Wynik wyszukiwania - " motoryzacja" - Wiadomości

Elektryczny samochód FOTON idealny do dostarczania towaru końcowemu odbiorcy

Wielozadaniowy i ekonomiczny elektryczny samochód dostawczy FOTON model eAmumark to pojazd idealny do wykorzystania w transporcie „ostatniej mili”, czyli dostarczenia ładunku do końcowego odbiorcy tam, gdzie obowiązują obostrzenia dotyczące wjazdu ze względu na ochronę środowiska naturalnego.
13.11.2023

Ogólnoświatowy Festiwal Samochodów GWM zapewni klientom lepsze doświadczenia

Firma GWM uruchomiła niedawno ogólnoświatowy Festiwal Samochodów na rynkach zagranicznych, aby w pełni wykorzystać dominującą pozycję w sektorze inteligentnych pojazdów opartych na nowej energii (NEV) i zapewnić klientom lepszedoświadczenia.
08.06.2023

Mity o elektrykach - trzy rzeczy, które trzeba wiedzieć

Zielone tablice rejestracyjne nadal budzą zainteresowanie na drogach. Z roku na rok elektrycznych aut przybywa, a docelowo zastąpią wszystkie auta spalinowe. Elektryki mają jednak zły PR, zupełnie niesłusznie. FPPE obala trzy najpopularniejsze mity o samochodach elektrycznych w Polsce.
06.06.2023

Prezes ElectroMobility Poland: sektor elektromobilności może dać nawet 5 proc. krajowego PKB

Udział sektora elektromobilności w krajowym PKB może wzrosnąć z obecnych ok. 1,4 proc. do nawet 3,9-5,2 proc. w roku 2040 – szacuje prezes ElectroMobility Poland Piotr Zaremba. Jego zdaniem, w motoryzacji elektromobilność może wykreować ok. 21 tys. miejsc pracy.
09.05.2023

bp ocenia możliwości inwestycji w bałtycki offshore wind [WIDEO]

– Kryzys związany z wojną w Ukrainie, który spowodował zawirowania na rynkach energetycznych, przyczyni się do przyspieszenia zielonej transformacji, także w Polsce – ocenia Bogdan Kucharski, prezes bp w Polsce. Na tutejszym rynku koncern skupia się głównie na rozwoju oferty pozapaliwowej i segmentu mobility & convenience, ale sukcesywnie zmierza też w kierunku OZE i elektromobilności. W tym roku na stacjach należących do sieci pojawią się pierwsze szybkie ładowarki dla elektryków. Z czasem bp chce zaoferować rozwiązania dla wszy
28.04.2023

Za kilka lat elektryczne ciężarówki zapełnią polskie i europejskie drogi [WIDEO]

5,7 proc. polskiego PKB generuje sektor transportu i magazynowania, a w szeroko pojętej spedycji i logistyce zatrudnienie znajduje blisko milion Polek i Polaków. Aby utrzymać pozycję europejskiej liderki przewozów ciężarowych, musimy nadążać za trendami na tym rynku — a takim w najbliższych latach będzie elektryfikacja całej floty pojazdów.
27.04.2023

GWM przyspiesza proces elektryfikacji dzięki światowej premierze pojazdów zasilanych nowymi źródłami energii podczas targów Auto Shanghai 2023

18 kwietnia GWM zaprezentował pięć swoich głównych marek: HAVAL, TANK, ORA, POER i WEY podczas 20. targów branży motoryzacyjnej Shanghai International Automobile Industry Exhibition w Szanghaju („Auto Shanghai 2023”) i pokazał pełną gamę modeli zasilanych nowymi źródłami energii (NEV).
20.04.2023

Leasys - nowy europejski podmiot w branży mobilności

5 kwietnia br. odbyła się prezentacja Leasys, nowej spółki w branży mobilności, powstałej w wyniku konsolidacji z Free2move Lease. Leasys specjalizuje się w operacyjnym leasingu wielomarkowym, a jej współwłaścicielami są Stellantis i Crédit Agricole.
06.04.2023

Czy warsztaty w kraju są gotowe na serwisowanie aut elektrycznych?

