Sescom rozwija usługę Energy - optymalizację efektywności energetycznej

zk

24.03.2022 10:45
Strona główna Energetyka, OZE Sescom rozwija usługę Energy - optymalizację efektywności energetycznej

Partnerzy portalu

Sescom rozwija usługę Energy - optymalizację efektywności energetycznej - ZielonaGospodarka.pl
Fot. inf. prasowa

Sescom, jeden z największych dostawców z rynku technicznego Facility Management w Polsce, rozpoczął kolejny projekt z zakresu efektywności energetycznej dla jednej z największych marek paliwowych posiadającej swoje stacje w Słowacji. Do zadań firmy będzie należało zoptymalizowanie zużycia energii w prawie 80 stacjach paliw.

– Współpracę z klientem rozpoczęliśmy dwa lata temu. Naszą usługą Energy Management – optymalizacji zużycia energii i poprawy efektywności energetycznej obiektów obejmujemy 300 stacji na ternie całej Polski. Działania, które prowadzimy w Polsce, zostały wysoko ocenione, a wypracowane oszczędności pomogły w istotny sposób ograniczyć koszty zakupu mediów, zmniejszając wrażliwość klienta na skokowy wzrost cen, jaki miał miejsce na początku roku. Obecnie trwają prace w Słowacji. Obejmą one wszystkie stacje znajdujące się w tym kraju. Podejmując współpracę z klientem, zawsze skupiamy się na jego indywidualnych potrzebach. Nasza oferta dedykowana jest pod specyfikę słowackiego rynku energetycznego. Zapewniamy również kontakt z Energy Managerem w lokalnym języku. Realizując projekt w Słowacji wykorzystujemy nasz autorski system telemetryczny SES Control. Wykonujemy szereg pomiarów, które pozwalają na określenie obszarów,  w których jest potencjał do redukcji kosztów – mówi Paweł Trojanowski, ekspert ds. Energy i Business Development Manager w Sescom S.A.

Technologia SES Control od Sescom umożliwia dokładne opomiarowanie pracy urządzeń, integrację z innymi systemami, wizualizację i analizę danych. Pozwala to, w ramach usługi Energy Manegment, skutecznie diagnozować problemy i zapobiegać usterkom, optymalizować pracę urządzeń i zwiększać efektywność energetyczną. Pierwsze pilotażowe montaże systemu telemetrii rozpoczęły się na początku tego roku. Po zebraniu danych rozpoczęte zostaną prace nad redukcją zużycia energii elektrycznej.

– W ciągu ostatnich miesięcy ceny za energię elektryczną gwałtownie wzrosły. Nasi klienci płacą za nią nawet dwa razy więcej niż rok wcześniej, dlatego kwestia optymalizacji zużycia energii i oszczędności jest aktualnie bardzo potrzebna. Sescom rozwija branżę Facility Management w taki sposób, aby przygotować swoich klientów na przyszłe wyzwania gospodarcze. Obecnie realizujemy projekty w 25 krajach. Wprowadziliśmy rozwiązania, które pozwoliły naszym klientom zaoszczędzić łącznie już 1,6 mln zł – dodaje Sławomir Halbryt, prezes zarządu, Sescom S.A.

Optymalizacja energetyczna przynosi również korzyści ekologiczne, wpływając na redukcję emisji CO2 i śladu węglowego. Stosowanie przez firmy rozwiązań przyjaznych środowisku, stają się wręcz wymogiem zarówno na rynku polskim, jak i światowym.


O spółce:

Sescom to spółka technologiczna, działająca głównie w obszarze usług technicznego Facility Management, mocno skoncentrowana na nowych technologiach do optymalizacji działalności własnej i klientów firmy, a także potrzebach otoczenia związanych ze zrównoważonym rozwojem. Od 2008 roku świadczy kompleksowe usługi dla sieci handlowych. Zapewnia utrzymanie techniczne, optymalizację procesów operacyjnych i pomocniczych oraz efektywność energetyczną z wykorzystaniem zeroemisyjnych źródeł energii. Łączy bezpieczeństwo i standardy jakościowe z indywidualnie projektowanymi rozwiązaniami. W 2021 roku zrealizowała zlecenia dla ponad 350 klientów z 24 krajów Europy. Spółka Sescom S.A. od 2013 roku notowana jest na GPW w Warszawie.

Paweł Trojanowski


Jako Business Development Manager w Sescom S.A. jest skoncentrowany na wspieraniu rozwoju nowoczesnych rozwiązań smart metering i business intelligence, służących poprawie efektywności energetycznej budynków i instalacji.

Współautor podcastu Uwaga wodór!
Ekspert branżowy Klastra Technologii Wodorowych w organizacji Hydrogen Europe, uczestniczył w pracach nad polskim Partnerstwem Wodorowym, działał w ramach inicjatywy European Clean Hydrogen Alliance. Z powodzeniem łączy praktykę inżynierską z wiedzą o ekonomii i biznesie, chętnie dzieląc się swoimi doświadczeniami. Z zaangażowaniem śledzi zielone trendy, aktywnie promując działania proekologiczne w najbliższym otoczeniu.


Partnerzy portalu

ase_390x150_2022

Surowce

 Ropa brent 64,38 $ baryłka  0,00% 21:58
 Cyna 23100,00 $ tona 0,65% 1 gru
 Cynk 3056,00 $ tona 2,79% 1 gru
 Aluminium 2430,00 $ tona 1,84% 1 gru
 Pallad 2680,00 $ uncja  0,00% 21:57
 Platyna 1191,10 $ uncja  0,00% 21:59
 Srebro 25,11 $ uncja  0,00% 21:59
 Złoto 1731,30 $ uncja  0,00% 21:59

Dziękujemy za wysłane grafiki.