Wynik wyszukiwania - "pko " - Wiadomości

EKG 2024: zielona energetyka to tania energia, ale jej rozwój wymaga przyspieszenia

Rozwój odnawialnych źródeł energii w Polsce powinien w najbliższych kilku latach znacząco przyspieszyć, by do roku 2030 OZE dawało łącznie 50 GW mocy. O tym, jak budować system elektroenergetyczny oparty o „zielone” źródła energii rozmawiali uczestnicy panelu „Odnawialne źródła energii”, który odbył się w trakcie XVI Europejskiego Kongresu Ekonomicznego w Katowicach.
09.05.2024

Nowy prezes Orlenu do pracowników o stworzeniu koncernu napędzającego transformację energetyczną

Przed nami czas wspólnej pracy nad stworzeniem Orlenu, który będzie europejskim liderem w zmieniającej się rzeczywistości energetycznej i gospodarczej, Orlenu, który będzie napędzał transformację energetyczną - napisał w liście do pracowników nowy prezes koncernu Irenuesz Fąfara.
11.04.2024

„Szczecin powinien być przykładem dla innych miast” – podsumowanie konferencji energetycznej

Pełna sala gości, duża dawka merytoryki, okazje do rozmów i prezentacja wszystkiego w praktyce – tak można opisać zorganizowaną po raz pierwszy ogólnopolską konferencję Niezależność Energetyczna Miast i Gmin 2024, realizowaną w ramach projektu Energia Miasta Szczecin.
27.03.2024

Podsumowanie Polskiego Kongresu Klimatycznego 2024

W dniach 19 i 20 marca 2024 roku odbył się Polski Kongres Klimatyczny i Central Northern European Climate Summit, międzynarodowe spotkanie ekspertów w dziedzinie zrównoważonego rozwoju i innowacyjnych technologii, przedstawicieli organów administracji centralnej oraz agend międzynarodowych, reprezentantów miast z Polski i zagranicy, przedstawicieli ambasad, delegatów biznesu i jego otoczenia oraz organizacji pozarządowych, ekspertów, naukowców i dziennikarzy.
22.03.2024

Konferencja Offshore Wind 2.0. Finansowanie projektów offshore

Podczas pierwszego dnia konferencji Offshore Wind 2.0. rozmówcy Ewy Kruchelskiej pochylili się nad kwestiami organizacji finansowania i ubezpieczenia dla projektów morskich farm wiatrowych.
18.03.2024

Łącząc siły dla zrównoważonej przyszłości - Polski Kongres Klimatyczny 2024

Wielkie wyzwania wymagają wielkich odpowiedzi. W dniach 19-20 marca 2024 roku, stolica Polski stanie się epicentrum europejskich dyskusji na temat klimatu i energii podczas Polskiego Kongresu Klimatycznego i Central Northern European Climate Summit w Warszawie.
18.03.2024

Jest projekt ustawy objęcia całej Puszczy Białowieskiej ochroną w formie parku narodowego

Powstał projekt ustawy, która przewiduje objęcie całej Puszczy Białowieskiej ochroną w formie parku narodowego - poinformował we wtorek w Warszawie przed rozpoczęciem obrad senackiej komisji klimatu i środowiska jej przewodniczący senator Stanisław Gawłowski.
13.02.2024

16 miliardów na transformację energetyczną i adaptacje do zmian klimatu - podsumowanie Kongresu ESG 2023

„Trzy lata temu wielu z nas zastanawiało się, co to jest ESG. Teraz mamy już tę wiedzę. Nadszedł czas na skuteczne narzędzia i praktyczne zastosowanie tych zasad. Środowisko jest kluczowym elementem ESG, a ostatnio bezpieczeństwo energetyczne wyszło na pierwszy plan. Mówimy o stabilności systemu energetycznego, także w kontekście biznesu. Musimy szukać innowacji, a nasz Fundusz będzie dysponował 16 miliardami złotych na transformację energetyczną i adaptację do zmian klimatu, wspierając m.in. geotermię.
11.12.2023

Kongres ESG w Warszawie: ponad 30 rekomentacji ESG dla nowego rządu

4 grudnia PGE Narodowy w Warszawie będzie areną ważnych dyskusji na temat przyszłości polskiego biznesu oraz jego pozycji w Unii Europejskiej podczas III Kongresu ESG Polska Moc Biznesu. Podczas wydarzenia zaprezentowane zostaną kluczowe rekomendacje dla nowo rządzących w Polsce w zakresie ESG, opracowane przez grupę naukowców i liderów biznesu.
27.11.2023