Samochody elektryczne szturmem zdobywają polskie drogi. Choć pozbawione są wielu newralgicznych komponentów, które mogą ulec awarii, nie oznacza jednak, że są mniej problematyczne niż te, z napędem spalinowym. O specyficznych wymaganiach aut elektrycznych oraz problemach, z jakimi wiąże się ich naprawa, opowiadają eksperci serwisu autobaza.pl.
04.04.2023

PZPM: propozycja z e-paliwami może sprawić, że Polacy zaakceptują zakaz sprzedaży aut spalinowych

Propozycja z e-paliwami może sprawić, że Polacy zaakceptują zakaz sprzedaży samochodów na paliwa kopalniane pod warunkiem, że te ekologiczne będą tańsze - powiedział PAP prezes Polskiego Związku Przemysłu Motoryzacyjnego Jakub Faryś.
29.03.2023

GWM prezentuje nową technologię hybrydową, aby przyspieszyć przejście na pojazdy elektryczne

10 marca GWM zorganizował w swoim centrum technologicznym w Chinach wydarzenie INTELLIGENT NEV DAY.
13.03.2023

Izera na chińskiej platfromie Geely

Chińska grupa motoryzacyjna Geely udostępni ElectroMobility Poland dedykowaną dla aut elektrycznych platformę, na której zostanie zbudowana Izera – podała PAP EMP, która docelowo planuje budowę 3 elektrycznych modeli, pierwszym będzie SUV. Spółka jest pierwszą firmą spoza grupy Geely, która będzie korzystać z tej technologii.
17.11.2022

Rozwój nowoczesnych pojazdów energetycznych, oficjalna premiera GWM HAVAL H6 PHEV

28 września oficjalnie wprowadzono na rynek model HAVAL H6 PHEV, co stanowi kolejne osiągnięcie koncernu GWM w zakresie nowych gałęzi przemysłu energetycznego.
10.10.2022

KNM 2022: mechanizmy wsparcia finansowego i rozwój infrastruktury będą stymulować rynek elektromobilności w Polsce

Sektor automotive jest wysoce zintegrowany, bardzo innowacyjny i trzeba w nim szukać klucza do sukcesu gospodarczego w kolejnych latach - powiedział Maciej Mazur, dyrektor zarządzający Polskiego Stowarzyszenia Paliw Alternatywnych (PSPA), podsumowując trzecią edycję Kongresu Nowej Mobilności, który pod hasłem „E-Mobility in Poland. What’s next?” odbył się w dniach 12-14 września w Łodzi.
19.09.2022

Nowy model GWM POER debiutuje podczas Chengdu Motor Show 2022

W dniu 26 sierpnia świeżutki model pickupa Shanhai POER (przeznaczonego na rynek chiński), stworzony przez GWM POER, zadebiutował podczas targów motoryzacyjnych Chengdu Motor Show 2022, ciesząc się dużym zainteresowaniem.
06.09.2022

Xinhua Silk Road: pierwsza seria nowych całkowicie elektrycznych modeli SAIC Motor MG trafia do Europy

Pierwsza partia nowych pojazdów MG Motor z napędem wyłącznie elektrycznym Mulan lub MG4 ELECTRIC, według nazwy stosowanej za granicą, dotarła w piątek do portu w Zeebrugge w Belgii.
06.09.2022

Elektromobilność szansą dla polskiej gospodarki

– Rozwój rynku pojazdów elektrycznych to duża szansa dla polskiej gospodarki – wskazuje Krzysztof Burda, prezes Polskiej Izby Rozwoju Elektromobilności. Decyzja UE o wycofywaniu z rynku samochodów spalinowych może oznaczać impuls inwestycyjny dla Polski: nowe fabryki, wysoko płatne miejsca pracy i zmiany w systemie edukacji. To również może być szansa dla start-upów technologicznych działających w obszarze elektromobilności. Kluczowe dla pobudzenia rynku będą inwestycje w infrastrukturę ładowania pojazdów, bo pod tym względem Po
02.08.2022

Ferrari współpracuje z Bloom Energy i dekarbonizuje swoją siedzibę we Włoszech

Ferrari nawiązało współpracę z kalifornijską firmą Bloom Energy w celu obniżenia emisyjności w swojej siedzibie i centrum produkcyjnym we Włoszech.
12.07.2022

PSPA na EV Experience: elektromobilność to największy przełom od czasów rewolucji przemysłowej w XIX wieku

