskowej dla Turowa.
31.08.2023

Orlen podjął decyzję inwestycyjną w zakresie uruchomienia fazy budowy Morskiej Farmy Wiatrowej

Zarząd Orlenu wydał warunkową decyzję inwestycyjną w zakresie uruchomienia fazy budowy projektu morskiej farmy wiatrowej o mocy do 1200 MW realizowanego przez spółkę Baltic Power - poinformował Orlen w komunikacie. Całkowity budżet projektu szacowany jest na około 4,73 mld euro.
11.08.2023

Rząd we wtorek m.in. o projekcie nowych regulacji dla obrotu paliwami

Objęcie koncesjami na obrót nowych rodzajów paliw, obowiązek rejestracji miejsc dostarczania paliw, Centralna Ewidencja Wyrobów Akcyzowych - to niektóre propozycje Ministerstwa Finansów zawarte w projekcie nowelizacji kilku ustaw, którym we wtorek ma się zająć rząd.
04.07.2023

Orlen rozpocznie budowę morskiej farmy wiatrowej na Bałtyku w 2024 roku

Prezes Orlenu, Daniel Obajtek poinformował w mediach, że koncern planuje rozpoczęcie budowy morskiej farmy wiatrowej na Morzu Bałtyckim na początku 2024 roku. Dodał, że Orlen pozyskał pięć nowych koncesji na Morzu Bałtyckim o łącznej planowanej mocy 5,2 GW.
03.07.2023

Orlen: potencjał w offshore może wkrótce powiększyć się o ok. 5,2 GW

W ramach ogłoszonych wyników przyznawania 6 nowych lokalizacji farm wiatrowych na Bałtyku, największą liczbę punktów w przypadku 5 lokalizacji otrzymała Grupa Orlen - poinformował koncern. Dodano, że oznacza to, że potencjał spółki w offshore może wkrótce powiększyć się o ok. 5,2 GW.
31.05.2023

Sejmowa komisja pozytywnie zaopiniowała nowelizację prawa energetycznego z poprawkami i autopoprawką

Sejmowa komisja do spraw Energii Klimatu i Aktywów Państwowych pozytywnie zaopiniowała nowelizację prawa energetycznego z poprawkami i wniesioną autopoprawką. Nowelizacja wprowadza szereg zmian w sektorze energetycznym, m.in. wzmacnia prawa odbiorców energii.
26.05.2023

Morska Energetyka Wiatrowa na Świecie – cz. 2 Dania

W dzisiejszym artykule, będącym kontynuacją rozpoczętej przez Morska Energetyka Wiatrowa na świecie – cz. 1 USA - Gospodarka Morska.pl mini serii, traktującej o rozwiązaniach legislacyjnych, związanych z Morską Energetyką Wiatrową na świecie, autorzy skupią się na rozwiązaniach przyjętych w Danii.
18.05.2023

W 2022 r. nadzór górniczy potwierdził blisko 120 przypadków nielegalnej eksploatacji kopalin

Blisko 120 przypadków nielegalnej eksploatacji kopalin: głównie piasku, ale też np. żwiru czy kruszyw, zakończyło się w ubiegłym roku sankcjami nadzoru górniczego w postaci podwyższonych opłat - wynika z danych Wyższego Urzędu Górniczego (WUG) w Katowicach.
11.05.2023

Izby Rolnicze: projekt ustawy dot. obrotu paliwami - szkodliwy dla rolników

Krajowa Rada Izb Rolniczych negatywnie zaopiniowała projekt ustawy dot. obrotu paliwami; narusza on prywatność rolników i jest sprzeczny z zasadą minimalizacji regulacji - poinformowały w środę Izby. Według prezesa KRIR Wiktora Szmulewicza zmiany są szkodliwe dla rolników.
22.02.2023

Najstarsza fińska elektrownia jądrowa będzie działać o 20 lat dłużej - do 2050 r.

