Hitachi Energy i Google Cloud łączą wiedzę w zakresie energetyki i technologii cyfrowych, aby wspierać inicjatywy na rzecz zrównoważonego rozwoju

zg

24.08.2023 15:43
Strona główna ESG, ZRÓWNOWAŻONY ROZWÓJ Hitachi Energy i Google Cloud łączą wiedzę w zakresie energetyki i technologii cyfrowych, aby wspierać inicjatywy na rzecz zrównoważonego rozwoju

Partnerzy portalu

Hitachi Energy i Google Cloud łączą wiedzę w zakresie energetyki i technologii cyfrowych, aby wspierać inicjatywy na rzecz zrównoważonego rozwoju - ZielonaGospodarka.pl
Fot. Hitachi Energy

Hitachi Energy, globalny lider technologiczny wspierający zrównoważoną przyszłość energetyczną dla wszystkich i Google Cloud podpisały strategiczną umowę o współpracy oraz współtworzeniu produktów i usług oprogramowania w chmurze zaprojektowanych w celu wspierania światowej transformacji energetycznej. Pierwsza demonstracja wartości tej współpracy, Velocity Suite Power Prices firmy Hitachi Energy, jest już dostępna w Google Cloud Marketplace.  

Udostępnienie Velocity Suite Power Prices stanowi pierwszy kamień milowy we współpracy Google Cloud i Hitachi Energy oraz sygnalizuje, w jaki sposób organizacje wspólnie zaspokoją rosnące potrzeby rynku i klientów w zakresie rozwiązań chmurowych, które napędzają transformację energetyczną. Globalni deweloperzy, operatorzy systemów wytwarzania energii odnawialnej i bateryjnych systemów magazynowania energii (BESS), a także tradycyjni wytwórcy, handlowcy i uczestnicy rynku energii mogą wykorzystywać dane z Velocity Suite Power Prices do podejmowania lepszych i szybszych decyzji dotyczących projektów energetycznych i inwestycji w Ameryce Północnej. 

Zbudowana na bazie wiodącej w branży aplikacji Velocity Suite firmy Hitachi Energy, Velocity Suite Prices jest nową aplikacją opartą na API, która zapewnia globalnym klientom łatwy dostęp do informacji o północnoamerykańskim rynku energii. Informuje, wspiera i przyspiesza planowanie oraz analizy przychodów dla projektów transformacji sieci i energii odnawialnej. Moc obliczeniowa technologii Google Cloud odgrywa kluczową rolę w automatyzacji i konsolidacji obszernego zbioru danych Velocity Suite Power Prices.  

Google Cloud i Hitachi Energy będą kontynuować współpracę, aby zaspokoić rosnące potrzeby rynku i klientów w zakresie rozwiązań opartych na chmurze w celu transformacji energetycznej. Współpraca będzie bazować na rozwiązaniach Hitachi Energy w zakresie zarządzania portfelem energetycznym (Energy Portfolio Management - EPM) w połączeniu z możliwościami Google Cloud w obszarze analizy danych, usługami sztucznej inteligencji/uczenia maszynowego oraz skalowalnej i bezpiecznej infrastruktury, w celu opracowania i wdrożenia innowacyjnych rozwiązań dla przedsiębiorstw energetycznych i producentów energii odnawialnej. Oferowanie rozwiązań Hitachi Energy na Google Cloud Marketplace jest napędzane wspólnym celem w branży energetycznej, jakim jest dążenie do osiągania wyników, które zwiększają przychody, wykorzystują możliwości rynkowe oraz zmniejszają koszty i ryzyko.

