Rozwój nowoczesnych pojazdów energetycznych, oficjalna premiera GWM HAVAL H6 PHEV

zk

10.10.2022 20:48 Źródło: PR Newswire
Strona główna Transport, Elektromobilność Rozwój nowoczesnych pojazdów energetycznych, oficjalna premiera GWM HAVAL H6 PHEV

Partnerzy portalu

Rozwój nowoczesnych pojazdów energetycznych, oficjalna premiera GWM HAVAL H6 PHEV - ZielonaGospodarka.pl

28 września oficjalnie wprowadzono na rynek model HAVAL H6 PHEV, co stanowi kolejne osiągnięcie koncernu GWM w zakresie nowych gałęzi przemysłu energetycznego.

Podczas premiery HAVAL H6 PHEV dyrektor ds. rozwoju GWM Li Ruifeng podkreślił, że „HAVAL chce zostać najbardziej profesjonalną i wartościową marką SUV-ów w sektorze ekologicznych energii”.

W prezentacji zwrócono uwagę na akumulator, moc i szereg innych zalet HAVAL H6 PHEV.

W HAVAL H6 PHEV zastosowano akumulator zasilający „core armor” i zmniejszono ryzyko związane z bezpieczeństwem akumulatora poprzez zastosowanie skrzyni ze stali o wysokiej wytrzymałości, konstrukcji izolującej od ciepła oraz wysokowytrzymałej ramy bezpieczeństwa.

Pod względem poziomu mocy, zbudowany w oparciu o L.E.M.O.N. DHT, HAVAL H6 PHEV może inteligentnie przełączać się pomiędzy sześcioma trybami mocy, obejmującymi EV, połączenie szeregowe, bezpośredni napęd mocy, ekonomiczny napęd bezpośredni, połączenie równoległe i odzysk energii, dzięki czemu silnik zawsze utrzymuje się w najlepszym zakresie efektywności energetycznej.

„Hybrydowy układ napędowy plug-in w HAVAL H6 PHEV znacznie zwiększył zasięg i oszczędność paliwa” - poinformował ifeng, znany chiński podmiot medialny.

HAVAL H6 PHEV jest obecnie dostępny w Chinach, a wkrótce trafi również do Tajlandii.

Oprócz tego pojazdu, HAVAL H6 HEV, JOLION HEV i pozostałe nowe modele energetyczne GWM zostały wprowadzone na rynek międzynarodowy i zyskały uznanie na rynku. Już 2 września tego roku H6 HEV i JOLION HEV wyprodukowane w zakładzie Rayong New Energy w Tajlandii osiągnęły poziom 10 tys. sztuk.

Gwałtowna transformacja HAVAL w zakresie nowej energii jest nierozerwalnie związana z układem GWM w łańcuchu przemysłu nowej energii, takim jak L.E.M.O.N. DHT i technologia akumulatorowa.

„Integracja technologii wszystkich sektorów w łańcuchu umożliwiła zdecydowany rozwój HAVAL” - powiedział Li Ruifeng.

Układ L.E.M.O.N. DHT opracowany przez GWM jest wysoce zintegrowanym benzynowo-elektrycznym systemem hybrydowym, który jest kompatybilny z architekturą zasilania HEV i PHEV.

Wywodzący się z GWM SVOLT ukształtował kompleksowe możliwości produkcji nowej energii oraz badań i rozwoju obejmujące materiały akumulatorowe, ogniwa i moduły, a we wrześniu tego roku oficjalnie wszedł do sektora recyklingu akumulatorów.

Ponadto spółka GWM stworzyła zintegrowany, ekologiczny łańcuch dostaw „produkcja - magazynowanie - transport - uzupełnianie - zastosowanie” w dziedzinie technologii energii wodorowej.

„Przemysł związany z wykorzystaniem odnawialnych źródeł energii ma niezwykle złożony system łańcucha przemysłowego. Jeśli chcemy stać się czołowym graczem w tej dziedzinie, musimy stworzyć bezpieczną równowagę ekologiczną dla łańcucha przemysłu nowej energii” - powiedział Mu Feng, prezes GWM.

GWM będzie konsekwentnie inwestować w badania i rozwój w zakresie ekologicznej i czystej energii, aby zbudować ogólnoświatowy niskoemisyjny łańcuch przemysłu motoryzacyjnego. Będzie on obejmował badania i rozwój pojazdów, łańcuchy dostaw, produkcję pojazdów, logistykę, sprzedaż i użytkowanie, a także złomowanie i recykling.

Partnerzy portalu

Surowce

 Ropa brent 64,38 $ baryłka  0,00% 21:58
 Cyna 23100,00 $ tona 0,65% 1 gru
 Cynk 3056,00 $ tona 2,79% 1 gru
 Aluminium 2430,00 $ tona 1,84% 1 gru
 Pallad 2680,00 $ uncja  0,00% 21:57
 Platyna 1191,10 $ uncja  0,00% 21:59
 Srebro 25,11 $ uncja  0,00% 21:59
 Złoto 1731,30 $ uncja  0,00% 21:59

Dziękujemy za wysłane grafiki.