Wynik wyszukiwania - " Ministerstwo Rozwoju " - Wiadomości

Hydro-Vacuum S.A. otrzymuje pomoc publiczną w związku z cenami energii elektrycznej i gazu ziemnego

Hydro-Vacuum S.A. w dniu 22 marca 2024 r. r. otrzymała informację o pozytywnym rozpatrzeniu drugiego wniosku o udzielenie pomocy publicznej w związku z cenami energii elektrycznej i gazu ziemnego.
26.03.2024

1 lutego 2024 r. rusza kolejna tura pomocy dla branż energochłonnych

Od 1 lutego firmy z sektorów wydobywczego i przetwórstwa przemysłowego, które szczególnie odczuły wzrost cen energii, mogą wnioskować o pomoc z rządowego programu wsparcia - poinformowało w środę ministerstwo rozwoju i technologii.
01.02.2024

MRiT: pół miliarda złotych wsparcia z KPO na energooszczędne mieszkania

Od 1 lutego 2024 r. samorządy ponownie mogą składać wnioski o dofinansowanie budowy energooszczędnych mieszkań dla gospodarstw domowych o niskich i średnich dochodach - poinformował resort rozwoju i technologii. Pula wsparcia wynosi ponad pół miliarda złotych, środki pochodzą z KPO.
29.01.2024

Idea Rozwoju Twojego Biznesu: w „zielonej przyszłości” przedkładamy użytkowanie nad jednorazową sprzedaż

Koncept ekoprojektu oraz zobowiązania firm w obszarze zrównoważonego rozwoju były tematem wideokonferencji „Wyzwania przedsiębiorstw związane z wymogami gospodarki o obiegu zamkniętym”, zorganizowanej w ramach cyklu #IdeaRozwojuBiznesu przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP) oraz Ministerstwo Rozwoju i Technologii (MRiT).
11.12.2023

Idea Rozwoju Twojego Biznesu: zrównoważony rozwój to podstawa konkurencyjności na rynku

Zasady zrównoważonego rozwoju wpływają na konkurencyjność firmy, a im szybciej zostaną wdrożone, tym większe szanse przedsiębiorstwa na rynku. To główna rada dla polskich właścicieli firm sektora małych i średnich przedsiębiorstw, jaką przekazali eksperci podczas 7. spotkania z cyklu #idearozwojubiznesu.
29.11.2023

PARP wyróżniła liderów w budowaniu polskiej Gospodarki o Obiegu Zamkniętym

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP) nagrodziła łącznie 24 innowacyjne projekty w ramach najnowszego konkursu na najlepsze rozwiązania Gospodarki o Obiegu Zamkniętym. Są to różnorodne produkty i modele biznesowe, które dowodzą, że osiągnięcie efektów środowiskowych, a zarazem korzyści ekonomicznych, jest możliwe w niemal każdej branży, niezależnie od wielkości firmy. Laureaci otrzymali nagrody o łącznej wartości 540 tys. złotych.
24.11.2023

Idea Rozwoju Twojego Biznesu: energia odnawialna to zysk i konieczność dla polskich firm

Mądre korzystanie z energii odnawialnej staje się obecnie koniecznością. Wiąże się to zarówno z polską i unijną polityką przeciwdziałania zmianom klimatu i transformacji energetycznej, ale także z rosnącymi cenami energii elektrycznej. Ale to jednocześnie wielka szansa dla naszej gospodarki, zwłaszcza małych firm.
23.11.2023

Idea Rozwoju Twojego Biznesu: gospodarka o obiegu zamkniętym to konieczność, nie moda

Wprowadzenie modelu biznesowego gospodarki o obiegu zamkniętym, który ogranicza zużycie surowców i powstawanie odpadów, a także wpływa korzystnie na środowisko to w bliskiej perspektywie konieczność dla polskich firm - wskazali eksperci uczestniczący w czwartej wideokonferencji z cyklu #idearozwojubiznesu, współorganizowanej przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP) oraz Ministerstwo Rozwoju i Technologii (MRiT).
17.11.2023

