Wynik wyszukiwania - " innowacje" - Wiadomości

Konstrukcje zygzakowate pomogą w chłodzeniu przegrzanych budynków

Projekty architektoniczne o zygzakowatym kształcie mogą ograniczyć ilość ciepła pochłanianego przez budynki i pomóc w ich chłodzeniu – twierdzą naukowcy z Uniwersytetu Columbia w Nowym Jorku, podał w piątek "The Guardian". "Plisowane" ściany obniżają temperaturę nawet o 3 st. C w porównaniu z płaskimi.
16.08.2024

Rozszyfrować dekarbonizację: nowy podcast Girteki o przyszłości zielonego transportu

Girteka, największy przewoźnik drogowy w Europie, angażując się w działania na rzecz zrównoważonych rozwiązań w transporcie, rozpoczyna kolejny etap kampanii edukacyjnej - realizację serii podcastów. Ich celem jest przybliżenie możliwości, korzyści i metod dekarbonizacji łańcuchów dostaw, w tym technologii i rozwiązań takich jak pojazdy elektryczne (BEV), transport intermodalny czy HVO100.
16.07.2024

Włącz się w Power Connect. Pierwsze energetyczne targi w Gdańsku

Pierwsza edycja Targów Energetycznych POWER CONNECT EXPO 2025 odbędzie się w Gdańsku, w Centrum Wystawienniczo-Konferencyjnym AMBEREXPO, w dniach 26-27 marca 2025 roku.
12.07.2024

SeaData wspiera porty morskie w osiąganiu celów ESG

W dobie rosnącej świadomości ekologicznej i społecznej, firmy z sektora morskiego i śródlądowego coraz częściej zwracają uwagę na aspekty ESG (Environmental, Social, Governance). SeaData, pomorski lider w dziedzinie monitorowania środowiska, dostarcza zaawansowane narzędzia i rozwiązania, które pomagają firmom spełniać te wymagania i wdrażać zrównoważone praktyki biznesowe.
26.06.2024

Kobieta w branży morskiej – perspektywa na zrównoważony rozwój

Katarzyna Romantowska-Jaskólska to Dyrektorka Zarządzająca Damen Engineering Gdańsk. W rozmowie z portalem ZielonaGospodarka.pl opowiada o perspektywie branży morskiej na zrównoważony rozwój i swoich doświadczeniach w zawodzie.
06.06.2024

Damen i Atal Solutions ogłaszają partnerstwo mające na celu redukcję emisji w transporcie morskim

Damen Shipyards Group z dumą ogłasza swoją rolę w partnerstwie z Atal Solutions i innymi podmiotami, które przyczyni się do znaczącego postępu w zielonej transformacji morskiej. W ramach projektu dla BAM Shipping, partnerzy podejmą się modernizacji czterech masowców poprzez integrację 8 różnych sprawdzonych technologii. Rola Damen polega na dostarczeniu statkom technologii oszczędzających paliwo i redukujących emisje. W wyniku tych działań, oczekuje się, że masowce będą zużywać co najmniej 20% mniej paliwa oraz zredukują emisję g
06.06.2024

Respect Energy członkiem Europejskiego Sojuszu Przemysłowego na rzecz SMR

Firma Respect Energy dołączyła do Europejskiego Sojuszu Przemysłowego na rzecz małych reaktorów modułowych – inicjatywy Komisji Europejskiej powołanej na początku 2024 roku mającej na celu ułatwienie i przyspieszenie rozwoju i implementacji reaktorów SMR na kontynencie europejskim. Inauguracyjne zebranie członków Sojuszu (General Assembly Meeting) odbędzie się w Brukseli w dniach 29-30 maja.
31.05.2024

Coraz większy nacisk na zrównoważony rozwój w żegludze ro-ro i dekarbonizację transportu

Wraz z rosnącym naciskiem na zrównoważony rozwój, firmy żeglugowe skupione na transporcie samochodowym i ciężarowym wprowadzają bardziej przyjazne dla środowiska metody, aby sprostać wymaganiom klientów, jednocześnie chroniąc oceany i życie morskie. Aby sprostać wyzwaniom w związku z dekarbonizacją żeglugi firmy decydują się m.in. na zwiększanie wykorzystania biopaliw i inwestycje w nisko- i zeroemisyjne statki, przyjazne środowisku.
29.04.2024

