Polsko-słowacka współpraca energetyczna

zk

15.02.2023 15:41 Źródło: informacja prasowa
Strona główna Energetyka, OZE Polsko-słowacka współpraca energetyczna

Partnerzy portalu

Polsko-słowacka współpraca energetyczna - ZielonaGospodarka.pl
Fot. gov.pl

Minister klimatu i środowiska Anna Moskwa przyjęła delegację słowacką pod przewodnictwem wiceministra gospodarki Republiki Słowackiej Petera Gerharta. W spotkaniu, które odbyło się 15 lutego 2023 r. w Warszawie, udział wzięli także pełnomocnik Rządu do spraw Strategicznej Infrastruktury Energetycznej, sekretarz stanu w KPRM, Mateusz Berger oraz wiceministrowie klimatu i środowiska Anna Łukaszewska-Trzeciakowska i Adam Guibourgé-Czetwertyński.

Tematem spotkania była współpraca Polski i Słowacji w zakresie bezpieczeństwa energetycznego.

- Uniezależnienie się od węglowodorów z Rosji powinno być nadrzędnym celem obecnej polityki państw naszego regionu. Planowany rozwój terminali FSRU istotnie przyczynia się do zwiększenia dywersyfikacji źródeł dostaw - powiedziała minister Anna Moskwa.

Strona słowacka potwierdziła chęć całkowitego odejścia i uniezależnienie się od dostaw energii z Rosji w związku z trwającą wojną w Ukrainie.

- Polsko-słowacka współpraca w tej dziedzinie powinna być brana jako przykład dobrej praktyki dla innych państw regionu oraz Grupy Wyszehradzkiej V4 - podsumowała szefowa resortu klimatu i środowiska.

Partnerzy portalu

Surowce

 Ropa brent 75 $ baryłka  2,12% 26.06.2026 14:05
 Cyna 50075 $ tona 1,11% 26.06.2026 14:05
 Cynk 3431 $ tona -0,16% 26.06.2026 14:05
 Aluminium 3131 $ tona -0,57% 26.06.2026 14:05
 Pallad 1188 $ uncja  0,89% 26.06.2026 14:05
 Platyna 1596.85 $ uncja  0,90% 26.06.2026 14:05
 Srebro 57.89 $ uncja  0,70% 26.06.2026 14:05
 Złoto 4041.75 $ uncja  0,63% 26.06.2026 14:05

Dziękujemy za wysłane grafiki.