Risen Energy przedstawia wizję nowej ery energetyki słonecznej

zk

14.12.2022 12:11 Źródło: Risen Energy Co., Ltd
Strona główna Energetyka, OZE Risen Energy przedstawia wizję nowej ery energetyki słonecznej

Partnerzy portalu

Risen Energy przedstawia wizję nowej ery energetyki słonecznej  - ZielonaGospodarka.pl
Fot. pixabay

Risen Energy, czołowy chiński producent modułów fotowoltaicznych, znalazł się w grupie podmiotów, które podzieliły się swoją wizją i poglądami na temat kluczowych innowacji kształtujących przyszłość odnawialnych źródeł energii podczas Dorocznej Konferencji Chińskiej Branży Energetyki Słonecznej 2022 (China's Solar Industry Annual Conference 2022), jednej z największych imprez branżowych, która gromadzi w jednym miejscu czołowych ekspertów, największych graczy rynkowych i naukowców w celu omówienia i zaoferowania opinii na temat możliwości i wyzwań, przed którymi stoi łańcuch dostaw energetyki słonecznej, strategii niskowęglowych i zastosowań technologii.

W swoim przemówieniu programowym, Song Yifeng, dyrektor ds. produktów w Risen Energy, podkreślił rolę modułów solarnych serii Hyper-Ion z ogniwami wielozłączowymi (HJT - Heterojunction) w zajęciu czołowej pozycji na drodze do dekarbonizacji, w ramach wprowadzenia nowej strategii produktowej spółki, zgodnie z którą Risen Energy podąży w kierunku technologii HJT w celu opracowania nowej generacji produktów charakteryzujących się niską emisją CO2, oszczędnością i wysoką wydajnością.

„Produkty fotowoltaiczne stanowią jedno z najwspanialszych rozwiązań przyczyniających się do ograniczenia emisji CO2 i zużycia energii. W kontekście globalnego dążenia do dekarbonizacji gospodarki, energia słoneczna spełnia światowe zapotrzebowanie w zakresie przyspieszenia zrównoważonego i niskowęglowego rozwoju. Nasza strategia produktowa opiera się na dużych ogniwach 210 mm i technologii ogniw HJT typu N (N-Type), a jej celem jest stworzenie modułów solarnych o wysokiej mocy i wydajności, które przyczynią się do obniżenia kosztów energii elektrycznej. Nasze produkty również będą wyposażone w cieńsze płytki krzemowe i mocne stelaże ze stopu stali, co oznacza, że są bardziej przyjazne dla klimatu i charakteryzują się mniejszym śladem węglowym” - powiedział Song Yifeng.

Moduły solarne Risen Energy serii Hyper-Ion oparte na technologii HJT są flagowym produktem nowej strategii firmy. Te wysokowydajne moduły o dużej mocy zapewniają niezrównaną niezawodność, przy równoczesnym obniżeniu wskaźników tłumienia i temperatury. Jako niskowęglowy produkt solarny zaprojektowany z myślą o obniżeniu kosztów energii elektrycznej, Hyper-ion wykorzystuje wysokowydajną technologię łączenia ogniw 210 mm HJT, przy mocy modułu osiągającej poziom 700 Wp+.

Znakomita wydajność ogniw N-Type firmy Risen Energy przyczynia się do wyższego uzysku mocy. Wyposażone są w wiodącą na rynku technologię ultracienkich ogniw 100µm i produkowane z zastosowaniem procesu łączenia modułów, w połączeniu z bardziej ekologicznym i wytrzymałym stalowym stelażem w celu obniżenia wartości śladu węglowego (CFP) do poziomu poniżej 400 kg eq CO2/kWc, co jest znacznie poniżej średniej rynkowej.

Badania przeprowadzone przez podmiot zewnętrzny w celu weryfikacji parametrów modułów solarnych HJT serii Hyper-ion pokazały, że uzysk mocy wynosi 6,14%, wyprzedzając moduły bifacjalne PERC zastosowane w ramach inwestycji w Yinchuan, w Chinach. W porównaniu z monokrystalicznymi modułami PERC, uzysk mocy wynosi 9,36%. Elektrownia słoneczna o mocy 100MW z zastosowaniem modułów HJT serii Hyper-ion generuje 6 milionów kWh energii elektrycznej więcej i uwalnia 5 760 ton mniej dwutlenku węgla niż elektrownia, w której zastosowane są moduły PERC. W porównaniu z modułami TOPCon, moduły serii Hyper-ion są w stanie generować 3 miliony kWh energii elektrycznej rocznie więcej, co odpowiada ograniczeniu emisji CO2 o 2 880 ton.

Partnerzy portalu

Surowce

 Ropa brent 64,38 $ baryłka  0,00% 21:58
 Cyna 24525,00 $ tona 1,03% 24 maj
 Cynk 2305,00 $ tona -2,41% 24 maj
 Aluminium 2233,00 $ tona 1,45% 24 maj
 Pallad 2680,00 $ uncja  0,00% 21:57
 Platyna 1191,10 $ uncja  0,00% 21:59
 Srebro 25,11 $ uncja  0,00% 21:59
 Złoto 1731,30 $ uncja  0,00% 21:59

Dziękujemy za wysłane grafiki.