Samochód hybrydowy HAVAL H6 zbudowany w oparciu o platformę L.E.M.O.N. Debiut platformy w Tajlandii

zk

19.07.2021 12:13 Źródło: PAP
Strona główna Zrównoważony Transport, Zielona Logistyka, Elektromobilność Samochód hybrydowy HAVAL H6 zbudowany w oparciu o platformę L.E.M.O.N. Debiut platformy w Tajlandii
Samochód hybrydowy HAVAL H6 zbudowany w oparciu o platformę L.E.M.O.N. Debiut platformy w Tajlandii - ZielonaGospodarka.pl
Fot. haval-global.com

Model trzeciej generacji samochodu hybrydowego HAVAL H6, pierwszy, jaki stworzono w oparciu o platformę L.E.M.O.N., zadebiutował w Bangkoku, w Tajlandii. Spotkał się z pozytywnymi reakcjami klientów wkrótce po pojawieniu się na rynku. L.E.M.O.N. jest najnowszą inteligentną modułową platformą technologiczną opracowaną przez GWM z myślą o rynku globalnym.

W początkowej fazie projektowania platformy L.E.M.O.N, firma GWM w pełni uwzględniła potrzebę zapewnienia użytkownikom szerokiej gamy funkcji. Z tego powodu platforma charakteryzuje się elastycznością, wysoką wydajnością, bezpieczeństwem i niewielką masą, przy czym jest kompatybilna z produktami trzeciej generacji, jak HAVAL H6, HAVAL JOLION I HAVAN DAGOU. Dzięki platformie L.E.M.O.N. modele te zyskały lepszą konstrukcję nadwozia, lepsze osiągi i wychodzą na przeciw potrzebom użytkowników poszukujących wysokiej jakości i wygody.

HAVAL H6, samochód hybrydowy opracowany w oparciu o tę platformę, jest również pierwszym modelem, w którym zastosowano technologię „L.E.M.O.N. DHT” na rynkach zagranicznych. Wyposażony w silnik 1,5T z technologią turbodoładowania i silnikami napędowymi, model ten ma funkcję inteligentnego przełączania zgodnie z różnymi zastosowaniami, co tym samym pozwala na skuteczne unikanie przeciążenia silnika w warunkach dużego natężenia ruchu, wymuszającego częste hamowanie w obszarach miejskich i redukcję oporu powietrza, na które wystawione są silniki napędowe na drogach szybkiego ruchu. Poprawiono oszczędność paliwa przy łącznym zużyciu obniżonym do poziomu 4,9 l/100 km. W modelu tym osiągnięto równowagę pomiędzy wysoką wydajnością i dużymi osiągami we wszystkich zakresach prędkości i warunkach.

Jako pierwszy strategiczny model zbudowany na platformie L.E.M.O.N. przeznaczony na rynki międzynarodowe, HAVAL H6 trzeciej generacji został zoptymalizowany i jest lżejszy o 8-10 proc. od jego poprzedników, równocześnie przy poprawionych parametrach przyspieszenia, hamowania, kierowania i jazdy pod górę oraz mniejszym zużyciu paliwa. Ponadto ponad 70 proc. materiału zastosowanego w samochodzie stanowi wysoko wytrzymała stal, podobnie jak najważniejsze części (Kolumna A, Kolumna B, rama drzwi), a nacisk na deflektor może osiągnąć wartość 2 000 MPa. Znacznie ulepszono stabilność nadwozia i bezpieczeństwo całego pojazdu, co oznacza pełną realizację kompleksowej ewolucji.

HAVAL DAVOU, drugi model zbudowany na tej platformie wyposażony jest w jednolitą ramę konstrukcyjną, kolumnę MacPehrsona i wielowahaczowe, niezależne zawieszenia oraz połączone i wytłaczane na gorąco ramy drzwi, które zastąpiły tradycyjne spawane punktowo ramy składające się z wielu elementów. Pozwala to na zmniejszenie wgięcia elementów nadwozia i poprawę bezpieczeństwa pasażerów w przypadku kolizji z niewielkim obszarem zderzenia (25 proc.). Nowa platforma L.E.M.O.N. jest wysoce kompatybilna i charakteryzuje się możliwością rozbudowy, zapewniając parametry, które podlegają korekcie, obejmując szeroki zakres rozstawu osi, ustawień układu napędowego i pionowego odchylania zawieszenia, w celu dopasowania do różnych stylów jazdy.

Platforma, odzwierciedlająca prace badawczo-rozwojowe prowadzone przez GMW w zakresie technologii, nie tylko przyczynia się do doskonalenia produktów GMW, lecz również zapewnia wsparcie techniczne ukierunkowane na głębokie zaangażowanie w globalizację. W przyszłości na rynek międzynarodowy trafi więcej produktów zbudowanych w oparciu tę platformę, zapewniając użytkownikom pozytywne wrażenia płynące z bardziej oszczędnej, ekologicznej, bezpiecznej i komfortowej jazdy.

Surowce

 Ropa brent 64,38 $ baryłka  0,00% 21:58
 Cyna 35101,00 $ tona 1,01% 23 lip
 Cynk 2944,00 $ tona 0,82% 23 lip
 Aluminium 2492,00 $ tona 1,76% 23 lip
 Pallad 2680,00 $ uncja  0,00% 21:57
 Platyna 1191,10 $ uncja  0,00% 21:59
 Srebro 25,11 $ uncja  0,00% 21:59
 Złoto 1731,30 $ uncja  0,00% 21:59

Dziękujemy za wysłane grafiki.