Tłumy miłośników motoryzacji i przedstawicieli czołowych, globalnych firm, które w miniony weekend uczestniczyły w imprezie EV Experience powered by LG Energy Solution Wrocław, zorganizowanym na Torze Modlin przez Polskie Stowarzyszenie Paliw Alternatywnych (PSPA), stanowią dowód na to, że elektromobilność w Polsce wrzuca kolejny, wyższy bieg.
28.06.2022

CATL wprowadza na rynek akumulator CTP 3.0 „Qilin”, osiągając najwyższy poziom integracji na świecie

CATL wprowadził na rynek „Qilin”, trzecią generację technologii CTP (cell-to-pack - ogniwa jako pakiet). Dzięki rekordowej wydajności wykorzystania przestrzeni na poziomie 72% i gęstości energetycznej do 255 Wh/kg osiągnięto najwyższy jak dotąd poziom integracji na świecie, zdolny do zapewnienia w mgnieniu oka zasięgu ponad 1000 km.
24.06.2022

Pierwsze jazdy w Polsce elektrycznym Nissanem Ariya

Najnowszy w 100% elektryczny model Nissana, zadebiutuje na Torze Modlin. Pierwsze w Polsce jazdy testowe zeroemisyjnego crossovera ARIYA zaplanowano w ramach elektromobilnego wydarzenia – EV Experience powered by LG Energy Solution Wrocław, które odbędzie się w dniu 25 czerwca 2022 r.
23.06.2022

Działając na rzecz niskowęglowego rozwoju przemysłu motoryzacyjnego, koncern GWM zgłasza ponad 1 tys. patentów związanych z pojazdami napędzanymi nową energią

Jak wynika z danych opublikowanych ostatnio przez AutoPat, międzynarodową platformę danych patentowych dla przemysłu motoryzacyjnego, w ubiegłym roku koncern GWM zgłosił ponad 1 tys. patentów dotyczących najnowszych rozwiązań technologicznych w sektorze pojazdów energooszczędnych.
21.06.2022

Diesel tak samo ekologiczny jak samochód z napędem elektrycznym?

Škoda Octavia Combi 2.0 TDI zużywa w cyklu swojego „życia” 164 MWh energii - to niższy wynik niż hybrydowej Toyoty Prius (167 MWh) czy w pełni elektrycznego Fiata 500e (171 MWh) - wynika z badania Life Cycle Assessment organizacji Green NCAP. Firma, która ocenia pojazdy pod kątem ekologii, przebadała pełny cykl życia pojazdów z różnymi napędami i ich emisje, a wnioski są zaskakujące. Czy można zatem stwierdzić, że samochód z napędem diesla jest tak samo ekologiczny jak elektryk?
12.05.2022

„Mobilność 2032: czy jesteś gotowy?” pierwsza globalna edycja corocznej konferencji

Webfleet Solutions, jeden z wiodących globalnych dostawców rozwiązań telematycznych należący do grupy Bridgestone, zaprasza na pierwszą globalną edycję corocznej konferencji Webfleet Mobility Conference, w której wezmą udział eksperci z 21 krajów, w tym z Polski. Jednodniowa, bezpłatna wirtualna konferencja odbędzie się 26 kwietnia 2022 r. pod hasłem „Mobilność 2032: Czy jesteś gotowy?”.
21.04.2022

Eleport i Bolt wspólnie dostarczą minimum 300 ogólnodostępnych stacji ładowania w Polsce

Eleport to nowa w Polsce, jednak znana w Europie firma technologiczna. Posiada ponad 100000 własnych i partnerskich punktów ładowania. Zajmuje się budową nowoczesnej i?inteligentnej infrastruktury do ładowania aut elektrycznych. Eleport jest przede wszystkim operatorem ogólnodostępnych stacji i?dostawcą usługi ładowania. Dzięki współpracy z Boltem powstaną nowoczesne stacje ładowania. Polska pozostaje też silnym kandydatem do ewentualnej ekspansji usługi Bolt Drive, czyli carsharingu. Na ten moment usługa ta jest testowana w Es
19.04.2022

Wspólne przedsięwzięcie CATL oraz indonezyjskich przedsiębiorstw w celu zwiększenia e-mobilności poprzez inwestycję o wartości blisko 6 mld USD

