Wynik wyszukiwania - "stacje ładowania" - Wiadomości

Polska firma Green Wallbox z prestiżową nagrodą za autorskie stacje ładowania samochodów elektrycznych

Polski producent stacji ładowania samochodów elektrycznych i akcesoriów dedykowanych elektromobilności, został uhonorowany prestiżową nagrodą Red Dot Design za swoje innowacyjne ładowarki typu wallbox: Green Wallbox 2 Pro. Ta zaszczytna nagroda docenia nie tylko elegancki design, ale także zaawansowaną funkcjonalność polskiej myśli inżynieryjnej.
17.05.2024

Powerdot buduje stacje w gminach, w których nie ma jeszcze elektryków

Gminy wiejskie, w których albo jeszcze w ogóle nie zarejestrowano aut elektrycznych, albo są to dopiero pierwsze egzemplarze – w takich miejscowościach Powerdot buduje stacje ładowania. Tworząc infrastrukturę w miejscach, do których nie dotarła jeszcze elektromobilność, Powerdot wspiera rozwój zrównoważonego transportu, ułatwiając przyszłym kierowcom aut elektrycznych podjęcie decyzji o zakupie takiego pojazdu.
25.04.2024

70% użytkowników aut elektrycznych mówi NIE obowiązkowej rejestracji

Koniec z przymusem posiadania aplikacji lub specjalnych kart, aby naładować auto elektryczne. Już za miesiąc każda nowo uruchomiona stacja powinna umożliwiać dokonanie swobodnych płatności, bez zawierania umowy z operatorem (rozporządzenie AFIR). Taką opcję już dziś wybiera znakomita większość, bo aż 70% użytkowników aut elektrycznych – informuje Powerdot, który uruchomił już 100 szybkich stacji wyposażonych w terminale płatnicze i udostępnił unikalne dane o sposobach rozliczeń.
20.03.2024

Stacje ładowania samochodów elektrycznych Enefit Volt w Bielsku-Białej już dostępne dla kierowców

Enefit w Polsce, spółka należąca do estońskiej państwowej grupy energetycznej Eesti Energia, jednego z największych producentów energii w krajach bałtyckich, udostępniła kierowcom pojazdów elektrycznych z Bielska-Białej i okolic dwadzieścia dwie stacje ładowania w dziewiętnastu lokalizacjach w całym mieście. Wszystkie urządzenia będą zasilane zieloną energią, a od 5 marca do 1 kwietnia br. korzystanie z nich będzie bezpłatne.
06.03.2024

Tauron wprowadzi nową aplikację do obsługi stacji ładowania

Od połowy marca br. Tauron udostępni nową aplikację do obsługi stacji ładowania samochodów elektrycznych. Proces przenoszenia stacji do nowego systemu potrwa do 1 kwietnia; przez ten czas dotychczasowa i nowa aplikacja będą działały równolegle.
29.02.2024

Eway i MC2 Innovations nawiązują współpracę w celu rozwoju stacji ładowania samochodów elektrycznych dla Europy

Eway, producent i operator stacji ładowania samochodów elektrycznych ogłasza partnerstwo z MC2 Innovations, renomowanym dostawcą usług doradczych, koncepcyjnych, cyberbezpieczeństwa i informatycznych, również w zakresie sztucznej inteligencji. W ramach współpracy firmy będą rozwijać obecne i nowe funkcjonalności w stacjach ładowania Eway.
27.02.2024

Ekoenergetyka z kontraktem na 140 stacji ładowania autobusów dla firmy Nobina – skandynawskiego lidera transportu publicznego

Wiodący europejski producent ładowarek do pojazdów elektrycznych kontynuuje ekspansję na rynkach skandynawskich.
25.02.2024

Eway i Grodno S.A. łączą siły na rzecz elektromobilności

Eway, producent i operator stacji ładowania samochodów elektrycznych oraz Grodno S.A., czołowy dostawca kompleksowych rozwiązań prądowych, podpisały umowę o współpracy. Na jej mocy Grodno S.A. staje się oficjalnym dystrybutorem stacji ładowania Eway w Polsce.
29.01.2024

