Wynik wyszukiwania - "autobus" - Wiadomości

Olsztyn kupi autobusy zeroemisyjne

Za prawie 300 mln zł rozbudowana zostanie infrastruktura transportu publicznego w Olsztynie, w tym kupione mają być autobusy zeroemisyjne. Samorząd podpisał projekt dotyczący poprawy mobilności miejskiej dofinansowany z programu Polski Wschodniej.
25.06.2024

Kolejne wodorowe zamówienie – klientem niemieckie Gummersbach

Solaris Bus & Coach otrzymał kolejne zamówienie na autobusy wodorowe. Tym razem bezemisyjne Solarisy w łącznej liczbie 15 sztuk wzmocnią flotę transportu publicznego w niemieckim mieście Gummersbach. Napędzane energią pochodzącą z wodoru Urbino 12 hydrogen zostaną dostarczone do klienta w 2025 roku.
14.06.2024

W Jarosławiu pojawił się zeroemisyjny autobus

We wtorek 30 kwietnia br. odbyło się oficjalne przekazanie elektrycznego autobusu AUTOSAN SANCITY 10LFE dla Gminy Miejskiej Jarosław. To już kolejne podkarpackie miasto, które będzie miało w swoim taborze nowoczesne, miejskie autobusy Autosan.
01.05.2024

Olsztyn kupi elektryczne autobusy

Zakup autobusów elektrycznych oraz tramwajów wraz z niezbędną infrastrukturą planuje samorząd Olsztyna. To kolejna inwestycja w zakresie komunikacji publicznej, która ma poprawić komfort pasażerów - podał Urząd Miasta w Olsztynie.
03.02.2024

Na ulicach Warszawy trwają testy autobusu z napędem wodorowym

Miejskie Zakłady Autobusowe poinformowały o trwających testach kolejnego autobusu wodorowego. Od 19 stycznia pojazd wyprodukowany przez polskiego wykonawcę można zobaczyć na ulicach stolicy.
27.01.2024

PKM Gliwice otrzymało od Metropolii osiem autobusów elektrycznych

Samorządowe Przedsiębiorstwo Komunikacji Miejskiej Gliwice zaprezentowało w poniedziałek osiem nowych autobusów elektrycznych - zamówionych przez Górnośląsko-Zagłębiowską Metropolię. Zakup ogółem 32 takich wozów dla GZM wspierają unijne i krajowe dotacje z programu Gepard II.
27.11.2023

Głogów kupił pięć bezemisyjnych Solarisów

Firma Solaris Bus & Coach podpisała umowę na dostawę pięciu autobusów elektrycznych z Gminą Miejską w Głogowie. Urbino 12 electric wraz z infrastrukturą ładowania zostaną dostarczone do miasta latem 2024 roku. To pierwsze bezemisyjne pojazdy, w które zainwestowało dolnośląskie miasto.
07.09.2023

Gdynia testuje wodorowe autobusy z Portugalii

W Gdyni trwają testy kolejnego wodorowego autobusu. Tym razem miasto testuje pojazd portugalskiego producenta Caetano.
06.09.2023

Pierwszych 20 autobusów elektrycznych wyjedzie na ulice Białegostoku

Dwadzieścia pierwszych w mieście autobusów elektrycznych wyjedzie od poniedziałku na ulice Białegostoku. Zajmą miejsce najbardziej wysłużonych i nieekologicznych pojazdów, które jeszcze mają w swoim taborze spółki komunikacyjne. Nowe pojazdy kosztowały 57 mln zł.
03.09.2023

Śląskie. Rybnik odebrał już pierwsze miejskie autobusy wodorowe

Samorząd Rybnika odebrał już pięć z 20 zamówionych miejskich autobusów wodorowych. Pierwsze z kosztujących łącznie 66,1 mln zł brutto 12-metrowych pojazdów producenta PAK-PCE Polski Autobus Wodorowy powinny przyjechać do miasta w drugiej połowie września.
31.08.2023

Nowe elektrobusy w Lidzbarku Warmińskim i Giżycku

Elektryczne autobusy marki Yutong będą obsługiwać bezpłatny transport publiczny w Giżycku. Dwa kolejne takie pojazdy dokupuje także Lidzbark Warmiński.
11.08.2023

10 wodorowych Solarisów trafiło do Górnej Bawarii

Firma Solaris dostarczyła 10 autobusów wodorowych do dwóch niemieckich klientów z regionu Górnej Bawarii. 5 pojazdów Urbino 12 hydrogen zostało dostarczonych do przewoźnika Busreisen Ettenhuber GmbH, a kolejne 5 do Martin Geldhauser GmbH & Co. KG.
02.08.2023

Na ulice Warszawy wyjedzie testowy chiński autobus elektryczny

Chiński elektrobus zadebiutuje 17 maja br. na ulicach stolicy. Miejskie Zakłady Autobusowe będą testowały pojazd przez rok, szczególnie latem i zimą. Ma to pozwolić go sprawdzić w różnych warunkach atmosferycznych. Na jednym ładowaniu ma przejeżdżać nawet 400 kilometrów.
17.05.2023