• CBL łączy siły z indonezyjskimi organizacjami ANTAM i IBI przy indonezyjskim projekcie na rzecz integracji akumulatorów do pojazdów elektrycznych. • Projekt, którego łączna wartość inwestycji wynosi prawie 6 mld USD, koncentruje się na wydobyciu i przetwarzaniu niklu, materiałach do produkcji akumulatorów, produkcji samych akumulatorów oraz ich recyklingu. • Jest to kamień milowy w globalnej ekspansji CATL, który przyczyni się do rozwoju przemysłu pojazdów elektrycznych w Indonezji.
15.04.2022

Nowa rzeczywistość sektora automotive

Podczas piątej edycji International Automotive Business Meeting spotkali się eksperci, politycy, przedstawiciele instytucji i najważniejszych firm z sektora, by porozmawiać o przyszłości branży motoryzacyjnej.
14.04.2022

Wodór i e-mobility tematem przewodnim nadchodzacej V edycji IABM

V edycja IABM wraca, aby wreszcie, po wielu miesiącach biznesowych spotkań wirtualnych, spotkać się? na żywo już 5-6 kwietnia w Sosnowcu. Tematem przewodnim tegorocznej edycji będzie wodór i e-mobility.
30.03.2022

Elektryk z drugiej ręki?

W 2021 r. na rynku wtórnym przybyło aż 90% ofert sprzedaży elektryków w porównaniu do 2020 r. – wynika z danych autobaza.pl. Najczęstszymi powodami, dla których kierowcy wybierają właśnie ten rodzaj auta są m.in. kwestie ekologiczne, wysoki komfort jazdy oraz znacznie niższe koszty eksploatacji – zwłaszcza przy rosnących cenach paliw. Wciąż jednak ceny nowego samochodu elektrycznego odstraszają potencjalnych klientów. Alternatywnym rozwiązaniem może okazać się wybór elektryka używanego. Przed zakupem samochodu elektrycznego z dru
22.03.2022

Raport: za trzy lata w Polsce ok. 300 tys. aut w pełni elektrycznych

Niemal 300 tys. samochodów w pełni elektrycznych może być w Polsce za trzy lata - szacuje w raporcie Polskie Stowarzyszenie Paliw Alternatywnych. Udział pojazdów zeroemisyjnych w sprzedaży nowych aut może przekroczyć 10 proc. w 2024 roku - dodało.
20.03.2022

Raport: po polskich drogach jeździ coraz więcej elektryków

Po polskich drogach pod koniec lutego br. jeździło ponad 42,7 tys. pojazdów elektrycznych; od początku roku przybyło ich 3177, czyli o 71 proc. więcej niż rok temu - wynika z "Licznika elektromobilności". Polski rynek napędzają hybrydy typu plug-in - dodano.
19.03.2022

Jak wygląda sytuacja w sektorze motoryzacji i elektromobilności?

Już 17 marca br. Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP) zaprezentuje wnioski z badania Branżowego Bilansu Kapitału Ludzkiego sektora motoryzacji i elektromobilności. W branży rośnie zapotrzebowanie na kompetencje z zakresu IT. Widocznym problemem w najbliższym czasie będzie utrudniona możliwość planowania produkcji, która wynika z braku dostaw surowców.
04.03.2022

Minister Piotr Nowak: zielona transformacja nie może szkodzić gospodarkom UE

Zielona transformacja nie może szkodzić gospodarkom UE – podkreślał minister rozwoju i technologii Piotr Nowak podczas wizyty w Brukseli. Omawiano tam pakiet Fit for 55 oraz jego wpływ na przemysł, szczególnie motoryzacyjny – przekazał w czwartek resort.
28.01.2022

SDCM: fabryczna regeneracja części do aut pozwoliła w 2020 r. zmniejszyć emisję CO2 o 800 tys. ton

Fabryczna regeneracja części samochodowych pozwoliła w 2020 r. zmniejszyć emisję CO2 o 800 tys. ton, a roczna wartość tego rynku w UE to 4,7 mld euro - podało Stowarzyszenie Dystrybutorów i Producentów Części Motoryzacyjnych. Dodało, że w Polsce przestarzałe przepisy hamują rozwój tego sektora.
07.12.2021

RSA: elektryczne samochody Maxus już w Polsce

Na rynku samochodów elektrycznych rozpoczyna działalność nowy gracz - MAXUS, z bardzo ambitnymi planami. W ofercie ma elektryczne samochody dostawcze i klasy SUV.
02.12.2021

GWM prezentuje pierwszą na świecie stację ładowania G-Charge Supercharging Station