Warsztaty dla firm z branży farmacji i biotechnologii

23 i 24 listopada br. odbędą się bezpłatne warsztaty online. Podczas nich uczestnicy dowiedzą się o możliwościach wsparcia finansowego i instytucjonalnego jakie oferuje Ministerstwo Rozwoju i Technologii, Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości, Korporacja Ubezpieczeń Kredytów Eksportowych S.A, Korporacja Ubezpieczeń Kredytów Eksportowych Finance, Polski Fundusz Rozwoju, PFR Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych S.A – Fundusz Ekspansji Zagranicznej, Polska Agencja Inwestycji i Handlu S.A, NCBR czy Bank Gospodarstwa Krajowego.
23.10.2023

W. Buda: ponad 100 tys. rodzin zyska instalacje OZE produkujące prąd lub ciepło

100 tys. rodzin zyska instalacje OZE produkujące prąd lub ciepło na ich potrzeby – przekazał minister rozwoju i technologii Waldemar Buda odnosząc się do rządowego programu TERMO. Łączna wartość inwestycji to 196,43 mln zł, a dofinansowanie z budżetu przewidziane w zawartych umowach to 85,05 mln.
05.10.2023

W. Buda: dzięki liniom bezpośrednim łatwiejszy dostęp zakładów pracy do taniej energii z OZE

Dzięki liniom bezpośrednim wiele zakładów przemysłowych będzie miało łatwiejszy dostęp do taniej i zielonej energii z OZE, a prąd z pobliskiej farmy fotowoltaicznej będzie mógł trafić prosto do odbiorcy - poinformował w środę PAP minister rozwoju i technologii Waldemar Buda.
17.08.2023

Ministerstwo Rozwoju: Linie bezpośrednie to prostsze i tańsze korzystanie z OZE

Linie bezpośrednie to bardzo istotny element transformacji energetycznej naszego kraju; dzięki nim przedsiębiorcy dużo łatwiej i taniej będą mogli korzystać z OZE - podkreślił minister rozwoju i technologii Waldemar Buda.
31.07.2023

„Gospodarka o obiegu zamkniętym (GOZ)” – ostatni dzwonek na złożenie wniosku!

Niewiele czasu pozostało, by ubiegać się o nagrody w konkursie na najlepsze rozwiązania gospodarki o obiegu zamkniętym. Termin przyjmowania wniosków upływa już 27 lipca br. o godz. 16:00. Przypominamy, że łączna pula nagród to aż 500 tys. zł!
16.07.2023

W Sejmie trwają prace nad przepisami dla spółdzielni energetycznych [WIDEO]

Inaczej niż w wielu krajach Europy Zachodniej w Polsce spółdzielnie energetyczne nie są zbyt popularne, a przepisy, które mają zdynamizować ich rozwój, są dopiero na etapie procedowania. – Żeby szerzej upowszechnić model społecznej energetyki, trzeba przede wszystkim dobrze go zaplanować, a w tym celu trzeba też wykonać pracę doradczą – podkreśla Andrzej Kaźmierski z Ministerstwa Rozwoju i Technologii. Resort planuje w tym roku uruchomić nabory w wartym ponad 95 mld euro konkursie, który ma dostarczyć samorządom know-how i zapewn
14.07.2023

Linia bezpośrednia to prostsze i tańsze korzystanie z OZE

Dzięki liniom bezpośrednim przedsiębiorcy w sposób łatwiejszy i tańszy będą mogli korzystać z OZE - ocenia minister rozwoju i technologii Waldemar Buda. W piątek Sejm przyjął zmianę Prawa energetycznego z nowymi przepisami o linii bezpośredniej.
19.06.2023