Konferencja „Atom dla Polski” 19 września

W najbliższy wtorek 19 września na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego, odbędzie się trzecia edycja konferencji poświęconej energetyce nuklearnej. Dyskusje dotyczyć będą miejsca atomu w miksie energetycznym Polski, tworzenia kadr dla energetyki jądrowej, budowania potrzebnej infrastruktury oraz finansowania zarówno dużego jak i małego atomu.
15.09.2023

Mateusz Berger został prezesem spółki Polskie Elektrownie Jądrowe

Mateusz Berger z dniem 15 sierpnia br. został powołany na stanowisko prezesa spółki Polskie Elektrownie Jądrowe - wynika z informacji podanych przez spółkę.
16.08.2023

Qair zabezpieczył finansowanie dla 130 MW projektów fotowoltaicznych

iezależny producent energii odnawialnej Qair poinformował o uzyskaniu kredytu bankowego na projekty fotowoltaiczne o łącznej mocy 129,5 MW, w tym trzy duże farmy w Golczewie, Rokietnicy i Pakości. Umowa kredytowa została podpisana z konsorcjum Santander Bank Polska i PKO Bank Polski o wartości 335,3 mln zł (kredyt terminowy).
03.08.2023

Bezpieczeństwo energetyczne Polski: dziś i jutro

Bezpieczeństwo energetyczne Polski jest tematem, który od początku istnienia Forum Wizja Rozwoju zajmuje szczególne miejsce wśród bloków tematycznych. Nie inaczej było w tym roku, gdzie o kwestiach zagrożeń i wzywań, z jakimi w tym sektorze musi mierzyć się polski rząd i biznes oraz perspektywach, jakie czekają nas w następnych latach dyskutowali czołowi eksperci z branży.
20.06.2023

Nagrody gospodarcze Forum Wizja Rozwoju

Pierwszy dzień tegorocznego Forum Wizja Rozwoju zakończyła gala, podczas której wręczone zostały Nagrody Gospodarcze. To honorowe wyróżnienia, którymi organizatorzy Forum promują przedsiębiorstwa za znaczące osiągnięcia gospodarcze, wpływające na rozwój narodowej gospodarki. Gościem specjalnym wydarzenia był szef polskiego rządu Mateusz Morawiecki.
20.06.2023

Koksownia Radlin poprawi efektywność oczyszczania gazu na potrzeby nowej elektrociepłowni

Należąca do spółki JSW Koks Koksownia Radlin, gdzie powstaje elektrociepłownia opalana gazem koksowniczym, kosztem blisko 50 mln zł zrealizuje kolejną inwestycję poprawiającą efektywność oczyszczania tego gazu. Realizacja przedsięwzięcia potrwa dwa lata i będzie finansowana ze środków własnych spółki.
19.06.2023

VI Forum Wizja Rozwoju startuje 19 czerwca w Gdyni

19 i 20 czerwca br. w Akademii Marynarki Wojennej w Gdyni odbędzie się jedno z najważniejszych wydarzeń konferencyjnych, w którym udział weźmie 200 ekspertów, przedstawicieli świata biznesu i władz państwowych. Uczestnicy Forum w zaplanowanych 50 panelach dyskusyjnych poruszą kwestie z obszaru energetyki, e-gospodarki, innowacji, inwestycji oraz zdrowia czy obecności seniorów na rynku pracy. Wzorem poprzednich edycji patronat honorowy nad VI Forum objął premier RP Mateusz Morawiecki, który w tym roku otworzy obrady i weźmie udzia
16.06.2023

Kongres Transformacji Energetycznej, 14 czerwca Warszawa

Klub Energetyczny serdecznie zaprasza w najbliższą środę 14 czerwca na Kongres Transformacji Energetycznej, który odbędzie się w Crowne Plaza Warsaw Hub przy Rondzie Daszyńskiego 2 w Warszawie.
12.06.2023

Odnawialne źródła energii przedmiotem dyskusji podczas Forum Wizja Rozwoju

Transformacja polskiej energetyki to potężne wyzwanie, przed którym stoi zarówno administracja państwowa, jak też firmy uczestniczące w tym procesie. W polskim miksie energetycznym rośnie udział odnawialnych źródeł energii, postępują prace związane z energią atomową oraz wykorzystaniem wodoru w energetyce. O transformacji energetycznej Polski porozmawiają eksperci podczas VI Forum Wizja Rozwoju, które odbędzie się w Gdyni już 19 i 20 czerwca.
12.06.2023

Realny wymiar CSR - w Gdyni porozmawiają o nim eksperci

Korzyści dla firm z angażowania się w CSR - to temat jednego z 49 paneli dyskusyjnych, jakie będą miały miejsce podczas gdyńskiego Forum Wizja Rozwoju. Jak realizowany jest CSR, jakie są korzyści społeczne z niego płynące i co zyskują firmy, które wykazują się odpowiedzialnością społeczną?
09.06.2023