Rząd Finlandii przedłużył do 2050 r. pozwolenie na działanie elektrowni jądrowej Loviisa nad Zatoką Fińską, zbudowanej na przełomie lat 70. i 80. Pierwotnie koncesja na użytkowanie dwóch reaktorów siłowni, opracowanych według technologii radzieckiej, była przewidziana do 2027 i 2030 r.
16.02.2023

Geopolityka wymusza zmiany w polskim programie rozpoznania geologicznego oceanów

Z powodu zmian geopolitycznych rząd planuje ograniczyć o ponad 190 mln zł wydatki na realizację Programu Rozpoznania Geologicznego Oceanów PRoGeO - wynika z wykazu prac legislacyjnych rządu. Dodano, że program ma być ograniczony do badań polskiej koncesji na Atlantyku.
05.02.2023

Niemieccy ekolodzy złożyli skargę ws. nowego pływającego terminala LNG

Niemiecka grupa ekologów Deutsche Umwelthilfe (DUH) złożyła skargę przeciwko koncesji na eksploatację nowego pływającego terminala skroplonego gazu ziemnego (LNG) w Wilhelmshaven w północno-zachodniej części Niemiec, argumentując, że związany z terminalem zrzut chloru jest szkodliwy dla środowiska - informuje w środę agencja Reutera. Nowy terminal zmniejsza uzależnienie Niemiec od rosyjskiej energii.
11.01.2023

Elektrownie szczytowo-pompowe PGE z koncesją na magazynowanie energii

Cztery elektrownie szczytowo-pompowe PGE Energia Odnawialna jako pierwsze w Polsce uzyskały od Urzędu Regulacji Energetyki (URE) koncesję na magazynowanie energii elektrycznej.
03.01.2023

Baltic Power ogłasza przetarg na inżyniera kontraktu

Rozpisano przetarg na świadczenie usług inżyniera kontraktu przy budowie projektu morskiej farmy wiatrowej Baltic Power o mocy 1200 MW realizowanego przez PKN Orlen i Northland Power.
01.12.2022

Grupa PGE chce z wyprzedzeniem zaplanować wygaszenie kopalni Turów

Kopalnia węgla brunatnego w Turowie ma kontynuować działalność do 2044 roku. Jej zamknięcie zbiegnie się w czasie z zakończeniem pracy pobliskiej Elektrowni Turów. Cały ten kompleks leżący na trójstyku granic polsko-niemiecko-czeskiej ma fundamentalne znaczenie m.in. dla lokalnego rynku pracy, więc jego zamknięcie może mieć dotkliwe skutki społeczno-ekonomiczne w całym regionie.
30.09.2022

Grupa PGE chce z wyprzedzeniem zaplanować wygaszenie kopalni Turów. Liczy na współpracę z Niemcami i Czechami

Kopalnia węgla brunatnego w Turowie ma kontynuować działalność do 2044 roku. Jej zamknięcie zbiegnie się w czasie z zakończeniem pracy pobliskiej Elektrowni Turów. Cały ten kompleks leżący na trójstyku granic polsko-niemiecko-czeskiej ma fundamentalne znaczenie m.in. dla lokalnego rynku pracy, więc jego zamknięcie może mieć dotkliwe skutki społeczno-ekonomiczne w całym regionie. – Istotną sprawą jest, żeby się do tego odpowiednio przygotować – podkreśla Ryszard Wasiłek, wiceprezes zarządu ds. operacyjnych w PGE Polskiej Grupie En
29.09.2022

Miks energetyczny w Polsce - czy czeka nas przełom?