Kongres Transformacji Energetycznej, 14 czerwca Warszawa

Klub Energetyczny serdecznie zaprasza w najbliższą środę 14 czerwca na Kongres Transformacji Energetycznej, który odbędzie się w Crowne Plaza Warsaw Hub przy Rondzie Daszyńskiego 2 w Warszawie.
12.06.2023

Raport IEO: Fotowoltaika (PV) głównym obszarem inwestycji w polską energetykę

Instytut Energetyki Odnawialnej opublikował XI edycję raportu „Rynek fotowoltaiki w Polsce”, z którego wynika, że po rekordowym pod względem przyrostu nowych mocy roku 2022, już na koniec roku 2023 przekroczony zostanie pułap 18 GW mocy pozyskiwanej ze słońca. W ocenie autorów raportu rozwój energetyki słonecznej spowalnia przestarzała sieć energetyczna.
24.05.2023

Przyszłość mobilności coraz bliżej teraźniejszości

Najważniejsi przedstawiciele i eksperci ryku motoryzacyjnego rozmawiali nt. rozwoju branży w Jaworznie podczas VI edycji International Automotive Business Meeting.
11.05.2023

Innowacje z obszaru diagnostyki i pozyskiwania wodoru wśród Polskich Produktów Przyszłości [WIDEO]

Projekty związane z wytwarzaniem wodoru, przetwarzaniem odpadów czy innowacyjną diagnostyką chorób – to tylko część nagrodzonych w tegorocznym konkursie Polski Produkt Przyszłości, który PARP i NCBR organizują już od 25 lat. Do jubileuszowej edycji zgłoszono prawie 150 nowatorskich projektów, stworzonych przez polskie uczelnie i przedsiębiorców, które mają potencjał, aby podbić polski i globalny rynek i stać się polską wizytówką za granicą.
26.04.2023

Bezpieczna i czysta energia dla Polski. 37. Konferencja Energetyczna EuroPOWER & 7. OZE POWER

13-14 kwietnia 2023 r. w The Westin Warsaw Hotel odbyła się 37. Konferencja Energetyczna EuroPOWER & 7. OZE POWER. Prawie pół tysiąca uczestników wysłuchało merytorycznych debat i wystąpień liderów sektora, którzy poruszyli najbardziej aktualne tematy związane z polską energetyką.
20.04.2023

NFOŚiGW: Wsparcie w ramach pomocy dla sektorów energochłonnych zostanie wypłacone 208 firmom

Znana jest już lista beneficjentów programu „Pomoc dla sektorów energochłonnych związana z nagłymi wzrostami cen gazu ziemnego i energii elektrycznej w 2022 r.”. Wsparcie zostanie wypłacone 208 firmom (w tym 14 mikro i małym, 55 średnim i 139 dużym), a suma udzielonej pomocy to ponad 2,4 mld zł.
21.03.2023

Energetyka oparta na OZE – wyzwania i perspektywy w nadchodzących latach

W 2022 roku produkcja energii elektrycznej w Polsce osiągnęła rekordowy poziom 175 TWh. W dużej mierze przyczynił się do tego duży wzrost o niemal 9 TWh produkcji w elektrowniach wiatrowych i słonecznych. Jednak pomimo dynamicznego rozwoju zielonych inwestycji, zwłaszcza fotowoltaicznych, OZE stanowi zaledwie 25 procent w polskim miksie energetycznym. Eksperci z branży OZE szacują, że obecna sytuacja geopolityczna oraz naciski Komisji Europejskiej skłonią polski rząd do szybkiego znoszenia barier dla rozwoju OZE.
20.03.2023

Wpłynęło 205 wniosków o dofinansowanie OZE w budynkach wielorodzinnych

Wpłynęło już 205 wniosków od właścicieli i zarządów budynków wielorodzinnych o dofinansowanie m.in. fotowoltaiki - poinformowało w sobotę Ministerstwo Rozwoju i Technologii. Dodano, że można uzyskać wsparcie w wysokości 50 proc. zakupu, montażu, budowy lub modernizacji instalacji OZE.
25.02.2023