Torqeedo chce produkować elementy do statków wykonane w 100% z recyklingu plastikowych odpadków wydobytych z oceanu

Zespół ds. zaawansowanej inżynierii w Torqeedo wykorzystuje alternatywne materiały w celu zmniejszenia wpływu produktów firmy na środowisko. W tym celu firma chce wykorzystać tworzywa sztuczne wydobyte z oceanów pod kątem recyklingu i produkcji swoich materiałów.
22.04.2024

Dwa największe na świecie promy wodorowe powstaną w Norwegii

Torghatten Nord wybrał norweską firmę Myklebust Verft do budowy dwóch promów wodorowych, które będą przewozić do 120 samochodów na najdłuższej norweskiej trasie promowej między miejscowościami Bodø a Lofotami. Promy będą największymi na świecie statkami napędzanymi wodorem produkowanym w zakładzie mieszczącym się we wspomnianym Bodø.
19.04.2024

Włącz się w Power Connect. Pierwsze energetyczne targi w Gdańsku

Pierwsza edycja Targów Energetycznych POWER CONNECT EXPO 2025 odbędzie się w Gdańsku, w Centrum Wystawienniczo-Konferencyjnym AMBEREXPO, w dniach 26-27 marca 2025 roku.
18.04.2024

Sea Cargo Charter rozszerza swoją działalność aby przyspieszyć dekarbonizację żeglugi

Cztery lata po utworzeniu Sea Cargo Charter (SCC), inaczej Karta Ładunków Morskich ma określać globalne ramy umożliwiające dostosowanie działalności czarterowej do odpowiedzialnych zachowań środowiskowych w celu promowania dekarbonizacji międzynarodowej żeglugi. Inicjatywę wspiera 37 sygnatariuszy by wpłynąć na postęp dekarbonizacji żeglugi w całej branży morskiej, umożliwiając podmiotom czarterującym i armatorom monitorowanie i raportowanie swoich emisji w ramach wspólnych ram.
03.04.2024

Ane Maersk na Morzu Śródziemnym. Największy statek zasilany metanolem prowadzi działalność

Ochrzczony w styczniu tego roku kontenerowiec Ane Maersk zawinął do marokańskiego portu w Tanger Med nad Morzem Śródziemnym. Jednostka jest gotowa do przeładunków i dalszej działalności zgodnie z przeznaczeniem. Będąc obecnie największym statkiem transportującym kontenery, który jest zasilany ekologicznym metanolem, wpisuje się w działanie Maersk na rzecz dekarbonizacji żeglugi.
22.03.2024

Kto jest kim w polskim offshore? Alpin Weld

Alpin Weld to firma, która całkowicie przedefiniowała standardy w zakresie dostępu linowego oraz spawania na morzu. Innowacyjne podejście i rzeczywista pasja do pracy na, nomen omen, najwyższym poziomie, wyprowadziły ją na pozycję jednego z wiodących w branży graczy.
06.10.2023

Flota turbin gazowych HA firmy GE Vernova przepracowała 2 miliony godzin

Dział Gas Power GE Vernova (spółki GE notowanej na NYSE) osiągnął dziś kamień milowy dla swojej zaawansowanej floty wysokowydajnych turbin gazowych klasy H, która przekroczyła pułap ponad dwóch milionów godzin komercyjnej pracy w 88 jednostkach na całym świecie.
07.09.2023

Arctech dostarcza system śledzący słońce o mocy 240MW na potrzeby projektu fotowoltaicznego w Uzbekistanie

Firma Arctech, wiodący na świecie dostawca systemów śledzenia słońca, konstrukcji solarnych i instalacji fotowoltaicznych zintegrowanych ze strukturą budynku (BIPV), podpisała umowę na dostawę systemu śledzącego słońce o mocy 240 MW z China Energy Engineering Corporation Limited (CEEC), na potrzeby projektu elektrowni fotowoltaicznej w uzbeckim regionie Taszkentu.
06.09.2023

SCE 2023 przedstawia chińskie innowacje w obszarze inteligentnych połączonych pojazdów napędzanych nowymi źródłami energii

Targi 2023 Smart China Expo (SCE 2023) odbywają się w dniach 4-6 września w ośrodku wystawienniczym Chonquing International Expo Center, a tematyka tegorocznej edycji obejmuje inteligentne połączone pojazdy napędzane nowymi źródłami energii i cyfrowe Chiny, zgodnie z informacjami przekazanymi podczas zorganizowanej niedawno konferencji prasowej.
05.09.2023

