Wynik wyszukiwania - "magazynowanie energii" - Wiadomości

Zmieniony zarząd Vortex Energy wdraża nowy model biznesowy spółki

W należącej do grupy Vitol spółce Vortex Energy zaszły istotne zmiany w składzie zarządu. Rada Nadzorcza zatwierdziła decyzję o powołaniu Justine Ryan na stanowisko prezesa zarządu. Za finanse spółki odpowiada Adam Błażeczek, zaś Maciej Przybylski kieruje działalnością operacyjną. Zmiany w kierownictwie wynikają z ambitnych planów inwestycyjnych i ciągłego rozwoju firmy.
13.03.2024

Trina Solar przedstawia nowy, całkowicie czarny moduł Vertex S+ dla zrównoważonej estetyki dachów

Trina Solar, światowy lider w dziedzinie inteligentnych rozwiązań fotowoltaicznych i magazynowania energii, wprowadziła na rynek nowy, całkowicie czarny moduł Vertex S+ 450W (NEG9R.25), zaprojektowany specjalnie dla dachów budynków mieszkalnych, które wyróżnia elegancki wygląd.
12.03.2024

Ekspert: wiemy coraz więcej o procesie starzenia się baterii

Stworzenie nieśmiertelnej baterii nie jest jeszcze możliwe, ale naukowcy próbują ją zaprojektować tak, by starzała się wolniej. Prof. Krzysztof Fic z Politechniki Poznańskiej realizuje grant ERC Proof of Concept na projekt związany ze starzeniem się baterii wykorzystywanych w elektronice osobistej.
12.02.2024

Trina Solar wprowadza na rynek nowe moduły Vertex S+ typu n przeznaczone do instalacji na dachach z sektora C&I

Trina Solar światowy lider w dziedzinie inteligentnych technologii fotowoltaicznych i rozwiązań w zakresie magazynowania energii, wprowadziła na rynek nowy moduł NEG18R.28 Vertex S+ 505W, zaprojektowany z myślą o instalacjach na dużych dachach budynków komercyjnych i przemysłowych.
30.01.2024

Trina Storage dwukrotnie wyróżniona przez BloombergNEF

Badanie BNEF, którego wyniki opublikowano w raporcie Energy Storage System Cost Survey 2023, obejmuje łańcuch wartości związanych z magazynowaniem energii, w tym z integratorami magazynowania energii, dostawcami baterii, dostawcami systemów konwersji energii i nie tylko. W raporcie podkreślono znaczenie baterii w systemach magazynowania energii. Producenci baterii i dostawcy systemów magazynowania energii stale ulepszają wszystkie elementy systemu magazynowania energii.
29.01.2024

Nowy punkt odniesienia dla długotrwałego magazynowania energii w bateriach litowych - światowy debiut Mr., flagowej serii EVE Energy

W związku z globalnym zobowiązaniem do osiągnięcia szczytowych wartości emisji dwutlenku węgla i neutralności węglowej wzrósł popyt na wielkoskalowe i długotrwałe magazynowanie energii.
29.01.2024

EDF Renewables inwestuje w swój pierwszy projekt magazynowania energii w Polsce

EDF Renewables sfinalizował zakup swojego pierwszego projektu bateryjnego magazynowania energii w Polsce, o mocy 50 MW. Przejęcie to czyni EDF Renewables jedną z pierwszych firm rozwijających tę technologię w kraju.
21.12.2023

EDP Renewables przyspiesza transformację energetyczną za sprawą rozwiązań opartych na OZE

Grupa niedawno dokonała oficjalnego otwarcia elektrowni słonecznej z magazynem energii na pustyni w USA, która pozwala ograniczyć do minimum spalanie gazu przez lokalną społeczność; inna inicjatywa grupy praktycznie zlikwidowała zapotrzebowanie na paliwo na wyspie należącej do Singapuru. EDP inwestuje w liczne przykładowe zastosowania czystych technologii, które mają na celu ograniczenie emisji CO2 i wsparcie wspólnych wysiłków na rzecz klimatu przed szczytem COP 28.
27.11.2023

Czy firmy, które korzystają z zielonej energii odnoszą już korzyści?

