SolarEdge na targach Battery Forum Poland

Strona główna Energetyka, OZE SolarEdge na targach Battery Forum Poland

Partnerzy portalu

SolarEdge na targach Battery Forum Poland - ZielonaGospodarka.pl
Fot. SolarEdge

SolarEdge Technologies, światowy lider w dziedzinie inteligentnych technologii energetycznych, weźmie udział w targach Battery Forum Poland, które odbędą się w dniach 22-24 maja w Nadarzynie w Ptak Warsaw Expo. Podczas wydarzenia SolarEdge zaprezentuje swoje najnowsze innowacyjne rozwiązania w zakresie magazynowania i zarządzania energią, szczególnie istotne w kontekście dynamicznych taryf energetycznych dla gospodarstw domowych, które mają być dostępne w Polsce od 24 sierpnia 2024 roku.

Uczestnicy targów będą mogli poznać komercyjny system magazynowania energii SolarEdge. Jest to rozwiązanie przeznaczone do małych i średnich instalacji fotowoltaicznych w obiektach komercyjnych i przemysłowych. Kompaktowa obudowa umożliwia instalację zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynków. Rozwiązanie składa się z szafy akumulatorowej o mocy 102,4 kWh i falownika akumulatorowego o mocy 50 KW i jest skalowalne do całkowitej pojemności 1 MWh na lokalizację. Zasilany przez platformę SolarEdge ONE, system został zaprojektowany, aby pomóc obniżyć koszty energii poprzez automatyczną optymalizację produkcji i magazynowania energii w miejscu instalacji. Obsługuje wiele trybów zarządzania energią, takich jak zużycie własne, redukcja obciążenia szczytowego i optymalizacja zużycia w kontekście taryf dynamicznych. Ponadto system został zaprojektowany z myślą o wspieraniu tworzenia mikrosieci i ma wbudowane zaawansowane funkcje bezpieczeństwa i odporności. SolarEdge oferuje pojedyncze rozwiązanie PV i magazynowania energii od jednego dostawcy, zapewniając jedno źródło gwarancji, wsparcia i szkoleń oraz 10-letnią ochronę gwarancyjną.

Podczas targów zostanie również zaprezentowany system SolarEdge Home. System SolarEdge Home maksymalizuje korzyści płynące z odnawialnych źródeł energii. Umożliwia efektywne magazynowanie i wykorzystanie energii w gospodarstwach domowych i małych firmach.

SolarEdge ONE działa jak osobisty asystent energetyczny, optymalizując zużycie i magazynowanie energii zgodnie z preferencjami użytkownika. System analizuje dane zewnętrzne, takie jak stawki taryfowe i warunki pogodowe, oraz dane wewnętrzne dotyczące produkcji i zużycia energii, aby stworzyć 24-godzinny zoptymalizowany plan energetyczny. SolarEdge ONE automatycznie ładuje lub rozładowuje magazyn energii we właściwym czasie, aby zmaksymalizować korzyści finansowe. Pozwala to na sprzedaż energii po wyższej cenie i zakup po niższej cenie, znacznie zwiększając oszczędności.

Na stoisku SolarEdge będzie można spotkać również znanych influencerów: Piotra Sejfrieda, który reprezentuje środowisko OZE, prowadzącego kanał YouTube „Eko Niezależny”, oraz Justynę Kozłowską, entuzjastkę ekologicznego stylu życia, autorkę kanału „20 minut spokoju”. To doskonała okazja do wymiany doświadczeń i zdobycia cennych informacji na temat niezależności energetycznej.

„Od 24 sierpnia 2024 roku w Polsce dostępne będą dynamiczne taryfy energii, co oznacza, że prosumenci będą mogli kupować energię po dynamicznie zmieniajacych się cenach. To nowa rzeczywistość, która wymaga elastycznego podejścia do zarządzania energią. Dynamiczne taryfy mogą przynieść korzyści finansowe, motywując do magazynowania energii w okresach niskich cen i jej wykorzystywania, gdy ceny są wyższe. Dzięki możliwościom inteligentnego zarządzania energią, dynamiczna optymalizacja stawek może zwiększyć rentowność instalacji fotowoltaicznych i systemów magazynowania energii, a także przyczynić się do większej stabilności sieci poprzez lepsze zarządzanie energią” – mówi Michał Marona, Country Manager SolarEdge Technologies Poland.

Podczas targów SolarEdge będzie reprezentowany przez Michała Maronę (Country Manager), Mariusza Potockiego (Head of Commercial Sales) oraz zespół sprzedaży i serwisu. Nasi specjaliści z przyjemnością odpowiedzą na wszystkie pytania dotyczące innowacyjnych technologii energetycznych. Pomogą również w doborze najlepszych rozwiązań odpowiadających na indywidualne potrzeby odwiedzających targi.

SolarEdge będzie można znaleźć na stoisku B2.07 w Hali B. Zapraszamy do odwiedzenia naszego stoiska na targach Battery Forum Poland. Przyjdź i przekonaj się, jak innowacyjne technologie SolarEdge mogą pomóc Twojej firmie w osiągnięciu pełnej niezależności energetycznej i optymalizacji kosztów działalności.

Partnerzy portalu

ase_390x150_2022

Surowce

 Ropa brent 83,76 $ baryłka  1,33% 11:11
 Cyna 23110,00 $ tona 0,64% 29 lis
 Cynk 2507,00 $ tona -0,87% 29 lis
 Aluminium 2177,00 $ tona 0,60% 29 lis
 Pallad 1021,53 $ uncja  -1,54% 11:10
 Platyna 936,30 $ uncja  -0,31% 11:11
 Srebro 25,06 $ uncja  0,08% 11:11
 Złoto 2038,40 $ uncja  -0,33% 11:11

Dziękujemy za wysłane grafiki.