Kierunek: Energetyka 3D

Strona główna Energetyka, OZE Kierunek: Energetyka 3D

Partnerzy portalu

 Kierunek: Energetyka 3D - ZielonaGospodarka.pl

Już 22 czerwca 2022 r. w Warszawie podczas 6. Konferencji „Inteligentna Energetyka” eksperci branży energetycznej spróbują odpowiedzieć na pytanie, czy Polska ma szansę na pełną dekarbonizację do 2050 r. dzięki digitalizacji i dekarbonizacji energetyki? Bazę do dyskusji stanowić będą merytoryczne i technologiczne wystąpienia Partnerów wydarzenia.

Wiedza branżowa niezbędnym elementem wprowadzania zmian

Wzrastająca w coraz szybszym tempie średnia temperatura powierzchni Ziemi wymusza na światowych gospodarkach dokonanie pilnych zmian na rzecz poprawy stanu środowiska naturalnego i ochrony społeczności. W XXI w. proces dążenia do zeroemisyjności może być jeszcze bardziej efektywny, dzięki stosowaniu takich narzędzi, jak digitalizacja, decentralizacja i dekarbonizacja.

– Aby osiągnąć neutralność klimatyczną, potrzebne są nie tylko dynamiczny rozwój technologii, ogromne nakłady finansowe na projekty czy zmiany regulacji krajowych i światowych. Dla sprawnego realizowania założonych celów, kluczowym staje się dostęp do jak najbardziej aktualnej i rzetelnej informacji rynkowej – podkreśla Izabela Żylińska, pomysłodawczyni i organizatorka Konferencja „Inteligentna Energetyka”.

W odpowiedzi na tę potrzebę, w 2013 r. powołany został do życia cykl Konferencja „Inteligentna Energetyka”. Każda edycja wydarzenia ma na celu promocję idei nowoczesnej energetyki jako sposobu na transformację gospodarki w kierunku zeroemisyjnej.

Konstruktywnie o energetyce 3D

O bieżących potrzebach polskiej branży energetycznej i wyzwaniach związanych z cyfryzacją, zmianami miksu energetycznego i zmniejszaniem śladu węglowego będziemy mieli okazję porozmawiać już 22 czerwca 2022 r. Tego dnia w Warszawie w Sound Garden Hotel odbędzie się 6. Konferencja „Inteligentna Energetyka” – Energetyka 3D: Digitalizacja | Decentralizacja | Dekarbonizacja.

– W wyniku COVID-19 i ogłoszenia stanu epidemii w Polsce, musieliśmy poczekać aż 2 lata, aby zorganizować w 100% na żywo kolejną edycję Konferencji „Inteligentna Energetyka”. Cieszymy się, że w końcu możemy spotkać się z Państwem osobiście – mówi Żylińska i dodaje: – Mam nadzieję, że tak jak w przypadku poprzednich edycji wydarzenia, tegoroczne spotkanie przyniesie Uczestnikom nie tylko wiedzę z zakresu obecnych regulacji prawnych i wyzwań, ale także pokaże dobre praktyki prowadzenia projektów z zakresu Energetyki 3D.

Tym samym w programie 6. Konferencji „Inteligentna Energetyka” znalazły się trzy wystąpienia merytoryczne i dziewięć – technologicznych. Każda z sesji zostanie zakończona panelem dyskusyjnym podsumowującym prezentacje.

Wśród Prelegentów znaleźli się:

· Andrzej Kaźmierski, Zastępca Dyrektora, Departament Gospodarki Niskoemisyjnej, Ministerstwo Rozwoju i Technologii,

· Krzysztof Jarosz, Prezes Zarządu PGE Systemy S.A.,

· Paweł Westfalewicz, Dyrektor, Departament Architektury, PGE Systemy S.A.,

· Leszek Chwalik, Wiceprezes Zarządu ds. CUW IT, TAURON Obsługa Klienta Sp. z o.o.,

· Mariusz Jurczyk, Dyrektor ds. Zarządzania Ciągłością Działania i IT, TAURON Polska Energia S.A.,