Komunikacja Beskidzka latem otrzyma cztery niskoemisyjne autobusy

Cztery nowe niskoemisyjne autobusy solaris zasilą latem tabor Komunikacji Beskidzkiej, która wozi mieszkańców powiatu bielskiego i sąsiednich miejscowości – poinformowała w piątek PAP rzeczniczka starostwa w Bielsku-Białej Magdalena Fritz.
05.02.2023

Rybnik dostał dwie oferty w przetargu na 20 autobusów wodorowych

Dwie oferty zakupu dwudziestu 12-metrowych autobusów wodorowych dostał samorząd Rybnika w trwającym przetargu – wynika z piątkowej informacji miasta. Obie są tańsze, niż budżet zamówienia wynoszący 88 mln zł brutto.
30.12.2022

Świdnik zakupi trzy autobusy wodorowe i stacje do ładowania pojazdów elektrycznych

Blisko 10 mln złotych dofinansowania przyznał Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej dla Świdnika (Lubelskie) na zakup trzech autobusów wodorowych i stacji do ładowania pojazdów elektrycznych. Zeroemisyjne pojazdy mają wyjechać na ulice miasta do 2024 roku.
03.12.2022

Solaris na Transexpo 2022 prezentuje najnowsze rozwiązania bateryjne

Podczas XVI Międzynarodowych Targów Transportu Zbiorowego Transexpo, odbywających się w dniach 12-14 października 2022 w Kielcach, firma Solaris Bus & Coach prezentuje dwa pojazdy elektryczne. Jednym z nich jest flagowy model elektryczny producenta – Urbino 12 electric, drugim przegubowe Urbino 18,75 electric wyposażone w baterie nowej generacji o bardzo dużych pojemnościach.
12.10.2022

Polski autobus wodorowy od Grupy Polsat Plus i ZE PAK na Gdańskich ulicach

Autobus napędzany wodorem Neso Bus, polskiej produkcji, w środę wyjedzie na ulice Gdańska. Pojazd przez tydzień będzie testowany na sześciu liniach.
13.06.2022

Kętrzyn coraz bliżej bezpłatnej komunikacji miejskiej. Miasto podpisało umowę na dostawę „elektryków” Yutong.

Trwają przygotowania do uruchomienia w Kętrzynie bezpłatnej dla mieszkańców komunikacji publicznej, realizowanej przez zeroemisyjny tabor autobusowy. Samorząd podpisał już umowę na dostawę „elektryków” z firmą Busnex, oficjalnym przedstawicielem marki Yutong w Polsce. Zawarli ją burmistrz Kętrzyna, Ryszard Niedziółka oraz Marcin Kucharski, prezes firmy Busnex Poland. Na ulice Kętrzyna wyjadą cztery autobusy Yutong E10, a w ramach kontraktu zostaną także zainstalowane dwie stacje do ich ładowania.
12.06.2022

Elektryczne Solarisy wyjechały na linie w Ostrawie

Pierwsze w Czechach autobusy elektryczne marki Solaris uroczyście wyjechały na ulice Ostrawy. W 2021 roku firma Solaris podpisała z przewoźnikiem Dopravní podnik Ostrava (DPO) umowę na dostawę 24 autobusów Urbino 12 electric wraz z infrastrukturą ładowania. Dziś nastąpiło uroczyste przekazanie miastu pierwszej transzy ośmiu sztuk.
09.05.2022

Polski bezemisyjny Solaris Urbino 9 LE electric zwycięzcą prestiżowego konkursu busplaner Innovation Award 2022!

26 kwietnia, podczas uroczystej gali w Berlinie, Solaris odebrał Innovation Award w kategorii „Intercity Bus”. To kolejne wyróżnienie busplanera przyznane pojazdom Solarisa i jeszcze jeden dowód na to, że bezemisyjność wychodzi poza ścisłe centra miast.
28.04.2022

Autobusy Solaris z deklaracją EPD!

Firma Solaris uzyskała deklaracje EPD dla dwóch modeli autobusów – Solaris Urbino 18 electric oraz Solaris Urbino 12 hybrid. Deklaracje środowiskowe EPD to rozpoznawalne i wiarygodne źródło wiedzy na temat profilu środowiskowego produktu.
15.04.2022

MKiŚ: ekologiczny transport publiczny - filarem rozwoju elektromobilności w Polsce

Filarem strategii rozwoju elektromobilności w Polsce jest czysty transport publiczny - powiedział Szymon Byliński z Ministerstwa Klimatu i Środowiska. Dodał, że nowa ustawa o elektromobilności wprowadzi ułatwienia w instalowaniu stacji ładowania pojazdów elektrycznych m.in. w domach wielorodzinnych.
23.03.2021

Prace nad nową ustawą o elektromobilności na finiszu

To, jakie efekty przyniesie wprowadzenie w miastach stref czystego transportu, do których nie będą mogły wjeżdżać auta najbardziej zanieczyszczające powietrze, pokazał przykład wiosennego lockdownu.
01.03.2021

Gdynia testuje wodorowe autobusy z Portugalii

W Gdyni trwają testy kolejnego wodorowego autobusu. Tym razem miasto testuje pojazd portugalskiego producenta Caetano.
05.09.2023

Dziękujemy za wysłane grafiki.