Budimex Mobility nabył od Enea Operator 109 stacji ładowania elektryków

zk

20.02.2023 07:51 Źródło: informacja prasowa
Strona główna Transport, Elektromobilność Budimex Mobility nabył od Enea Operator 109 stacji ładowania elektryków

Partnerzy portalu

 Budimex Mobility nabył od Enea Operator 109 stacji ładowania elektryków - ZielonaGospodarka.pl
Fot. inf. prasowa

Budimex Mobility – spółka należąca do lidera na rynku budowlanym w Polsce - podpisał umowę kupna 109 stacji ładowania samochodów elektrycznych od firmy Enea Operator.

Proces przejęcia rozpoczął się w czterech miastach: Szczecinie, Poznaniu, Bydgoszczy i Gorzowie Wielkopolskim. Przed Grupą szereg zmian związanych m.in. z modyfikacją oznakowania wizualnego, integracją z oprogramowaniem Elocity oraz odbiorami Urzędu Dozoru Technicznego.

- Naszym celem jest uruchomienie stacji i rozpoczęcie świadczenia usług ładowania samochodów elektrycznych jeszcze przed końcem 2 kwartału 2023 roku. Planujemy udostępnienie użytkownikom kolejno: 31 stacji w Bydgoszczy, 14 stacji w Gorzowie Wielkopolskim, 29 w Poznaniu i 35 stacji w Szczecinie – mówi Jakub Długoszek, Członek Zarządu Budimex Mobility.

Grupa Budimex zamierza stworzyć sieć ogólnodostępnych stacji ładowania pojazdów elektrycznych zlokalizowanych na terenie całego kraju. Aby zapewnić swoim partnerom odpowiedni poziom obsługi, Budimex Mobility rozpoczął współpracę z Elocity , będącą jedną z najbardziej zaawansowanych platform EV w Polsce. Spółka rozwija także sieci stacji ładowania pojazdów elektrycznych w sposób organiczny prowadząc kompleksowy proces deweloperski.

Partnerzy portalu

Surowce

 Ropa brent 75 $ baryłka  2,12% 26.06.2026 21:05
 Cyna 50075 $ tona 1,11% 26.06.2026 21:05
 Cynk 3431 $ tona -0,16% 26.06.2026 21:05
 Aluminium 3131 $ tona -0,57% 26.06.2026 21:05
 Pallad 1188 $ uncja  0,89% 26.06.2026 21:05
 Platyna 1596.85 $ uncja  0,90% 26.06.2026 21:05
 Srebro 57.89 $ uncja  0,70% 26.06.2026 21:05
 Złoto 4041.75 $ uncja  0,63% 26.06.2026 21:05

Dziękujemy za wysłane grafiki.