Samsung Memory i Martyna Zastawna łączą siły we wspólnej kampanii Ekotechnologiczni

zk

07.06.2022 07:55 Źródło: informacja prasowa
Strona główna Klimat, Edukacja Samsung Memory i Martyna Zastawna łączą siły we wspólnej kampanii Ekotechnologiczni

Partnerzy portalu

Samsung Memory i Martyna Zastawna łączą siły we wspólnej kampanii Ekotechnologiczni - ZielonaGospodarka.pl
Fot. samsung

Przedsiębiorczyni i liderka zrównoważonego rozwoju Martyna Zastawna, odpowiedzialna m.in. za markę WoshWosh, nawiązała współpracę z Samsung Memory Polska. Wspólna długofalowa kampania pod nazwą Ekotechnologiczni ma przybliżyć konsumentom temat zrównoważonego i odpowiedzialnego podejścia do technologii.

Czy z technologii można korzystać w sposób odpowiedzialny i zrównoważony? Odpowiedzi na to pytanie poszukają Samsung Memory, dywizja marki Samsung, odpowiedzialna za dyski i karty pamięci oraz Martyna Zastawna, przedsiębiorczyni, propagatorka zrównoważonego rozwoju i jedna z najbardziej wpływowych kobiet w Polsce według magazynu Forbes.  Wspólny, długofalowy projekt edukacyjny pod szyldem Ekotechnologiczni skoncentruje się na szerzeniu świadomego, odpowiedzialnego i zgodnego z duchem zero waste podejścia do technologii.

„Idea dawania drugiego życia przedmiotom prywatnie i zawodowo jest mi szczególnie bliska. Choć tematyka zrównoważonego rozwoju czy zero waste dawno już przestała być niszą, to akurat kwestie związane z wpływem, jaki wywieramy na środowisko poprzez naszą działalność cyfrową czy sposób użytkowania technologii, wciąż niestety taką niszą pozostają. Liczę, że razem z Samsung Memory uda nam się przyczynić do zmiany i pokazać, że również z technologii da się korzystać w bardziej odpowiedzialny i ekologiczny sposób” – powiedziała Martyna Zastawna.

W ramach współpracy, Martyna Zastawna wystąpi w charakterze prelegentki podczas dorocznej konferencji dla partnerów Samsung Memory Summit.  Wspólne działania Zastawnej i Samsung Memory w ramach kampanii Ekotechnologiczni obejmą również m.in. pierwsze w Polsce internetowe badanie śladu cyfrowego, cykl wideo-podcastów czy akcję promującą samodzielną wymianę dysków w używanych komputerach. W maju 2022 roku ruszył też specjalny instagramowy profil edukacyjny Ekotechnologiczni, prowadzony przez Martynę Zastawną.

„Zrównoważony rozwój to nie tylko doraźne działania, ale przede wszystkim długofalowa strategia, zakładająca taki sposób korzystania z zasobów, by były one dostępne dla przyszłych pokoleń. Tej misji w Samsung podjęliśmy się lata temu, realizując ją na etapie projektowania rozwiązań oraz ich produkcji – powiedział Maciej Kamiński, Dyrektor Samsung Memory w Polsce i CEE. – „Jako Samsung Memory naszą misję rozumiemy jednak nieco szerzej. Oprócz dostarczania konkretnych rozwiązań i technologii, chcemy też wspierać i edukować konsumentów między innymi w zakresie bezpieczeństwa danych cyfrowych czy takiego podejścia do technologii, które miałoby na uwadze dobro środowiska. Współpraca z Martyną Zastawną naturalnie wpisuje się w naszą misję.”

Martyna Zastawna jest autorką nagradzanych w Polsce i za granicą akcji społecznych i założycielką cyrkularnej firmy WoshWosh, która jako pierwsza w Europie zajęła się odnową obuwia. Współtworzy też pierwszą w Polsce agencję marketingu odpowiedzialnego społecznie SzeptSzum i wykłada Społeczną Odpowiedzialność Biznesu na Akademii Leona Koźmińskiego. Przez magazyn Forbes Woman została uznana za jedną z najbardziej wpływowych kobiet 2021 r.

 

Partnerzy portalu

Surowce

 Ropa brent 83,76 $ baryłka  1,33% 11:11
 Cyna 23110,00 $ tona 0,64% 29 lis
 Cynk 2507,00 $ tona -0,87% 29 lis
 Aluminium 2177,00 $ tona 0,60% 29 lis
 Pallad 1021,53 $ uncja  -1,54% 11:10
 Platyna 936,30 $ uncja  -0,31% 11:11
 Srebro 25,06 $ uncja  0,08% 11:11
 Złoto 2038,40 $ uncja  -0,33% 11:11

Dziękujemy za wysłane grafiki.