Kongres Srebrnej Gospodarki ponownie będzie towarzyszył Forum Wizja Rozwoju

W ostatnich latach coraz większym zainteresowaniem cieszą się inicjatywy wspierające seniorów. Osoby zainteresowane tą tematyką już niedługo będą miały okazję do uczestnictwa w Kongresie Srebrnej Gospodarki, który odbędzie się w ramach VI edycji Forum Wizja Rozwoju. To wszystko już 19 i 20 czerwca 2023 r. w Gdyni.
05.06.2023

Największy projekt PV Polenergii z 90 mln finansowania

Największa farma fotowoltaiczna Polenergii otrzymała niezbędne finansowanie.
21.05.2023

Moskwa: realizujemy duże, ambitne projekty, to m.in. atom, rozwój i stabilizacja OZE

Realizujemy duże, ambitne projekty; to na pewno atom, rozwój i stabilizacja odnawialnych źródeł energii, ale również dzielenie się odpowiedzialnością w polityce energetycznej na poziomie lokalnym, powiedziała w środę minister klimatu i środowiska Anna Moskwa w Lublinie.
18.05.2023

Minister Moskwa: świadomość i wiedza o energetyce w ubiegłym roku wzrosła

Szefowa resortu klimatu i środowiska uczestniczyła w panelu "Bezpieczeństwo energetyczne Polski i Europy" w ramach kongresu. Odpowiadając na pytanie moderatora o wydatki na utrzymanie bezpieczeństwa na rynku energii przyznała, że "wsparcie Polski było jednym z największych, a na pewno jednym z najwcześniej zapewnionych obywatelom i całej grupie podmiotów: samorządom, szkołom, szpitalom, ale też mikro, małym i średnim przedsiębiorstwom".
18.05.2023

Trwają konsultacje w sprawie wyłączenia jednostki wojskowej z obszaru Natura 2000 Puszcza Białowieska

Generalna Dyrekcja Ochrony Środowiska konsultuje z gminami z powiatu hajnowskiego propozycję wyłączenia terenu wojskowej bazy logistycznej w Nieznanym Borze - skład Hajnówka i obszaru 50 metrów wokół tej bazy z terenu obszaru Natura 2000 Puszcza Białowieska. W sumie z tego obszaru ma być wyłączonych ponad 240 ha.
06.05.2023

Orlen Synthos Green Energy złoży wkrótce wnioski o decyzję zasadniczą dla pierwszych lokalizacji pod SMR

Orlen Synthos Green Energy, spółka, która ma budować małe reaktory jądrowe (SMR) amerykańskiej technologii BWRX-300, planuje złożyć w najbliższych dniach wnioski o decyzję zasadniczą dla pierwszych lokalizacji - poinformował PAP Biznes Dawid Jackiewicz, wiceprezes OSGE. Spółka szacuje koszt pierwszego reaktora na ok. 1,5 mld euro.
26.04.2023

Branża climate tech rośnie w siłę [WIDEO]

W Polsce i całej Europie Środkowo-Wschodniej pojawia się coraz więcej start-upów z branży climate tech, które wspierają walkę ze zmianami klimatycznymi. Zajmują się m.in. alternatywnymi źródłami energii, recyklingiem, dostępem do wody, agritechem czy kwestiami związanymi z odpowiedzialną konsumpcją. Są też coraz istotniejszą częścią rynku venture capital. – Projektów climate-techowych jest coraz więcej, ale one dopiero się rozwijają. Nie ma jeszcze zbyt wielu start-upów, które byłyby faktycznie działającymi, dochodowymi firmami.
24.04.2023

Finansowanie budowy floty SMR-ów: ORLEN Synthos Green Energy z umową o współpracy z czterema bankami

Banki BGK, Pekao S.A., PKO Bank Polski i Santander Bank Polska S.A. podpisały z ORLEN Synthos Green Energy (OSGE) umowę o współpracy. Jej celem jest zapewnienie finasowania planów OSGE budowy floty reaktorów BWRX-300 w Polsce.
19.04.2023

Umowa Orlen Synthos Green Energy z czterema bankami o współpracy przy atomie

Banki BGK, Pekao, PKO BP i Santander Bank Polska podpisały ze spółką Orlen Synthos Green Energy (OSGE) umowę o współpracy, której celem jest zapewnienie finasowania planów budowy floty reaktorów BWRX-300 w Polsce - podało OSGE we wtorek w komunikacie.
18.04.2023

Prezes PKN Orlen: posiadamy część kapitału na projekty jądrowe

Posiadamy część kapitału na projekty jądrowe - oświadczył we wtorek w radiu RMF FM prezes PKN Orlen Daniel Obajtek. W poniedziałek Orlen wraz z koncernem Synthos wskazały siedem pierwszych potencjalnych lokalizacji pod reaktory BWRX-300 projektu GE-Hitachi Nuclear Energy (GEH).
18.04.2023

