Pierwsze jazdy w Polsce elektrycznym Nissanem Ariya

zk

23.06.2022 13:22 Źródło: PAP MediaRoom
Strona główna Transport, Elektromobilność Pierwsze jazdy w Polsce elektrycznym Nissanem Ariya

Partnerzy portalu

Pierwsze jazdy w Polsce elektrycznym Nissanem Ariya  - ZielonaGospodarka.pl
Fot. EV Experience 2022 - Nissan Ariya

Najnowszy w 100% elektryczny model Nissana, zadebiutuje na Torze Modlin. Pierwsze w Polsce jazdy testowe zeroemisyjnego crossovera ARIYA zaplanowano w ramach elektromobilnego wydarzenia – EV Experience powered by LG Energy Solution Wrocław, które odbędzie się w dniu 25 czerwca 2022 r.

Nissan ARIYA to w pełni elektryczny crossover, który dzięki przełomowym technologiom zapewnia niespotykany jak dotąd poziom wrażeń. Nowa platforma podłogowa i opcjonalne dwa silniki elektryczne o łącznej mocy 394 KM, oferują przyśpieszenie od 0 do 100 km/h w 5,7 sekundy. System e-4ORCE zapewnia kontrolę wszystkich kół i daje możliwość przełączania całości mocy pomiędzy przednią a tylną osią. Poprawia także trakcję i przeciwdziała nad- i podsterowności, co przekłada się na płynną i stabilną jazdę. Dzięki akumulatorom trakcyjnym o pojemnościach 63 kWh i 87 kWh zasięg może wynieść nawet 500 km, a szybkie ładowanie (w ok. 30 minut) umożliwia przejechanie do 300 km.

„Model Ariya otwiera kolejny rozdział na drodze Nissana do pełnej elektryfikacji. Ten flagowy samochód elektryczny pozwoli marce zjednać sobie klientów świadomych ekologicznie, jednak poszukujących w motoryzacji ponadprzeciętnych emocji. Dostępność takiego pojazdu w gamie przyczyni się do sukcesywnego przechodzenia coraz większej liczby kierowców na mobilność w pełni elektryczną” – mówi Dorota Pajączkowska, Communication Manager w Nissan Sales CEE.

Nowy Nissan został stworzony w duchu „ponadczasowego japońskiego futuryzmu”. Tego określenia użyli projektanci pojazdu, aby podkreślić łączenie się typowej dla Kraju Kwitnącej Wiśni – domu Nissana – filozofii opartej o minimalizm, elegancję i subtelność z wyraźnie zaznaczoną nowoczesnością. Konstruując nowy model inspirowano się japońskimi słowami – kluczami. Doskonałym przykładem może być Iki (jap.: ?), który oznacza szyk. Nowatorskie podejście wyrażane jest nie tylko w stylistyce, ale również w kolorystyce. Na potrzeby modelu projektanci Nissana opracowali nie tylko zupełnie nową paletę odcieni nadwozia, ale również zastosowali technologię ich nakładania umożliwiającą zmniejszenie emisji dwutlenku węgla o 25%.

Ariya zbudowana została na zupełnie nowej platformie stworzonej specjalnie dla pojazdów zeroemisyjnych. Elektryczny układ napędowy umożliwia nie tylko przeniesienie systemu klimatyzacji pod maskę – w miejsce tradycyjnie w całości zarezerwowane dla silnika spalinowego – ale również na rezygnację z tunelu środkowego. Przekłada się to na zauważalne zwiększenie powierzchni użytkowej i całkowicie płaską podłogę. Efektem jest nie tylko wygospodarowanie większej ilości miejsca na nogi, ale również ułatwienie interakcji pomiędzy osobami podróżującymi w przedniej i tylnej części kabiny.

„Dla naszych klientów będzie to pierwsza okazja, aby na własnej skórze doświadczyć niesamowitego komfortu, osiągów oraz właściwości jezdnych, jakie zapewnia Nissan Ariya. Mamy nadzieję, że osoby, które widziały już model Ariya podczas prezentacji statycznej i zachwyciły się jego wysublimowaną stylistyką, jedynie wzmocnią swoje wrażenia podczas jazdy po torze” – mówi Paweł Powalski, EV & Infrastructure Marketing Manager w Nissan Sales CEE.

Premierowe jazdy testowe modelem ARIYA odbędą się na Torze Modlin w dniu 25 czerwca 2022 r. w ramach największego w Polsce elektromobilnego show, czyli EV Experience powered by LG Energy Solution Wrocław. Modliński tor daje niemal nieograniczone możliwości organizacji masowych eventów motoryzacyjnych w najwyższym standardzie. Obiekt składa się z dwóch niezależnych torów. Pierwszy liczy 1,2 km i składają się na niego 22 zakręty oraz 8 konfiguracji. Drugi ma długość 2,4 km, w tym prostą o długości 250 metrów oraz 4 płyty poślizgowe, 2,5 metrowe kurtyny wodne oraz bogate zaplecze infrastrukturalne. To doskonałe warunki, aby w bezpieczny sposób sprawdzić możliwości nowego Nissana. Do testów udostępniony zostanie samochód w wersji EVOLVE z akumulatorem o pojemności 63 kWh.