Nagrody gospodarcze Forum Wizja Rozwoju

Pierwszy dzień tegorocznego Forum Wizja Rozwoju zakończyła gala, podczas której wręczone zostały Nagrody Gospodarcze. To honorowe wyróżnienia, którymi organizatorzy Forum promują przedsiębiorstwa za znaczące osiągnięcia gospodarcze, wpływające na rozwój narodowej gospodarki. Gościem specjalnym wydarzenia był szef polskiego rządu Mateusz Morawiecki.
20.06.2023

Wiatr w skrzydłach. VentoFoil inteligentnie napędza żeglugę

Holenderska firma eConowind opracowała przełomowe rozwiązanie napędowe – VentoFoil. Prekursorski system zamontowano na pokładzie cementowca Sunnanvik, należącego do floty Eureka Shipping, będącej częścią spółki SMT Shipping, co wpisuje się w konsekwentnie realizowaną przez firmę strategię wdrażania innowacyjnych patentów na rzecz zrównoważonego wpływu przemysłu na środowisko.
13.06.2023

Międzynarodowa debata o kompetencjach dla offshore wind na Uniwersytecie Morskim w Gdyni

Wychodząc naprzeciw najpilniejszym wyzwaniom rynkowym związanym z postępującą ekspansją sektora offshore wind, Centrum Morskiej Energetyki Wiatrowej UMG zorganizowało międzynarodową konferencję, której przewodnim zagadnieniem było kształcenie adekwatnych dla branży kompetencji.
26.05.2023

Kamień milowy dla małego atomu na statkach

Losy brytyjskiej firmy Core Power i jej innowacyjnego rozwiązania dla sektora morskiego śledzimy od 2019 roku. W ostatnich tygodniach firma osiągnęła kamień milowy - finansowanie w wysokości 100 milionów dolarów na rozwój nowej technologii jądrowej dla przemysłu morskiego.
04.05.2023

EMAG: miały węglowe mogą posłużyć do produkcji niskoemisyjnych brykietów

Inżynierowie z katowickiego ośrodka EMAG opracowali technologię, umożliwiającą tanią produkcję niskoemisyjnych brykietów węglowych z miałów energetycznych. Jej zastosowanie pozwoliłoby wykorzystać przetworzone miały w domowych piecach bez potęgowania smogu – wskazują twórcy innowacyjnego rozwiązania.
11.04.2023

Politechnika Łódzka i firma Anwim będą współpracować na rzecz ekoinnowacyjności

Firma Anwim będąca właścicielem i operatora sieci stacji paliw MOYA została nowym partnerem Politechniki Łódzkiej. Współpraca uczelni i przedstawiciela branży paliwowej dotyczy wspólnych projektów oraz prac badawczo-rozwojowych, w szczególności w obszarach ekoinnowacyjności.
07.12.2022

Eksperymentalna biogazownia włączona do systemu ogrzewania

Ciepło produkowane w doświadczalnej biogazowni, zbudowanej w gospodarstwie doświadczalnym Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu (UPP) w Przybrodzie (pow. poznański, woj. wielkopolskie), zaczęło być wykorzystywane do ogrzewania części domów w miejscowości - poinformowała uczelnia.
24.11.2022

Technologiczne nowinki pomagają dbać o środowisko. W Polsce debiutuje aplikacja, która ułatwi walkę z zaśmiecaniem plaż czy lasów

Dzikie wysypiska w lasach, odpadki na plażach czy brzegach rzek, śmieci pozostawiane przez turystów na szlakach to w Polsce dość częsty widok. W ubiegłym roku Polacy wytworzyli średnio 358 kg odpadów komunalnych na osobę i tylko nieco ponad 1/4 z nich trafiła do recyklingu. Część z nich trafiła właśnie do środowiska – wskazuje firma technologiczna GlobalLogic, która właśnie wprowadziła na polski rynek aplikację EcoHike. Dzięki niej każdy może zadbać o porządek w swojej najbliższej okolicy. To tylko jeden z przykładów na to, jak t
25.10.2022