Odnawialne źródła energii, energia jądrowa, wodór, magazynowanie energii i paliwa alternatywne to przyszły krajobraz energetyczny Europy. Firmy, które korzystają z zielonej energii już teraz odnoszą wymierne korzyści. Dla Polski transformacja energetyczna oznacza jednak wyzwania związane m.in. z decentralizacją sieci elektroenergetycznych i wprowadzeniem regulacji umożliwiających wielkie inwestycje infrastrukturalne.
23.10.2023

Cable pooling przez najbliższe lata… tylko na papierze

Cable pooling już istnieje, ale tylko na papierze – bo problemem są operatorzy sieci. W trudnej sytuacji jest również fotowoltaika, która została uziemiona, tak jak w 2016 roku uziemiona została energetyka wiatrowa. Właśnie tak brzmią najważniejsze wnioski z dyskusji w ramach panelu „Rozproszona generacja OZE i potencjał magazynowania energii odnawialnej – jak podnieść stabilność wytwarzania z OZE?”, który odbył się w ramach IX Kongresu Energetyczego organizowanego przez Dolnośląski Instytut Studiów Energetycznych we Wrocławiu.
03.10.2023

Magazyny energii na fali wzrostowej. Rekordowe zainteresowanie inwestorów w tegorocznej aukcji rynku mocy

Magazyny energii mogą się okazać hitem tegorocznej aukcji rynku mocy, zaplanowanej na 14 grudnia br. W prekwalifikacji do rynku mocy zostało zgłoszonych aż 16 GW w takich instalacjach, kilkukrotnie więcej niż w ubiegłym roku. Z perspektywy inwestorów mają one coraz większe uzasadnienie ekonomiczne. Są też niezbędne dla powodzenia transformacji energetycznej opartej na zmiennych, zależnych od pogody źródłach odnawialnych.
23.08.2023

Największy w Europie system magazynowania energii działa i czeka na energię z morskiego wiatru

Projekt ma zdolność do magazynowania energii wystarczającej do zasilenia około 300 000 domów przez okres dwóch godzin.
07.03.2023

Politechnika Lubelska z własnym systemem magazynowania energii

Przed budynkiem Centrum Innowacji i Zaawansowanych Technologii Politechniki Lubelskiej stanął kontener do zabudowy systemu magazynowania energii elektrycznej. Waży on ponad 12 ton, a jego wymiary to 6 m x 2,5 m x 2,8 m. Będzie on wyposażony w najnowszą technologię baterii litowo-jonowych NMC oraz LFP.
28.02.2023

2023 będzie rekordowy pod względem liczby inwestycji w magazyny energii

Rok 2023 będzie rekordowy pod względem liczby inwestycji w magazyny energii wśród prosumentów – prognozują specjaliści z branży OZE. W ocenie ekspertów magazynowanie energii zmieni rynek zarządzania energią.
21.02.2023

Dzień Baterii. Umożliwiają rozwój technologiczny, ale wymagają uwagi

Corocznie 18 lutego obchodzony jest na świecie Dzień Baterii. To nie przypadek. Tego dnia urodził się włoski naukowiec i wynalazca Alessandro Volta. Właśnie jemu przypisuje się wynalezienie pierwszej baterii. Dziś trudno bez nich wyobrazić sobie smartfony, samochody i wiele innych przedmiotów codziennego użytku. Należy jednak pamiętać, że rozwój niesie też za sobą konsekwencje – dlatego warto mieć na uwadze bezpieczne unieszkodliwianie zużytych akumulatorów.
20.02.2023

Orsted ze zgodą na budowę systemu magazynowania dla MFW Hornsea 3

BESS w Norfolk ma mieć moc około 200 MW i być zlokalizowany z już zaplanowaną infrastrukturą.
16.01.2023

RWE kończy budowę systemu magazynowania energii, który połączy elektrownie wodne w Niemczech

Zakończyła się instalacja pierwszego w Niemczech megabateryjnego systemu magazynowania energii. W ciągu zaledwie 14 miesięcy RWE udało się zbudować system o łącznej mocy 117 megawatów (128 megawatogodzin/MWh).
16.01.2023

Elektrownie szczytowo-pompowe PGE z koncesją na magazynowanie energii

Cztery elektrownie szczytowo-pompowe PGE Energia Odnawialna jako pierwsze w Polsce uzyskały od Urzędu Regulacji Energetyki (URE) koncesję na magazynowanie energii elektrycznej.
03.01.2023