- Dane i analityka znajdują się w centrum transformacji energetycznej i odgrywają kluczową rolę w ewolucji sieci - powiedział Massimo Danieli, dyrektor zarządzający Jednostki Biznesu Automatyki Sieciowej w Hitachi Energy. - Nasi klienci na całym świecie prosili o rozwiązania, które pomogą im osiągnąć cele zrównoważonego rozwoju i wyniki biznesowe w szybkim tempie i na dużą skalę. Udostępnienie Velocity Suite Power Prices w ramach naszego partnerstwa z Google Cloud pomaga globalnym klientom przyspieszyć podejmowanie decyzji, zoptymalizować inwestycje i cyfrowo przekształcić własne firmy.

- Udostępniając Velocity Suite w Google Cloud, Hitachi Energy umożliwia klientom korzystanie ze swojej platformy w oparciu o zaufaną, zrównoważoną infrastrukturę i pomaga im lepiej wykorzystywać ogromne ilości danych na drodze do osiągnięcia większej rentowności i zrównoważonego biznesu - powiedział Roi Tavor, dyrektor zarządzający w Google Cloud. - Zrównoważony rozwój jest czynnikiem napędzającym cyfrową transformację wielu organizacji i jesteśmy dumni, że możemy współpracować z Hitachi Energy, aby pomóc globalnym firmom działać w sposób odpowiedzialny.

O Hitachi Energy


Hitachi Energy jest światowym liderem technologicznym, który dąży do zapewnienia zrównoważonej przyszłości energetycznej dla wszystkich. Obsługujemy klientów z sektorów użyteczności publicznej, przemysłu i infrastruktury, oferując innowacyjne rozwiązania i usługi w całym łańcuchu wartości. Wspólnie z klientami i partnerami tworzymy pionierskie technologie i umożliwiamy cyfryzację niezbędną do przyspieszenia procesu transformacji energetycznej w kierunku neutralnej węglowo przyszłości. Udoskonalamy światowy system energetyczny tak, aby stał się bardziej zrównoważony, odporny i bezpieczny, równoważąc jednocześnie korzyści społeczne, środowiskowe i ekonomiczne. Hitachi Energy może poszczycić się udokumentowanym doświadczeniem i niezrównaną bazą zainstalowanych rozwiązań w ponad 140 krajach. Nasza siedziba główna znajduje się w Szwajcarii, a w 90 krajach zatrudniamy około 40 000 osób, generując obroty o wartości około 10 mld USD.

O Hitachi Ltd.


Hitachi rozwija Biznes Innowacji Społecznych, tworząc zrównoważone społeczeństwo dzięki danym i technologii. Naszym celem jest rozwiązywanie problemów klientów i społeczeństwa za pomocą rozwiązań Lumada wykorzystujących technologie IT, OT (Operational Technology) i produkty oferowane w ramach naszej struktury biznesowej obejmującej Cyfrowe Systemy i Usługi, Zieloną Energetykę i Mobilność, Połączony Przemysł oraz Systemy Motoryzacyjne. Kierując się ekologią, cyfryzacją i innowacyjnością, dążymy do rozwoju poprzez współpracę z naszymi klientami. Skonsolidowane przychody firmy za rok fiskalny 2021 (zakończony 31 marca 2022 r.) wyniosły 10 264,6 miliardów jenów (84 136 milionów dolarów amerykańskich), przy 853 skonsolidowanych spółkach zależnych i około 370 000 pracowników na całym świecie. Więcej informacji na temat Hitachi można znaleźć na stronie internetowej https://www.hitachi.com.

Partnerzy portalu

Surowce

 Ropa brent 64,38 $ baryłka  0,00% 21:58
 Cyna 26075,00 $ tona 3,01% 25 wrz
 Cynk 2503,00 $ tona -1,15% 25 wrz
 Aluminium 2182,00 $ tona -0,77% 25 wrz
 Pallad 2680,00 $ uncja  0,00% 21:57
 Platyna 1191,10 $ uncja  0,00% 21:59
 Srebro 25,11 $ uncja  0,00% 21:59
 Złoto 1731,30 $ uncja  0,00% 21:59

Dziękujemy za wysłane grafiki.