Inicjatywa ekologiczna w Grecji „Razem dla czystej energii, dla lepszego życia”

zk

31.05.2022 13:57 Źródło: PAP
Strona główna Energetyka, OZE Inicjatywa ekologiczna w Grecji „Razem dla czystej energii, dla lepszego życia”

Partnerzy portalu

Inicjatywa ekologiczna w Grecji „Razem dla czystej energii, dla lepszego życia”  - ZielonaGospodarka.pl
Fot. pixabay
Dnia 26 maja na farmie wiatrowej Gramatikach w Grecji odbyła się impreza „Razem dla czystej energii, dla lepszego życia - szkolenie symulacyjne z zakresu ratownictwa medycznego dla przedsiębiorstw”. Jest to jedno z działań w ramach dnia otwartego China Energy Europe Renewable Energy.

Inicjatywa ma na celu pogłębienie wiedzy i zrozumienia problematyki ekologicznej energii wśród lokalnej greckiej młodzieży, podniesienie zdolności przedsiębiorstw w zakresie ratownictwa medycznego oraz zwiększenie świadomości pracowników i mieszkańców okolic w zakresie ochrony środowiska i ochrony własnej.

Akcja ratunkowa polegała na symulacji przypadkowej sytuacji, w której pracownicy obsługi turbiny wiatrowej zostali uratowani z uwięzienia w 70-metrowej gondoli na skutek nieoczekiwanych okoliczności, przy wykorzystaniu kosza ratunkowego do transportu na ziemię. Ratownicy przeprowadzili symulację drugiego zdarzenia polegającego na lądowaniu bezpośrednio z gondoli na ziemię z udziałem prawdziwej osoby i za pomocą lin. Cały proces był zorganizowany w sposób uporządkowany i przebiegał sprawnie, co pokazało zdolność radzenia sobie z nadzwyczajnymi sytuacjami i możliwości wsparcia koordynacji farmy wiatrowej oraz zespołu ratownictwa medycznego nr 4 EMAK. Następnie goście zapoznali się ze sprzętem szkoleniowym i zapleczem ratowniczym zespołu ratowniczego, a także odbyli serdeczną wymianę zdań z członkami zespołu. Zdaniem studentów, którzy obserwowali symulację, była ona ekscytująca i robiła duże wrażenie.

Na uroczystości obecni byli Xiao Junzheng, Ambasador Chin w Grecji, Christos Metios, Gubernator Wschodniej Macedonii i Tracji w Grecji, Marios Apostolidis, Generał Środkowej Macedonii - Wschodniej Macedonii i Tracji, Straż Pożarna, członkowie grupy nr 4 EMAK z Komotini oraz nauczyciele i uczniowie Szkoły Podstawowej nr 8 w Komotini.

Dnia 24 maja, dwa dni przed akcją, Europe Renewable Energy i Szkoła Podstawowa nr 8 w Komotini wspólnie zorganizowały zajęcia „Nowa energia, nowa nadzieja i nowa przyszłość”, których celem była popularyzacja wiedzy o odnawialnych źródłach energii wśród dzieci. Koncern pokłada ogromne nadzieje w tym, że dostarczając Grekom ekologiczną energię elektryczną, będzie traktował priorytetowo bezpieczeństwo pracowników i bezpieczną działalność produkcyjną przedsiębiorstwa, a także nieustannie dbał o rozwój kolejnych pokoleń, wnosząc swój wkład w miejscową edukację, ekologiczny rozwój i ochronę środowiska.

Partnerzy portalu

ase_390x150_2022

Surowce

 Ropa brent 83,76 $ baryłka  1,33% 11:11
 Cyna 23110,00 $ tona 0,64% 29 lis
 Cynk 2507,00 $ tona -0,87% 29 lis
 Aluminium 2177,00 $ tona 0,60% 29 lis
 Pallad 1021,53 $ uncja  -1,54% 11:10
 Platyna 936,30 $ uncja  -0,31% 11:11
 Srebro 25,06 $ uncja  0,08% 11:11
 Złoto 2038,40 $ uncja  -0,33% 11:11

Dziękujemy za wysłane grafiki.