Savills: Dynamiczny wzrost na pojazdy elektryczne szansą dla rynku nieruchomości

Z najnowszego raportu międzynarodowej firmy doradczej Savills wynika, że największe zapotrzebowanie na punkty ładowania samochodów elektrycznych występuje w Niemczech, Francji, Szwecji, Norwegii i Wielkiej Brytanii. Polska znalazła się w pierwszej dwudziestce zestawienia krajów o największym potencjale wzrostu dla rozwoju infrastruktury do ładowania aut z napędem elektrycznym, co stwarza szanse również dla właścicieli nieruchomości komercyjnych oraz inwestorów aktywnych na tym rynku.
22.01.2024

Powerdot partnerem franczyzobiorców

Do końca 2024 roku inwestor planuje uruchomić 36 kolejnych punktów ładowania aut elektrycznych usytuowanych przy supermarketach oraz na stacjach benzynowych należących do franczyzobiorców znanych marek detalicznych. W efekcie infrastruktura stworzona w ramach współpracy Powerdot z franczyzobiorcami zwiększy się w bieżącym roku do ok. 60 dostępnych punktów ładowania. W gronie partnerów Powerdot są m.in. franczyzobiorcy Intermarche, E. Leclerca oraz SPAR.
19.01.2024

GodEnergi – nowy dystrybutor ładowarek DC Ekoenergetyki w regionie skandynawskim

Ekoenergetyka, wiodący producent infrastruktury ładowania pojazdów elektrycznych o dużej mocy, nawiązała współpracę z GodEnergi w celu dystrybucji i serwisowania swoich produktów, rozszerzając swój zasięg w regionie skandynawskim.
18.01.2024

MPK planuje budowę nowych stacji do ładowania autobusów elektrycznych

Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Krakowie, które eksploatuje 121 autobusów elektrycznych, planuje budowę kolejnych siedmiu nowych stacji do szybkiego ładowania tych pojazdów, a także co najmniej 35 stacji przeznaczonych do wolnego ładowania.
17.01.2024

150 stacji ładowania od polskiego producenta w europejskiej sieci Powerdot

Ekoenergetyka dostarczyła 150 ładowarek dla sieci Powerdot. Jako producent infrastruktury do ładowania pojazdów elektrycznych o dużej mocy, firma kontynuuje ekspansję na rynku operatorów punktów ładowania (CPO) w całej Europie.
14.12.2023

Radni Warszawy zadecydują o zmianie regulaminu P+R, będzie opłata za ładowanie tam samochodów elektrycznych

Radni Warszawy zadecydują w czwartek o zmianie regulaminu parkingów P+R. Tylko do końca roku będą obowiązywać Karty Eko, będzie opłata za ładowanie samochodów elektrycznych, na parkingu będzie można zostawić hulajnogę a w weekend nie będzie przerwy technicznej.
16.11.2023

Wennstrom łączy siły z Ekoenergetyką, aby dystrybuować i serwisować stacje ładowania DC na rosnącym rynku skandynawskim

Wennstrom E-mobility rozpocznie sprzedaż i serwis stacji ładowania od Ekoenergetyka, głównego europejskiego producenta infrastruktury dla pojazdów elektrycznych, na rynku skandynawskim. Ten rynek obejmuje niektóre z najszybciej rozwijających się rynków pojazdów elektrycznych na świecie.
10.11.2023

Stacje Powerdot dostępne w aplikacji Elocity

Stacje ładowania Powerdot będą dostępne w aplikacji mobilnej, z której korzysta 30 tysięcy użytkowników. Aplikacja Elocity umożliwia wygodne wyszukiwanie stacji, sprawdzenie ich mocy oraz dostępnych złączy. Za jej pomocą można też uruchomić urządzenie oraz dokonać płatności. To początek współpracy pomiędzy Powerdot a Elocity.
24.10.2023

NFOŚiGW przekaże Orlenowi ponad 60 mln zł na budowę stacji ładowania elektryków

Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej przekaże 63 mln zł dotacji Orlenowi na budowę 40 ogólnodostępnych stacji ładowania pojazdów elektrycznych - podał w piątek Fundusz. Stacje powstaną m.in. w stolicy, Krakowie, Katowicach, Gdańsku i Wrocławiu do grudnia 2027 r.
07.07.2023

