Inicjatywa ekologiczna w Grecji „Razem dla czystej energii, dla lepszego życia”

zk

31.05.2022 13:57 Źródło: PAP
Strona główna Energetyka, OZE Inicjatywa ekologiczna w Grecji „Razem dla czystej energii, dla lepszego życia”

Partnerzy portalu

Inicjatywa ekologiczna w Grecji „Razem dla czystej energii, dla lepszego życia”  - ZielonaGospodarka.pl
Fot. pixabay
Dnia 26 maja na farmie wiatrowej Gramatikach w Grecji odbyła się impreza „Razem dla czystej energii, dla lepszego życia - szkolenie symulacyjne z zakresu ratownictwa medycznego dla przedsiębiorstw”. Jest to jedno z działań w ramach dnia otwartego China Energy Europe Renewable Energy.

Inicjatywa ma na celu pogłębienie wiedzy i zrozumienia problematyki ekologicznej energii wśród lokalnej greckiej młodzieży, podniesienie zdolności przedsiębiorstw w zakresie ratownictwa medycznego oraz zwiększenie świadomości pracowników i mieszkańców okolic w zakresie ochrony środowiska i ochrony własnej.

Akcja ratunkowa polegała na symulacji przypadkowej sytuacji, w której pracownicy obsługi turbiny wiatrowej zostali uratowani z uwięzienia w 70-metrowej gondoli na skutek nieoczekiwanych okoliczności, przy wykorzystaniu kosza ratunkowego do transportu na ziemię. Ratownicy przeprowadzili symulację drugiego zdarzenia polegającego na lądowaniu bezpośrednio z gondoli na ziemię z udziałem prawdziwej osoby i za pomocą lin. Cały proces był zorganizowany w sposób uporządkowany i przebiegał sprawnie, co pokazało zdolność radzenia sobie z nadzwyczajnymi sytuacjami i możliwości wsparcia koordynacji farmy wiatrowej oraz zespołu ratownictwa medycznego nr 4 EMAK. Następnie goście zapoznali się ze sprzętem szkoleniowym i zapleczem ratowniczym zespołu ratowniczego, a także odbyli serdeczną wymianę zdań z członkami zespołu. Zdaniem studentów, którzy obserwowali symulację, była ona ekscytująca i robiła duże wrażenie.

Na uroczystości obecni byli Xiao Junzheng, Ambasador Chin w Grecji, Christos Metios, Gubernator Wschodniej Macedonii i Tracji w Grecji, Marios Apostolidis, Generał Środkowej Macedonii - Wschodniej Macedonii i Tracji, Straż Pożarna, członkowie grupy nr 4 EMAK z Komotini oraz nauczyciele i uczniowie Szkoły Podstawowej nr 8 w Komotini.

Dnia 24 maja, dwa dni przed akcją, Europe Renewable Energy i Szkoła Podstawowa nr 8 w Komotini wspólnie zorganizowały zajęcia „Nowa energia, nowa nadzieja i nowa przyszłość”, których celem była popularyzacja wiedzy o odnawialnych źródłach energii wśród dzieci. Koncern pokłada ogromne nadzieje w tym, że dostarczając Grekom ekologiczną energię elektryczną, będzie traktował priorytetowo bezpieczeństwo pracowników i bezpieczną działalność produkcyjną przedsiębiorstwa, a także nieustannie dbał o rozwój kolejnych pokoleń, wnosząc swój wkład w miejscową edukację, ekologiczny rozwój i ochronę środowiska.

Partnerzy portalu

Surowce

 Ropa brent 64,38 $ baryłka  0,00% 21:58
 Cyna 23825,00 $ tona 2,27% 23 mar
 Cynk 2893,00 $ tona 0,21% 23 mar
 Aluminium 2264,00 $ tona 1,48% 23 mar
 Pallad 2680,00 $ uncja  0,00% 21:57
 Platyna 1191,10 $ uncja  0,00% 21:59
 Srebro 25,11 $ uncja  0,00% 21:59
 Złoto 1731,30 $ uncja  0,00% 21:59

Dziękujemy za wysłane grafiki.