· Paweł Niedzielski, Dyrektor ds. Sprzedaży, Sektor Energetyczny, NOKIA,

· Piotr Mieczkowski, Dyrektor Zarządzający, Fundacja Digital Poland,

· Norbert Szczesny, Programista, PROGNOSIS Sp. z o.o.,

· Tomasz Mazan, Product Manager, AVSystem,

· Sławomir Kanoza, Dyrektor Biura, HOPPECKE Bateria Polska Sp. z o.o.,

· dr inż. Weronika Radziszewska, Specjalista, KEZO Centrum Badawcze PAN,

· dr inż. Krzysztof Rafał, Specjalista, KEZO Centrum Badawcze PAN,

· Jakub Włodarczyk, Dyrektor ds. Rozwoju Biznesu, VIVERNO Sp. z o.o.,

· Mariusz Gołębiewski, Project Manager ds. OZE, VIVERNO Sp. z o.o.,

· Przemysław Kałek, Partner, Kancelaria Radzikowski, Szubielska i Wspólnicy,

· Przedstawiciel Cellnex Poland Sp. z o.o.

Podczas konferencji zostaną poruszone m.in. takie zagadnienia, jak: stan obecny środowiska w Unii Europejskiej i Polsce, unijne regulacje prawne (Fit for 55, Europejski Zielony Ład, ESG raportowanie niefinansowe), polskie regulacje prawne, krajowy miks energetyczny dziś i w przyszłości, rozwiązania IT dla energetyki wiatrowej, bezprzewodowe urządzenie odczytowe zużycia energii elektrycznej, Internet Rzeczy w infrastrukturze Smart Grids, skalowalne magazyny energii, hybrydowe magazyny energii, a także energetyka 3D w skali gminnej.

Pełen program dostępny jest pod linkiem: inteligentnaenergetyka.pl
Formularze rejestracji
na konferencję znajdują się na stronie: inteligentnaenergetyka.pl

Sesje networkingowe – wsparcie w budowaniu relacji biznesowych

Ważną częścią każdej edycji Konferencji „Inteligentna Energetyka” są sesje networkingowe, w trakcie których budowane są nowe i podtrzymywane aktualne relacje biznesowe. Czas wolny na rozmowy to także znakomita okazja na odwiedzenie wystawy Partnerów wydarzenia.

– W tym roku o swoich rozwiązaniach opowiedzą na stoiskach NOKIA i AVSystem. Uczestnicy będą mieli prawie 2 godziny na zapoznanie się z ofertą Wystawców i na nawiązywanie między sobą kontaktów – wskazuje Izabela Żylińska. – Jeśli także i Państwa przedsiębiorstwo chciałoby dołączyć do naszego spotkania, cały czas istnieje możliwość zakupu powierzchni wystawienniczej.

Patronaty Instytucjonalne i Medialne

Ważną częścią organizacji wydarzeń jest pozyskanie patronatów ze strony instytucji branżowych.

Patronami Instytucjonalnymi 6. Konferencji „Inteligentna Energetyka” zostali: Agencja Rynku Energii, Blockchain Alliance, Dolnośląski Instytut Studiów Energetycznych, Fundacja Digital Poland, Krajowa Izba Gospodarcza Elektroniki i Telekomunikacji, Krajowa Izba Klastrów Energii i Odnawialnych Źródeł Energii.

Patronaty Medialne objęli: Magazyn Biomasa, CIRE.pl, Elektroinstalator, e-magazyny.pl, Energetyka, gramwzielone.pl, Smart-Grids.pl, Urządzenia dla energetyki, WysokieNapiecie.pl, ZielonaGospodarka.pl.

– Jest mi niezmiernie miło poinformować, że tegoroczna edycja wydarzenia pobiła rekord Patronatów Medialnych. Aż 10 redakcji podjęło z nami współpracę. Dziękujemy! – podsumowuje Organizatorka.


Partnerzy portalu

ase_390x150_2022

Surowce

 Ropa brent 83,76 $ baryłka  1,33% 11:11
 Cyna 23110,00 $ tona 0,64% 29 lis
 Cynk 2507,00 $ tona -0,87% 29 lis
 Aluminium 2177,00 $ tona 0,60% 29 lis
 Pallad 1021,53 $ uncja  -1,54% 11:10
 Platyna 936,30 $ uncja  -0,31% 11:11
 Srebro 25,06 $ uncja  0,08% 11:11
 Złoto 2038,40 $ uncja  -0,33% 11:11

Dziękujemy za wysłane grafiki.