Wynik wyszukiwania - "słoneczne" - Wiadomości

Tokyu Land i SolarDuck zakończyły budowę pierwszej w Japonii morskiej elektrowni słonecznej

Tokyu Land i SolarDuck we współpracy z Kyocera Communication Systems zakończyły instalację pierwszej w Japonii pływającej elektrowni fotowoltaicznej (Offshore Floating Solar Photovoltaic, OFPV) w ramach projektu Tokyo Bay eSG, inicjatywy Biura Planowania Polityki Obszaru Metropolitarnego Tokio.
10.05.2024

EDP Renewables inauguruje nowy hybrydowy projekt energii słonecznej i wiatrowej w Portugalii

EDP Renewables, wiodący światowy gracz w rozwoju projektów wiatrowych i słonecznych, oddał do użytku drugi park hybrydowy w Portugalii. W tej samej lokalizacji łączy on energię wiatrową i słoneczną, praktycznie podwajając zdolność do produkcji energii elektrycznej ze źródeł odnawialnych.
20.02.2024

W ramach przełomowego projektu OZE w Uzbekistanie Arctech oferuje podłączenie do sieci 400 MW dla flagowej elektrowni słonecznej CEEC

Firma Arctech, największy dostawca systemów monitorowania energii słonecznej z kontraktami o mocy ponad 3 GW w Uzbekistanie, poinformowała, że jej jednoosiowe moduły śledzące SkyWings umożliwiły zgodne z harmonogramem i zrealizowane w dniu 27 grudnia 2023 r. podłączenie do sieci pierwszej 400 MW fazy projektu fotowoltaicznego China Energy Engineering Group (CEEC) o całkowitej mocy 1 GW.
12.01.2024

Focused Sun prezentuje dwie przełomowe technologie z zakresu energii słonecznej

Spółka Focused Sun zaprezentowała dwa rewolucyjne rozwiązania w zakresie energii słonecznej, pozyskujące trzykrotnie (3X) więcej energii ze słońca niż konwencjonalne systemy. W odróżnieniu od tradycyjnych paneli słonecznych, które wychwytują jedynie światło słoneczne, produkty te pochłaniają zarówno światło słoneczne, jak i jego ciepło. Oferują one niezrównaną wydajność i zgodność z zasadami zrównoważonego rozwoju.
06.12.2023

Jak przyśpieszyć rozwój energetyki słonecznej. PSF wskazuje szybkie kroki

Słaba infrastruktura energetyczna nie może być wymówką dla nierozwijania OZE. Ambitne cele klimatyczne, dialog z branżą i likwidacja barier administracyjno-prawnych to według Ewy Magiery prezeski Polskiego Stowarzyszenia Fotowoltaiki niezbędne szybkie kroki do transformacji energetycznej Polski
30.10.2023

EDPR zakończyła budowę swojej największej rozproszonej elektrowni słonecznej o mocy 19 WMp w Anhui w Chinach

Inwestycja jest największą rozproszoną elektrownią słoneczną, którą Grupa EDP zrealizowała w jednej lokalizacji, i przyczynia się do osiągnięcia celów spółki związanych z transformacją energetyczną w Chinach.
11.05.2023

Morskie farmy słoneczne znakomitym uzupełnieniem MEW. Crist i StoGda uczestniczą w innowacyjnym projekcie badawczym

Wiele mówi się o morskiej energetyce wiatrowej i w Polsce ten obszar aktywności znalazł już uznania władz, uczelni i stał się popularny w naszym społeczeństwie. Na świecie do pozyskiwania energii podchodzi się już bardziej otwarcie i notujemy pierwsze instalacje farm słonecznych na morzu. Montowane są przy brzegu i jako instalacje pływające.
20.04.2023

Innowacja usprawni rozwiązania oparte na skoncentrowanej energii słonecznej

Największy odbłyśnik słoneczny, jaki kiedykolwiek powstał, charakteryzuje się niezrównaną jakością optyczną oraz trwałością. Co więcej, jego szybki i tani proces produkcji pozwoli na łatwą komercjalizację rozwiązania.
23.03.2023

Fotowoltaika: dlaczego panele wyłączają się w słoneczne dni?

