Jak połączyć fotowoltaikę z innymi projektami, aby użytkować grunty w sposób zrównoważony?

Strona główna Energetyka Odnawialna, Eko Energia, OZE Jak połączyć fotowoltaikę z innymi projektami, aby użytkować grunty w sposób zrównoważony?
Jak połączyć fotowoltaikę z innymi projektami, aby użytkować grunty w sposób zrównoważony? - ZielonaGospodarka.pl
Fot. iStock

zk

17.05.2021 Źródło: Własne

Grupa Iberdrola, ogłosiła, że ​​poszukuje nowych koncepcji i rozwiązań, które umożliwiłyby wprowadzenie połączenia fotowoltaiki z rolnictwem, ogrodnictwem, hodowlą, hodowlą ryb lub pszczelarstwem, które korzystnie wpłyną na zrównoważony sposób użytkowania gruntów.

Zespół specjalistów z Iberdrola ds. OZE poszukuje innowacyjnych rozwiązań, które umożliwią wzajemne uzupełnianie się działań w sektorze podstawowym. Ma to na celu powstanie synergistycznych narzędzi łączących obszary farm fotowoltaicznych,  wraz z dodatkowym projektem na zrównoważone użytkowanie terenu. 

W propozycjach technologicznych należy zbadać połączenie wytwarzania energii słonecznej z użyciem instalacji fotowoltaicznej, wraz z jedną z uzupełniających metod użytkowania gruntów:

– rolnictwo/ogrodnictwo: połączenie różnych upraw z produkcją energii fotowoltaicznej
– hodowla: połączenie różnych działań związanych z hodowlą zwierząt z produkcją energii fotowoltaicznej
– hodowla ryb: włączenie produkcji energii fotowoltaicznej do hodowli ryb
– pszczelarstwo lub inne metody zapylania.

Iberdrola powiedział, że propozycje mogą obejmować:

– rozwiązania, które przyczyniają się do poprawy lub optymalizacji produktywności ziemi, minimalizując potencjalną karę za produkcję energii elektrycznej
– rozwiązania prowadzące do lepszego zarządzania zasobami wodnymi, optymalizacją temperatury, zaopatrzenia w ciepło oraz chłodzenie dla obiektów i procesów technologicznych
– rozwiązania oferujące konkurencyjne koszty inwestycyjne w porównaniu z konwencjonalnymi rozwiązaniami fotowoltaicznymi
– rozwiązania skupiające się na minimalizacji kosztów eksploatacji i utrzymania elektrowni fotowoltaicznych oraz kosztów uzupełniającego zagospodarowania terenu
– rozwiązania zdalnie sterowane i takie, które pozwalają na całkowicie autonomiczne zarządzanie obszarem farmy.

Iberdrola oceni propozycje pod względem kosztów, możliwości dostosowania projektu do obszaru instalacji fotowoltaicznej oraz prostoty. Eksperci wezmą pod uwagę również różnorodność upraw, poziom maksymalnej energii, jaką można wytworzyć, wpływ na rolnictwo i hodowlę zwierząt, a także kwestie zrównoważonego rozwoju w zakresie użytkowania gruntów i gospodarki wodnej.

Zwycięzcy będą mogli opracować proof-of-concept we współpracy z PERSEO, innowacyjnym ramieniem Iberdrola, a wszystkie koszty pokryje firma. Jeśli proof-of-concept zadziała, Iberdrola zapewnia, że może zaoferować uczestnikowi możliwość komercjalizacji rozwiązania. Ponadto PERSEO może rozważyć zainwestowanie w uczestnika i / lub zwycięzcę wyzwania.

Termin składania wniosków to 11 czerwca 2021 roku.

Dowiedz się więcej o wyzwaniu TUTAJ


Źródło:
Własne

Surowce

 Ropa brent 64,38 $ baryłka  0,00% 21:58
 Cyna 31709,00 $ tona -3,03% 18 cze
 Cynk 2873,00 $ tona -3,00% 18 cze
 Aluminium 2374,00 $ tona -2,18% 18 cze
 Pallad 2680,00 $ uncja  0,00% 21:57
 Platyna 1191,10 $ uncja  0,00% 21:59
 Srebro 25,11 $ uncja  0,00% 21:59
 Złoto 1731,30 $ uncja  0,00% 21:59

Dziękujemy za wysłane grafiki.