4 mld dol. wsparcia dla projektu SMR Orlenu i Syntosu

Amerykański EXIM Bank deklaruje 3 mld dol., a agencja DFC - 1 mld dol. na rozwój reaktorów BWRX-300 w Polsce przez spółkę Orlen Synthos Green Energy - poinformował w poniedziałek ambasador USA Mark Brzezinski. W ambasadzie USA w Warszawie podpisano listy intencyjne w tej sprawie.
17.04.2023

Jest ugoda ws. bloku 910 MW w Jaworznie

Tauron podpisał ugodę z Rafako wieńczącą spór dotyczący bloku energetycznego 910 MW w Jaworznie – przekazał w piątek energetyczny koncern. Ugoda, będąca wynikiem mediacji prowadzonych przed sądem polubownym przy Prokuratorii Generalnej RP, sankcjonuje rozliczenie i rozwiązanie kontraktu.
01.04.2023

Pełnomocniczka ds. strategii rozwoju rynku kapitałowego: transformacja energetyczna Polski jest szansą dla inwestorów

To, że polska transformacja energetyczna wymaga dużych nakładów finansowych, jest szansą dla inwestorów prywatnych i do tego ich przekonujemy - mówi PAP Katarzyna Szwarc, pełnomocniczka ministra finansów ds. strategii rozwoju rynku kapitałowego (SRRK).
14.03.2023

Dobry model finansowy daje bezpieczeństwo dla offshore wind [RELACJA]

Pojawiają się pytania i wątpliwości w zakresie finansowania projektów morskich farm wiatrowych w Polsce. Finansowanie zapewni sobie projekt, który obejmie profesjonalnie przygotowane modele i harmonogramy. Firmy ubezpieczeniowe są w pełni przygotowane do współpracy z bankami i instytucjami finansowymi, ale potrzebna jest kooperacja na linii inwestorzy- instytucje finansowe. Są środki na łańcuchy dostaw, ale polski local content może być mizerny – takie wnioski płyną z panelu dyskusyjnego zorganizowanego w ramach „Konferencji Offs
09.03.2023

Enea i PKO TFI wspólnie zainwestują w zieloną energię

Największe Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych rynku detalicznego i wicelider rynku energetycznego w produkcji energii w Polsce zamierzają wspólnie inwestować w odnawialne źródła energii. Szefowie PKO TFI i Enei S.A. podpisali list intencyjny o współpracy na rzecz rozwoju OZE w Polsce.
13.02.2023

Powstanie jeden z największych parków odnawialnej energii w Europie Środkowo-Wschodniej

Fundusz, zarządzany przez Polski Fundusz Rozwoju, zawarł umowę pożyczki o wartości do 90 mln zł na budowę farmy solarno-wiatrowej Kleczew Solar & Wind - poinformował PFR w piątek. Będzie to jeden z największych parków odnawialnej energii w Europie Środkowo-Wschodniej. Ruszy w 2023 r. - dodano.
28.01.2023

PKO BP: po uwzględnieniu dopłaty auto elektryczne w leasingu jest o 8 proc. tańsze niż spalinowe

W zeszłym roku średnia cena netto leasingowego samochodu elektrycznego wyniosła 156 tys. zł, a spalinowego 140 tys. zł. To oznacza, że po uwzględnieniu 27 tys. dofinansowania z programu "Mój Elektryk", auto elektryczne jest o 8 proc. tańsze niż spalinowe – poinformowali eksperci z PKO Leasing.
19.01.2023

PKO BP: skok cen uprawnień do emisji CO2 w ostatnim kwartale roku sięga 27 proc.

Skok cen uprawnień do emisji CO2 w ostatnim kwartale roku sięga 27 proc. - poinformował w czwartek PKO BP. Analitycy dodali, że rynkowi sprzyjał spadek temperatur w Europie i zwiększone zapotrzebowanie na ciepło, co przyczyniło się do wzrostów cen paliw i energii, w tym węgla.
08.12.2022

Dekarbonizacja i zeroemisyjność w transporcie - jest nieunikniona

Polska jest przygotowana i ma pomysły na dekarbonizację transportu drogowego. Nasi przedsiębiorcy chcą zmieniać flotę na zeroemisyjną. Są już w tym segmencie sukcesy, ale też jeszcze dużo do zrobienia – wskazywali uczestnicy panelu pt. „Przyszłość transportu drogowego i wyzwania zeroemisyjności”, który odbył się w ramach konferencji PAP pt. „Transport drogowy dziś i wyzwania przyszłości.”
29.11.2022