Początek wiosny to idealny moment, by podjąć temat związany z wytwarzaniem energii ze słońca. Wraz z nadejściem wiosny i bardziej słonecznych dni, mikroinstalacje fotowoltaiczne mają coraz lepsze warunki do produkcji energii elektrycznej. Warto jednak wiedzieć, że przyłączenie dużej ilości nowych instalacji i dodatkowych mocy[1] do nieprzystosowanej do tego sieci niskiego napięcia może oznaczać ryzyko występowania problemów ze współpracą tych źródeł z siecią elektroenergetyczną.
22.03.2023

Pierwszy system magazynowania energii słonecznej montowany na balkonach

Zendure - Jedna z najszybciej rozwijających się firm z branży technologii energetycznych z siedzibą w Dolinie Krzemowej w USA, Chinach i Japonii - wprowadza na rynek SolarFlow, pierwszy system magazynowania energii słonecznej typu plug-and-play do montażu na balkonach.
21.03.2023

Zniszczyli kolektory słoneczne na szkole; straty to ok. 160 tys. zł

Około 160 tys. zł – to starty wynikające ze zniszczenia części kolektorów słonecznych zainstalowanych na dachu zespołu szkół w Czerwieńsku (Lubuskie). Policjanci zatrzymali jednego z podejrzanych, dwóch innych jest ustalonych, trwają ich poszukiwania.
13.03.2023

Tigo Energy zaprezentuje zintegrowane rozwiązanie do produkcji i magazynowania energii słonecznej, które trafi na polski rynek podczas targów ENEX

Po debiucie we Włoszech, w Niemczech, Czechach i Hiszpanii Tigo wprowadza w Polsce rozwiązanie Energy Intelligence (EI) Residential, zapewniając szybkie, elastyczne i niezawodne wytwarzanie energii słonecznej wraz z jej magazynowaniem.
07.03.2023

Jak ograniczyć koszt serwisowania farmy słonecznej?

Według wstępnych prognoz Instytutu Energetyki Odnawialnej, wartość inwestycji na rynku fotowoltaiki w roku 2023 r. osiągnąć może nawet 19 mld zł. Obroty handlowe branży w minionym roku miały wynieść o miliard więcej, a moc zainstalowanych w Polsce paneli słonecznych przekroczyła w grudniu wartość 12 GW. Choć instalacje PV to biznes rozwojowy, zarówno na inwestycję początkową, jak i na późniejszą eksploatację farm solarnych wydać trzeba coraz więcej.
28.02.2023

Rumunia. W lipcu rozpocznie się budowa największej elektrowni słonecznej w Europie

W okręgu Arad na zachodzie Rumunii powstanie największa w Europie elektrownia fotowoltaiczna. Pierwsze panele słoneczne zainstalowane zostaną w drugim kwartale 2023 roku - poinformowały w piątek lokalne władze, cytowane przez bukareszteński portal Ziare.
18.02.2023

Green Genius, RGreen zbudują farmy słoneczne na Litwie

Green Genius i RGreen Invest zawarły umowę dotyczącą budowy ośmiu projektów fotowoltaicznych na Litwie o łącznej mocy 65,7 MW.
23.01.2023

Risen Energy przedstawia wizję nowej ery energetyki słonecznej

Risen Energy, czołowy chiński producent modułów fotowoltaicznych, znalazł się w grupie podmiotów, które podzieliły się swoją wizją i poglądami na temat kluczowych innowacji kształtujących przyszłość odnawialnych źródeł energii podczas Dorocznej Konferencji Chińskiej Branży Energetyki Słonecznej 2022 (China's Solar Industry Annual Conference 2022), jednej z największych imprez branżowych, która gromadzi w jednym miejscu czołowych ekspertów, największych graczy rynkowych i naukowców w celu omówienia i zaoferowania opinii na temat m
14.12.2022

Dekarbonizacja na kursie. Panele słoneczne i magazyny energii na statki. Polska ma swój udział

Coraz droższa energia i surowce energetyczne sprawia, że przyspieszają programy związane z wykorzystaniem energii elektrycznej. Fast Offshore Supply z Singapuru podpisał na początku grudnia protokół ustaleń w celu wspólnego opracowania systemu magazynowania energii (ESS). Partnerami projektu są Terasaki Electric Co., Shift Clean Solutions Ltd. i RINA. 
14.12.2022

7,8 mln euro holenderskiego wsparcia na rozwój morskiej pływającej energii słonecznej

Holendersko-norweska firma SolarDuck i jej partnerzy z konsorcjum otrzymali od Holenderskiej Agencji Przedsiębiorczości (Netherlands Enterprise Agency - RVO) dotację w wysokości 7,8 mln euro na rozwój, testowanie oraz walidację pływającej platformy solarnej Merganser w trudnych warunkach Morza Północnego.
21.11.2022

