Alfaram - pionier w produkcji ekologicznych luster

Alfaram - pionier w produkcji ekologicznych luster - ZielonaGospodarka.pl
16.12.2023 11:56
Strona główna Odpady, Recykling Alfaram - pionier w produkcji ekologicznych luster

Partnerzy portalu

Alfaram - pionier w produkcji ekologicznych luster - ZielonaGospodarka.pl
Fot. PAP Media Room

Alfaram - renomowany producent branży luster - dąży do stałego rozwoju i wprowadzania rozwiązań, które będą wspierać ideę zrównoważonego rozwoju. Dzięki wykorzystaniu materiału MIRALITE PURE lustra Alfaram nie tylko charakteryzują się doskonałą jakością i estetyką, lecz także minimalizują negatywny wpływ na środowisko. Materiał ten, wykonany w 30% ze stłuczki szklanej, znacząco redukuje emisję dwutlenku węgla podczas produkcji. Co więcej, lustra są wolne od ołowiu i zawierają niewielką ilość rozpuszczalników, co zwiększa bezpieczeństwo użytkowników.

„Jako firma Alfaram zawsze dążyliśmy do tworzenia produktów, które są nie tylko estetycznie doskonałe, ale również przyjazne dla środowiska. Dzięki wykorzystaniu materiału MIRALITE PURE nasze lustra nie tylko pięknie się prezentują, lecz także stanowią świadomy wybór dla tych, którzy cenią ekologię” - mówi Łukasz Ochwat, właściciel firmy Alfaram.

Produkty Alfaram, dzięki swoim ekologicznym cechom, znajdują zastosowanie w różnych przestrzeniach - od domowych wnętrz po obiekty komercyjne. Ich uniwersalność, połączona z dbałością o detale, przyciąga uwagę zarówno projektantów wnętrz, jak i klientów indywidualnych. Przy projektowaniu luster firma pamięta o tym, że powinny być one odpowiednio wpisane w kontekst aranżacji wnętrz, dlatego w ofercie znajduje się szeroki wachlarz luster, wśród których są modele do każdego stylu: od nowoczesnych po klasyczne, od prostych po bogato zdobione; od minimalizmu po glamour, od luster na wymiar po lustra podświetlane LED.

Firma podkreśla również, że ich lustra w pełni nadają się do recyklingu, co dodatkowo wspiera ideę zrównoważonego rozwoju. Ta inicjatywa wpisuje się w globalne trendy i stanowi odpowiedź na rosnące zapotrzebowanie rynku na produkty ekologiczne. Alfaram kontynuuje swoje zaangażowanie w tworzenie produktów, które są nie tylko atrakcyjne, lecz także przyczyniają się do ochrony naszej planety.

„Odpowiedzialność ekologiczna jest dla nas nie tylko kwestią zrównoważonej produkcji, ale także elementem naszej filozofii biznesowej. Współpraca z producentami ekologicznych materiałów umożliwia nam wykorzystanie najnowszych osiągnięć w dziedzinie zrównoważonych technologii, co pozwala nam wychodzić naprzeciw oczekiwaniom naszych klientów, którzy coraz częściej poszukują produktów przyjaznych dla środowiska” - dodaje prezes Alfaram Łukasz Ochwat.

Firma Alfaram ma rozwinięte zaplecze logistyczne - dostawy zamówionych przez klientów luster realizowane są pojazdami specjalnie przystosowanymi do ich transportu przez pracowników firmy. Dzięki temu skraca się czas dostawy oraz znacząco obniża ślad węglowy. Dodatkowo w trosce o ekologię dostosowanie pojazdów pod przewożenie szkła pozwala ograniczyć materiały do pakowania, co znacząco zmniejsza zanieczyszczanie środowiska.

W ramach strategii zrównoważonego rozwoju firma zobowiązała się do dalszego badania i wdrażania innowacyjnych, przyjaznych środowisku technologii w swoich produktach. Wykorzystywanie ekologicznych materiałów jest kluczowym elementem tej strategii, łączącym zaawansowaną technologię z ekologicznymi standardami. Tym samym Alfaram pragnie zainspirować innych producentów do podjęcia działań na rzecz zrównoważonego rozwoju i wprowadzania ekologicznych innowacji.

Źródło informacji: Alfaram

Partnerzy portalu

Ekokonsult

Surowce

 Ropa brent 83,76 $ baryłka  1,33% 11:11
 Cyna 23110,00 $ tona 0,64% 29 lis
 Cynk 2507,00 $ tona -0,87% 29 lis
 Aluminium 2177,00 $ tona 0,60% 29 lis
 Pallad 1021,53 $ uncja  -1,54% 11:10
 Platyna 936,30 $ uncja  -0,31% 11:11
 Srebro 25,06 $ uncja  0,08% 11:11
 Złoto 2038,40 $ uncja  -0,33% 11:11

Dziękujemy za wysłane grafiki.