Tychy przetestują system automatyzacji oświetlenia ulic

120-tysięczne Tychy w najbliższych miesiącach pilotażowo wdrożą system automatyzacji oświetlenia. Dzięki przygaszaniu lub zwiększaniu mocy lamp w zależności od natężenia ruchu, miasto ma zaoszczędzić ok. 20-30 proc. kosztów.
03.10.2022

Nowe centrum w Bełchatowie będzie szukać ekoinnowacji w branży opakowaniowej. Na liście potencjalnych zamienników plastiku są m.in. słoma, wodorosty, a nawet stokrotki

Łupiny kakaowe, które mogą w przyszłości posłużyć do pakowania czekolady, słoma, wodorosty i stokrotki, których włókna – ze względu na specyficzne właściwości – mogą zwiększać wydajność papieru – to przykłady nieszablonowych surowców, które w przyszłości mogą zastąpić tworzywa sztuczne i spowodować, że branża opakowaniowa stanie się jeszcze bardziej eko. W ramach strategii badawczo-rozwojowej nad takimi rozwiązaniami pracuje DS Smith, wiodący dostawca proekologicznych opakowań z tektury falistej. Innowacyjne projekty będą opracow
22.09.2022

Wiceminister Guibourgé-Czetwertyński o działaniach na rzecz klimatu

Podsumowanie wspólnych działań na rzecz klimatu na przestrzeni ostatnich 30 lat i perspektywa dalszego zaangażowania w kwestie Ramowej konwencji Narodów Zjednoczonych ws. zmian klimatu (UNFCCC) to główne tematy spotkania „Sixth Ministerial on Climate Action”. W wydarzeniu, które odbyło się 31 maja 2022 r. w Sztokholmie, uczestniczył wiceminister klimatu i środowiska Adam Guibourgé-Czetwertyński.
02.06.2022

ARiMR przedłuża nabór dla podmiotów wdrażających innowacje w rolnictwie

O dwa tygodnie, do 29 czerwca został wydłużony termin naboru wniosków o wsparcie dla podmiotów wdrażających innowacyjne rozwiązania w rolnictwie - poinformowała w poniedziałek Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa (ARiMR).
30.05.2022

Centra danych i usługi w chmurze napędza ekologia

Jeszcze w 2018 roku z usług chmurowych korzystało 11 proc. firm w Polsce, ten sam wskaźnik z 2020 roku sięga już 24,4 proc., a z 2021 roku – 28,7 proc. – wskazują dane GUS.
16.03.2022

Coraz więcej ekologicznych innowacji. Czy rozwiążą problem zmian klimatu?

Jak wynika z raportu opublikowanego przez Międzyrządowy Zespół ds. Zmian Klimatu (IPCC) działający przy ONZ, globalne ocieplenie postępuje zdecydowanie szybciej, niż się spodziewano. Współczesny świat liczy na wsparcie technologii w rozwiązaniu problemów klimatycznych, a europejskie start-upy działające w sektorze ekotech zyskują coraz większe finansowanie.
25.02.2022

W 2022 roku PGG zwiększy produkcję tzw. ekogroszków do 1 mln ton

Polska Grupa Górnicza (PGG), która w 2021 r. sprzedała blisko 700 tys. tzw. ekogroszków do indywidualnego ogrzewania domów, w tym roku planuje zwiększenie sprzedaży tego rodzaju węgla do ok. 1 mln ton. Wzrośnie udział paliwa o znacznie obniżonej emisyjności – podała PGG.
22.01.2022

Platforma Net Zero Carbon – narzędzie do projektowania mikrosieci o zerowej emisji dwutlenku węgla

Platforma Net Zero Carbon będzie uwzględniać szeroką gamę rozproszonych technologii energetycznych i zrównoważonych, w tym energię słoneczną, magazynowanie akumulatorów, szybkie ładowanie pojazdów elektrycznych oraz systemy kogeneracyjne.
15.01.2022

Tauron przygotował nową formułę współpracy ze startupami

46 innowacyjnych rozwiązań, przygotowanych przez startupy, przetestowano dotąd na infrastrukturze energetycznej Grupy Tauron. Część pomysłów została wdrożona m.in. w obszarach obsługi klienta i elektromobilności. W połowie grudnia Tauron przedstawi nową formułę współpracy ze startupami.
09.12.2021