KUKE będzie wspierać projekty związane z transformacją energetyczną w Polsce

MRiT pracuje nad nowelizacją ustawy o gwarantowanych ubezpieczeniach eksportowych, która umożliwi KUKE wspieranie projektów związanych z transformacją energetyczną w Polsce – podano w środę w wykazie prac legislacyjnych i programowych Rady Ministrów.
09.02.2023

Prosument lokatorski - startuje nabór wniosków o dopłaty

Czysta energia ze słońca już wkrótce będzie masowo wytwarzana w dużych miastach takich jak Łódź czy Warszawa. Ministerstwo Rozwoju i Technologii razem z Bankiem Gospodarstwa Krajowego uruchamiają m.in. nabór wniosków o dofinansowanie fotowoltaiki. Wnioski mogą składać właściciele i zarządcy budynków wielorodzinnych od 1 lutego 2023 r.
02.02.2023

Francja chce wesprzeć polską transformację energetyczną

Francja chce wesprzeć polską transformację energetyczną wraz z firmami pracującymi przy morskich projektach wiatrowych i krajowym programie nuklearnym – napisało w piątek francuskie ministerstwo spraw zagranicznych w oświadczeniu dla prasy.
12.12.2022

Lasy Państwowe zapowiadają rezygnację z ważnego międzynarodowego certyfikatu

Certyfikat FSC jest gwarantem zrównoważonej gospodarki leśnej. Informuje potencjalnego klienta, że – kupując drewno i produkty z drewna oznaczone tym certyfikatem – nie przyczynia się do niszczenia środowiska naturalnego. Dla większości działających w Polsce firm z branży drzewnej i meblarskiej posiadanie tego certyfikatu jest wymogiem, bez którego nie mogą sprzedawać produktów na zagranicznych rynkach. To dlatego zapowiedzi kolejnych regionalnych dyrekcji Lasów Państwowych o zamiarze rezygnacji z certyfikacji FSC wywołują takie
06.12.2022

Premier: będziemy wypracowywać mechanizmy, które ograniczą wysokie ceny energii dla stoczni

Będziemy wypracowywać mechanizmy, które ograniczą wysokie ceny energii dla stoczni - zapewnił premier Mateusz Morawiecki w poniedziałek w Gdańsku. Wyraził nadzieję, że najbliższych kilka tygodni przyniesie "akceptowalne rozwiązania" w tym zakresie.
05.12.2022

 Wystartował konkurs na budynek o obniżonej energochłonności

Oszczędność energii to dziś jedna z najważniejszych cech dobrego projektu budowlanego. W konkursie skierowanym do architektów, nagrody zdobędzie pięć najlepszych koncepcji wielorodzinnego budynku mieszkalnego o obniżonym zużyciu energii.
23.11.2022

Politechnika Opolska inwestuje w laboratorium optymalizacji pracy OZE

Dzięki współpracy Politechniki Opolskiej z Wałbrzyską Specjalną Strefą Ekonomiczną na drugim kampusie uczelni powstanie nowoczesne laboratorium, w którym będą prowadzone badania nad inteligentną stabilizacją pracy farm fotowoltaicznych za pomocą przemysłowych magazynów energii.
25.10.2022

Świadectwo energetyczne mieszkania - tylko przy nowych umowach najmu

Właściciel będzie musiał sporządzić charakterystykę energetyczną mieszkania tylko przy nowych umowach najmu, nie będzie to dotyczyło umów zawartych przed wejściem nowych przepisów w życie - wynika z wypowiedzi wiceministra rozwoju i technologii Piotra Uścińskiego.
06.10.2022

Wodór to Europa i Świat neutralne dla klimatu!

