Tigo Energy zaprezentuje zintegrowane rozwiązanie do produkcji i magazynowania energii słonecznej, które trafi na polski rynek podczas targów ENEX

Tigo Energy zaprezentuje zintegrowane rozwiązanie do produkcji i magazynowania energii słonecznej, które trafi na polski rynek podczas targów ENEX  - ZielonaGospodarka.pl
07.03.2023 11:44 Źródło: Business Wire/Tigo
Strona główna Energetyka, OZE Tigo Energy zaprezentuje zintegrowane rozwiązanie do produkcji i magazynowania energii słonecznej, które trafi na polski rynek podczas targów ENEX

Partnerzy portalu

Tigo Energy zaprezentuje zintegrowane rozwiązanie do produkcji i magazynowania energii słonecznej, które trafi na polski rynek podczas targów ENEX  - ZielonaGospodarka.pl
Fot. pixabay

Po debiucie we Włoszech, w Niemczech, Czechach i Hiszpanii Tigo wprowadza w Polsce rozwiązanie Energy Intelligence (EI) Residential, zapewniając szybkie, elastyczne i niezawodne wytwarzanie energii słonecznej wraz z jej magazynowaniem.

Tigo Energy, Inc., („Tigo” lub „firma”), wiodący dostawca inteligentnych rozwiązań fotowoltaicznych i służących do magazynowania energii zamierza wprowadzić na polski rynek fotowoltaiczny rozwiązanie Tigo EI Reisdential podczas 25. edycji Międzynarodowych Targów Energetyki i Elektrotechniki oraz Odnawialnych Źródeł Energii ENEX, które odbędą się w Kielcach. Począwszy od środy, 8 marca 2023 r., przedstawiciele działu technicznego i handlowego Tigo będą do dyspozycji uczestników targów ENEX, aby zaprezentować instalatorom kompleksowy system w zakresie energii słonecznej i magazynowania przeznaczony dla budynków mieszkalnych.

Rozwiązanie fotowoltaiczne Tigo EI Residential przeznaczone na europejski rynek obejmuje produkty Tigo TS4 Flex MLPE, nową linię falowników jedno- i trójfazowych, modułowe komponenty do magazynowania energii ze złączem po stronie DC oraz Tigo EI Link, centrum komunikacyjne i centralny punkt przyłączeniowy obsługujący wszystkie połączenia sieci, falownika, modułu fotowoltaicznego i magazynu energii. Dzięki monitorowaniu na poziomie modułu dane dotyczące produkcji energii z rozwiązania fotowoltaicznego EI Residential są przetwarzane przez oprogramowanie Tigo Energy Intelligence, umożliwiając instalatorom monitorowanie floty systemów należących do klientów oraz zarządzanie nimi za pomocą zaledwie kilku kliknięć. A wszystko to przy jednoczesnym zapewnieniu przekazania instalacji do eksploatacji przy użyciu wspominanego oprogramowania w standardowym czasie wynoszącym około 10 minut. Klienci Tigo w Polsce uzyskają również wiodące w branży gwarancje oraz wsparcie wyspecjalizowanych polskojęzycznych pracowników działu pomocy technicznej, dzięki czemu instalatorzy będą mogli stale liczyć na wsparcie w zakresie produktów Tigo.

„Instalacje fotowoltaiczne dla budynków mieszkalnych będą w dalszym ciągu odgrywać istotną rolę jako siła napędowa transformacji energetycznej, a zintegrowane rozwiązania do magazynowania energii umożliwią nam wdrożenie jeszcze większego udziału energii słonecznej w gospodarstwach domowych - powiedział Paweł Sternal, dyrektor generalny 7sun. - Pod tym właśnie względem rozwiązanie Tigo EI Residential ma istotne znaczenie jako zintegrowany system zapewniający kompleksowe narzędzia do przetwarzania danych, przyspieszające proces przekazania instalacji do eksploatacji, umożliwiające lepsze zarządzanie flotą i dostarczające wymierny zwrot z inwestycji dzięki ekskluzywnej funkcji Tigo Reclaimed Energy”.