BASF rozwija elektromobilność z polskimi studentami

Współpraca z uczelniami i instytucjami nauki to dla biznesu przede wszystkim szansa na przyspieszenie prac nad innowacjami. Z drugiej strony jest to również okazja, by do badań i rozwoju zachęcić młodych ludzi. BASF – globalny potentat w branży chemicznej – na całym świecie zatrudnia ok. 10 tys. inżynierów i naukowców, którzy zajmują się działalnością badawczo-rozwojową, ale współpracuje również z około 250 uniwersytetami, instytutami i grupami badawczymi na całym świecie.
02.12.2021

DHL i Shell testują ciężarówki napędzane Bio-LNG w celu zmniejszenia emisji dwutlenku węgla

DHL i Shell połączyły siły, aby pilotażowo przetestować ciężarówki napędzane Bio-LNG.
01.12.2021

Tauron połączył rozproszone źródła energii w wirtualną elektrownię

Tauron połączył swoje rozproszone, odnawialne źródła energii w system umożliwiający wspólne zarządzanie nimi. Powstała wirtualna elektrownia o potencjale 70 megawatów. Będą do niej przyłączane kolejne źródła, instalacje i magazyny energii - także należące do partnerów zewnętrznych.
01.12.2021

Klienci Apple będą mogli sami naprawiać swoje urządzenia

Nowy program da klientom dostęp do narzędzi, które pozwolą im samodzielnie naprawić uszkodzonego iPhone'a lub Maca, bez konieczności udawania się do autoryzowanych punktów serwisowych Apple lub po prostu kupowania nowych zamienników.
21.11.2021

Hybrydowe drożdże do produkcji piwa mogą chronić bioróżnorodność i poprawić smak!

Nowe badania dowodzą, że hodowla drożdży dla uzyskania najlepszego smaku piwa może oszczędzić energię i zwiększyć bioróżnorodność.
21.11.2021

Nietypowy pomysł na recykling żywności

– Polacy rocznie marnują blisko 2 milionów ton pieczywa – alarmuje Bartłomiej Rak, prezes Rebread. To nie tylko marnotrawstwo pieniędzy, lecz także większy ślad węglowy, bo żywność produkuje się coraz wyższym kosztem ze względu na ocieplenie klimatu. Krakowski start-up ma zamiar zrewolucjonizować ten niezagospodarowany fragment rynku wyrzucanej żywności. Czerstwy chleb wykorzystuje m.in. do produkcji kosmetyków, ale ma też kolejne pomysły.
19.11.2021

Powstaje projekt elektrycznego jachtu dla niepełnosprawnych

Konstruktorzy z Gliwic i Żor rozpoczęli prace nad projektem zasilanego bateriami litowymi 12-metrowego jachtu w pełni dostosowanego do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Prototyp łodzi – pierwszej takiej na rynku – ma być gotowy najpóźniej jesienią 2023 roku.
04.11.2021

Impact’21: Polska to bardzo atrakcyjne miejsce do inwestowania w innowacje

O tym, w jaki sposób trafili do Polski, które dziedziny spośród innowacyjnych, rozwijanych przez polskie przedsiębiorstwa rozwiązań uważają za przyszłościowe, szansach i zagrożeniach związanych z inwestycjami w krajowe firmy technologiczne mówili uczestnicy panelu „Ekosystem innowacji: perspektywa międzynarodowych funduszy Venture Capital”, który odbył się w ramach konferencji Impact’21.
03.11.2021

Zatwierdzono prototyp hybrydowej platformy morskiej farmy wiatrowej

Prototyp zbudowanej z betonu oraz tworzyw sztucznych, wraz z komponentami - innowacyjnej hybrydowej pływającej platformy został zatwierdzony jako jedna z technologii do pozyskiwania energii wiatrowej na pełnym morzu.
15.10.2021

Kongres 590: w Polsce jest już kultura innowacyjności, potrzeba stabilnej strategii i przepisów

Kultura innowacyjności, która już się w Polsce rozwinęła, potrzebuje stabilnych przepisów oraz odpowiedzialnej strategii – uznali uczestnicy debaty na temat znaczenia nowych technologii dla polskiej gospodarki. Dyskusja o innowacjach była jednym z najciekawszych wydarzeń Kongresu 590, odbywającego się w Warszawie w dniach 5-6 października 2021 r.
08.10.2021

Dardziński: e-mobilność to dla Polski początek drogi w kierunku technologii przyszłości