Kongres 590: pokrycie kosztów transformacji energetycznej wymaga wielu źródeł finasowania

Koszty transformacji energetycznej Polski są tak duże, że nie będą ich w stanie udźwignąć spółki produkujące energię i państwo. Wsparcie finansowe tych inwestycji powinno popłynąć z instytucji finansowych, polskich oraz zagranicznych jak EBOR i EBI - wskazywali uczestnicy panelu „Finansowanie kluczowych inwestycji energetycznych”, który odbył się podczas Kongresu 590 w Rzeszowie.
20.11.2022

BOŚ prezentuje panelistów konferencji „Idea-Biznes-Klimat”

Minister Klimatu i Środowiska Anna Moskwa będzie gościem specjalnym zbliżającej się konferencji „Idea-Biznes-Klimat”, organizowanej przez Bank Ochrony Środowiska. Znane są już także nazwiska wszystkich pozostałych gości i ekspertów, którzy wezmą udział w wydarzeniu. Konferencja odbędzie się 27 października w Radisson Collection Hotel w Warszawie. Debaty i dyskusje będzie można śledzić również przez Internet.
24.10.2022

Rejs z GospodarkaMorska.pl i konferencja na morzu 2022. Energia z farm na Bałtyku coraz bliżej [WIDEO]

Rozmowy o „zielonej" energii, budowie offshore na Bałtyku i udziale polskiego local content, współpracy stoczni i armatorów, a także o finansowaniu branży morskiej, były częścią drugiego Rejsu z GospodarkaMorska.pl, który odbył się na promie Nova Star dzięki uprzejmości Polferries. Częścią konferencji na morzu stało się wręczenie Latarni Gospodarki Morskiej firmom, które internauci docenili za osiągnięcia w branży. Podczas trzydniowego wydarzenia nie zabrakło dostojnych jubileuszów: 70-lecia MSR „Gryfia" ze Szczecina i Famoru
10.10.2022

Grupa PKO Leasing wytycza szlak transportu zeroemisyjnego w Polsce

W ciągu pierwszych 8 miesięcy tego roku Grupa PKO Leasing zarejestrowała najwięcej samochodów zeroemisyjnych ze wszystkich firm leasingowych i CFM na rynku. 70 proc. wypłaconego przez NFOŚiGW dofinansowania w ramach programu „Mój elektryk” trafiło do klientów Grupy. Co czwarty wniosek, który wpłynął do BOŚ Banku od beneficjentów, ubiegających się o dopłaty do leasingu i wynajmu długoterminowego samochodów elektrycznych, został przekazany za pośrednictwem Grupy PKO Leasing.PKO Leasing oraz Masterlease zostali wyróżnieni przez BOŚ
05.10.2022

PKO BP: Firmy skutecznie przerzucają wyższe koszty energii i pracy na ceny

Firmy skutecznie przerzucają wyższe koszty energii i pracy na ceny. Postępują indeksacje umów handlowych. Wobec silnego wzrostu inflacji i napiętego otoczenia rynkowego, RPP w przyszłym tygodniu będzie kontynuować cykl podwyżek stóp procentowych - prognozują analitycy PKO BP.
01.10.2022

PKO BP: Firmy skutecznie przerzucają wyższe koszty energii i pracy na ceny

Firmy skutecznie przerzucają wyższe koszty energii i pracy na ceny. Postępują indeksacje umów handlowych. Wobec silnego wzrostu inflacji i napiętego otoczenia rynkowego, RPP w przyszłym tygodniu będzie kontynuować cykl podwyżek stóp procentowych - prognozują analitycy PKO BP.
30.09.2022

Rafako chce testów węgla spalanego w bloku w Jaworznie; Tauron: węgiel to niejedyny problem bloku

Przyczyną problemów bloku energetycznego Taurona w Jaworznie jest spalany w nim niewłaściwej jakości węgiel – przekonuje Rafako, domagając się niezależnych testów dostarczanego do bloku paliwa. Tauron zaprzecza, by to węgiel był jedynym problemem eksploatacyjnym bloku.
30.08.2022

Tauron: 4 mld zł kredytu m.in. na refinansowanie zadłużenia oraz finansowanie inwestycji w OZE

Tauron zawarł umowę kredytową na kwotę 4 mld zł - poinformowała w piątek spółka. Dodano, że kredyt może być przeznaczony na refinansowanie zadłużenia Grupy, finansowanie inwestycji w OZE oraz wydatków ogólnokorporacyjnych.
16.07.2022