Produkcja energii z OZE bije kolejne rekordy. Tylko w czerwcu 2022 r. produkcja energii w Polsce wyniosła 13 600 GWh. 46,4% energii wyprodukowano z węgla kamiennego, 27,4% stanowił węgiel brunatny, a elektrownie OZE miały 18,3% wkładu w produkcję energii. W ujęciu dziennym łączna generacja OZE była w stanie pokryć nawet 67% zapotrzebowania kraju na moc. Jednak to wciąż za mało. Według wytycznych Komisji Europejskiej UE do 2050 roku musi obniżyć emisje do zera, a co za tym idzie odejść od paliw kopalnych i całkowicie oprzeć miks e
30.08.2022

Umowa na pierwsze badania zasobów polskiej koncesji na dnie Atlantyku

Państwowy Instytut Geologiczny – Państwowy Instytut Badawczy podpisał umowę na wykonanie pierwszego rejsu badawczego na Oceanie Atlantyckim na polskiej koncesji pod kątem poszukiwań obszarów, na których mogą występować zasoby tzw. siarczków polimetalicznych.
01.08.2022

Anna Łukaszewska-Trzeciakowska: PKN Orlen ma ambicję stać się liderem morskich farm wiatrowych na Bałtyku

– PKN Orlen ma ambicję stać się liderem morskich farm wiatrowych na Bałtyku – mówiła na konferencji PSEW w Serocku Anna Łukaszewska-Trzeciakowska, prezes Orlen Neptun. Niedawno powstała spółka dedykowana offshore złożyła wnioski o pozwolenia lokalizacyjne na wszystkich 11 obszarów drugiej fazy.
22.06.2022

Wiceminister klimatu: nie widzimy zainteresowania budową nowych kopalń węgla w Polsce

Mimo kryzysu energetycznego nie widzimy zainteresowania budową nowych kopalń węgla w Polsce - powiedział PAP wiceminister klimatu i środowiska Piotr Dziadzio. Dodał, że nie widać też zainteresowania nowymi koncesjami na poszukiwanie i eksploatację węglowodorów.
24.05.2022

PKN Orlen jest zainteresowany inwestowaniem w onshore i koncesjami na offshore na Litwie

PKN Orlen zamierza wystartować na Litwie w aukcji na koncesje na morskie farmy wiatrowej, analizuje także możliwość budowy lądowych mocy wiatrowych wokół rafinerii w Możejkach - poinformował w poniedziałek w Wilnie prezes PKN Orlen Daniel Obajtek.
25.04.2022

Gróbarczyk: zbudowanie osłony naukowej i dydaktycznej w obszarze offshore to zadanie uczelni

Zbudowanie osłony naukowej i dydaktycznej w obszarze offshore, których w Polsce, na Morzu Bałtyckim, jeszcze nie ma, to zadanie uczelni – powiedział w poniedziałek na Politechnice Koszalińskiej wiceminister infrastruktury Marek Gróbarczyk.
25.04.2022

Lotos Petrobaltic: rozmawiamy o kilkunastu jednostkach do obsługi offshore

Lotos Petrobaltic pracuje nad przebudową swojej floty w kierunku obsługi morskich farm wiatrowych. Armator rozmawia łącznie o kilkunastu jednostkach.
17.02.2022

Sprawa Turowa na ostatniej prostej

Czesi gotowi są przystać na większość warunków, ale nie wszystkie kwestie zostały ostatecznie rozstrzygnięte. Decyzje są w rękach rządu w Pradze - pisze "Dziennik Gazeta Prawna" o negocjacjach ws. Turowa.
20.01.2022

PGNiG: na złożu Aerfugl ruszył innowacyjny gazociąg

PGNiG wraz z partnerami koncesyjnymi na złożu Aerfugl na szelfie norweskim odebrali pierwszą nitkę podgrzewanego gazociągu łączącego otwory z pływającą jednostką produkcyjno-magazynującą. Ogrzewanie zapobiegnie zatykaniu gazociągu tzw. lodem metanowym. To najdłuższa taka instalacja na świecie.
30.12.2021

MKiŚ: organizacje ekologicznie dopuszczone do postępowania dot. wydania koncesji dla kopalni Turów

Minister Klimatu i Środowiska dopuścił organizacje ekologiczne do udziału w postępowaniu dot. wydania koncesji na wydobycie węgla w kopalni Turów do 2044 r. - poinformowało we wtorek MKiŚ.
15.12.2021