Kanclerz Scholz: "Przyszłość należy do energii wiatrowej, słonecznej i zielonego wodoru"

Podczas konferencji klimatycznej (COP27) w egipskim Szarm el-Szejk kanclerz Niemiec Olaf Scholz ostrzegł przed "renesansem" ropy, gazu i węgla. Podkreślił, że "przyszłość należy do energii wiatrowej, słonecznej i zielonego wodoru" - informuje w poniedziałek telewizja ARD.
08.11.2022

Projekt Solartechnik dostarczy dla KGHM prąd z farmy słonecznej

Firma Projekt Solartechnik dostarczy spółce KGHM Polska Miedź energię elektryczną z farmy fotowoltaicznej w Żukach w gminie Turek (Wielkopolskie). Moc tej budowanej obecnie elektrowni słonecznej wyniesie 5,2 megawata. Dostawy energii rozpoczną się z początkiem 2023 r. - podał Projekt Solartechnik.
02.11.2022

Gorzów Wielkopolski chce niezależności energetycznej i planuje budowę własnej elektrowni słonecznej

Gorzów Wielkopolski przygotowuje się do budowy Miejskiej Elektrowni Słonecznej – farmy fotowoltaicznej o docelowej mocy 250 MW - poinformował rzecznik Urzędu Miasta Gorzowa Wlkp. Wiesław Ciepiela.
26.10.2022

SolarDuck przeprowadził testy pływającej platformy słonecznej

Holenderski spółka SolarDuck poinformowała, że przetestował już swoją pływającą platformę słoneczną w LiR National Ocean Test Facility (NOTF). Jest to uznany ośrodek w Irlandii, który posiada obiekty do testowania i rozwoju technologii morskich. Jedną z nich jest pływająca fotowoltaika.
21.08.2022

Iberdrola rozpoczyna podłączanie "największej w Europie" elektrowni słonecznej

Kosztująca 300 mln euro elektrownia słoneczna Francisco Pizarro w Estremadurze składa się z prawie 1,5 mln modułów fotowoltaicznych, a jej łączna moc wynosi 590 MW. Obiekt ten, ma być największym tego typu obiektem w Europie.
11.08.2022

Chiny wsparły Kiszyniów w budowie elektrowni słonecznej

Zapowiadający działania w sektorze energetycznym rząd Mołdawii Natalii Gavrility zainaugurował oficjalnie w miejscowości Criuleni, na wschodzie kraju, elektrownię słoneczną. Kiszyniów w realizacji tej inwestycji został wsparty przez rząd Chińskiej Republiki Ludowo-Demokratycznej.
05.08.2022

Słoneczne megawaty - nowa farma TAURONA

TAURON zakończył montaż turbin farmy wiatrowej Majewo zlokalizowanej w województwie warmińsko-mazurskim. Farma Majewo będzie jedenastą elektrownią wiatrową działającą w Grupie. Pierwsza energia elektryczna z farmy popłynie już w tym roku.
31.05.2022

Słoneczne moce Polenergii rosną o 242 proc.

Polenergia uruchomiła dwa portfele projektów fotowoltaicznych Sulechów II oraz Sulechów III o mocy 22 MWp. Tym samym łączna moc zielonych aktywów w eksploatacji rośnie o ponad 7 proc. do 318 MW. Grupa umacnia pozycje w gronie liderów aktywnie wspierających transformację polskiego rynku energetycznego poprzez rozwój Odnawialnych Źródeł Energii.
19.05.2022

Komercyjne innowacje - ładowanie EV z magazynowaniem energii słonecznej

Sungrow, wiodący światowy dostawca rozwiązań z zakresu falowników i systemów magazynowania energii z odnawialnych źródeł, wprowadza do oferty szereg nowych produktów, aby pobudzić wzrost zainteresowania rynku komercyjnego i mieszkaniowego. Obejmują one kompleksowe rozwiązania do ładowania pojazdów elektrycznych z magazynowaniem energii słonecznej, nowy licznik z 2CT do modernizacji istniejących elektrowni oraz nowy model SG125CX do zastosowań komercyjnych, maksymalizujący oszczędności energii i zapewniający bardziej zrównoważone
16.05.2022

OX2 zabezpiecza blisko 150 MW energii wiatrowej i słonecznej na polskiej aukcji

OX2 w Polsce wygrało państwową aukcję zwykłą na sprzedaż energii elektrycznej z odnawialnych źródeł energii, uzyskując wsparcie dla projektów farm wiatrowych o łącznej mocy zainstalowanej blisko 120 MW oraz dla inwestycji farm fotowoltaicznych o mocy 28 MW.
23.12.2021