Prezes PGE: NABE niezbędne dla zapewnienia bezpieczeństwa energetycznego

Wydzielenie aktywów węglowych grup energetycznych do NABE jest niezbędne dla zapewnienia bezpieczeństwa energetycznego, a jednocześnie umożliwienia rozwoju w kierunku odnawialnych źródeł energii; to także gwarancja utrzymania energetyki w polskich rękach – ocenia prezes PGE Wojciech Dąbrowski.
24.06.2022

Szósta farma wiatrowa Qair Polska ruszy w Rychwale

Niezależny producent energii ze źródeł odnawialnych, QAIR Polska, uruchomi w gminie Rychwał nową farmę wiatrową o mocy 18 MW. Inwestycja powstała przy wsparciu konsorcjum banków oraz finansowaniu typu mezzanine. Farma wiatrowa pozostaje w zaawansowanej fazie testów. Moc operacyjna firmy w Polsce osiągnie poziom 245 MW i do końca roku przekroczy 300 MW.
21.06.2022

22 czerwca rusza 7. edycja Kongresu 590 pod hasłem „Łączymy wszystkich” [WIDEO]

Tym razem Kongres 590 połączy tematy dotyczące Polski oraz krajów Trójmorza w debatach na temat zacieśniania relacji gospodarczych i politycznych, a przede wszystkim wzmacniania bezpieczeństwa wszystkich państw w regionie. Dyskusja będzie miała wymiar globalny. Udział w niej wezmą międzynarodowi eksperci, którzy od lat zajmują się analizowaniem największych wyzwań współczesnego świata. Wydarzenie odbędzie się pod Patronatem Honorowym Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy.
19.06.2022

Na co zwracać uwagę ubiegając się o dopłatę do samochodu zeroemisyjnego z programu „Mój Elektryk”?

W Polsce jeździ już ponad 45 tys. elektrycznych samochodów osobowych – wynika z danych PZMP i PSPA. Aut na prąd będzie coraz więcej, bo elektryfikacja transportu to globalny trend, napędzany w Polsce „Moim Elektrykiem” – rządowym programem dotacji.
31.05.2022

Grupa PKO Leasing z nową ofertą finansowania urządzeń zasilających pojazdy elektryczne

- Grupa PKO Leasing rozszerza zakres finansowania rozwiązań wspierających rozwój elektromobilności, - Liczba aut elektrycznych w Polsce dynamicznie rośnie. Rozbudowa infrastruktury ładowania, przy zwiększającym się popycie na pojazdy zeroemisyjne, jest niezbędna dla odpowiedniego rozwoju elektromobilności w Polsce.
23.05.2022

Finansowanie zielonych technologii związanych z transformacją energetyczną

Finansowanie projektów związanych z transformacją energetyczną oraz wyzwania stojące przed tego typu inwestycjami stały się tematem debaty 28 trzeciego dnia Szczytu Klimatycznego TOGETAIR 2022
25.04.2022

Po polskich drogach jeździ o 140 proc. więcej elektryków

Licznik elektromobilności w Polsce przekroczył 40 tys. pojazdów, a od początku roku liczba nowych rejestracji zwiększyła się o ponad 70 proc. w porównaniu do analogicznego okresu 2021 r. Samochody - głównie osobowe oraz niewielkie dostawcze - kupują przedsiębiorcy z małych i średnich firm, korzystając z dofinansowania, m.in. w ramach programu „Mój Elektryk”. Jesteśmy póki co na początku drogi, ale potencjał jest ogromny - mówi Agnieszka Szwaj z Webfleet Solutions.
13.04.2022

Dynamiczny start Grupy PKO Leasing w programie „Mój elektryk”

Co czwarty wnioskodawca wybiera Grupę PKO Leasing jako firmę leasingową pośredniczącą w uzyskaniu dotacji w ramach programu „Mój elektryk”. Co trzeci wniosek zaakceptowany przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (NFOŚiGW), został złożony za pośrednictwem Grupy PKO Leasing. Ponad 95 proc. wniosków przygotowanych przez PKO Leasing zostało wypełnionych poprawnie, co znacznie usprawnia i przyspiesza proces uzyskania przez klientów dotacji.
04.04.2022

Koleje Dolnośląskie kupiły 12 pociągów elektrycznych od Pesy

Koleje Dolnośląskie podpisały w poniedziałek umowę z bydgoską firmą Pesa na dostawę kolejnych 12 pięcioczłonowych pociągów elektrycznych Elf 2. Łącznie do 2024 roku spółka dostarczy dolnośląskiemu przewoźnikowi 25 tego typu pojazdów.
29.03.2022

PKO BP: notowania surowców energetycznych i metali biją rekordy, windują ceny energii

Notowania surowców energetycznych i metali biją rekordy. Powodem jest trwająca agresja Rosji na Ukrainę oraz zjawisko inflacji w światowej gospodarce - ocenił w czwartek PKO BP.
11.03.2022

