Wynik wyszukiwania - "projekt" - Wiadomości

MRiRW proponuje większą elastyczność produkcji dla gospodarstw ekologicznych

Rolnicy prowadzący gospodarstwa ekologiczne będą mogli zmieniać rodzaj produkcji przed upływem terminu tzw. zobowiązania, zachowując prawo do dopłat - zakłada projekt zmiany rozporządzenia ws. przyznawania płatności ekologicznych, opublikowany w piątek.
02.03.2024

Wodociągi w Koszalinie ogłosiły przetarg na budowę farmy fotowoltaicznej

Farma fotowoltaiczna o mocy 0,334 MWp wraz z niezbędną infrastrukturą techniczną powstanie na terenie ujęcia wody w Koszalinie w ciągu roku od podpisania umowy z wykonawcą. W środę miejskie wodociągi poinformowały o ogłoszeniu przetargu w formule „zaprojektuj i wybuduj”.
22.02.2024

Pełnomocnik Rządu ds. Strategicznej Infrastruktury Energetycznej spotkał się z wiceprezesem EDF

Pełnomocnik Rządu ds. Strategicznej Infrastruktury Energetycznej Maciej Bando spotkał sięw piątek z Ambasadorem Francji Etienne de Poncins i wiceprezesem Grupy EDF, odpowiedzialnym za rozwój nowych projektów jądrowych Vakisem Ramany - poinformował w piątek resort klimatu.
17.02.2024

Polska Organizacja Biometanu z propozycjami poprawek do Podręcznika procedur administracyjnych OZE

12 stycznia br. Ministerstwo Klimatu i Środowiska przekazało do konsultacji publicznych projekt "Podręcznika procedur administracyjnych OZE”. Dyrektor Generalny Michał Tarka, wraz z Członkami POB, wnieśli swoje uwagi do niniejszego projektu.
05.02.2024

Ostrów Wlkp. Ruszył projekt dla mieszkańców, którzy chcą wykorzystywać wodę deszczową

W Ostrowie Wlkp. ruszył projekt wsparcia dla mieszkańców, którzy chcą zbierać i wykorzystywać wodę deszczową. Mieszkańcy mogą liczyć nawet na 2 tys. złotych dofinansowania.
03.02.2024

Powstał projekt końcowego porozumienia COP28, wiele krajów przyjęło go krytycznie

To ogromny krok naprzód - oświadczył w poniedziałek przewodniczący odbywającej się w Dubaju konferencji klimatycznej COP28 sułtan Ahmed al-Dżaber, informując o powstaniu projektu porozumienia, które ma być ogłoszone we wtorek, w ostatnim dniu obrad. Tekst przez niektóre kraje został przyjęty chłodno lub nawet krytycznie.
12.12.2023

Baltic Power. Okoliczności sukcesu [wideo]

Baltic Power jako pierwszy projekt budowy morskiej farmy wiatrowej w kraju zamknął etap pozyskiwania finansowania i przystąpił do fazy budowy. Otwiera to nowy rozdział w historii polskiej energetyki, wyznaczając kurs ku zrównoważonej przyszłości. Podczas zorganizowanej przez PSEW konferencji Offshore Wind Poland 2023, Jarosław Broda, członek zarządu Baltic Power, odsłonił kulisy sukcesu, który nabiera szczególnego znaczenia zwłaszcza w kontekście wyzwań, jakie niesie ze sobą globalny kryzys branży związany z niestabilną rzeczywis
05.12.2023

Łukaszewska-Trzeciakowska: liczymy na notyfikację KE wsparcia atomu do końca 2024 roku

Zgodnie z przyjętym harmonogramem rząd liczy, że do końca 2024 r. zdobędzie notyfikację Komisji Europejskiej systemu wsparcia rządowego projektu budowy elektrowni jądrowej - poinformowała minister klimatu Anna Łukaszewska-Trzeciakowska.
05.12.2023

Minister Klimatu: koszty zamrażania cen energii w projekcie opozycji są niedoszacowane