Inwestycje PGNiG w Norwegii zwiększają bezpieczeństwo energetyczne Polski

Kończy się kontrakt jamalski, na mocy którego do Polski płynie błękitne paliwo od rosyjskiego Gazpromu. Ale dzięki inwestycjom PGNiG w wydobycie gazu na Norweskim Szelfie Kontynentalnym, Polska wreszcie uniezależni się od dostaw ze Wschodu.
03.12.2021

PGNiG liczy na wydobycie w Norwegii w 2022 r. ok. 2,6 mld m sześc. gazu

PGNiG szacuje, że w 2022 r. własna produkcja gazu na Norweskim Szelfie Kontynentalnym wyniesie około 2,6 mld m sześć. - poinformował w czwartek na konferencji wynikowej wiceprezes PGNiG ds. operacyjnych Robert Perkowski.
26.11.2021

Gróbarczyk: w tym tygodniu rozporządzenie o koncesjach offshore

W tym tygodniu zostanie podpisane kluczowe rozporządzenie, które będzie decydowało o przydziale kolejnych koncesji offshore - poinformował w poniedziałek wiceminister infrastruktury Marek Gróbarczyk.
23.11.2021

URE: koncesja dla największej elektrowni fotowoltaicznej w Polsce PAK-PCE Fotowoltaika

Oddział Urzędu Regulacji Energetyki w Poznaniu wydał koncesję dla największej elektrowni fotowoltaicznej w Polsce PAK-PCE Fotowoltaika w gminie Brudzew (woj. wielkopolskie) - podał w środę URE. Moc elektrowni wynosi 70 MW.
11.11.2021

Obajtek: Efekt skali zapewni opłacalność inwestycji w wiatraki na Bałtyku

Zależny nam zdecydowanie na tym, aby odmrozić możliwość inwestycji w wiatraki na lądzie. Bez tego nie jesteśmy w stanie modernizować polskiej energetyki - mówi "Rzeczpospolitej" prezes PKN Orlen Daniel Obajtek.
08.10.2021

Memorandum regulatorów z Polski i Danii ws. współpracy przy Baltic Pipe

Regulatorzy z Polski i Danii - Urząd Regulacji Energetyki i Forsyningstilsynet (DUR) podpisali Memorandum ws. wspólnych działań przy projekcie Baltic Pipe - poinformował we wtorek URE. Regulatorzy mają m.in. wymieniać się informacjami.
22.09.2021

Prezes PGNIG: Na przełomie IX i X negocjacje ze stroną społeczną ws. fuzji z Orlenem

Na przełomie września i października może być opracowana struktura organizacyjna koncernu multienergetycznego po fuzji z Orlenem, wtedy rozpoczną się negocjacje ze stroną społeczną - ocenia prezes PGNiG Paweł Majewski. Spółka nie jest zainteresowana budową małych reaktorów jądrowych, stawia na inwestycje w OZE.
10.09.2021

PGNiG kupiło większość w ukraińskiej spółce z koncesją gazową przy granicy z Polską

PGNiG podpisało w poniedziałek umowę zakupu 85 proc. udziałów w spółce Karpatgazvydobuvannya, dysponującej koncesją Byblivska, leżącej na Ukrainie przy granicy z Polską. Wydobycie gazu planowane jest od 2023 r.
30.08.2021

PGNiG rozpoczęło wydobycie gazu ziemnego z niskim śladem węglowym

PGNiG Upstream Norway, wraz z Neptune Energy, Idemitsu Petroleum Norge oraz Sval Energi, uruchomiło produkcję węglowodorów ze złoża Duva na Norweskim Szelfie Kontynentalnym. Inwestycja, która pozwoli PGNiG zwiększyć wydobycie gazu ziemnego o 0,2 mld m sześc. rocznie, wyróżnia się wyjątkowo niskim śladem węglowym.
23.08.2021

20 samorządowych inwestycji w konkursie Top Inwestycje Komunalne

20 przedsięwzięć zrealizowanych przez samorządy lub związane z nimi spółki rywalizuje w dorocznym konkursie o tytuł Top Inwestycji Komunalnej 2021. Ogłoszenie listy 10 laureatów oraz inwestycji wybranej przez internautów nastąpi podczas XIII Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach.
13.08.2021

Czy Polska będzie miała statek do badań polarnych i pełnomorskich?