Inwestując w elektromobilność polska gospodarka zyskuje szanse na zdobycie kompetencji, które pozwolą na rozwijanie w niedługiej przyszłości kolejnych innowacyjnych technologii – powiedział Piotr Dardziński, prezes Sieci Badawczej Łukasiewicz podczas debaty na Europejskim Kongresie Gospodarczym w Katowicach (20-22 września 2021 r.).
22.09.2021

Przemysł ciężki w Polsce podoła wyzwaniom transformacji

Przed polskim przemysłem ciężkim są ogromne szanse na rozwój, m.in. w innowacyjnych technologiach, a jednocześnie kilka dużych wyzwań związanych chociażby z polityką klimatyczną – uznali uczestnicy dyskusji, która odbyła w ramach Forum Wizja Rozwoju w Gdyni.
27.08.2021

Śląsk jedną z co najmniej pięciu polskich dolin wodorowych

Zgodnie z Krajowym Planem Odbudowy, w Polsce powstanie co najmniej pięć dolin wodorowych, gdzie rozwijane będą technologie opartym na tym paliwie; jednym z takich miejsc będzie Śląsk - podała Agencja Rozwoju Przemysłu (ARP), zaangażowana w projekt tworzenia dolin wodorowych.
11.08.2021

Branża lotnicza chce wykorzystywać wodór jako paliwo. W pracach badawczych będzie uczestniczyć polski przemysł

– Polski przemysł lotniczy ma szansę zaistnieć w zielonej transformacji tego sektora – ocenia Marek Darecki, prezes Doliny Lotniczej. Jak wskazuje, „zazielenienie” lotnictwa to proces, od którego nie ma już odwrotu, a największy potencjał w dekarbonizacji tego sektora stwarza wykorzystanie ciekłego wodoru jako paliwa. – To właśnie chcemy robić w Dolinie Lotniczej – zaznacza ekspert. Szansą na rozwój prac w tym zakresie może być utworzenie Podkarpackiej Doliny Wodorowej.
28.05.2021

Wodór szansą dla Polski: Forum Wizja Rozwoju 26 – 27 sierpnia w Gdyni

Program tegorocznego Forum Wizja Rozwoju w Gdyni bardzo mocno akcentuje tematykę rynku energii. Polskę, bazującą od lat na tradycyjnych źródłach, w najbliższych latach czeka w tej kwestii prawdziwa rewolucja technologiczna. I to może być jeden z najgorętszych bloków tematycznych tegorocznego Forum.
18.05.2021

PGE, Politechnika Gdańska, Instytut Maszyn Przepływowych PAN w Gdańsku oraz Danmarks Teksniske Universitet podejmą współpracę w obszarze morskiej energetyki wiatrowej

18 maja PGE podpisała list intencyjny z trzema ośrodkami naukowymi: Politechniką Gdańską, Instytutem Maszyn Przepływowych PAN w Gdańsku oraz Duńskim Technicznym Uniwersytetem (Danmarks Tekniske Universitet). Nawiązana współpraca obejmie m.in. wspólne działania badawcze i dydaktyczne w zakresie morskiej energetyki.
18.05.2021

Amsterdamskie lotnisko Schiphol zamierza produkować panele z trawy

Lotnisko Schiphol w Amsterdamie, największe w Holandii i jedno z największych w Europie, ogłosiło na stronie internetowej, że wspólnie z firmą ECOR zamierza wykorzystać trawę, która znajduje się między sześcioma pasami startowymi. Będzie z niej produkować panele sufitowe, a nawet meble i lampy.
14.05.2021

SYSTEM 3E z ofertą najcieńszej i najcieplejszej ściany jednowarstwowej na polskim rynku

Zaledwie 35,2 cm grubości będą mieć ściany budynków wzniesionych z elementów SYSTEM 3E EKO+. Nowa technologia ultracienkich, jednowarstwowych, niewymagających ocieplenia ścian pozwoli inwestorom zwiększyć powierzchnię użytkową budynków przy zachowaniu restrykcyjnych norm przenikania ciepła – przekonuje dr Patryk Bolimowski, kierownik ds. R&D i kontroli jakości w SYSTEM 3E.
05.05.2021

Na Targach Kantońskich zaprezentowano sztuczną trawę, która w 100 procentach ulega recyklingowi