Hynfra Energy Storage i Claritas uruchomią w Polsce 500 MW magazynów energii

Claritas Investments (CLARITAS), holenderski inwestor działający w obszarze transformacji energetycznej, rozpoczyna współpracę z polską firmą Hynfra Energy Storage (HES) w celu uruchomienia w Polsce 500MW magazynów energii w skali przemysłowej. Ramowa umowa o współpracy z HES to pierwsza inwestycja Claritas na polskim rynku bateryjnych magazynów energii.
15.12.2022

RWE daje zielone światło dla 220-megawatowego systemu magazynowania energii w Nadrenii Północnej-Westfalii

RWE kontynuuje rozwój działalności w zakresie technologii bateryjnego magazynowania energii. Firma sfinalizowała decyzję o inwestycji w 220 megawatowy projekt, który będzie realizowany na terenie Niemiec. Na obszarze należących do RWE elektrowni w Neurath i Hamm w Nadrenii Północnej-Westfalii ma zostać zainstalowanych łącznie 690 bloków baterii litowo-jonowych.
27.11.2022

EDF Renewables chce budować magazyn energii w Norwich

EDF Renewables UK zaproponowało budowę akumulatorowego systemu magazynowania energii o mocy 114 MW na południe od podstacji Norwich, pomiędzy Dunston i Swainsthorpe.
22.11.2022

EDF Renewables buduje magazyn energii o mocy 50MW

EDF Renewables buduje w Coventry magazyn energii o mocy 50MW - dzięki temu miasto Midlands stanie się drugim w Wielkiej Brytanii, w którym powstanie Energy Superhub.
07.11.2022

PSSE i Northvolt uruchamiają program akceleracyjny dla startupów związanych z magazynowaniem energii

Eco-On to program akceleracyjny wspierający startupy działające głównie w obszarze magazynowania energii, automatyzacji i robotyzacji. Organizatorem programu jest Gdański Park Naukowo-Technologiczny, należący do Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, a rolę wiodącego partnera objął Northvolt. Do projektu można zgłosić się za pośrednictwem strony internetowej gpnt.pl.
04.10.2022

Modułowe magazyny energii będą istotnym elementem transformacji energetycznej w Polsce?

To, że bez magazynów energii bardzo trudno będzie bilansować system elektroenergetyczny oparty o odnawialne źródła energii jest faktem znanym od dawna. Obecna dyskusja dotyczy, między innymi kwestii, w jakiego rodzaju magazyny energii należy inwestować aby były opłacalne i spełniały potrzeby zmieniającego się rynku wytwarzania energii w Polsce? Jednym z podstawowych rozwiązań są modułowe magazyny energii.
12.09.2022

Australijski Uniwersytet Monash otrzymał 495 tys. dolarów na zbadanie projektu rynku magazynów energii

Uniwersytet Monash w Australii otrzymał 495 000 AUD$ dofinansowania na zbadanie alternatywnych projektów rynkowych, które mogłyby wspierać technologie magazynowania energii.
12.09.2022

Instalacje fotowoltaiczne i magazyny energii powstaną na gruntach trzech nadleśnictw

Na gruntach kolejnych trzech nadleśnictw na terenie województwa małopolskiego powstaną instalacje fotowoltaiczne i magazyny energii dzięki współpracy spółki Tauron Zielona Energia oraz Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Krakowie.
31.08.2022

Powstanie pierwszy w regionie Klaster Energii Powiatu Radomskiego

– W imieniu Krajowej Izby Klastrów Energii chciałbym pogratulować inicjatywy wszystkim przyszłym uczestnikom klastra. Jest to pionierskie przedsięwzięcie w Radomiu i regionie radomskim, który ma duży potencjał również w obszarze energii odnawialnej, dlatego cieszę się, że możemy w nim uczestniczyć – mówi Tomasz Drzał, dyrektor zarządzający Krajowej Izby Klastrów Energii i OZE
24.08.2022

PGE Obrót zachęca do instalacji PV i magazynów energii

PGE Obrót zachęca klientów do montowania instalacji fotowoltaicznej w zestawie z magazynami energii. Firma proponuje szczegółowe i fachowe doradztwo w tym zakresie, pomagając m.in. w formalnościach związanych z dofinansowaniem takiej inwestycji.
10.08.2022

Potrzebne są zmiany!

