Rolnicy korzystają z OZE

zk

08.12.2021 16:51 Źródło: informacja prasowa
Strona główna Energetyka, OZE Rolnicy korzystają z OZE

Partnerzy portalu

Rolnicy korzystają z OZE - ZielonaGospodarka.pl
Fot. Sungrow EMEA/Unsplash

W odpowiedzi na wzrost kosztów energii elektrycznej i nawozów azotowych SolarSpot, dynamicznie rozwijająca się spółka z branży OZE, nawiązała współpracę z dostawcą rozwiązania 365FarmNet - oprogramowania do zarządzania gospodarstwem rolnym.

Dzięki niej rolnicy zamawiający usługi fotowoltaiki SolarSpot skorzystają z bezpłatnej możliwość optymalizacji kosztów nawożenia swoich upraw w oparciu o moduł Crop View aplikacji 365FarmNet. To pierwsza współpraca między partnerami oraz nowa forma rozwoju oferty SolarSpot w segmencie rolnym.

Obok klientów biznesowych i indywidualnych, klienci z segmentu Agro to jeden z trzech głównych filarów rozwoju spółki SolarSpot. Od blisko roku firma rozwija dedykowany zespół specjalistów do obsługi tego segmentu, z powodzeniem rekrutując specjalistów, którzy wywodzą się z branży rolniczej, znają potrzeby i codzienne wyzwania rolników. Pozwala to firmie doradzać rolnikom w zakresie rozwiązań OZE adekwatnie do potrzeb i możliwości rolników. Naturalnym, kolejnym krokiem był rozwój oferty dla tego segmentu. Jego pierwszą odsłoną jest współpraca z dostawcą popularnej w Polsce i za zachodnią granicą platformy oprogramowania 365FarmNet.

– Rosnące koszty energii elektrycznej i nawozów azotowych to duży problem dla sektora Agro, dlatego przygotowaliśmy rozwiązanie, które w kompleksowy sposób pozwala wesprzeć rolnika w jego codziennych wyzwaniach. Zwiększa ono oszczędności dla gospodarki rolnej możliwe do uzyskania przy profesjonalnym wykorzystaniu systemów fotowoltaicznych od firmy SolarSpot o oszczędności wynikające z optymalizacji nawożenia roślin w oparciu o moduł Crop View aplikacji 365FarmNet. Jestem przekonany, że rolnicy ceniący nowoczesne rozwiązania będą tą ofertą zainteresowani – mówi Ryszard Czajka, Dyrektor Sprzedaży ds. Agro z SolarSpot.

Nowi klienci systemów fotowoltaicznych SolarSpot z segmentu Agro otrzymają bezpłatny dostęp do modułu Crop View aplikacji 365FarmNet, w którym w prosty sposób, na podstawie danych satelitarnych, można dokładnie monitorować rozwój roślinności na polach. W programie tworzone są mapy potencjału plonowania oraz mapy aplikacyjne, które umożliwiają precyzyjny siew i nawożenie, dostosowując je do specyfiki i warunków danego miejsca na polu. Pozwala to zmniejszyć koszty uprawy i jednocześnie zadbać o środowisko naturalne.

– Wychodząc naprzeciw trendom rosnących kosztów środków produkcji w rolnictwie, podjęliśmy decyzję o podjęciu współpracy z firmą SolarSpot w celu szerszego propagowania wiedzy i doradztwa na temat rolnictwa precyzyjnego wśród naszych rolników, które w obecnych czasach staje się nieodzowne do utrzymania lub zwiększania rentowności produkcji roślinnej i wbrew ogólnym opiniom na rynku nie jest wcale drogim rozwiązaniem. Zmienny wysiew nasion, jak i zmienne nawożenie dzięki aplikacji Crop View stało się niezwykle łatwe i daje wymierne korzyści, i oszczędności widoczne natychmiast w portfelu rolnika – mówi Jarosław Adamczak, Dyrektor Zarządzający 365FarmNet w Polsce.

Współpraca umożliwia rolnikom korzystanie z modułu Crop View aplikacji 365FarmNet bez ponoszenia opłat na okres 12 miesięcy oraz jego pełne wdrożenie wraz z przeszkoleniem z dostępnych funkcjonalności przez specjalistów 365FarmNet. Współpracę nawiązano podczas Centralnych Targów Rolnych w Nadarzynie w dniach 26-28 listopada br.

* * *

SolarSpot to spółka z branży odnawialnych źródeł energii (OZE) z planami giełdowymi na 2022 r. SolarSpot świadczy kompleksowe usługi z zakresu OZE - od doradztwa klienta i wsparcia w zdobyciu dofinansowania, aż po projektowanie i montaż instalacji fotowoltaicznych wraz z późniejszym monitoringiem, zapewnieniem gwarancji i serwisem. Oferuje również pompy ciepła, magazyny energii, ładowarki do samochodów elektrycznych i systemy inteligentnego zarządzania energią. Firma dotychczas zrealizowała ponad 2 tysiące instalacji w całej Polsce dla klientów indywidualnych i biznesowych, gospodarstw rolnych, wspólnot mieszkaniowych. W 2020 roku m.in. wygrała przetarg na instalację fotowoltaiczną na dachu Ergo Areny w Trójmieście oraz uruchomiła pierwszą na rynku instalację fotowoltaiczną na hali namiotowej dla klienta w Austrii. Firma należy do Stowarzyszenia Branży Fotowoltaicznej – Polska PV oraz jest m.in. Partnerem Karty Dużej Rodziny (KDR).

* * *

365FarmNet to innowacyjne oprogramowanie dla rolników. Wersja podstawowa programu jest całkowicie darmowa, niezależnie od czasu używania czy wielkości gospodarstwa. Platforma pomaga w prowadzeniu dokumentacji polowych i w zarządzaniu gospodarstwem rolnym. W ramach bezpłatnej, podstawowej wersji rolnicy mają do dyspozycji m.in.  interaktywne karty pól, rejestr środków ochrony roślin, wyniki i analizy, kalendarz, pogodę oraz aplikacje mobilne. Program znacznie ułatwi pracę, pozwala na analizowanie wyników oraz pomaga spełniać wymagania stawiane przez organy krajowe i UE. Darmową wersję podstawową programu można rozbudować także o moduły dodatkowe. Abonamenty za takie moduły są rozliczane miesięcznie, więc w każdej chwili można zrezygnować z płatnej wersji programu i wrócić do korzystania tylko z darmowych funkcji. Każdy może zatem dopasować program do własnych potrzeb. Aby korzystać z 365FarmNet wystarczy założyć konto na naszej stronie internetowej i wprowadzić swoje dane podstawowe, a dzięki dostępnym aplikacjom, można na bieżąco – w polu czy w oborze – prowadzić dokumentację wykonywanych prac polowych i zabiegów.

Partnerzy portalu

ase_390x150_2022

Surowce

 Ropa brent 83,76 $ baryłka  1,33% 11:11
 Cyna 23110,00 $ tona 0,64% 29 lis
 Cynk 2507,00 $ tona -0,87% 29 lis
 Aluminium 2177,00 $ tona 0,60% 29 lis
 Pallad 1021,53 $ uncja  -1,54% 11:10
 Platyna 936,30 $ uncja  -0,31% 11:11
 Srebro 25,06 $ uncja  0,08% 11:11
 Złoto 2038,40 $ uncja  -0,33% 11:11

Dziękujemy za wysłane grafiki.