4 i 5 października 2022 roku, pod hasłem: “Energia odnawialna podstawą gospodarki wodorowej”, odbędzie się V edycja konferencji PCHET - Polish Conference on Hydrogen Energy & Technologies. W tym roku wydarzenie odbędzie się w Gdyni, która słynie z innowacji i nowoczesności oraz pierwszego polskiego Portu Morskiego. To właśnie na Pomorzu tworzone będą zasoby OZE, które dadzą podstawę do produkcji zielonej energii i czystego wodoru.
03.10.2022

Piechowiak: powołano polsko-tajwańską grupę roboczą ds. półprzewodników

Została podpisana umowa o powołaniu polsko-tajwańskiej grupy roboczej ds. półprzewodników - poinformował we wtorek na Twitterze wiceminister rozwoju i technologii Grzegorz Piechowiak.
28.09.2022

Minister rozwoju: mechanizmy zamrażania cen energii w Polsce są rewolucyjne

Rozwiązania mające na celu zamrożenie w 2023 r. cen energii dla gospodarstw domowych zużywających poniżej 2000 kWh są rewolucyjne. Nie słyszałem, by w Europie któryś z krajów poszedł tak daleko w kierunku ochrony obywateli przed podwyżkami cen energii - ocenił minister Waldemar Buda.
20.09.2022

Wielkimi krokami zbliża się Energy Industry Mixer w Legnicy. To jedyne takie wydarzenie w regionie

Efektywność energetyczna, odzysk materiałów za pomocą technologii skoncentrowanej energii słonecznej, a także produkowania energii z odpadów to wiodące tematy nadchodzącej edycji Energy Industry Mixer. Przedstawiciele biznesu i samorządów już za kilka dni, dokładnie 21 września (środa) spotkają się, żeby porozmawiać w formule „speed dating”, czyli personalizowanych spotkaniach B2B. Organizatorami wydarzenia są Legnicka Specjalna Strefa Ekonomiczna oraz włoska firma Bosetti Global Consulting przy wsparciu Miasta Legnica.
19.09.2022

Przydomowe mikroinstalacje wiatrowe bez pozwoleń? Będzie projekt ustawy

W wykazie prac legislacyjnych i programowych Rady Ministrów został opublikowany projekt ustawy, który umożliwi budowę elektrowni wiatrowej o wysokości do 12 metrów bez konieczności uzyskiwania pozwolenia. Według założeń projekt ma zostać przyjęty przez rząd w IV kwartale tego roku.
04.09.2022

Zielona energia w służbie przedsiębiorczości

Już dzisiaj w Centrum Badawczo-Rozwojowym w Gaju Oławskim, rozpoczyna się trwająca dwa dni konferencja Zielona energia w służbie przedsiębiorczości organizowana przez Energetyczny Klaster Oławski EKO oraz Polskie Stowarzyszenie Magazynowania Energii.
29.08.2022

Przydomowe mikroinstalacje wiatrowe bez pozwoleń? Będzie projekt ustawy

W wykazie prac legislacyjnych i programowych Rady Ministrów został opublikowany projekt ustawy, który umożliwi budowę elektrowni wiatrowej o wysokości do 12 metrów bez konieczności uzyskiwania pozwolenia. Według założeń projekt ma zostać przyjęty przez rząd w IV kwartale tego roku.
28.08.2022

Powstanie pierwszy w regionie Klaster Energii Powiatu Radomskiego

– W imieniu Krajowej Izby Klastrów Energii chciałbym pogratulować inicjatywy wszystkim przyszłym uczestnikom klastra. Jest to pionierskie przedsięwzięcie w Radomiu i regionie radomskim, który ma duży potencjał również w obszarze energii odnawialnej, dlatego cieszę się, że możemy w nim uczestniczyć – mówi Tomasz Drzał, dyrektor zarządzający Krajowej Izby Klastrów Energii i OZE
24.08.2022