Ekspert PKO BP: dopłaty do nawozów mogłyby ograniczyć spadek plonów w 2022 r

Wprowadzenie dopłat do zakupu nawozów mogłoby ograniczyć skalę spadku zużycia nawozów w kraju i tym samym spadku plonów w 2022 - wskazał PAP ekspert PKO Banku Polskiego Mariusz Dziwulski, odnosząc się do zapowiedzianych przez rząd wsparcia dla rolników.
12.02.2022

Łuczkowski: inflację w roku 2022 będą napędzać ceny energii i żywności

Inflację w roku 2022 będą napędzać ceny energii i żywności, ale wskaźnik wzrostu cen podbije również inflacja bazowa, wynikająca z przenoszenia wysokich kosztów energii oraz pracy na ceny wyrobów gotowych – powiedział PAP ekonomista Banku Pekao Kamil Łuczkowski.
07.02.2022

PKO BP współfinansuje budowę 299 MW instalacji PV Grupy R.Power

PKO BP poinformował w czwartek, że znalazł się w składzie konsorcjum banków, które udzieli 864 mln zł kredytu na budowę przez Grupę R.Power instalacji fotowoltaicznych o mocy 299 MW. Projekty te wygrały aukcje OZE w 2021 roku.
04.02.2022

Budimex chce inwestować na Bałtyku

Budimex, firma znana jako wykonawca inwestycji drogowych i kolejowych, kończy proces zakupu spółki posiadającej pozwolenie na budowę lądowej farmy wiatrowej, ale myśli też o Bałtyku.
26.01.2022

Prezes NFOŚiGW: w "Czystym powietrzu" złożono ok. 400 tys. wniosków - to wymiana ponad 10 proc. kopciuchów

Od początku programu "Czyste powietrze" złożono ok. 400 tys. wniosków, dzięki którym uda się wyeliminować ponad 10 proc. przestarzałych pieców grzewczych. Jeśli utrzymamy tempo to zrealizujemy cel programu, czyli wymianę około 3 mln kopciuchów - przekazał PAP prezes NFOŚiGW Maciej Chorowski.
05.01.2022

PKO Leasing i Masterlease załatwią dopłatę do leasingu pojazdów elektrycznych

PKO Leasing i Masterlease podpisały z Bankiem Ochrony Środowiska umowę dotyczącą realizacji rządowego programu „Mój elektryk”. Dzięki temu od stycznia 2022 r. będzie można uzyskać dopłatę do kosztów leasingu i wynajmu długoterminowego nowych aut osobowych oraz dostawczych z napędem elektrycznym lub wodorowym.
21.12.2021

Firma 3Bird jeszcze skuteczniej zbada wpływ morskich farm wiatrowych na ptaki migrujące przy użyciu stabilizowanego radaru

Firma 3Bird K . Gajko J. Ksepko sp. j. z Białegostoku osiągnęła przełom w opracowaniu i wdrożeniu innowacyjnej usługi – platformy stabilizacyjnej w ramach projektu „Badania morskie nad ptakami migrującymi przy użyciu stabilizowanego radaru ornitologicznego”. Właśnie zakończyły się testy platformy stabilizacyjnej.
16.12.2021

Mirowski: negocjujemy ws. włączenia dwóch największych polskich banków do "Czystego Powietrza"

Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej rozmawia z dwoma największymi polskimi bankami, PKO BP i Bankiem Pekao SA, ws. ich włączenia się do programu antysmogowego "Czyste Powietrze" - poinformował PAP wiceszef Funduszu Paweł Mirowski.
27.10.2021

Niewiński: mamy okres niedoborów w gospodarce światowej, surowce więc drożeją

Kiedy na rynkach surowcowych odczuwalne są niedobory, trzeba być gotowym na duże zmiany cen. A teraz właśnie mamy okres niedoborów w gospodarce światowej – mówił PAP analityk PKO BP Tomasz Niewiński. Dodał, że zdrożał m.in. cynk, ale też np. olej rzepakowy, który jest wykorzystywany w biopaliwach.
26.10.2021

Marcin Żółtek, TFI PZU: zielone inwestowanie to maksymalizacja zysku w perspektywie długofalowej

Inwestując w sposób zgodny z zasadami zielonego ładu, staramy się zidentyfikować zagrożenia dla dochodowości firm płynące z tego, że korzystają ze środowiska w sposób nieodpowiedzialny. Te wybory mają na celu maksymalizację dochodowości w perspektywie długofalowej, ponieważ pewne modele biznesowe są nie do utrzymania na dłuższą metę - powiedział w trakcie debaty podczas Kongresu 590 Marcin Żółtek, wiceprezes zarządu TFI PZU.
06.10.2021