Na tym nowoczesnym obiekcie, podczas dwudniowego eventu, zgromadzonych zostanie łącznie kilkaset samochodów elektrycznych, a uczestnicy wydarzenia, w ramach szeregu wydarzeń, będą samodzielnie brać udział w atrakcjach lub oglądać je z kilku trybun oraz tarasu widokowego.

„Promujemy zeroemisyjny transport nie tylko przez pryzmat nowatorskich propozycji legislacyjnych, specjalistycznych analiz, raportów czy konferencji. Chcemy, aby elektromobilność była bliżej Polaków - na wyciągnięcie ręki. W tym celu przygotowaliśmy nieszablonowe wydarzenie, którego nowatorska formuła zachęca do przysłowiowej zabawy e-mobilnością. W ramach EV Experience powered by LG Energy Solution Wrocław odbędzie się szereg niepowtarzalnych i elektryzujących atrakcji, które niezdecydowanych przekonają do elektrycznych pojazdów” – mówi Maciej Gis, kierownik Biura Komunikacji Polskiego Stowarzyszenia Paliw Alternatywnych (PSPA).

Organizatorami EV Experience powered by LG Energy Solution Wrocław są: Fundacja EV Klub Polska oraz Polskie Stowarzyszenie Paliw Alternatywnych (PSPA). Wydarzenie odbędzie się w dniu 25 czerwca 2022 roku na Torze Modlin – zlokalizowanym w Nowym Dworze Mazowieckim (ok. 40 km od Warszawy). Na oficjalnych profilach Facebook, Instagram i LinkedIn można na bieżąco śledzić najważniejsze informacje o wydarzeniu.

Dowiedz się więcej: evexp.pl

Polskie Stowarzyszenie Paliw Alternatywnych (PSPA) to największa w Polsce organizacja branżowa, zajmującą się kreowaniem rynku zrównoważonego transportu. Organizacja zrzesza ponad 190 przedsiębiorstw z całego łańcucha wartości w elektromobilności. PSPA jest częścią The European Association for Electromobility (AVERE), największej organizacji zajmującej się rozwojem tego rynku w Europie.

EV Klub Polska to pierwszy w Polsce klub właścicieli i użytkowników pojazdów elektrycznych, którego celem jest integracja, pomoc oraz realne wsparcie obecnych i przyszłych kierowców samochodów elektrycznych. Klub zabiega o kształtowanie jak najlepszego otoczenia prawnego i gospodarczego dla użytkowania pojazdów zeroemisyjnych. EV Klub Polska jest jednym z współzałożycieli Global EV Drivers’ Alliance, organizacji zrzeszającej kluby użytkowników samochodów elektrycznych z całego świata.

LG Energy Solution to światowy lider dostarczający zaawansowane baterie litowo-jonowe do pojazdów elektrycznych (EV), produktów IT i elektronarzędzi oraz do systemów magazynowania energii (ESS). Dzięki globalnej sieci LG Energy Solution jest bardziej niż kiedykolwiek zaangażowane w rozwój innowacyjnych technologii, które przybliżają nas do przyszłości. Zgodnie z wizją ESG "We CHARGE toward a better future", dąży do bycia firmą coraz bardziej przyjazną środowisku: stawia klimat na pierwszym miejscu, wypełnia obowiązki społeczne i kształtuje zrównoważoną przyszłość.

W 2016 r. w Biskupicach Podgórnych powstało LG Energy Solution Wrocław, które stanowi pierwsze, a zarazem największe centrum produkcji baterii do samochodów elektrycznych w Europie. Inwestycja typu greenfield we Wrocławiu zaowocowała wprowadzeniem do Polski najnowocześniejszej technologii, a także uczynieniem naszego kraju europejskim liderem tej branży. W zakładzie zajmującym powierzchnię około 100 hektarów znajduje się kilkadziesiąt nowoczesnych linii produkcyjnych. Obecna moc produkcyjna wynosi 70 GWh, a w 2025 r. osiągnie poziom 115 GWh.

Partnerzy portalu

Surowce

 Ropa brent 83,76 $ baryłka  1,33% 11:11
 Cyna 23110,00 $ tona 0,64% 29 lis
 Cynk 2507,00 $ tona -0,87% 29 lis
 Aluminium 2177,00 $ tona 0,60% 29 lis
 Pallad 1021,53 $ uncja  -1,54% 11:10
 Platyna 936,30 $ uncja  -0,31% 11:11
 Srebro 25,06 $ uncja  0,08% 11:11
 Złoto 2038,40 $ uncja  -0,33% 11:11

Dziękujemy za wysłane grafiki.