Nowe przepisy o planowaniu przestrzennym spowolnią rozwój fotowoltaiki

Projektowane przez Ministerstwo Rozwoju i Technologii przepisy o planowaniu przestrzennym w odniesieniu do budowy farm PV zablokują rozwój tej gałęzi energetyki - ocenia Polskie Stowarzyszenie Fotowoltaiki. Według resortu, zmiany przyspieszą rozwój OZE.
22.08.2022

Wodór jednym z głównych tematów konferencji energetycznej w Rzeszowie

W jakim kierunku i na jaką skalę jest szansa na rozwój technologii wodorowych w Polsce? Jak będzie kształtował się udział wodoru w strukturze bilansu energetycznego? Czy koszty związane z jego wytwarzaniem nie przesądzą o jego przyszłości? Czy zasadna jest specjalizacja w ramach dolin wodorowych w kontekście Polski czy lepiej skoncentrować się na działaniach, które będą wyróżniały Polskę na tle pozostałych państw Unii Europejskiej, aby budować konkurencyjność na poziomie europejskim? Na te i inne pytania spróbują odpowiedzieć ucz
17.08.2022

MRiT przejmie obsługę i finanse Pełnomocnika Rządu do spraw Strategicznej Infrastruktury Energetycznej

Rząd przygotował projekt rozporządzenia przenoszący obsługę i finanse Pełnomocnika Rządu do spraw Strategicznej Infrastruktury Energetycznej do Ministerstwa Rozwoju i Technologii z Ministerstwa Funduszy i Polityki Regionalnej - poinformowano w czwartek na stronach KPRM.
11.08.2022

Ekspert: Bez pomysłu na Śląsk

Czytając projekt ustawy o Funduszu Transformacji Śląska, aż kłuje w oczy, że polski rząd totalnie nie ma pomysłu na transformację „serca przemysłowego Polski”. Na kolanie powstaje rozwiązanie kompletnie oderwane od śląskiej rzeczywistości. Kolejny raz, Warszawa wie lepiej.
08.08.2022

We wtorek rząd o zmianach dot. charakterystyki energetycznej budynków

We wtorek rząd zajmie się projektem nowelizacji ustawy o charakterystyce energetycznej budynków dostosowującej polskie przepisy do unijnych dyrektyw.
26.07.2022

Przemysłowy potencjał do zielonej zmiany

Przemysłowy potencjał do zielonej zmiany - to tytuł konferencji Instytutu ESG, która odbyła się 5 lipca w Warszawie. Podczas wydarzenia eksperci odnieśli się do wyzwań, jakie stoją przed przedsiębiorcami i związanymi z tym szansami na wzrost konkurencyjności polskiego przemysłu. Dyskusja poświęcona była także potencjałowi, jaki niesie ze sobą dywersyfikacja źródeł energii, oraz najlepszym sposobom na finasowanie transformacji przemysłowej.
13.07.2022

Wykład prof. Jana Popczyka w ramach cyklu „Wizje Nowej Energetyki”

30 czerwca 2022 r. o godz. 10.00 na platformie internetowej Webex odbędzie się wykład prof. Jana Popczyka pt. „Transformacja energetyki w trybie innowacji przełomowej do elektroprosumeryzmu – polski triplet realizacyjny”. Prelegent, niekwestionowany autorytet polskiej energetyki, podczas niedawnego IV Forum Energetyki Rozproszonej został laureatem nagrody „Kreator Nowej Energetyki”.
23.06.2022

Kierunek: Energetyka 3D

Już 22 czerwca 2022 r. w Warszawie podczas 6. Konferencji „Inteligentna Energetyka” eksperci branży energetycznej spróbują odpowiedzieć na pytanie, czy Polska ma szansę na pełną dekarbonizację do 2050 r. dzięki digitalizacji i dekarbonizacji energetyki? Bazę do dyskusji stanowić będą merytoryczne i technologiczne wystąpienia Partnerów wydarzenia.
03.06.2022

Publikacja raportu „Rynek Fotowoltaiki w Polsce 2022” już wkrótce. Sukces wieńczący złotą dekadę krajowej fotowoltaiki i co dalej?