By zapewnić zieloną bezpieczną energię o odpowiednich parametrach jakościowych potrzebne jest zachęcanie przedsiębiorców, żeby uzupełniali własne źródła wytwórcze magazynami energii – mówiła Barbara Adamska, prezes zarządu Polskiego Stowarzyszenia Magazynowania Energii, podczas IV Forum Energetyki Rozproszonej w maju 2022.
05.08.2022

Posiedzenie tematyczne Komisji Gospodarki Narodowej i Innowacyjności: „Magazyny energii elementem budowy bezpieczeństwa energetycznego Polski”

We wtorek 17 maja w Senacie Rzeczypospolitej Polskiej odbyło się posiedzenie tematyczne Komisji Gospodarki Narodowej i Innowacyjności: „Magazyny energii elementem budowy bezpieczeństwa energetycznego Polski”. Dostępny jest już pełen raport.
27.07.2022

Największy magazyn energii w Europie PGE zbuduje w Żarnowcu

Unikalny na skalę europejską projekt magazynu energii PGE w Żarnowcu o mocy powyżej 200 MW uzyskał pierwszą w Polsce promesę koncesji na magazynowanie energii elektrycznej w wielkoskalowym elektrochemicznym magazynie energii. Promesa została wydana przez Prezesa Urzędu Regulacji Energetyki.
20.07.2022

Największe magazyny energii PGE powstaną na Pomorzu

- Mamy plan budowy wielkoskalowych magazynów energii. Planujemy budowę jednego z nich na Pomorzu (...). Będzie to największy magazyn w Polsce - mówił dla portalu WNP.PL Wojciech Dąbrowski, prezes PGE. Spółka stawia nie tylko na dynamiczny rozwój OZE w sektorach onshore, offshore, ale jako uzupełnienie inwestycji kolejnym krokiem są wielkoskalowe magazyny energii.
19.07.2022

TAURON z nowym magazynem energii

TAURON przyłączył do swojej sieci niskiego napięcia przemysłowy magazyn energii w Ochotnicy Dolnej. Instalacja ma charakter pilotażowy, jej celem jest pokazanie wpływu magazynu na stabilizację pracy sieci elektroenergetycznej. W tej małopolskiej gminie występuje jeden z największych w Polsce współczynników zagęszczenia mikroinstalacji 1-fazowych. TAURON realizuje projekt wspólnie z Apator S.A., Gminą Ochotnica Dolna i Akademią Górniczo-Hutniczą w Krakowie.
19.07.2022

Veolia term dołączyła do grona Członków Polskiego Stowarzyszenia Magazynowania Energii

Veolia term dołączyła do grona Członków Polskiego Stowarzyszenia Magazynowania Energii (PSME). Oficjalne podpisane dokumentów odbyło się w siedzibie firmy. Magdalena Bezulska, Prezes Zarządu Veolia Poland term i Barbara Adamska, Prezes Zarządu Polskiego Stowarzyszenia Magazynowania Energii są przekonane, że to współpraca, która przyniesie wiele korzyści szeroko rozumianemu rynkowi elektroenergetyki.
15.07.2022

Magazynowanie energii - drugie życie działek pogórniczych

Wykorzystanie ponad trzech tysięcy hektarów działek po dawnych zakładach górniczych, należących do Spółki Restrukturyzacji Kopalń, do wdrożenia innowacyjnego projektu Instytutu Techniki Górniczej KOMAG - Śląskiego Systemu Magazynowania Energii - przewiduje porozumienie zawarte w Ministerstwie Aktywów Państwowych.
14.07.2022

Magazynowanie energii: największym wyzwaniem jest budowa niezbędnej infrastruktury [WYWIAD]

Jednym z kluczowych tematów poruszanych podczas V Forum Wizja Rozwoju było magazynowanie energii. Mieliśmy okazję zapytać moderatora panelu dotyczącego tego zagadnienia - Pawła Trojanowskiego - eksperta branżowego Klastra Technologii Wodorowych w organizacji Hydrogen Europe, działał w ramach inicjatywy European Clean Hydrogen Alliance, Sales Manager New Technologies Sescom S.A. i współautora podcastu Uwaga wodór! m.in. o kierunki rozwoju tego dynamicznego sektora czy aspekty związane z infrastrukturą.
27.06.2022