3Bird Radar System zaprasza. Zapisz się na seminarium dotyczące migracji ptaków

Seminarium pod hasłem "Opracowanie i wdrożenie innowacyjnej usługi: Morskie badania ptaków migrujących z użyciem stabilizowanego radaru ornitologicznego" otworzy projekt pod tym samym tytułem. Wydarzenie zaplanowano na 10 września.
02.09.2021

Europejski transport wymaga integracji

Unijna sieć transportowa nie jest spójna. Jak ją ujednolicić?
01.09.2021

WIG20 odbił po serii spadków; wzrostom przewodziła energetyka

Po trzech spadkowych sesjach WIG20 zyskał w poniedziałek 1,4 proc. i na fali dobrych nastrojów, panujących na rynkach zagranicznych, ponownie zbliżył się do górnego ograniczenia konsolidacji. Wzrostom na GPW przewodziły spółki energetyczne, a także górnicze, odzieżowe i banki.
24.08.2021

Zielony transport miejski we Wrocławiu

Bank Pekao S.A. organizuje emisję obligacji na finansowanie komunikacji miejskiej we Wrocławiu. Inwestycje przewidziane na lata 2021-2025 obejmują m.in. modernizację używanych tramwajów i zakup nowych dla stolicy Dolnego Śląska.
19.08.2021

Jak firmy postrzegają elektryki?

Przedsiębiorcy z sektora MŚP postrzegają elektryki przede wszystkim jako służbowe auta miejskie dla menadżerów do pokonywania poniżej 100 km dziennie – wynika z opracowanego na zlecenie PKO Banku Polskiego i PKO Leasing "Badania rynku aut elektrycznych (MSP)".
02.07.2021

PKO Leasing: już blisko 20 proc. polskich firm planuje nabycie „elektryka”

Jedna piąta przedsiębiorców rozważa nabycie samochodu o napędzie elektrycznym, przy czym aż 90 proc. z nich deklaruje, że jak „elektryk” to w leasingu lub wynajmie długoterminowym – wynika z badań przedstawionych w najnowszym raporcie PKO Leasing.
28.06.2021

Już 20 proc. przedstawicieli sektora MSP rozważa zakup aut hybrydowych lub elektrycznych

Już 20 proc. przedstawicieli sektora MSP rozważa budowę floty pojazdów w oparciu o hybrydy plug-in lub samochody elektryczne – napisano w opublikowanym w poniedziałek raporcie „Floty samochodów kluczem do elektromobilności”, opracowanym przez PKO Leasing.
21.06.2021

Od lipca kolejne zmiany w "Czystym powietrzu"

Od 1 lipca wejdą w życie nowe zmiany w programie "Czyste powietrze", m.in. zostaną podwyższone progi dochodowe uprawniające do wyższych dotacji – informuje PAP wiceprezes NFOŚiGW Paweł Mirowski. Dodał, że na początku lipca wystartuje też ścieżka bankowa w programie.
16.06.2021

5. edycja Kongresu 590 „Polska/świat startujemy” zakończona

Ponad 200 ekspertów i liderów różnych branż w ciągu dwóch dni Kongresu 590 dyskutowało na najważniejsze dla polskiej gospodarki tematy. Wydarzenie otworzył swoim wystąpieniem Prezydent RP Andrzej Duda, zaś drugi dzień rozpoczął Prezes Rady Ministrów Mateusz Morawiecki. Gośćmi specjalnymi tegorocznej edycji byli m.in. politolog i futurolog dr George Friedman, ekspert do spraw geopolityki i geostrategii dr Jacek Bartosiak oraz ekspert w zakresie stosunków międzynarodowych i polityki zagranicznej Parag Khanna.
14.05.2021

PKO Bank Polski współfinansuje budowę jednej z największych farm fotowoltaicznych w Polsce

PKO Bank Polski jest w konsorcjum banków, które udzielą kredytu inwestycyjnego o wartości 138 mln zł spółce PAK PCE Fotowoltaika na budowę farmy fotowoltaicznej Brudzew o mocy 70 MWp. Będzie ona jedną z największych tego typu inwestycji Polsce i ma zostać zakończona w IV kwartale 2021 roku. Instalacje powstaną na terenach pogórniczych.
18.03.2021

Minister Kurtyka: użytkowanie samochodu elektrycznego jest znacznie tańsze niż pojazdu spalinowego

Użytkowanie samochodu elektrycznego jest znacznie tańsze niż pojazdu spalinowego - napisał w środę na Twitterze minister klimatu i środowiska Michał Kurtyka. Dodał, że w nowej edycji programu Mój Prąd, rozważane jest wsparcie dla przydomowych ładowarek.
12.02.2021

Dziękujemy za wysłane grafiki.