Ocean Protect proponuje innowacyjne rozwiązanie do oczyszczania wód ze spływu powierzchniowego

zk

19.04.2021 10:00 Źródło: Własne
Strona główna Odpady, Recykling Ocean Protect proponuje innowacyjne rozwiązanie do oczyszczania wód ze spływu powierzchniowego

Partnerzy portalu

Ocean Protect proponuje innowacyjne rozwiązanie do oczyszczania wód ze spływu powierzchniowego - ZielonaGospodarka.pl
Fot. oceanprotect.com.au

Australijska firma Ocean Protect zajmująca się kompleksowym rozwiązaniem zarządzania zasobami wodnymi, wprowadziła na rynek urządzenie pułapkę do wychwytywania zanieczyszczeń OceanSave ™.

Oceany znajdują się obecnie w stanie krytycznym. Przewiduje się, że do 2050 roku w obszarach morskich będzie więcej plastiku niż ryb. Jedną z dróg, którymi zanieczyszczenia takie jak: metale ciężkie, azot, fosfor i niedopałki papierosów, przedostają się do akwenów, jest spływ powierzchniowy z kanałów burzowych.Gama produktów OceanSave wychodzi naprzeciw temu problemowi. W pełni przystosowany system prefabrykatów betonowych można ustawić zarówno w trybie online, jak i offline z niewielkim przekierowaniem wartości przepływu.Jednym z  takich urządzeń jest pułapka do wychwytywania zanieczyszczeń OceanSave ™.Urządzenie jest przystosowane do wychwytywania cząstek zanieczyszczeń większych niż 1 mm. Łączy w sobie sprawdzone możliwości usuwania osadu dzięki separacji wirowej z pośrednim przesiewaniem w celu oddzielania i wychwytywania śmieci, osadów oraz węglowodorów, które stanowią duże zagrożenie dla bardzo wrażliwego środowiska morskiego. Innowacyjna konstrukcja, specjalnie zaprojektowana konfiguracja wewnętrzna pozwala na wyższe przepływy niż w przypadku innych podobnych technologii, zapewniając tym samym jednocześnie zatrzymywanie elementów pływających czy ciał stałych bez blokowania ekranu filtrującego.

Urządzenie jest wyposażone w jedną lub kilka rur wlotowych. Rura kieruje przepływ wody przez rynnę do komory oczyszczającej. Specjalnie zaprojektowany wlot inicjuje ruch wirowy przy wyższych przepływach.  Z kolei innowacyjny ekran, zapewnia eliminację zablokowania przez nadmiar zanieczyszczeń w przeciwieństwie do podobnych rozwiązań. Siły wytwarzane przez ruch wirowy powodują koncentrację zanieczyszczeń w centralnej części, gdzie mogą osiąść lub unoszą się w obszarze przesiewania. Pływający materiał organiczny również zostaje zatrzymany w komorze filtrującej. Przegroda węglowodorowa zapewnia wyłapywanie oraz zatrzymanie węglowodorów, oraz ciężkich olejów. Oczyszczona woda jest usuwana z urządzenia rurą tłoczną.

Dodatkowym atutem są niskie koszty, a także prostota eksploatacji - jednym z ważniejszych punktów jest dostęp do przechowywanych zanieczyszczeń i opróżnienia zbiornika.

Partnerzy portalu

Surowce

 Ropa brent 64,38 $ baryłka  0,00% 21:58
 Cyna 25550,00 $ tona 0,79% 1 cze
 Cynk 2270,00 $ tona 1,93% 1 cze
 Aluminium 2280,00 $ tona 1,15% 1 cze
 Pallad 2680,00 $ uncja  0,00% 21:57
 Platyna 1191,10 $ uncja  0,00% 21:59
 Srebro 25,11 $ uncja  0,00% 21:59
 Złoto 1731,30 $ uncja  0,00% 21:59

Dziękujemy za wysłane grafiki.