Koszty zamrażania cen energii w 2024 r. w projekcie ustawy, zgłoszonym przez posłów obecnej opozycji, są niedoszacowane - oceniła we wtorek minister klimatu Anna Łukaszewska-Trzeciakowska. Projekt zakłada utrzymanie zamrożonych cen przez I połowę 2024 r.
05.12.2023

Orlen inwestuje w efektywność energetyczną w czeskiej rafinerii

Unipetrol z Grupy Orlen buduje instalację odzysku ciepła w zakładzie produkcyjnym w Kralupach nad Wełtawą. Inwestycja umożliwi poprawę efektywności energetycznej rafinerii, tj. ciepło gazów spalinowych, które do tej pory uchodziło do atmosfery, zostanie wykorzystane do podgrzewania wody na potrzeby procesów technologicznych. Projekt o wartości ok. 500 mln czeskich koron (ok. 100 mln złotych) jest częścią działań na rzecz osiągnięcia przez Grupę Orlen neutralności emisyjnej do 2050 roku.
05.12.2023

A. M. Żukowska: nie ma afery wiatrakowej, jest projekt ustawy

Nie ma afery wiatrakowej. Nie ma jeszcze ustawy, cały czas jest to projekt - powiedziała we wtorek w Radio Plus posłanka Lewicy Anna Maria Żukowska. Jest chaos komunikacyjny i legislacyjny, związany z pośpiechem; nie było lobbyingu – dodała.
05.12.2023

Katowice kończą modernizację wodociągów i kanalizacji za 370 mln zł

Samorząd Katowic kończy unijny projekt modernizacji wodociągów i kanalizacji o wartości blisko 370 mln zł - wynika z informacji miasta. Ośmioletnie przedsięwzięcie, obejmujące ponad 90 różnych inwestycji, było największym tego typu w historii Katowic.
27.11.2023

Komisja Europejska przygotowała plany zwiększenia inwestycji w europejskie sieci elektroenergetyczne

Komisja Europejska przygotowała plany zwiększenia inwestycji w europejskie sieci elektroenergetyczne; obejmują dziesiątki projektów, które będą miały priorytetowy dostęp do pozwoleń i funduszy unijnych - podaje Reuters.
25.11.2023

50 gr kaucji za butelki ze szkła i plastiku oraz metalowe puszki

50 gr kaucji doliczone będzie do plastikowych butelek o pojemności do trzech litrów, butelek szklanych wielokrotnego użytku do półtora litra oraz do puszek metalowych do jednego litra - wynika z opublikowanego w środę projektu rozporządzenia resortu klimatu i środowiska.
23.11.2023

Wśród laureatów RegioStars - projekt dot. niskoemisyjnej mobilności z udziałem Krakowa

Międzynarodowy projekt dotyczący niskoemisyjnej mobilności z udziałem m.in. Krakowa został w czwartek zwycięzcą jednej z kategorii konkursu RegioStars. Konkurs ten co roku wyróżnia najbardziej inspirujące i innowacyjne projekty współfinansowane z unijnych funduszy spójności.
16.11.2023

Ponad milion zł na program „Zielone Suwałki”

Miasto Suwałki (Podlaskie) wyda ponad milion zł na program „Zielone Suwałki” w ramach którego powstaną małe parki kieszonkowe, zielone przystanki oraz odbetonowana zostanie część nawierzchni dwóch największych placów w tym mieście.
05.11.2023

Projekt: rząd zakłada przesunięcia wydatków w programie zw. z budową infrastruktury pod elektrownię jądrową

Obniżenie limitu wydatków z budżetu państwa w latach 2023, 2024 i 2028, a podwyższenie ich w 2025 r. - zakładają zmiany w programie zw. z budową infrastruktury pod elektrownię jądrową, o których poinformowało we wtorek w wykazie prac legislacyjnych rządu. Limit wydatków na poziomie 4,76 mld zł ma się nie zmienić.
01.11.2023

