150 stacji ładowania od polskiego producenta w europejskiej sieci Powerdot

Strona główna Transport, Elektromobilność 150 stacji ładowania od polskiego producenta w europejskiej sieci Powerdot

Partnerzy portalu

150 stacji ładowania od polskiego producenta w europejskiej sieci Powerdot - ZielonaGospodarka.pl
Fot. Ekoenergetyka

Ekoenergetyka dostarczyła 150 ładowarek dla sieci Powerdot. Jako producent infrastruktury do ładowania pojazdów elektrycznych o dużej mocy, firma kontynuuje ekspansję na rynku operatorów punktów ładowania (CPO) w całej Europie.

Powerdot stosuje model biznesowy Destination Charging, nawiązując partnerstwa z różnymi firmami – są to m.in. supermarkety, centra handlowe, hotele i restauracje. Portugalski operator punktów ładowania oferuje ponad 3,500 stacji ładowania w swoim kraju, a także w Belgii, Francji, Luksemburgu, Polsce i Hiszpanii. Ekoenergetyka, która produkuje swoje stacje ładowania w Zielonej Górze, niedaleko granicy niemieckiej, podpisała umowę w tym roku na dostawę swoich produktów dla sieci Powerdot.

Ekoenergetyka dokłada wszelkich starań, aby poszerzyć swoje działania na dostarczanie infrastruktury dla operatorów punktów ładowania obsługujących indywidualnych kierowców, wzbogacając swoją ofertę o standaryzowane rozwiązania. Nastąpiło to po zbudowaniu mocnej pozycji firmy na rynku, dzięki oferowaniu nowoczesnej infrastruktury dla operatorów transportu publicznego w Berlinie czy Paryżu.

„Dzięki naszej współpracy z Powerdot, jeszcze większa liczba europejskich kierowców dowie się o wygodzie i niezawodności stacji ładowania od Ekoenergetyki”, powiedział Bartosz Kubik, CEO i współzałożyciel Ekoenergetyki. „To kolejne potwierdzenie naszej skutecznej strategii dotyczącej rozszerzania obecności na rynku operatorów punktów ładowania.”

Sieć Pan-Europejska

Oprócz bezpośrednich sprzedaży dla operatorów punktów ładowania Ekoenergetyka poszerza i pogłębia swoją paneuropejską sieć sprzedaży w celu dostarczenia sprzętu dla operatorów punktów ładowania i świadczenia usług serwisowych po sprzedaży, ogłaszając w ciągu ostatnich trzech miesięcy znaczące umowy dystrybucyjne dla Niemiec, Wielkiej Brytanii i regionu nordyckiego.

„W Ekoenergetyce znaleźliśmy niezawodnego partnera do wdrożenia naszej infrastruktury ładowania w całej Europie”, powiedział João Seabra, Dyrektor Operacji Centralnych w Powerdot. „Dzielimy te same wartości i mamy wspólne podejście, które jest skoncentrowane na jakości. Z niecierpliwością czekamy na kontynuowanie współpracy z Ekoenergetyką w celu przyspieszenia rozwoju zrównoważonej mobilności.”

Ekoenergetyka będzie świadczyć usługi monitorowania i zdalnej naprawy stacji ładowania przez całą dobę ze swojej siedziby w Zielonej Górze, na zachodzie Polski. Zaawansowane systemy i technologia firmy pozwalają na rozwiązywanie prawie 60% zgłoszeń awarii zdalnie.

Założona w 2009 roku, Ekoenergetyka wyrosła z akademickiego projektu badawczego autorstwa Bartosza Kubika i Macieja Wojeńskiego. Firma zatrudnia obecnie ponad 1,000 osób i dostarcza 20% stacji ładowania dla autobusów miejskich w Europie.

Rozwój Ekoenergetyki w Polsce i za granicą wspiera Enterprise Investors, wiodący fundusz private equity w Europie Środkowej, który w ubiegłym roku nabył znaczący pakiet mniejszościowy. Fundusz ogłosił plany zainwestowania ponad 45 milionów euro w projekty związane z elektromobilnością.

Partnerzy portalu

Surowce

 Ropa brent 83,76 $ baryłka  1,33% 11:11
 Cyna 23110,00 $ tona 0,64% 29 lis
 Cynk 2507,00 $ tona -0,87% 29 lis
 Aluminium 2177,00 $ tona 0,60% 29 lis
 Pallad 1021,53 $ uncja  -1,54% 11:10
 Platyna 936,30 $ uncja  -0,31% 11:11
 Srebro 25,06 $ uncja  0,08% 11:11
 Złoto 2038,40 $ uncja  -0,33% 11:11

Dziękujemy za wysłane grafiki.