Już dziś! Studio Izba: Środa z wodorem

zk

19.04.2022 09:49
Strona główna Energetyka, OZE Już dziś! Studio Izba: Środa z wodorem

Partnerzy portalu

Już dziś! Studio Izba: Środa z wodorem - ZielonaGospodarka.pl
Fot. Regionalna Izba Gospodarcza Pomorza

Już jutro, 20 kwietnia o godzinie 13:00 zapraszamy na spotkanie z cyklu rozmów  ”Środa z wodorem” organizowane przez Studio Izba i Regionalną Izbę Gospodarczą Pomorza.

W drugim odcinku z cyklu StudioIzba: "Środa z wodorem"  wystąpią eksperci Paweł Trojanowski i Jakub Pikulski - twórcy podcastu Uwaga Wodór!, a rozmowę poprowadzi Piotr Maksyś, dyrektor Klastra Technologii Wodorowych.


Link do wydarzenia>> facebook.com


***

Paweł Trojanowski
Ekspert branżowy Klastra Technologii Wodorowych w organizacji Hydrogen Europe, uczestniczył w pracach nad polskim Partnerstwem Wodorowym, działał w ramach inicjatywy European Clean Hydrogen Alliance. Z powodzeniem łączy praktykę inżynierską z wiedzą o ekonomii i biznesie, chętnie dzieląc się swoimi doświadczeniami. Z zaangażowaniem śledzi zielone trendy, aktywnie promując działania proekologiczne w najbliższym otoczeniu.

Jako Business Development Manager w Sescom S.A. skoncentrowany na wspieraniu rozwoju nowoczesnych rozwiązań smart metering i business intelligence, służących poprawie efektywności energetycznej budynków i instalacji. Miłośnik technologii wodorowych, a w wolnych chwilach ciężkiego rocka, przez kilkanaście lat związany z branżą energetyczną.  


Jakub Pikulski

Absolwent Szkoły Głównej Handlowej, Politechniki Warszawskiej oraz austriackiej uczelni Management Center Innsbruck. Wyznaje zasadę, że człowiek nigdy nie przestaje się uczyć, a podcasty są jedną z przyjemniejszych form zdobywania wiedzy. Przedsiębiorca od 10 lat kierujący polskim oddziałem firmy STASTO Automation dostarczającej innowacyjne zawory procesowe m.in. do branży energetycznej oraz paliwowej. Wierzy, że w biznesie ważniejszy od maksymalizacji zysku jest zrównoważony rozwój, partnerskie relacje, odpowiedzialność społeczna oraz troska o środowisko.

Entuzjasta technologii wodorowych jako kluczowego elementu na drodze do neutralności klimatycznej. Prywatnie zapalony sportowiec, a od niedawna także działacz i promotor sportu dziecięcego. Wiceprezes Klubu Sportowego Drukarz Warszawa.


Piotr Maksyś - Klaster Technologii Wodorowych
Dyrektor największego w Polsce Klastra Wodorowego zrzeszającego firmy z obszaru technologii bezemisyjnych. Od początku swojej kariery realizuje projekty i dba o rozwój relacji międzynarodowych w obszarze gospodarki wodorowej. Współorganizator wielu prestiżowych projektów, zarówno na szczeblu krajowym jak i międzynarodowym. Zawsze jest otwarty na rozmowę i analizę wszystkich potrzeb swoich klientów w celu znalezienia najbardziej odpowiednich rozwiązań. Dostrzega możliwości nowych relacji biznesowych, skutecznie szukając sposobów wejścia na rynek i adaptacji rozwiązań technologicznych.


Zadaniem Klastra jest podejmowanie działań związanych z budową potencjału pozwalającego na uzyskanie statusu wiodącego w obszarze gospodarki związanej z zastosowaniem technologii wodorowych, w tym ekoinnowacji i rozwoju efektywności energetycznej oraz zarządzania efektywnością energetyczną, przy wykorzystaniu nowoczesnych technologii wodorowych.

Utworzenie wielopłaszczyznowej platformy współpracy sprzyjającej efektywnemu połączeniu i wykorzystaniu potencjału zrzeszonych w jego ramach podmiotów na rzecz promocji i rozwoju technologii wodorowych.

Promocja i wdrożenie rozwiązań krajowych w zakresie technologii wodorowych m.in. w postaci badań i wdrożeń w ramach Narodowego Programu Technologii Wodorowych.

Propagowanie, wspieranie i rozwój badań i produktów oraz usług na rzecz zastosowania technologii wodorowych w gospodarce krajowej w celu znaczącego podniesienia poziomu technologicznego gospodarki polskiej w Unii Europejskiej i poza Unią Europejską.



Partnerzy portalu

ase_390x150_2022

Surowce

 Ropa brent 83,76 $ baryłka  1,33% 11:11
 Cyna 23110,00 $ tona 0,64% 29 lis
 Cynk 2507,00 $ tona -0,87% 29 lis
 Aluminium 2177,00 $ tona 0,60% 29 lis
 Pallad 1021,53 $ uncja  -1,54% 11:10
 Platyna 936,30 $ uncja  -0,31% 11:11
 Srebro 25,06 $ uncja  0,08% 11:11
 Złoto 2038,40 $ uncja  -0,33% 11:11

Dziękujemy za wysłane grafiki.