Tauron wprowadzi nową aplikację do obsługi stacji ładowania

Tauron wprowadzi nową aplikację do obsługi stacji ładowania - ZielonaGospodarka.pl
29.02.2024 11:01
Strona główna Transport, Elektromobilność Tauron wprowadzi nową aplikację do obsługi stacji ładowania

Partnerzy portalu

Tauron wprowadzi nową aplikację do obsługi stacji ładowania - ZielonaGospodarka.pl

Od połowy marca br. Tauron udostępni nową aplikację do obsługi stacji ładowania samochodów elektrycznych. Proces przenoszenia stacji do nowego systemu potrwa do 1 kwietnia; przez ten czas dotychczasowa i nowa aplikacja będą działały równolegle.

Jak wynika ze środowej informacji koncernu, aplikacja eTauron będzie zawierała nowe rozwiązania, jak dostęp do kuponów promocyjnych czy możliwość zdalnego śledzenia procesu ładowania. W przyszłości planowana jest usługa roamingu, a coraz więcej stacji Taurona ma mieć możliwość regulowania należności kartą płatniczą.

Koncern zaakcentował przy tym w środę, że jego sieć stacji ładowania pojazdów elektrycznych obejmuje już ok. 200 lokalizacji: klienci mają do dyspozycji prawie 350 punktów ładowania AC (prądem przemiennym) i niemal 80 DC (prądem stałym). Większość z nich znajduje się na terenie woj. śląskiego. Wszystkie są zasilane zieloną energią - ze źródeł odnawialnych.

W środowej informacji rzecznik obsługującej tę część działalności koncernu spółki Tauron Nowe Technologie Gracjan Respondek przekazał, że aplikacja eTauron ma zapewnić klientom większą wygodę w korzystaniu z usług, niż eMap od Taurona, dzięki m.in. przejrzystemu interfejsowi użytkownika.

„Klienci będą mogli w łatwy sposób monitorować zużycie energii, kontrolować swoje rachunki oraz zarządzać usługą ładowania pojazdu. Nowością w aplikacji będą kupony rabatowe czy zdalny podgląd stanu naładowania akumulatorów” - wskazał Respondek.

Rzecznik zadeklarował, że przejście na nową aplikację będzie płynne i nie przysporzy klientom problemów. „Od 15 marca do 1 kwietnia będziemy przenosić stacje z jednego systemu do drugiego. Jeżeli w tym czasie klient nie odnajdzie którejś ze stacji w eMap, to będzie oznaczało, że jest ona już w aplikacji eTauron. Przez ten krótki czas, klient będzie używał dwóch aplikacji” - uściślił Respondek.

Zakończenie migracji stacji z systemu eMap do eTauron planowane jest na 1 kwietnia i od tego dnia wszystkie stacje koncernu mają już działać tylko w nowej aplikacji. Klienci zarejestrowani w dotychczasowym systemie dostaną na skrzynki mailowe instrukcje: ma to polegać na kliknięciu w link, który przeniesie użytkownika do nowego systemu. Nowa aplikacja ma być dostępna od 15 marca br.

Tauron rozwija swoją sieć ładowania pojazdów elektrycznych od 2018 r. - obecnie jest ich ok. 200, a kolejne są dołączane do sieci. Stacje znajdują się w lokalizacjach ogólnodostępnych i łatwych do znalezienia dzięki aplikacji - w centrach miast, na osiedlach, przy supermarketach, ważnych instytucjach czy autostradach. Najwięcej stacji z logo firmy jest w woj. śląskim.

Na 200 stacjach jest prawie 350 punktów ładowania AC i niemal 80 DC. Cena za 1 kWh na stacji AC dla zarejestrowanych klientów to obecnie 1,21 zł, a na szybszych stacjach typu DC 1,99 zł. Wszystkie stacje Taurona zasilane są energią „Eko premium” pochodzącą z farm wiatrowych, instalacji fotowoltaicznych i elektrowni wodnych należących do koncernu.

Cytowany w środowej informacji kierownik zespołu projektowego ds. elektromobilności w Tauronie Nowych Technologiach Łukasz Konieczny zwrócił uwagę, że ideą nowej aplikacji jest uproszczenie obsługi procesu ładowania. Podkreślił też, że eTauron będzie projektem rozwojowym.

„Zakładamy, że w niedalekiej przyszłości w naszej sieci dostępna będzie na przykład usługa roamingu, a coraz więcej stacji będzie miało możliwość uregulowania należności kartą płatniczą. Pozostawiamy funkcjonalności (…), jak możliwość podpięcia do profilu kart zbliżeniowych czy kontakt z infolinią” - zasygnalizował Konieczny.

Tauron Polska Energia zajmuje się wytwarzaniem, dystrybucją i sprzedażą energii. Od 2010 r. spółka notowana jest na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie m.in. w indeksach WIG20 i WIG30.

autor: Mateusz Babak

mtb/ skr/

Fot. Depositphotos

Partnerzy portalu

Surowce

 Ropa brent 83,76 $ baryłka  1,33% 11:11
 Cyna 23110,00 $ tona 0,64% 29 lis
 Cynk 2507,00 $ tona -0,87% 29 lis
 Aluminium 2177,00 $ tona 0,60% 29 lis
 Pallad 1021,53 $ uncja  -1,54% 11:10
 Platyna 936,30 $ uncja  -0,31% 11:11
 Srebro 25,06 $ uncja  0,08% 11:11
 Złoto 2038,40 $ uncja  -0,33% 11:11

Dziękujemy za wysłane grafiki.