Trwają końcowe prace nad jubileuszową X edycją raportu „Rynek Fotowoltaiki w Polsce”. Prezentacja wyników odbędzie się w dniu 25 maja.
25.05.2022

Czy warto inwestować w małe elektrownie wodne?

Polska jest zobowiązana do wytwarzania energii przynajmniej w 32 proc. ze źródeł odnawialnych do roku 2030. Aby spełnić ten cel musi zastąpić stabilną choć szkodliwą dla środowiska energię z węgla. Małe elektrownie wodne (MEW) są źródłem odnawialnym, które warto rozwijać w Polsce z dwóch kluczowych przyczyn.
17.05.2022

IV Forum Energetyki Rozproszonej z udziałem sekretarza stanu, pełnomocnika rządu ds. OZE

Jak rozwijać energetykę rozproszoną – to temat przewodni IV Forum Energetyki Rozproszonej (IV FER), które odbędzie się 9 maja 2022 r. Wśród zaproszonych gości znalazł się Ireneusz Zyska – wiceminister klimatu i środowiska, pełnomocnik rządu ds. OZE. Obrady toczyć się będą w Klubie STUDIO (ul. Budryka 4).
09.05.2022

DLA Piper: zagrożona dekarbonizacja - Polska potrzebuje zmian legislacyjnych

Polska powinna jak najszybciej wdrożyć zmiany legislacyjne, by przyspieszyć inwestycje w odnawialne źródła energii (OZE) i zmniejszyć uzależnienie od importu paliw kopalnych, uważają prawnicy międzynarodowej kancelarii prawnej DLA Piper. Kluczową barierą w rozwoju zielonej energii są obecnie regulacje dotyczące budowy lądowych farm wiatrowych oraz procedury związane z przyłączeniami nowych projektów do sieci przesyłowych.
12.04.2022

MRiT analizuje dla jakich energochłonnych branż można wynegocjować wsparcie

Trwają prace nad wstępną listą sektorów wśród których znajduje się także sektor nawozów. Po skompletowaniu koniecznych dokumentów oraz wszystkich niezbędnych informacji, podjęte zostaną rozmowy z Komisją Europejską na temat wsparcia dla nich - poinformowało PAP Ministerstwo Rozwoju i Technologii.
24.02.2022

Projekt: zmiany wdrażające KPO dot. grantów na wymianę źródeł ciepła

Projekt zmian wdrażających elementy Krajowego Planu Odbudowy zamieszczono w czwartek w wykazie prac legislacyjnych rządu. Dotyczy m.in. grantów na wymianę źródeł ciepła i poprawę efektywności energetycznej przewidzianych w KPO.
18.02.2022

Wiceszef MRiT: współpraca w dziedzinie efektywności energetycznej i odnawialnych źródeł energii służy proekologicznym zmianom w gospodarkach OBWE

Zacieśnianie współpracy w dziedzinie efektywności energetycznej i odnawialnych źródeł energii służy proekologicznym zmianom w gospodarce krajów OBWE - mówił wiceminister rozwoju i technologii Mariusz Golecki podczas wiedeńskiego Forum Organizacji Bezpieczeństwa i Współpracy w Europie (OBWE).
15.02.2022

Golecki: współpraca w zakresie OZE służy proekologicznym zmianom w gospodarkach OBWE

Golecki: współpraca w zakresie OZE służy proekologicznym zmianom w gospodarkach OBWE
14.02.2022

MRiT: polsko-niemieckie rozmowy o pakiecie klimatyczno-energetycznym i jego wpływie rozwój przemysłu

W piątek w Warszawie odbyły się polsko-niemieckie rozmowy o pakiecie klimatyczno-energetycznym oraz jego wpływie na konkurencyjność europejskiej gospodarki i rozwój przemysłu - podał w piątek w komunikacie ministerstwo rozwoju i technologii.
12.02.2022