Na trwających właśnie 129. Targach Kantońskich ponad 300 wystawców prezentuje zróżnicowaną ofertę sztucznej trawy. Chiny są największym producentem i eksporterem sztucznej trawy, a jej produkcja i sprzedaż w tym kraju odnotowuje gwałtowny wzrost. Zgodnie z przewidywaniami do 2027 r. wartość rynku ma osiągnąć 4,2 mld USD.
21.04.2021

Seraphim Solar i Menlo Electric nawiązują istotną współpracę w Europie Środkowej

21.04.2021

36 mld zł na wzrost aktywności badawczej i innowacyjności firm, w tym na zieloną gospodarkę

W środę odbywa się wysłuchanie ws. Programu Fundusze Europejskie dla Nowoczesnej Gospodarki (FENG), którego celem jest wzrost aktywności badawczej oraz innowacyjności przedsiębiorstw - podało MFPiR. Budżet programu to 36 miliardów złotych.
21.04.2021

Prawie 7,5 mln zł z funduszy europejskich na inteligentne specjalizacje MŚP

Prawie 7,5 mln zł z funduszy europejskich trafi na innowacje dla małych i średnich przedsiębiorstw w konkursie „Bony na innowacje dla MŚP” - poinformowała w poniedziałek Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości.
19.04.2021

Ocean Protect proponuje innowacyjne rozwiązanie do oczyszczania wód ze spływu powierzchniowego

Australijska firma Ocean Protect zajmująca się kompleksowym rozwiązaniem zarządzania zasobami wodnymi, wprowadziła na rynek urządzenie pułapkę do wychwytywania zanieczyszczeń OceanSave ™.
19.04.2021

Budżet UE dla programu FENG to aż 36 mld na innowacje

Budżet programu Fundusze Europejskie dla Nowoczesnej Gospodarki (FENG) to 36 mld zł - poinformowało w piątek Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej. Dodano, że środki te trafią m.in. na badania, wdrażanie innowacji, wykorzystywanie zaawansowanych technologii oraz transformację przemysłową.
16.04.2021

Eurowag uruchamia eFleet Management aby wspierać floty pojazdów o napędzie elektrycznym

Eurowag, wiodący dostawca rozwiązań w zakresie komercyjnego transportu drogowego, wprowadza eFleet Management, produkt zaprojektowany, aby wspierać firmy w maksymalnym wykorzystaniu floty pojazdów o napędzie elektrycznym.
16.04.2021

Strategic Marine przedstawia nowy model Strat Cat CTV

Strategic Marine, stocznia z Singapuru, wprowadziła na rynek statek Strat Cat (CTV) nowej generacji przeznaczony na rynek morskiej energetyki wiatrowej.
12.04.2021

C-Power i RigNet dostarczą rozwiązania dla autonomicznych morskich systemów zasilania (AOPS)

Columbia Power Technologies (C-Power) nawiązała współpracę z RigNet w celu dostarczenia kompleksowych rozwiązań komunikacyjnych dla autonomicznych morskich systemów zasilania (AOPS - Autonomous Offshore Power System).
02.04.2021

Tauron przyspieszy "zielony zwrot", a inwestycje w OZE muszą być zdynamizowane

"Zielony zwrot" zapoczątkowany w Tauronie musi być przyspieszony, a inwestycje w odnawialne źródła energii zdynamizowane - zadeklarował nowy prezes Taurona Paweł Strączyński. Zapowiedział m.in. aktualizację strategii Grupy, unowocześnienie zarządzania, uporządkowanie aktywów i uzdrowienie finansów.
01.04.2021

Arabia Saudyjska zasadzi na pustyni 10 mld drzew, by walczyć z emisją CO2

W przeciągu najbliższych dekad Arabia Saudyjska planuje zasadzić 10 mld drzew. To element szerszego planu zmniejszenia emisji CO2 i zanieczyszczenia gleby przedstawionego przez saudyjskiego następcę tronu Mohammada ibn Salmana.
28.03.2021

Seaway7: globalna perspektywa dla polskiego offshore wind

Rozwój sektora offshore wind nabiera tempa. To generuje określone wyzwania, a Seaway7 ma konkretną ofertę rozwiązań. Podczas tegorocznej konferencji PSEW w Serocku Richard Den Hollander, Business Development Director w Seaway7, opowiedział nam o kluczowych aspektach działalności firmy i jej zaangażowaniu w Polsce.
16.08.2023

Dziękujemy za wysłane grafiki.