Uczestnicy targów ENEX będą mieli okazję poznać rozwiązanie fotowoltaiczne Tigo EI Residential, biorąc udział w jednej z serii codziennych prezentacji, które będą prowadzone na stoisku 7sun (B-9). Małgorzata Osińska, dyrektor ds. rozwoju biznesowego na Polskę w Tigo, poprowadzi również dwie dyskusje w ramach Forum Fotowoltaicznego Solar+, odbywającego się wraz z targami ENEX, zatytułowane „Premiera: Tigo EI Residential”. Sesje te zostały zaplanowane na czwartek, 9 marca, o godz. 11:00 oraz 14:00 w sali konferencyjnej B-54.

„Instalacje fotowoltaiczne dla budynków mieszkalnych wiążą się z szeregiem ograniczeń, a kompleksowe rozwiązanie Tigo w zakresie energii słonecznej i magazynowania zapewnia niezbędną elastyczność w celu zaradzenia tym problemom - powiedział Mateusz Maciaszczyk, dyrektor generalny UltraPV. - W szczególności Tigo pomaga nam sprostać problemowi zróżnicowanych układów dachów, ograniczonej dostępności przestrzeni w budynkach oraz różnych preferencji klientów przy jednoczesnym zapewnieniu największych ilości czystej, odnawialnej energii. EI Residential umożliwia również płynne przejście od etapu projektowania po montaż, a następnie przekazanie do eksploatacji, co pozwala na wykonanie większej liczby instalacji i wyjście naprzeciw potrzebom większego grona klientów.

Aby dowiedzieć się więcej na temat produktów Tigo Flex MLPE oraz rozwiązania fotowoltaicznego Tigo EI Residential, należy odwiedzić stoiska Tigo Energy podczas Międzynarodowych Targów Energetyki i Elektrotechniki oraz Odnawialnych Źródeł Energii ENEX, które odbędą się w Kielcach w dniach 8-9 marca 2023 r. Aby umówić się na spotkanie lub skontaktować się z zespołem Tigo przed wydarzeniem, należy skorzystać z tego odnośnika.

Informacje o Tigo Energy

Założona w 2007 r. firma Tigo to światowy lider w dziedzinie opracowywania i produkcji inteligentnych rozwiązań z zakresu sprzętu i oprogramowania komputerowego, które zwiększają bezpieczeństwo i wydajność energetyczną przy jednoczesnym ograniczeniu kosztów operacyjnych fotowoltaicznych systemów mieszkaniowych, komercyjnych i stosowanych na skalę dostawców mediów. Tigo łączy Flex MLPE (Module Level Power Electronics) i technologię optymalizatorów mocy z inteligentnymi funkcjami oprogramowania w chmurze w celu zapewnienia zaawansowanego monitorowania i kontroli energii. Produkty Tigo MLPE maksymalizują wydajność, umożliwiają monitorowanie energii w czasie rzeczywistym oraz zapewniają wymaganą zgodnie z przepisami funkcję szybkiego wyłączania na poziomie modułu. Firma opracowuje i produkuje również takie artykuły jak falowniki i systemy magazynowania energii dla rynku rozwiązań do produkcji i magazynowania energii słonecznej przeznaczonych dla budynków mieszkalnych. Aby uzyskać więcej informacji, należy odwiedzić stronę www.tigoenergy.com.

Oficjalną, obowiązującą wersję niniejszego zawiadomienia stanowi tekst oryginalny sporządzony w języku źródłowym. Tekst tłumaczenia służy wyłącznie celom orientacyjnym, został sporządzony wyłącznie dla celów ułatwienia zrozumienia zawiadomienia i należy interpretować go w odniesieniu do tekstu źródłowego, który jest jedyną wersją mającą skutki prawne.Źródło: Tigo

Partnerzy portalu

ase_390x150_2022

Surowce

 Ropa brent 83,76 $ baryłka  1,33% 11:11
 Cyna 23110,00 $ tona 0,64% 29 lis
 Cynk 2507,00 $ tona -0,87% 29 lis
 Aluminium 2177,00 $ tona 0,60% 29 lis
 Pallad 1021,53 $ uncja  -1,54% 11:10
 Platyna 936,30 $ uncja  -0,31% 11:11
 Srebro 25,06 $ uncja  0,08% 11:11
 Złoto 2038,40 $ uncja  -0,33% 11:11

Dziękujemy za wysłane grafiki.