Finlandia instaluje magazyny energii przy wiatrakach na lądzie

Holenderska spółka technologiczna Alfen zbuduje system magazynowania energii w Finlandii, który będzie wspierał farmę wiatrowej Teuva, ale także tzw. funkcję „black start”.
16.06.2022

Tauron Nowe Technologie podpisał list intencyjny ws. magazynowania energii z OZE

Tauron Nowe technologie podpisał list intencyjny z firmą Ecological Projects Poland (EPP) w sprawie rozwoju technologii magazynowania energii ze źródeł odnawialnych (OZE) - poinformowała we wtorek spółka z Grupy Tauron.
15.06.2022

PGNiG przygotowuje się do świadczenia usług magazynowania wodoru w kawernach

PGNiG przygotowuje się do świadczenia usług magazynowania wodoru w kawernach solnych, spółka będzie chciała zaoferować różne modele biznesowe - poinformował w poniedziałek wiceprezes ds. rozwoju PGNiG Arkadiusz Sekściński.
14.06.2022

Święty graal neutralności klimatycznej: magazyny energii

Magazynowanie energii będzie jednym z najważniejszych wyzwań, jakie staną przed transformującymi się światowymi sektorami energetycznymi w drodze do pełnej dekarbonizacji. Czy w Polsce uda nam się rozwinąć tę obiecującą gałąź gospodarki? Jakie technologie są już dostępne i dopiero rozwijane? Ile kosztują? Możliwości, jakie przed nami stoją w obszarze magazynowania energii opisuje najnowszy raport WWF Polska pt. “Dostępne i przyszłe technologie magazynowania energii”.
19.05.2022

Posiedzenie tematyczne Komisji Gospodarki Narodowej i Innowacyjności: „Magazyny energii elementem budowy bezpieczeństwa energetycznego Polski”

We wtorek 17 maja w Senacie Rzeczypospolitej Polskiej odbyło się posiedzenie tematyczne Komisji Gospodarki Narodowej i Innowacyjności: „Magazyny energii elementem budowy bezpieczeństwa energetycznego Polski”.
18.05.2022

Bosch zainwestuje miliardy w technologie neutralne dla klimatu

Udany rok biznesowy 2021 – niepewności i wzrost kosztów obciążają perspektywy bieżącego roku.
04.05.2022

Energa przeznaczy zysk za 2021 rok głównie na zero- i niskoemisyjne inwestycje

Rada Nadzorcza Energi pozytywnie oceniła rekomendację Zarządu spółki, aby zysk netto za 2021 rok w wysokości 210 mln zł przeznaczyć w całości na kapitał rezerwowy. W ten sposób zabezpieczone zostaną nakłady na kluczowe dla dalszego dynamicznego rozwoju Grupy Energa inwestycje w zero- i niskoemisyjne źródła wytwórcze. To umożliwi wzrost zysku operacyjnego spółki EBITDA w 2030 roku o ponad 60% w porównaniu do 2 mld zł osiągniętych w 2020 roku.
25.04.2022

Selena ESG: Hale magazynowe mogą magazynować… również energię

Budynki magazynowe i zakłady produkcyjne cechują się prostą konstrukcją w pełni dostosowaną do swojej funkcji. Zwykle są zaplanowane na podstawie podłużnego prostokąta z płaskim lub nieznacznie nachylonym dachem. Taki budynek łatwo i szybko można postawić oraz dowolnie zaaranżować jego wnętrze. Minimalistyczna bryła obok licznych atutów konstrukcyjnych, posiada też swoje minusy w użytkowaniu. W przypadku tego typu obiektów problem stanowi m. in. doświetlenie wnętrz i utrzymanie w nich komfortowych warunków klimatycznych.
16.03.2022

Hiszpania mogłaby magazynować jedną trzecią gazu potrzebnego Europie

Hiszpania mogłaby magazynować i regazyfikować jedną trzecią gazu potrzebnego Europie, jednak do tej pory brakuje wystarczających połączeń rurociągowych ze środkowoeuropejskim systemem gazowym - napisał „La Razon” w poniedziałek.
09.03.2022

Układ magazynowania energii spółki Pylontech pozwoli Japonii osiągnąć cel ujemnej emisji dwutlenku węgla