Zielone deski snowboardowe z energii słonecznej z pustyni

Zmiany klimatyczne zagrażają przyszłości sportów śnieżnych, podczas gdy nadmiernie zanieczyszczone wybrzeża wpływają na miejsca do surfowania na całym świecie.
22.12.2021

Globalna moc fotowoltaiki – potencjał energii słonecznej wciąż nie jest w pełni wykorzystany

Raport BloombergNEF i Schneider Electric wskazuje, że rynek energii słonecznej z mikroinstalacji na dachach jest wciąż w dużej mierze niewykorzystany, a jego globalny potencjał do 2050 r. może przekroczyć 2000 gigawatów energii słonecznej i 1000 gigawatogodzin magazynowania energii.
15.11.2021

Słoneczne huby

Wychodzisz na wieczorny spacer do parku leśnego, odetchnąć po całym dniu pracy. Już z daleka widzisz jasność wydobywającą las z mroku. Okazuje się, że to huby świecą na drzewach. Spokojnie, to nie halucynacje wywołane przemęczeniem. To organiczne lampy od Mozi zainstalowane w ramach rewitalizacji Oksywia.
23.10.2021

Australijski start-up tworzy najbardziej wydajne ogniwo słoneczne na świecie zastępując srebro miedzią

Główny inżynier start-upu Vince Allen wiedział, że on i jego zespół dokonali w swoich laboratoriach czegoś wyjątkowego.
26.09.2021

Spółdzielnie energetyczne oferują solidne zyski z inwestycji w małe elektrownie słoneczne

Ponieważ stopy procentowe są bliskie zeru lub nawet ujemne, nie ma sensu oszczędzać pieniędzy w banku. Wspólnoty energetyczne w całej Europie uruchamiają projekty budowy małych elektrowni słonecznych, w które można bezpiecznie zainwestować bardzo małe kwoty, a mimo to uzyskać stosunkowo wysokie zyski.
24.08.2021

McDonald's i eBay zasilany zieloną energią z największej farmy słonecznej w USA

McDonald's i eBay podpisały umowy zakupu energii elektrycznej (PPA) z Lightsource bp, aby zasilać swoją działalność w USA energią elektryczną z nowej farmy słonecznej stworzonej przez Lightsource bp.
13.08.2021

Google finansuje projekt zachęcający kobiety do korzystania z energii słonecznej

Green Energy Cooperative (ZEZ) jest jedyną organizacją, która otrzymała grant na projekt związany z energią odnawialną w ramach Google.org Impact Challenge dla Europy Środkowo-Wschodniej. Dotacja została przyznana na realizację projektu SOL4ALL – Community-Led Solarization, realizowanego przez ZEZ.
22.07.2021

Holandia: Panele słoneczne zakłócają komunikację między służbami ratowniczymi

Coraz popularniejsze panele słoneczne stanowią zagrożenie dla komunikacji między służbami ratunkowymi, takimi jak policja i straż pożarna - ostrzega rządowa agencja Telecom w raporcie opublikowanym w czwartek.
03.06.2021

PGE planuje zbudować w okolicach Bełchatowa nowe farmy wiatrowe i słoneczne

Grupa PGE planuje zbudować do końca 2024 r. kilka dużych farm fotowoltaicznych na terenach pokopalnianych wokół Bełchatowa. Rozważa również uruchomienie w pobliżu nowych elektrowni wiatrowych - poinformował w środę rzecznik prasowy PGE Energia Odnawialna Maciej Gelberg.
14.04.2021

The Ocean Cleanup - okulary słoneczne z plastiku pozyskanego z Wielkiej Pacyficznej Plamy Śmieci

Co sekundę sprzedaje się około 20 tysięcy plastikowych butelek, potrzeba 500 lat, aby uległy rozkładowi. W skali globalnej jedynie 9% plastikowych śmieci trafia do recyclingu, w skali Europy jest to około 30%. Większość z nich trafia wprost do środowiska naturalnego, w tym do mórz i oceanów. Fundacja The Ocean Cleanup znalazła rozwiązanie i dzisiaj możemy kupić pierwszy produkt pochodzący z oczyszczania Wielkiej Pacyficznej Plamy Śmieci - okulary słoneczne z plastikowych odpadów.
10.03.2021

Wynik wyszukiwania - Katalog firm

Dziękujemy za wysłane grafiki.