NATO chce redukować emisje i być ekologiczne

zk

23.04.2021 07:12 Źródło: PAP
Strona główna Energetyka, OZE NATO chce redukować emisje i być ekologiczne

Partnerzy portalu

NATO chce redukować emisje i być ekologiczne - ZielonaGospodarka.pl
Pixabay

Sekretarz Generalny NATO Jens Stoltenberg, w czwartek, podczas szczytu klimatycznego obiecał, że NATO stanie się bardziej ekologiczne: Moim celem jest, by tegoroczny szczyt NATO przyjął plan redukcji emisji przez wojsko.

Sojusz powinien w ten sposób przyczynić się do osiągnięcia neutralności klimatycznej.Stoltenberg oczekuje, że szefowie rządów 30 krajów NATO przyjmą plan 14 czerwca na szczycie w Brukseli.

Stoltenberg powiedział, że NATO musi skupić się na zmianach klimatycznych i przyczynić się do redukcji emisja gazów cieplarnianych, opowiedział się za zmniejszeniem zależności NATO od paliw kopalnych, co , jego zdaniem, poprawi zdolność Paktu do działania i pomagania środowisku.

Stoltenberg powiedział, że siły alianckie już teraz dbają o redukcję emisji gazów cieplarnianych i wspierają ekspansję odnawialnych źródeł energii. Jako przykład podał użycie biopaliw w myśliwcach oraz integrację ogniw słonecznych w wyposażeniu bojowym żołnierzy.

Stoltenberg podkreślił, że "globalne ocieplenie czyni świat bardziej niebezpiecznym, i tym samym ma poważny wpływ na nasze bezpieczeństwo." Dlatego też jest tematem ważnym dla NATO - stwierdził.

Partnerzy portalu

Surowce

 Ropa brent 75 $ baryłka  2,12% 26.06.2026 21:05
 Cyna 50075 $ tona 1,11% 26.06.2026 21:05
 Cynk 3431 $ tona -0,16% 26.06.2026 21:05
 Aluminium 3131 $ tona -0,57% 26.06.2026 21:05
 Pallad 1188 $ uncja  0,89% 26.06.2026 21:05
 Platyna 1596.85 $ uncja  0,90% 26.06.2026 21:05
 Srebro 57.89 $ uncja  0,70% 26.06.2026 21:05
 Złoto 4041.75 $ uncja  0,63% 26.06.2026 21:05

Dziękujemy za wysłane grafiki.