3 listopada GWM zaprezentowało w Bangkoku w Tajlandii pierwszą na świecie stację ładowania G-Charge Supercharging Station. Jest to najnowsze zaprezentowane użytkownikom osiągnięcie spośród rozwiązań opartych na energii pozyskiwanej z nowych źródeł.
15.11.2021

Zielony wodór może odegrać kluczową rolę w dekarbonizacji transportu

Wodór jest najlepszym źródłem energii - o możliwych zastosowaniach tego surowca, koniecznych inwestycjach i przewagach nie tylko nad paliwem kopalnym, ale także prądem elektrycznym przekonywali uczestnicy panelu „Czy wodór jest przyszłością elektromobilności”, który odbył się w ramach kongresu Impact’21 w Poznaniu.
29.10.2021

Po Wiedniu wkrótce tylko taksówką elektryczną

W celu zmniejszenia emisji gazów cieplarnianych i dalszej poprawy jakości życia w mieście, Wiedeń inwestuje w taksówki elektryczne. W ciągu najbliższych dwóch lat łącznie osiem postojów taksówek i 56 pojazdów taxi w austriackiej stolicy zostanie wyposażonych w nową technologię ładownia opracowaną przez austriacką firmę Easelink. Do 2025 roku wszystkie taksówki w Wiedniu powinny przejść na napęd elektryczny.
06.10.2021

BOŚ szuka zainteresowanych współpracą w realizacji "Mojego elektryka"

Bank Ochrony Środowiska ogłosił nabór dla firm leasingowych zainteresowanych współpracą w realizacji programu "Mój elektryk" - poinformował w czwartkowym komunikacie bank. Na dopłaty do leasingu zarezerwowano 400 mln zł.
01.10.2021

Szef Łukasiewicza: chcemy pracować dla rozwoju elektromobilności, uzupełniając kompetencje branży

Chcemy pracować dla rozwoju elektromobilności, uzupełniając kompetencje branży w zakresie tradycyjnych elementów pojazdów oraz nowych, związanych np. z systemami ładowania czy systemami wsparcia kierowcy – mówił we wtorek w Katowicach prezes Sieci Badawczej Łukasiewicz Piotr Dardziński.
22.09.2021

Tauron uruchomił setną stację ładowania pojazdów elektrycznych

Grupa energetyczna Tauron, która od 2018 r. rozbudowuje sieć ładowarek samochodów elektrycznych, uruchomiła setną stację ładowania pojazdów. Cztery najnowsze ładowarki, działające w ramach programu Operator, udostępniono w woj. śląskim: w Pyrzowicach, Wiśle, Cieszynie i Bielsku-Białej.
14.09.2021

GWM - ponad 10 nowych produktów swoich pięciu marek pojazdów

29 sierpnia odbyło się uroczyste otwarcie 24. targów motoryzacyjnych Chengdu Motor Show, na których przedsiębiorstwo GWM przyciągnęło wielu zwiedzających, prezentując ponad 10 nowych produktów z oferty swoich pięciu marek pojazdów - HAVAL, TANK, GWM Pickup, ORA i WEY.
01.09.2021

Kurtyka: teren pod budowę fabryki w Jaworznie jest silnie zdegradowany

Teren pod budowę fabryki samochodów elektrycznych w Jaworznie jest poprzemysłowy i silnie zdegradowany. Choć została mu nadana charakterystyka leśna, jego rekultywacja niestety się nie powiodła - powiedział w piątek minister środowiska Michał Kurtyka.
20.08.2021

Raport: na koniec lipca br. po polskich drogach jeździło ponad 28 tys. aut elektrycznych

Na koniec lipca br. po polskich drogach jeździło 28,3 tys. aut elektrycznych – wynika z najnowszego "Licznika elektromobilności". Według autorów raportu polski rynek elektromobilności napędzają hybrydy typu plug-in.
13.08.2021

Zyska: we wrześniu program z 1,2 mld zł na zeroemisyjne autobusy dla gmin

1 września ruszy druga edycja programu "Zielony transport publiczny", w ramach którego gminy i spółki komunalne będą mogły starać się o dotacje do zakupu autobusów elektrycznych i z napędem wodorowym - informuje PAP wiceminister klimatu i środowiska Ireneusz Zyska. Budżet programu to 1,2 mld zł.
23.07.2021

