Ocean Protect proponuje innowacyjne rozwiązanie do oczyszczania wód ze spływu powierzchniowego

Strona główna Gospodarka Odpadami, Recykling Ocean Protect proponuje innowacyjne rozwiązanie do oczyszczania wód ze spływu powierzchniowego
Ocean Protect proponuje innowacyjne rozwiązanie do oczyszczania wód ze spływu powierzchniowego - ZielonaGospodarka.pl
Fot. oceanprotect.com.au

zk

19.04.2021 Źródło: Własne

Australijska firma Ocean Protect zajmująca się kompleksowym rozwiązaniem zarządzania zasobami wodnymi, wprowadziła na rynek urządzenie pułapkę do wychwytywania zanieczyszczeń OceanSave ™.

Oceany znajdują się obecnie w stanie krytycznym. Przewiduje się, że do 2050 roku w obszarach morskich będzie więcej plastiku niż ryb. Jedną z dróg, którymi zanieczyszczenia takie jak: metale ciężkie, azot, fosfor i niedopałki papierosów, przedostają się do akwenów, jest spływ powierzchniowy z kanałów burzowych.Gama produktów OceanSave wychodzi naprzeciw temu problemowi. W pełni przystosowany system prefabrykatów betonowych można ustawić zarówno w trybie online, jak i offline z niewielkim przekierowaniem wartości przepływu.Jednym z  takich urządzeń jest pułapka do wychwytywania zanieczyszczeń OceanSave ™.Urządzenie jest przystosowane do wychwytywania cząstek zanieczyszczeń większych niż 1 mm. Łączy w sobie sprawdzone możliwości usuwania osadu dzięki separacji wirowej z pośrednim przesiewaniem w celu oddzielania i wychwytywania śmieci, osadów oraz węglowodorów, które stanowią duże zagrożenie dla bardzo wrażliwego środowiska morskiego. Innowacyjna konstrukcja, specjalnie zaprojektowana konfiguracja wewnętrzna pozwala na wyższe przepływy niż w przypadku innych podobnych technologii, zapewniając tym samym jednocześnie zatrzymywanie elementów pływających czy ciał stałych bez blokowania ekranu filtrującego.

Urządzenie jest wyposażone w jedną lub kilka rur wlotowych. Rura kieruje przepływ wody przez rynnę do komory oczyszczającej. Specjalnie zaprojektowany wlot inicjuje ruch wirowy przy wyższych przepływach.  Z kolei innowacyjny ekran, zapewnia eliminację zablokowania przez nadmiar zanieczyszczeń w przeciwieństwie do podobnych rozwiązań. Siły wytwarzane przez ruch wirowy powodują koncentrację zanieczyszczeń w centralnej części, gdzie mogą osiąść lub unoszą się w obszarze przesiewania. Pływający materiał organiczny również zostaje zatrzymany w komorze filtrującej. Przegroda węglowodorowa zapewnia wyłapywanie oraz zatrzymanie węglowodorów, oraz ciężkich olejów. Oczyszczona woda jest usuwana z urządzenia rurą tłoczną.

Dodatkowym atutem są niskie koszty, a także prostota eksploatacji - jednym z ważniejszych punktów jest dostęp do przechowywanych zanieczyszczeń i opróżnienia zbiornika.

Źródło:
Własne

Surowce

 Ropa brent 64,38 $ baryłka  0,00% 21:58
 Cyna 31709,00 $ tona -3,03% 18 cze
 Cynk 2873,00 $ tona -3,00% 18 cze
 Aluminium 2374,00 $ tona -2,18% 18 cze
 Pallad 2680,00 $ uncja  0,00% 21:57
 Platyna 1191,10 $ uncja  0,00% 21:59
 Srebro 25,11 $ uncja  0,00% 21:59
 Złoto 1731,30 $ uncja  0,00% 21:59

Dziękujemy za wysłane grafiki.