JUŻ DZIŚ o 11:30: Miliardy z wiatru na lądzie dla polskiej gospodarki – pierwszy taki raport

Już dziś o godz. 11.30 premiera pierwszego w Polsce raportu przygotowanego przez Polskie Stowarzyszenie Energetyki Wiatrowej i Instytut Jagielloński, który zawiera konkretne wyliczenia korzyści płynących z rozwoju farm wiatrowych na lądzie.
02.02.2022

Minister Piotr Nowak: zielona transformacja nie może szkodzić gospodarkom UE

Zielona transformacja nie może szkodzić gospodarkom UE – podkreślał minister rozwoju i technologii Piotr Nowak podczas wizyty w Brukseli. Omawiano tam pakiet Fit for 55 oraz jego wpływ na przemysł, szczególnie motoryzacyjny – przekazał w czwartek resort.
28.01.2022

Szef MRiT w Paryżu: sprawiedliwa transformacja energetyczna to ochrona europejskiego przemysłu i miejsc pracy

Wzmocnienie stosunków gospodarczych, pakiet Fit for 55 i obecna sytuacja energetyczna Europy – to niektóre tematy wtorkowych rozmów w Paryżu ministra rozwoju i technologii Piotra Nowaka z francuskimi ministrami resortów gospodarczych.
26.01.2022

MRiT: m.in. wzrost cen energii tematem rozmów ministra Nowaka w Paryżu

Sprawiedliwa transformacja energetyczna, wzrost cen energii, konkurencyjność europejskiego przemysłu - to główne tematy rozmów ministra rozwoju i technologii Piotra Nowaka z jego francuskimi odpowiednikami Bruno Le Mairem i Agnes Pannier-Runacher - przekazał resort.
25.01.2022

MRiT: Na Dolnym Śląsku powstanie nowa fabryka produkująca chemię do produkcji akumulatorów samochodowych

Agencja Rozwoju Przemysłu wydała setną decyzję o wsparciu na prowadzenie działalności gospodarczej w Tarnobrzeskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej EURO-PARK WISŁOSAN. Dzięki niej koreańska firma Enchem Poland wybuduje nową fabrykę i instalację do produkcji litu w Kobierzycach na Dolnym Śląsku.
20.01.2022

Kierownictwo resortu klimatu i środowiska na konferencji EuroPOWER & OZE Power

Minister klimatu i środowiska Anna Moskwa, a także wiceministrowie – Ireneusz Zyska i Jacek Ozdoba, wzięli udział w konferencji EuroPOWER & OZE Power.
19.11.2021

Soboń: sprawę Turowa trzeba zakończyć wycofaniem skargi i podpisaniem umowy

Wszystkie siły polityczne, są zgodne co do tego, że sprawę kopalni w Turowie trzeba zakończyć wycofaniem skargi i podpisaniem umowy - powiedział w czwartek wiceminister rozwoju i technologii Artur Soboń.
05.11.2021

PAIH i PSPA będą wspólnie pracować nad rozwojem polskiej branży elektromobilności

Stworzenie dogodnych warunków dla rozwoju i umocnienia polskiej branży elektromobilności, zarówno w kraju jak i za granicą, zakłada porozumienie o współpracy podpisane między Polską Agencją Inwestycji i Handlu (PAIH) oraz Polskim Stowarzyszeniem Paliw Alternatywnych (PSPA).
21.05.2021

Nowe źródła o mocy 1,7 GW mogą powstać w wyniku największej tegorocznej aukcji dla OZE

42 TWh energii o wartości prawie 9,5 mld zł sprzedano w największej tegorocznej aukcji, przeznaczonej dla źródeł wiatrowych i fotowoltaicznych o mocy ponad 1 MW. W ocenie URE wyniki przełożą się na budowę instalacji PV o mocy 0,8 GW oraz 0,9 GW w wiatrakach.
14.12.2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.