Samochód hybrydowy HAVAL H6 zbudowany w oparciu o platformę L.E.M.O.N. Debiut platformy w Tajlandii

Model trzeciej generacji samochodu hybrydowego HAVAL H6, pierwszy, jaki stworzono w oparciu o platformę L.E.M.O.N., zadebiutował w Bangkoku, w Tajlandii. Spotkał się z pozytywnymi reakcjami klientów wkrótce po pojawieniu się na rynku. L.E.M.O.N. jest najnowszą inteligentną modułową platformą technologiczną opracowaną przez GWM z myślą o rynku globalnym.
19.07.2021

Na koniec czerwca br. po polskich drogach jeździło blisko 27 tys. elektryków

Pod koniec czerwca br. po polskich drogach jeździło 26 tys. 985 aut elektrycznych – wynika z najnowszego "licznika elektromobilności". Przez pierwsze pół roku ich liczba zwiększyła się o 8249 sztuk, tj. o 150 proc. w porównaniu do analogicznego okresu 2020 r.
16.07.2021

Wynajmij „elektryka” na testy

Zaledwie 18 proc. polskich kierowców miało okazję choć raz jeździć samochodem elektrycznym - wynika z badań Polskiego Stowarzyszenia Paliw Alternatywnych. Aby przekonać niezdecydowanych, Arval Service Lease Polska wprowadza m.in. możliwość próbnego najmu pojazdów elektrycznych. Usługa Try & Love it to jeden z elementów Arval GO ELECTRIC, nowego zestawu rozwiązań, które mają ułatwić firmom przejście na pojazdy zeroemisyjne we flotach.
08.07.2021

W następnych pięciu latach GWM planuje zainwestować 100 mld RMB w badania i rozwój ukierunkowany na nowe źródła energii i inteligentną infrastrukturę terenową

Niedawno GWM przeprowadziła w swojej siedzibie 8 Festiwal Technologiczny. Podczas ceremonii otwarcia Jack Wei, prezes GWM, zaznaczył, że napędzane czystą energią, inteligentne samochody nowej generacji będą wyznaczały nowy trend w przyszłym rozwoju przemysłu motoryzacyjnego. GWM planuje zainwestować w kolejnych pięciu latach 100 mld RMB w badania i rozwój NEVS i inteligentnych samochodów, a tym samym zaoferowanie użytkownikom z całego świata bardziej przyjaznych środowisku, inteligentnych i bezpiecznych produktów.
08.07.2021

Pierwsza flota elektrycznych autobusów oddana do użytku - Yutong wkracza w przyszłość katarskiego transportu ekologicznego

Katar uroczyście powitał 10 pierwszych całkowicie elektrycznych autobusów Yutong w swojej flocie w Mowasalat (Karwa).
06.07.2021

GWM organizuje VIII Festiwal Technologiczny i oficjalnie ogłasza Strategię do 2025 r.

Konferencja, podczas której ogłoszono Strategię globalną GWM do 2025 roku, oraz ceremonia otwarcia VIII Festiwalu Technologicznego odbyły się w Centrum Technologicznym HAVAL w Baoding w dniu 28 czerwca.
02.07.2021

Zielona Góra wchodzi na wyższy poziom w rozwoju elektromobilności

Z inicjatywy Partnerów Ekoenergetyka-Polska S.A, Urząd Miasta Zielona Góra, Uniwersytet Zielonogórski, Kostrzyńsko-Słubicka Specjalna Strefa Ekonomiczna S.A., Polski Fundusz Rozwoju S.A. oraz Stowarzyszenie Polska Izba Rozwoju Elektromobilności 30 czerwca 2021roku, zainaugurują projekt na stworzenie jednego z najważniejszych ośrodków tworzenia wiedzy i promocji elektromobilności w Europie - Europejskiego Centrum Elektromobilności w Zielonej Górze.
28.06.2021

PSPA: obowiązek zapewnienia mocy dla punktów ładowania e-aut powinien dotyczyć również mniejszych gmin

Ustawowy obowiązek zapewnienia mocy przyłączeniowej na potrzeby budowy stacji ładowania samochodów elektrycznych w nowych budynkach publicznych i wielorodzinnych powinien dotyczyć również gmin poniżej 100 tys. mieszkańców - ocenia Polskie Stowarzyszenie Paliw Alternatywnych.
23.05.2021

Dziękujemy za wysłane grafiki.