TÜV Rheinland Japonia, krajowy organ certyfikujący, przyznał niedawno spółce Pylon Technologies Co. - Pylontech japoński znak certyfikacyjny S-Mark potwierdzający zgodność z normą JIS C 8715-2:2019. Spółce Pylontech przyznano japoński znak certyfikacyjny potwierdzający zgodność układu magazynowania energii Force-H2 Battery Energy Storage System z przywołaną powyżej normą po pomyślnie zakończonej próbie odporności akumulatora o pojemności 37Ah (model: 37PN) na wstrząsy sejsmiczne.
23.02.2022

„Nanoczekoladki” innowacyjnym magazynem wodoru

Bezpieczne magazynowanie wodoru to jedno z największych wyzwań związanych z tym obiecującym paliwem. Nanocząstki o strukturze czekoladki mogą być rozwiązaniem tego problemu – informują naukowcy na łamach pisma „ACS Nano”.
04.01.2022

Wärtsilä wchodzi na rynek belgijski z systemem magazynowania energii o mocy 25MW

Wärtsilä wkracza na rynek belgijski, budując system magazynowania energii o mocy 25MW - jeden z największych systemów w tym kraju. Belgia chce wycofać się z energetyki jądrowej do 2025 roku, wspierając w tym procesie morską energetykę wiatrową.
01.12.2021

MKiŚ: drugi nabór wniosków o dofinansowanie z Funduszu Innowacyjnego KE

KE w ramach Funduszu Innowacyjnego uruchomiła drugi nabór wniosków na dofinansowanie projektów od firm wykorzystujących innowacyjne technologie w obszarze energii odnawialnej, energochłonnych gałęzi przemysłu czy magazynowania energii - podało MKiŚ w sobotnim komunikacie.
31.10.2021

Magazynowanie energii w elektrowniach szczytowo-pompowych szansą dla stabilnych dostaw prądu

W Polsce powstaną nowe elektrownie szczytowo-pompowe, a już istniejące zostaną gruntownie zmodernizowane, co znacznie poprawi bilans energetyczny kraju.
25.10.2021

Systemy energetyczne „na miejscu” niezbędne dla dekarbonizacji przemysłu

W ramach wysiłków zmierzających do dekarbonizacji gospodarki, osiągnięcia globalnej neutralności klimatycznej, produkcja przemysłowa jest segmentem, który wymaga stabilności energetycznej – podała w raporcie firma Lux Research. Oceniono, że energia elektryczna stanie się głównym nośnikiem energii w tej gałęzi wraz z transformacją energetyczną, co wzmocni argumenty przemawiające za wytwarzaniem energii „na miejscu”.
15.09.2021

Projekt: pogórnicze tereny i infrastruktura mogą posłużyć do magazynowania energii

Pogórnicze tereny i infrastruktura szybowa dawnych kopalń mają wielki potencjał, by służyć magazynowaniu energii, przy zastosowaniu najnowocześniejszych rozwiązań i technologii w tej dziedzinie - wskazują twórcy koncepcji Śląskiego Systemu Magazynowania Energii, zaprezentowanej w czwartek w Warszawie.
30.07.2021

NCBR poszukuje projektów magazynów ciepła i chłodu

Do 26 lipca potrwa nabór wniosków w programie „Magazynowanie Ciepła i Chłodu” Narodowego Centrum Badań i Rozwoju. NCBR poszukuje wykonawców innowacyjnych, bezemisyjnych technologii dostarczania ciepła i chłodu przy wykorzystaniu ich magazynowania.
28.06.2021

Nowatorskie rozwiązanie do magazynowania energii z rurami i kotwami

Co wspólnego mają rury i kotwy z magazynowaniem energii? W nowym badaniu testowano potencjał mniej znanego, ale obiecującego zrównoważonego systemu magazynowania energii o nazwie Buoyancy Energy Storage.
26.06.2021

AlphaESS prezentuje nowe produkty i programy podczas targów Smart Energy Conference & Exhibition 2021

W dniach 12 i 13 maja br., podczas zorganizowanej w Australii konferencji i targów Smart Energy Conference & Exhibition, spółka AlphaESS zaprezentowała swoje najnowsze rozwiązania do zastosowań domowych i komercyjnych w dziedzinie magazynowania energii oraz program Alpha Installer Network (AIN).
14.05.2021

Dziękujemy za wysłane grafiki.