Port Service
Energetyka, OZE

Google kupuje energię z morskich farm wiatrowych w Europie

W kontekście rosnącego zainteresowania zmianami klimatycznymi oraz wysokich poszukiwań związanych z kryzysem energetycznym w 2023 roku, Google ogłasza ambitne kroki w kierunku zrównoważonej energii. Firma planuje zakup ponad 700 megawatów czystej energii, podpisując w związku z tym największą w historii umowę na morską energię wiatrową.

02.02.2024, 13:11
Klimat, Edukacja

Eugeniusz Grzeszczak nowym Łowczym Krajowym

Minister klimatu i środowiska Paulina Hennig-Kloska powołała Eugeniusza Grzeszczaka na stanowisko Łowczego Krajowego - przekazał w piątek resort klimatu. Grzeszczak zastąpił na tym stanowisku odwołanego Pawła Lisiaka.

02.02.2024, 10:39
Transport, Elektromobilność

Rada Miasta Krakowa odrzuciła uchwałę komitetu “Kraków dla Kierowców” o likwidacji strefy czystego transportu

Na środowej sesji krakowscy radni odrzucili inicjatywę uchwałodawczą komitetu „Kraków dla Kierowców”, której celem było odwołanie Strefy Czystego Transportu w mieście. Jednocześnie wielu radnych wyraziło poparcie dla idei wprowadzenia SCT w Krakowie. Podkreślano, że w związku z unieważnieniem dotychczasowej uchwały o SCT, należy po wyborach samorządowych podjąć prace nad nową uchwałą wprowadzającą strefę, w celu dalszej poprawy jakości powietrza w mieście.

19.01.2024, 15:06
Energetyka, OZE

Na co zwrócić uwagę przy wyborze gruntowej pompy ciepła?

Rozważając opcje dla centralnego systemu grzewczego, warto zainteresować się gruntowymi pompami ciepła. Są one nie tylko wydajnym, ale i energooszczędnym rozwiązaniem, które może dostarczyć ciepło do Twojego domu zimą i efektywnie chłodzić go latem, zapewniając optymalny komfort niezależnie od pory roku.

19.01.2024, 14:43
Transport, Elektromobilność

Powerdot partnerem franczyzobiorców

Do końca 2024 roku inwestor planuje uruchomić 36 kolejnych punktów ładowania aut elektrycznych usytuowanych przy supermarketach oraz na stacjach benzynowych należących do franczyzobiorców znanych marek detalicznych. W efekcie infrastruktura stworzona w ramach współpracy Powerdot z franczyzobiorcami zwiększy się w bieżącym roku do ok. 60 dostępnych punktów ładowania. W gronie partnerów Powerdot są m.in. franczyzobiorcy Intermarche, E. Leclerca oraz SPAR.

19.01.2024, 14:07
Transport, Elektromobilność

Będzie przetarg na stacje ładowania samochodów elektrycznych w Ustce

Miasto Ustka przygotowuje procedurę przetargową, w której zaoferujemy miejsca pod stacje ładowania samochodów elektrycznych. Działania podejmujemy w związku z licznymi pytaniami ze strony turystów, którym brakuje takiej oferty.

19.01.2024, 13:46
Energetyka, OZE

Wyspy energetyczne: jak zapewnić im konkurencyjność kosztową?

Wyspy energetyczne obiecują zaspokoić rosnące zapotrzebowanie świata na niedrogą, stabilną i odnawialną energię. John Ammentorp, dyrektor ds. krajowego rynku energii, bada sposoby zapewnienia konkurencyjności wysp energetycznych i pomaga przenieść tę przełomową koncepcję z deski kreślarskiej do rzeczywistości.

19.01.2024, 12:20
Energetyka, OZE

Nomad Electric realizuje pierwsze projekty EPC w Portugalii

Spółka Nomad Electric realizuje pierwszy kontrakt na Półwyspie Iberyjskim i w Portugalii buduje w formule EPC elektrownie PV o łącznej mocy 45 MWp. Instalacje te powstają w regionach Pinhal, Santarém, Marmeleiro i Alentejo.

18.01.2024, 15:09
Energetyka, OZE

Farma wiatrowa lepszym sąsiadem niż klub nocny, czy ruchliwa ulica? Badanie nie pozostawia wątpliwości

Ankieta przeprowadzona przez YouGov nie pozostawia wątpliwości. Duńczycy uważają mieszkanie w pobliżu ruchliwych dróg (32%) lub nocnych klubów (47%) za niepożądane. Jednocześnie tylko niewielki odsetek z badanych wyraził zaniepokojenie bliskością turbin wiatrowych (9%) lub farm słonecznych (4%).

18.01.2024, 12:17
Transport, Elektromobilność

GodEnergi – nowy dystrybutor ładowarek DC Ekoenergetyki w regionie skandynawskim

Ekoenergetyka, wiodący producent infrastruktury ładowania pojazdów elektrycznych o dużej mocy, nawiązała współpracę z GodEnergi w celu dystrybucji i serwisowania swoich produktów, rozszerzając swój zasięg w regionie skandynawskim.

18.01.2024, 10:59

Dziękujemy za wysłane grafiki.