Komercyjne innowacje - ładowanie EV z magazynowaniem energii słonecznej

zk

16.05.2022 08:23 Źródło: PAP
Strona główna Transport, Elektromobilność Komercyjne innowacje - ładowanie EV z magazynowaniem energii słonecznej

Partnerzy portalu

Komercyjne innowacje - ładowanie EV z magazynowaniem energii słonecznej - ZielonaGospodarka.pl
Fot. sungrowpower.com

Sungrow, wiodący światowy dostawca rozwiązań z zakresu falowników i systemów magazynowania energii z odnawialnych źródeł, wprowadza do oferty szereg nowych produktów, aby pobudzić wzrost zainteresowania rynku komercyjnego i mieszkaniowego. Obejmują one kompleksowe rozwiązania do ładowania pojazdów elektrycznych z magazynowaniem energii słonecznej, nowy licznik z 2CT do modernizacji istniejących elektrowni oraz nowy model SG125CX do zastosowań komercyjnych, maksymalizujący oszczędności energii i zapewniający bardziej zrównoważone zużycie energii.

Ceny energii, kryzysy geopolityczne i cele zużycia energii na poziomie zerowym netto mogą być głównymi wyzwaniami dla Europy po pandemii COVID-19. Rynek generacji rozproszonej, a zwłaszcza segment mieszkaniowy, odgrywa istotną rolę w dywersyfikacji energetycznej oraz zwiększaniu niezależności energetycznej Europy, a także dbałości o zrównoważone rozwiązania w zakresie energetyki. To właśnie z tych powodów prognozy dotyczące magazynowania energii słonecznej i służących do tego urządzeń w gospodarstwach domowych pozostają optymistyczne na kolejne lata.

Globalny trend neutralności pod względem emisji dwutlenku węgla powoduje również szybki rozwój rynku pojazdów elektrycznych, co prowadzi do zwiększającego się w dynamicznym tempie zapotrzebowania na baterie do tego rodzaju pojazdów. Jednak samo posiadanie auta elektrycznego nie wystarczy, aby zrównoważyć emisję dwutlenku węgla. Wykorzystanie energii odnawialnej do ładowania jest bardziej opłacalnym sposobem na obniżenie śladu węglowego.

Jeśli chodzi o segment ładowarek EV Sungrow, firma wprowadziła na rynek europejski nowe rozwiązanie, jakim jest AC011E-01. Dodając go do najnowocześniejszego trójfazowego falownika hybrydowego i baterii firmy Sungrow, klienci mogą korzystać z inteligentnego systemu typu „wszystko w jednym" dla swoich domów.

Takie kompleksowe rozwiązanie jest przyjazne dla użytkownika, wszechstronne i inteligentne. Nowy akumulator został zaprojektowany w sposób modułowy. Każdy moduł akumulatorowy waży tylko 33 kg i montuje się go, umieszczając moduły jeden na drugim — nie jest wymagane okablowanie. Klienci mogą zwiększyć wydajność z 9,6 kWh do 25,6 kWh, zyskując maksymalną elastyczność. Nowy film instruktażowy prowadzi użytkowników przez wszystkie etapy instalacji akumulatora i udowadnia, jak szybki i łatwy może być to proces.

Ze względu na wahania cen energii elektrycznej system magazynowania można skonfigurować tak, aby pobierał ją, gdy jest tańsza, i uwalniał, gdy jest droższa. Takie rozwiązanie generuje realne przychody dla klienta. Ponadto tego rodzaju opcja oferuje zoptymalizowane zasilanie rezerwowe w gospodarstwach domowych, z płynną reakcją w przypadku awarii zasilania.

AC011E-01 to ładowarka 11kW AC do sieci 50/60Hz. Jest trwała dzięki klasie ochrony IP65 i odporności na promieniowanie UV. Ponadto dysponuje funkcją inteligentnego ładowania i planowania, którą można ustawić tak, by ładowanie nie odbywało się w godzinach szczytu, w odpowiedzi na ustalanie cen czasu użytkowania (ToU) na rynku regulowanym.

To kompleksowe rozwiązanie można monitorować i zarządzać nim za pośrednictwem bezpłatnej platformy iSolarCloud. Urządzenie wysyła do niej dane, dzięki czemu klienci mogą sprawdzić przepływ energii i zużycie własne w czasie zbliżonym do rzeczywistego, mając całkowitą kontrolę nad swoimi zasobami energii odnawialnej.

Ponadto firma Sungrow wprowadziła na rynek nowy licznik z 2CT przeznaczony do instalacji domowych, który oferuje możliwość zwiększenia mocy poprzez połączenie 3-fazowego akumulatora hybrydowego i akumulatora domowego z dowolnym falownikiem.

Dostosowany do zastosowań komercyjnych SG125CX firmy Sungrow to nowy dodatek do serii Sungrow Commercial Extreme, wyposażony w 12 indywidualnych MPPT i kompatybilny z najnowszymi modułami o dużej mocy. Podobnie jak w przypadku wszystkich falowników Sungrow konstrukcja została ulepszona, aby instalacja była możliwie jak najłatwiejsza.

„To inteligentne połączenie ładowania z energią słoneczną. Nowe produkty Sungrow nie tylko obniżają rachunki za energię elektryczną i usprawniają instalację, ale także kształtują bezpieczny, niezawodny i zrównoważony styl życia” – podkreślił Andrea Polini, Product Manager, Hybrid/ESS Distribution, Sungrow.

O Sungrow

Sungrow Power Supply Co., Ltd. („Sungrow") to producent falowników o największej na świecie wiarygodności finansowej. Firma do grudnia 2021 roku zainstalowała urządzenia o całkowitej mocy ponad 224 GW. Przedsiębiorstwo zostało założone w 1997 roku przez profesora Uniwersytetu Cao Renxian. Sungrow jest liderem w dziedzinie badań i rozwoju falowników fotowoltaicznych. Firma dysponuje największym w swojej branży zespołem badawczo-rozwojowym i szerokim portfolio produktów. Obejmują one rozwiązania z zakresu falowników fotowoltaicznych i systemów magazynowania energii do użytku przemysłowego, komercyjnego i przydomowego, a także uznane na całym świecie rozwiązania w obszarze pływających elektrowni fotowoltaicznych, pojazdów NEV oraz stacji ładowania pojazdów elektrycznych. Firma Sungrow ma 25-letnie doświadczenie w branży fotowoltaicznej i produkuje instalacje zasilające działające obecnie w ponad 150 krajach. Dowiedz się więcej o Sungrow: www.sungrowpower.com.

Partnerzy portalu

Surowce

 Ropa brent 83,76 $ baryłka  1,33% 11:11
 Cyna 23110,00 $ tona 0,64% 29 lis
 Cynk 2507,00 $ tona -0,87% 29 lis
 Aluminium 2177,00 $ tona 0,60% 29 lis
 Pallad 1021,53 $ uncja  -1,54% 11:10
 Platyna 936,30 $ uncja  -0,31% 11:11
 Srebro 25,06 $ uncja  0,08% 11:11
 Złoto 2038,40 $ uncja  -0,33% 11:11

Dziękujemy za wysłane grafiki.