Ruszyła 2. edycja studiów Executive Offshore Wind MBA na UMG [WIDEO]

Strona główna Energetyka, OZE Ruszyła 2. edycja studiów Executive Offshore Wind MBA na UMG [WIDEO]

Partnerzy portalu

Ruszyła 2. edycja studiów Executive Offshore Wind MBA na UMG [WIDEO] - ZielonaGospodarka.pl

28 października na Uniwersytecie Morskim w Gdyni uroczyście rozpoczęto 2. edycję studiów podyplomowych Executive Offshore Wind MBA. To prestiżowy program, który kształci przyszłą kadrę menadżerską powstającej właśnie branży morskiej energetyki wiatrowej.

Druga edycja jest kontynuacją programu zapoczątkowanego wiosną 2022 roku.

– Bardzo nas cieszy, że program spotkał się z dużym zainteresowaniem słuchaczy, jak również całego środowiska morskiej energetyki wiatrowej, zarówno w Polsce, jak i zagranicą – mówił Andrzej Popadiuk, dyrektor Centrum Morskiej Energetyki Wiatrowej na UMG.

O nowej edycji EOW MBA nie możemy już mówić tylko w kontekście rozwoju offshore wind w Polsce. Po raz pierwszy wśród 20 słuchaczy znalazły się 2 osoby z zagranicy – Włoch i Litwy.

Podczas inauguracji w poczet słuchaczy 2. edycji programu Executive Offshore Wind MBA przyjęto 20 uczestników. Jak podkreśla organizator, wśród nich były także 3 kobiety, co stanowi wzrost poziomu dywersyfikacji w stosunku do pierwszej edycji, w której uczestniczą dwie kobiety.

Słuchacze to specjaliści z innych branż, jak oil & gas czy sektor stoczniowy, a także pracownicy działający już w morskiej energetyce wiatrowej w innych krajach.

Nowa edycja, nowi partnerzy

Dyrektor Programu EOW MBA, dr Tomasz Harackiewicz, przekonuje, że studia stawiają na praktyczność. Świadczyć o tym mogą zajęcia prowadzone przez specjalistów z firm. Jedną z nich jest Seaway 7. Jej przedstawiciel, Piotr Żeglarski, mówił, że w tym roku zaprezentują słuchaczom studiów case study konkretnego projektu. Słuchacze będą mieli więc okazję przeanalizować powstawanie inwestycji od pierwszego do ostatniego punktu jego realizacji.

Nowymi partnerami z branży zostały firmy Siemens Gamesa, SSE Renewables, Kongstein i Semco Maritime. Dołączyły one do takich liderów branży jak Vestas, Orsted, Intermarine, DNV, GE Power, RWE czy Polski Rejestr Statków i MEWO. Do uczelni, które zdecydowały się na współtworzenie programu, zaliczają się dwie z Danii – Business Academy SouthWest i De Oude Bibliotheek Academy oraz niemiecki University of Applied Sciences Bremerhaven. Honorowym patronatem w 2. edycji EOW MBA zostały: Ambasada Królestwa Danii w Polsce, Ambasada Królestwa Norwegii w Polsce oraz Amabsada Brytyjska, Anna Clunes CMG OBE. Partnerami EOW MBA są także Global Wind Energy Council i Polskie Towarzystwo Morskiej Energetyki Wiatrowej.

Gdyńskie MBA dziś

Maksymalna liczba uczestników w grupie wynosi 20 osób, co dodatkowo podnosi interaktywność i praktyczność zajęć. W studiach uczestniczą przedstawiciele dużych firm offshorowych, tzw. first tier, firm planujących udział w budowie i eksploatacji farm wiatrowych, oraz osoby z pokrewnych branż planujący rozwój zawodowy w sektorze offshore wind. Całość programu jest prowadzona w języku angielskim. Jak informuje UMG, obecnie przyjmowane są już zapisy na 3. edycję studiów.

Członkowie Rady Programowej EOW MBA pogratulowali Uniwersytetowi Morskiemu w Gdyni inicjatywy w uruchomieniu programu dla energetyki morskiej i życzyli Centrum Morskiej Energetyki Wiatrowej udanej kontynuacji pracy na rzecz rozwoju kompetencji dla offshore wind.

Gospodarka Morska

Partnerzy portalu

ase_390x150_2022

Surowce

 Ropa brent 64,38 $ baryłka  0,00% 21:58
 Cyna 31425,00 $ tona 3,71% 26 sty
 Cynk 3487,00 $ tona 1,40% 26 sty
 Aluminium 2597,00 $ tona -0,31% 26 sty
 Pallad 2680,00 $ uncja  0,00% 21:57
 Platyna 1191,10 $ uncja  0,00% 21:59
 Srebro 25,11 $ uncja  0,00% 21:59
 Złoto 1731,30 $ uncja  0,00% 21:59

Dziękujemy za wysłane grafiki.