PSG zbada możliwości dystrybucji wodoru w swojej sieci gazowej

Polska Spółka Gazownictwa uruchomiła w Mławie projekt badawczo-rozwojowy mający m.in. sprawdzić jaki wpływ na istniejącą sieć gazową ma mieszanina gazu ziemnego i wodoru - poinformowała w środę spółka. Projekt będzie realizowany do końca 2027 roku.
11.10.2023

Zielona transformacja energetyczna w pomarańczowych barwach Industrii

Na naszych oczach praktycznie w każdej dziedzinie życia dokonuje się transformacja energetyczna. W tym szerokim pojęciu, odmienianym w ostatnich miesiącach przez niemal wszystkie przypadki, mieści się szereg aktywności. O doświadczeniach na tym polu jednego z największych biur inżynierskich w Polsce – Industria Project – opowiada jego prezes dr Włodzimierz Werochowski.
22.09.2023

Nabór uzupełniający do projektu Stop Smog w GZM

Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia zaprasza do naboru uzupełniającego do projektu Stop Smog w GZM. Zwiększono w nim maksymalny poziom kosztów realizacji przedsięwzięć niskoemisyjnych. Nabór w 11 uczestniczących w projekcie gminach Metropolii trwa do końca listopada.
20.09.2023

Wsparcie na projekty o znaczeniu strategicznym dla przejścia na gospodarkę o zerowej emisji

Do 150 mln euro wsparcia na projekty o znaczeniu strategicznym dla przejścia na gospodarkę o zerowej emisji przewiduje rozporządzenie MRiT, którego projekt został we wtorek opublikowany na stronach RCL. Chodzi m.in. o produkcję baterii, paneli słonecznych, turbin wiatrowych i pomp ciepła.
20.09.2023

Studenci z Wrocławia z ekologicznymi pomysłami

Modułowy pawilon dla Fundacji Green Gaya, recepcja z papieru dla Działu Rekrutacji PWr, kawiarnia na drezynie – to część studenckich projektów, które powstały na Politechnice Wrocławskiej podczas międzynarodowych warsztatów ProtoLAB.
05.08.2023

Do Sejmu trafił projekt podniesienia limitu zużycia energii elektrycznej z zamrożoną ceną

Do Sejmu trafił we wtorek projekt, dzięki któremu będzie większy limit zużycia energii elektrycznej dla gospodarstw domowych z zamrożoną ceną, a nadmiarowe dochody spółek węglowych zostaną obciążone składką solidarnościową w wysokości 33%.
11.07.2023

Jaka będzie przyszłość ekologicznych podróży pasażerskich? Grupa Meyer prezentuje innowacyjny projekt

Podczas targów rejsowych w Fort Lauderdale na Florydzie brytyjski koncern Meyer zaprezentował koncepcję futurystycznego wycieczkowca, jaki mógłby przemierzać oceny za kilka dekad. Firma wykorzystała tu doświadczenie z budowy dwóch najnowocześniejszych technologicznie jednostek pasażerskich, jakie wyszły z jej stoczni.
09.04.2023

Pierwsza umowa na projektowanie elektrowni jądrowej w drugiej połowie tego roku

Pierwszą umowę na projektowanie elektrowni jądrowej zamierzamy zawrzeć w drugiej połowie tego roku - powiedział PAP wiceprezes spółki Polskie Elektrownie Jądrowe Krzysztof Jackowski. Dodał, że umowa na realizację elektrowni jest przewidziana dopiero wtedy, kiedy będziemy mieli całość finansowania.
12.03.2023

Rusza projekt Jadalny Kraków, zachęcający do miejskiego rolnictwa

Zachęcanie do miejskiego rolnictwa, zakupu warzyw na miejskich targowiskach, a tym samym promowanie postaw ekologicznych i prozdrowotnych jest celem projektu Jadalny Kraków, którego realizację rozpoczynają jednostki miejskie z instytucjami kultury i lokalnymi organizacjami.
26.02.2023