MKiŚ informuje, że Państwowy Instytut Geologiczny zidentyfikował wstępnych oferentów, którzy mogą dostarczyć odpowiedni statek na rejs badawczy na polską koncesję na środkowym Atlantyku. Docelowo planowany jest też zakup statku, który ma służyć m.in. do badań polarnych i pełnomorskich.
12.08.2021

MKiŚ: wydano trzy nowe koncesje na eksploatację węgla, pięć w trakcie rozpatrywania

W minionych trzech latach w Polsce wydano trzy nowe koncesje na eksploatację węgla kamiennego, zaś na różnych etapach rozpatrywania jest pięć kolejnych wniosków koncesyjnych – poinformował we wtorek wiceminister klimatu i środowiska, główny geolog kraju Piotr Dziadzio.
21.07.2021

Posłowie KO i samorządowcy ze Śląska apelują do premiera o rezygnację z koncesji na budowę nowej kopalni

Posłowie KO oraz samorządowcy ze Śląska zaapelowali we wtorek do premiera Mateusza Morawieckiego, by rząd wycofał się z udzielonej w zeszłym roku koncesji do budowę nowej kopalni w Mysłowicach. Przestrzegali, że decyzja ta grozi całemu regionowi utratą środków z Funduszu Sprawiedliwej Transformacji UE.
21.07.2021

We wtorek ciąg dalszy negocjacji ws. sporu wokół kopalni Turów

Na wtorek przedstawiciele rządów Czech i Polski zaplanowali kolejną rundę negocjacji ws. rozwiązania sporu wokół działalności kopalni węgla brunatnego Turów. Rokowania, prowadzone przez rządową delegację w Pradze w zeszłym tygodniu, nie przyniosły rozwiązania.
22.06.2021

Sejm znowelizował przepisy dot. przedłużania koncesji na wydobycie m.in węgla

Sejm we wtorek znowelizował ustawę uchylającą dotychczasowe przepisy pozwalające warunkowo przedłużyć koncesję na wydobycie m.in. węgla kamiennego i brunatnego bez decyzji środowiskowej.
16.06.2021

Greenpeace zaskarżyło do WSA przedłużenie koncesji dla Turowa do 2044 roku

Organizacja ekologiczna Greenpeace zaskarżyła do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie decyzję ministra klimatu przedłużającą do 2044 roku koncesję dla kopalni odkrywkowej węgla brunatnego Turów.
16.06.2021

PGNiG kupiło norweską firmę wydobywczą INEOS E&P Norge AS

PGNiG za 615 mln dolarów kupiło norweską firmę wydobywczą INEOS E&P Norge AS (IEPN) - poinformowała w czwartek spółka. IEPN posiada udziały w 22 koncesjach na Norweskim Szelfie Kontynentalnym.
25.03.2021

PGNiG ogranicza emisje związane z zagospodarowaniem norweskiego złoża

Na złożu gazowo-ropnym Duva, w którym PGNiG Upstream Norway ma 30 proc. udziałów, z powodzeniem zakończono instalację głowic eksploatacyjnych. Zastosowana metoda montażu pozwoliła znacząco zredukować koszty operacji oraz związane z nią emisje dwutlenku węgla.
22.03.2021

PGNiG ogranicza emisje związane z zagospodarowaniem norweskiego złoża

Na złożu gazowo-ropnym Duva, w którym PGNiG Upstream Norway ma 30 proc. udziałów, z powodzeniem zakończono instalację głowic eksploatacyjnych. Zastosowana metoda montażu pozwoliła znacząco zredukować koszty operacji oraz związane z nią emisje dwutlenku węgla.
22.03.2021

Dziękujemy za wysłane grafiki.