Powstaną huby do ładowania elektryków przy autostradach, z mapy Polski zniknie 5 „białych plam”

Szykują się kolejne duże inwestycje w infrastrukturę do ładowania aut elektrycznych w Polsce wymuszone legislacją unijną. Do 2026 roku przy autostradach i drogach ekspresowych powstanie co najmniej kilkadziesiąt „hubów” o mocy nie mniejszej niż 400 kW - szacuje Power Dot. Większość z obecnych ok. 150 stacji ładowania będzie musiała zostać przebudowana, jeśli mają spełnić unijne wymogi pakietu „Fit for 55”. Z mapy Polski będzie musiało zniknąć pięć „białych plam” – oceniają eksperci.
05.04.2023

Zachodniopomorskie gminy mogą składać wnioski do WFOŚiGW o dotację na montaż stacji ładowania

30 zachodniopomorskich gmin może otrzymać łącznie 2,7 mln zł dotacji z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie na montaż stacji ładowania pojazdów elektrycznych, hybrydowych i autobusów zeroemisyjnych. We wtorek ruszył nabór wniosków.
05.04.2023

Budimex Mobility nabył od Enea Operator 109 stacji ładowania elektryków

Budimex Mobility – spółka należąca do lidera na rynku budowlanym w Polsce - podpisał umowę kupna 109 stacji ładowania samochodów elektrycznych od firmy Enea Operator.
20.02.2023

Już wkrótce obowiązkowe stacje ładowania przy budynkach niemieszkalnych

Od 1 stycznia 2025 roku każdy budynek niemieszkalny, niebędący własnością małego lub średniego przedsiębiorstwa, posiadający więcej niż 20 stanowisk postojowych będzie musiał posiadać minimum jeden punkt ładowania oraz niezbędną infrastrukturę na co najmniej 1 na 5 stanowisk postojowych.
06.02.2023

Czy w Polsce zabraknie stacji ładowania samochodów elektrycznych?

Prawie 9-krotnie – do ok. 42 tys. – może wzrosnąć liczba ogólnodostępnych punktów ładowania w Polsce w ciągu trzech lat. Warunkiem jest optymalizacja prawa oraz kontynuacja programów wsparcia finansowego. Bez wprowadzenia niezbędnych zmian przed ładowarkami mogą tworzyć się kolejki. W najnowszym wydaniu raportu „Polish EV Outlook” PSPA prezentuje dwa scenariusze rozbudowy infrastruktury ładowania w Polsce.
29.09.2022

Tesla chce zdominować rynek ładowania EV

Jak wynika z danych firmy Finbold, szybkie stacje ładowania pojazdów elektrycznych (EV) Tesli odnotowały wzrost rok do roku aż o 33,8 proc.
19.09.2022

1,5 tys. punktów ładowania polskich elektryków

GreenWay Polska zainwestuje w rozwój sieci ładowania 330 milionów złotych do 2026 roku. Dla kierowców elektryków oznacza to półtora tysiąca nowych punktów ładowania, które pojawią się na mapie Polski w niecałe cztery lata. Jeszcze do końca tego roku GreenWay Polska włączy do sieci 120 punktów ładowania oraz wymieni 60 stacji na mocniejsze.
10.08.2022

GDDKiA: do końca roku jeszcze 34 stacje ładowania aut elektrycznych

Do końca tego roku mają zostać uruchomione 34 stacje ładowania samochodów elektrycznych w Miejscach Obsługi Podróżnych (MOP) kat. I przy trasach szybkiego ruchu - poinformował PAP zespół prasowy Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.
07.08.2022

Iberdrola i bp współpracują w celu rozwoju infrastruktury ładowania EV i produkcji zielonego wodoru