Sasin: w poniedziałek w Seulu kolejne rozmowy o dużym projekcie dot. energetyki jądrowej

Mamy to, pierwszą elektrownię jądrową w Polsce zbuduje amerykański WECNuclear; to nie jest nasze ostatnie słowo - w poniedziałek w Seulu kolejne rozmowy o dużym projekcie dot. energetyki jądrowej - poinformował w piątek wicepremier i minister aktywów państwowych Jacek Sasin.
29.10.2022

Projekt MKiŚ ws. usuwania zagrożenia, jakie stwarzają wielkoobszarowe tereny poprzemysłowe

Usunięcie zagrożenia dla zdrowia i życia ludzi, jakie stwarzają wielkoobszarowe tereny poprzemysłowe, a także odzyskanie tych terenów do ponownego wykorzystania - jest celem projektu ustawy resortu klimatu i środowiska, który zamieszczono na stronach Rządowego Centrum Legislacji.
26.07.2022

Premier: projekty dot. zbiorników retencyjnych, przetwórstwa i energii dla polskiej wsi będą realizowane

Projekty dla rolnictwa dotyczące między innymi zbiorników retencyjnych, przetwórstwa i energii dla polskiej wsi będą realizowane; to nasze zobowiązanie wobec polskiej wsi - powiedział w niedzielę podczas XVIII Kongresu Rolnictwa premier Mateusz Morawiecki.
30.01.2022

Region Morza Bałtyckiego, współpraca i zrównoważony rozwój pod projektowym parasolem

Społeczności Regionu Bałtyckiego intensywniej niż dotąd będą w najbliższej dekadzie działać wspólnie na rzecz zrównoważonego rozwoju. Takie cele i zdania wyznacza „Baltic 2030 Action Plan”. Lokalne samorządy i organizacje otoczenia biznesu, które chcą się zaangażować we wspólne przedsięwzięcia będą działały pod parasolem wsparcia partnerów projektu Umbrella 2.0.
28.04.2021

Polonus Energy

Polonus Energy to marka własna HG Solutions Sp. z o.o.
fotowoltaika,maty grzewcze,panele grzewcze na podczerwień,ogrzewanie podłogowe,projekty instalacji fotowoltaicznych,dobór paneli fotowoltaicznych,pomiary instalacji fotowoltaicznych,instalacje fotowoltaiczne,instalacja fotowoltaiczna,instalacja fotowoltaiczna na hali produkcyjnej,instalacja fotowoltaiczna na myjni bezdotykowej,rozwiązania fotowoltaiczne

PROJMORS Biuro Projektów Budownictwa Morskiego Sp. z o.o.

PROJMORS jest biurem projektowym skupionym w obszarach związanych z obiektami hydrotechnicznymi, obiektami wojskowymi oraz morską energetyką wiatrową.
PROJMORS, Grupa Technologiczna ASE ,biuro projektów, budownictwo morskie, budownictwo wodne, konstrukcje morskie ,nadzór autorski, nadzór inwestorski ,generalny realizator inwestycji, odbiór robót ,porty, stocznia, stocznia remontowa ,stocznia produkcyjna, obiekty hydrotechniczne ,DCT, LNG, Nigerdock, FIDIC, dokumentacja projektowa, dokumentacja kosztorysowa ,przeładunek materiałów masowych ,przeładunek materiałów drobnicowych ,baza, flota handlowa, flota rybacka, przystań rybacka, bazy kontenerowe

Zintegrowana strategia multienergetyczna bp Polska

W obliczu narastającego na całym świecie popytu na energię oraz cywilizacyjnych wyzwań ekologicznych, kluczowym celem dla tradycyjnych koncernów paliwowych staje się ewolucja w kierunku nowoczesnych przedsiębiorstw multienergetycznych. Podczas tegorocznej konferencji PSEW w Serocku mieliśmy okazję porozmawiać na ten temat z Bogdanem Kucharskim, prezesem bp Polska.
07.09.2023

Dziękujemy za wysłane grafiki.