Iberdrola i bp ogłosiły w czwartek 28 lipca zamiar nawiązania strategicznej współpracy mającej na celu przyspieszenie transformacji energetycznej. Firmy zamierzają działać w obszarze rozbudowy infrastruktury szybkiego ładowania pojazdów elektrycznych, aby wspierać odejście od diesla. Drugim punktem jest rozwój wielkoskalowych węzłów produkcji zielonego wodoru w Hiszpanii, Portugalii i Wielkiej Brytanii.
31.07.2022

Nowe stacje ładowania pojazdów elektrycznych w Hucie Miedzi Cedynia

Dwie nowe stacje ładowania pojazdów elektrycznych oraz dwie stacje ładowania baterii do wózków elektrycznych, z których jedna zasilana jest z instalacji fotowoltaicznej, zostały uruchomione w Hucie Miedzi Cedynia. Od prawie dwóch lat w tym oddziale KGHM trwa wdrażanie rozwiązań z zakresu elektromobilności.
11.07.2022

Wielki wakacyjny test infrastruktury ładowania: jak szykuje się GreenWay?

Polska elektromobilność wjedzie w sezon wakacyjny z liczbą około 50 tysięcy zarejestrowanych w kraju samochodów elektrycznych. Według ekspertów GreenWay Polska, wzrost liczby aut z zieloną tablicą na polskich drogach i podróży wakacyjnych będą ważnym testem wydajności dla infrastruktury ładowania w kraju. Spółka przygotowała się budując nowe stacje i podnosząc moce w wielu lokalizacjach, a także wymieniając urządzenia, które nie działały zgodnie z oczekiwaniami.
03.07.2022

GreenWay przejmuje sieć 70 stacji ładowania Revnet

Kierowcy elektryków korzystający z sieci ładowania GreenWay będą mieli do dyspozycji siedemdziesiąt nowych ładowarek. To wynik zakupu sieci Revnet przez GreenWay. Wszystkie stacje Revnet zostaną włączone do sieci i udostępnione w aplikacji GreenWay jeszcze w tym roku. GreenWay przejmuje sieć Revnet po ogłoszeniu wsparcia inwestycyjnego w wysokości 85 mln Euro, jakie otrzymał w lutym tego roku.
28.06.2022

Ekspert: Pogrzeb aut spalinowych jest blisko

Parlament Europejski przegłosował 8 czerwca wprowadzenie z końcem 2035 roku zakazu rejestracji nowych samochodów spalinowych na terenie Unii Europejskiej. Zmiana w motoryzacji przyspiesza.
13.06.2022

GreenWay Polska pierwszą spółką z Certyfikatem Energia 2051

Polenergia Sprzedaż przyznała pierwszy w Polsce zielony Certyfikat Energia 2051. Otrzymała go spółka GreenWay Polska, która jest największym w kraju operatorem sieci ładowania aut elektrycznych. Certyfikat Energia 2051 potwierdza, że stacje GreenWay Polska w wybranych lokalizacjach, od początku lipca do końca grudnia 2021 roku, zasilane były w 100 proc. energią z odnawialnych źródeł Grupy Polenergia.
02.06.2022

Stacje ładowania pojazdów od TAURONA

Już ponad 70 ogólnodostępnych stacji ładowania budowanych przez TAURON Dystrybucja w ramach obowiązku ustawowego jest przyłączonych do sieci TAURONA. Obecnie firma buduje przyłącza dla kolejnych 200 obiektów. Prace trwają w 10 gminach, głównie na Śląsku.
18.05.2022

Elektryczne Solarisy wyjechały na linie w Ostrawie

Pierwsze w Czechach autobusy elektryczne marki Solaris uroczyście wyjechały na ulice Ostrawy. W 2021 roku firma Solaris podpisała z przewoźnikiem Dopravní podnik Ostrava (DPO) umowę na dostawę 24 autobusów Urbino 12 electric wraz z infrastrukturą ładowania. Dziś nastąpiło uroczyste przekazanie miastu pierwszej transzy ośmiu sztuk.
09.05.2022

Energa uruchomiła w Braniewie stację ładowania elektryków [WIDEO]

W Braniewie działa już stacja łącząca oświetlenie uliczne z usługą ładowania pojazdów elektrycznych. To technologiczna nowość na polskim rynku. Stację uruchomiła Energa Oświetlenie, spółka Energi z Grupy ORLEN.
25.03.2022

POPiHN: Rośnie liczba stacji paliw w sieciach niezależnych sprzedawców

Rośnie liczba stacji paliw w sieciach niezależnych sprzedawców. Mniejsze stacje będą wchodzić na rynek ładownia pojazdów elektrycznych, w ślad za dużymi rynkowymi graczami - oceniła Polska Organizacja Przemysłu i Handlu Naftowego
04.02.2022

Ministerstwo klimatu proponuje wymagania techniczne dla stacji tankowania wodoru

Ministerstwo klimatu opublikowało we wtorek projekt rozporządzenia ws. wymagań technicznych dla stacji tankowania wodoru. W Polsce nie ma obecnie żadnej ogólnodostępnej stacji tankowania wodoru, rządowa strategia wodorowa przewiduje, że do 2025 r. powstaną 32 takie stacje.
01.02.2022

Enefit zaoferuje w 2022 r. w Polsce usługi ładowania aut na prąd

Działający pod marką Enefit estoński koncern Eesti Energia zaoferuje w 2022 r. w Polsce usługi związane z ładowaniem aut elektrycznych - poinformował PAP dyrektor zarządzający Enefit Polska Maciej Kowalski. Enefit planuje także rozbudowę polskich mocy PV.
31.01.2022

PSPA: zakończył się nabór dopłaty do ultraszybkich stacji ładowania elektryków

Zakończył się nabór na dofinasowanie do ogólnodostępnych stacji ładowania o mocy co najmniej 150 kW - poinformowało w piątek Polskie Stowarzyszenie Paliw Alternatywnych (PSPA). Budżet programu wynosił 315 mln zł.
22.01.2022

NFOŚiGW przeznaczy 1,87 mld zł na rozwój infrastruktury ładowania „elektryków” i stacji tankowania wodoru [WIDEO]

Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej przekaże 1,87 mld zł na rozwój infrastruktury ładowania i tankowania pojazdów bezemisyjnych: 1 mld zł zostanie skierowany na rozwój sieci elektroenergetycznej na potrzeby ładowarek pojazdów elektrycznych, a 870 mln zł wesprze inwestycje w same ładowarki i stacje wodoru.
30.11.2021

Blisko 2 mld zł na rozwój stacji ładowania elektryków i aut wodorowych

Uruchamiamy program wsparcia rozwoju infrastruktury do ładowania i tankowania pojazdów bezemisyjnych z budżetem sięgającym blisko 2 mld zł - poinformował w poniedziałek wiceminister klimatu i środowiska Adam Guibourgé-Czetwertyński.
29.11.2021

INPOST buduje stacje ładowania elektryków

InPost – lider wśród platform dostaw dla e-commerce w Europie – we współpracy z GreenWay Polska rozpoczął budowę sieci stacji ładowania dla samochodów elektrycznych. Stacje znajdą się w centrach dystrybucyjnych InPost oraz przy Paczkomatach®.
26.11.2021

TotalEnergies i Daimler łączą siły w celu zwiększenia produkcji samochodów ciężarowych napędzanych wodorem

TotalEnergies i Daimler Trucks połączyły siły w celu zbadania rozwiązań opartych na wodorze, mających na celu zmniejszenie emisji dwutlenku węgla w europejskim transporcie drogowym.
20.11.2021

Winnicki: podpisanie deklaracji ws samochodów zeroemisyjnych to zdrada polskich interesów

To zdrada polskich interesów narodowych - tak podpisanie przez Polskę deklaracji zobowiązującej sygnatariuszy do przyspieszenia przejścia na samochody o zerowej emisji ocenił poseł Konfederacji Robert Winnicki. Poseł Dobromir Sośnierz uznał deklarację za kolejne "wariactwo klimatyczne".
16.11.2021

Solar CarPort od Saule na premierze elektrycznego BMW iX w Poznaniu

Nowe, w pełni elektryczne BMW iX może być ładowane w stacji Solar CarPort. Podczas sobotniego wieczoru elektromobilności w BMW Smorawiński zaprezentowano najnowszy model BMW iX wraz z możliwością jego ładowania w innowacyjnej stacji od firmy Saule Technologies.
08.11.2021

PKN Orlen, przy wsparciu unijnym, zbuduje stacje tankowania wodoru w Poznaniu, Katowicach i we Włocławku

PKN Orlen w ramach "Clean Cities – Hydrogen mobility in Poland (Phase I)", jednego z największych krajowych projektów produkcji wodoru, zbuduje dwie stacje tankowania wodoru w Poznaniu i Katowicach oraz mobilną stację we Włocławku. Koncern otrzymał prawie 2 mln euro unijnego wsparcia na ten cel.
22.10.2021

99 proc. kierowców niesłusznie uważa akumulatory pojazdów elektrycznych za zawodne

Najnowsze badanie dotyczące samochodów elektrycznych, określiło, że prawie wszyscy brytyjscy kierowcy uważają, że baterie pojazdów elektrycznych są przyczyną awarii. W rzeczywistości jest to mit, który należy obalić.
20.09.2021

Holandia liderem pod względem liczby stacji ładowania samochodów na prąd w UE

Holandia przoduje pod względem liczby stacji ładowania samochodów elektrycznych w Unii Europejskiej. Europejskie Stowarzyszenie Producentów Samochodów (ACEA) ostrzega, iż cele klimatyczne dla przemysłu samochodowego nie zostaną osiągnięte, jeżeli nie polepszy się infrastruktura ładowania samochodów.
10.09.2021

Nowe samochody elektryczne. Czy zasięg 1000 km i ładowanie w 10 minut są możliwe?

Chiński producent pojazdów elektrycznych GAC Aion zaprezentował swoją innowacyjną technologię ładowania. Firma twierdzi, że prędkość ładowania jest bliższa napełnianiu baku paliwa niż ładowaniu pojazdu elektrycznego. Z wersjami 3C i 6C zaprezentowanymi podczas Technology Day GAC Aion's nadchodzący Aion V EV może ładować się w błyskawicznym tempie bez uszkodzenia baterii.
26.08.2021

Orlen Charge - ładowarki do e-aut na słupach oświetleniowych w ramach

Budowana przez PKN Orlen, w ramach Orlen Charge, sieć stacji ładowania pojazdów elektrycznych powiększy się o innowacyjne ładowarki na słupach oświetleniowych instalowane przez spółkę Energa Oświetlenie – poinformowała w czwartek Energa, należąca do Grupy Orlen.
20.08.2021

Motoryzacja pod napięciem. Czy pokochamy e-jazdę?

Elektromobilność to od kilku lat słowo klucz. Słyszymy je z ust polityków zwłaszcza w kontekście innowacyjności polskiej gospodarki i uwarunkowań środowiskowych, które wymusza na państwach członkowskich Unia Europejska. A jak jest naprawdę z rozwojem elektromobilności w Polsce w rzeczywistości? Między innymi o tym porozmawiają eksperci, ekonomiści i politycy podczas sierpniowego Forum Wizja Rozwoju w Gdyni.
18.06.2021

PSPA: obowiązek zapewnienia mocy dla punktów ładowania e-aut powinien dotyczyć również mniejszych gmin

Ustawowy obowiązek zapewnienia mocy przyłączeniowej na potrzeby budowy stacji ładowania samochodów elektrycznych w nowych budynkach publicznych i wielorodzinnych powinien dotyczyć również gmin poniżej 100 tys. mieszkańców - ocenia Polskie Stowarzyszenie Paliw Alternatywnych.
23.05.2021

Formy wsparcia elektromobilności w latach 2021/2022 - Ministerstwo Klimatu i Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej

Elektromobilność to technologia przyszłości i próba odpowiedzi na największe kłopoty komunikacyjne współczesnych społeczeństw: redukcja hałasu, łatwość przemieszczania się, rozwiązanie problemu zatłoczonych aglomeracji, smogu i rosnącej ilości gazów cieplarnianych w atmosferze. W materiale wideo Ministerstwo Klimatu i Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej przedstawia formy wsparcia elektromobilności w latach 2021/2022.
29.11.2021

Dziękujemy za wysłane grafiki.