Wynik wyszukiwania - "serwisowanie" - Wiadomości

RWE i Port Karlshamn razem dla rozwoju bałtyckiej energetyki wiatrowej

RWE rozpoczyna współpracę z Portem Karlshamn. Celem zawartego memorandum o porozumieniu jest przekształcenie lokalnego portu w hub logistyczny dla przyszłych projektów elektrowni wiatrowych na Bałtyku.
10.05.2024

Czy użytkownicy aut w Polsce są gotowi na samochody elektryczne? Wyniki badania HERTZ Polska

HERTZ Polska – polski przedstawiciel światowego lidera w wynajmie samochodów – przeprowadził badanie podejścia do elektromobilności wśród pracowników polskich firm. Badanie obejmowało użytkowników aut służbowych, jak też menedżerów zarządzających flotami. Jego celem była ocena świadomości w obszarze elektromobilności, zbadanie postrzegania samochodów elektrycznych i związanych z nimi doświadczeń oraz zidentyfikowanie obaw, potrzeb i oczekiwań, w kontekście zachodzącego procesu elektryfikacji flot, jak i całej branży motoryzacyjne
07.05.2024

Solaris Urbino 18 hydrogen zawalczy o tytuł Bus of the Year

Dzisiaj w Pradze wystartowała kolejna edycja Bus Euro Test, jednego z kluczowych konkursów w branży autobusowej. Celem konkursu jest wyłonienie najlepszego autobusu miejskiego na rok 2025. O prestiżowy tytuł „Bus of the Year” powalczy pięciu kandydatów. Solaris wystawia swój przegubowy autobus wodorowy, Urbino 18 hydrogen. Pojazd ten wyróżnia się przede wszystkim zeroemisyjnym napędem, dużym zasięgiem na jednym tankowaniu i doskonałym komfortem dla kierowcy i pasażerów.
07.05.2024

Energa Wytwarzanie pracuje nad narzędziem wczesnego wykrywania awarii turbin wiatrowych

Energa Wytwarzanie zakończyła pierwszy etap prac nad narzędziem wczesnego wykrywania awarii turbin wiatrowych - poinformowała spółka we wtorek. W ramach II etapu projektu przewidziana jest rozbudowa algorytmu sztucznej inteligencji do diagnozowania i prognozowania uszkodzeń.
12.03.2024

Solaris z zamówieniem od BVG Berlin na 50 autobusów elektrycznych

Berliner Verkehrsbetriebe (BVG), berlińska spółka transportu publicznego, złożyła zamówienie na 50 nowocześnie wyposażonych autobusów Solaris Urbino 18 electric. Autobusy zostaną dostarczone w latach 2024 i 2025. Zamówienie może zostać rozszerzone nawet o kolejne 650 przegubowych e-busów.
28.12.2023

Podsumowanie projektów offshore PGE Baltica w 2023 roku

PGE Baltica, spółka z grupy PGE odpowiedzialna za realizację Programu Offshore, kończy kolejny rok intensywnych działań na rzecz realizacji budowy morskich projektów, w tym Morskiej Farmy Wiatrowej Baltica. Podpisano kluczowe umowy, sfinalizowano kontrakty i wydano decyzje umożliwiające podjęcie kolejnych kroków w realizacji największego jak dotąd w Polsce projektu energetycznego opartego o odnawialne źródła energii.
20.12.2023

Equinor uruchomił największą na świecie morską farmę wiatrową

Pierwsza energia z największej na świecie morskiej farmy wiatrowej Dogger Bank znajdującej się na Morzu Północnym popłynęła do brytyjskiej sieci. To kamień milowy w rozwoju energetyki opartej o odnawialne źródła energii i nowy rozdział w budowaniu bardziej zrównoważonego i bezpiecznego systemu energetycznego.
11.10.2023

Operatorzy morskich elektrowni wiatrowych szukają sposobów na recykling zużytych łopat. Polscy naukowcy pracują nad nową technologią w tym obszarze [WIDEO]

Do tej pory łopaty turbin morskich elektrowni wiatrowych były utylizowane poprzez spalanie albo składowane w glebie, co nie jest ani opłacalne, ani dobre dla środowiska. Opracowanie technologii recyklingu i zmniejszenie zużycia surowców potrzebnych do ich produkcji to w tej chwili jedno z głównych wyzwań w szybko rosnącej branży offshore. Dlatego duński Ørsted – największy deweloper morskich farm wiatrowych – nawiązał właśnie współpracę z Instytutem Elektrotechniki z Sieci Badawczej Łukasiewicz. Wspólnie będą pracować nad technol
30.05.2023

Coraz więcej prądu z małych OZE. Fotowoltaika najbardziej opłacalna

W latach 2021–2022 liczba małych instalacji OZE wzrosła w Polsce o 120 proc. Najszybciej rozwijają się niewielkie farmy solarne, które pod koniec ubiegłego roku osiągnęły moc 2,5 GW i wytworzyły 4,6 TWh energii elektrycznej. W 73 proc. została ona sprzedana – wynika z najnowszego raportu Urzędu Regulacji Energetyki.
28.05.2023

Morskie Farmy Wiatrowe a bezpieczeństwo na Morzu Bałtyckim

Dające się zauważyć ostatnio, w szczególności po dniu 22 stycznia 2021 r., przyspieszenie tempa prac nad inwestycjami w zakresie realizacji projektów związanych z budową pierwszych Morskich Farm Wiatrowych na polskich obszarach morskich, zmusza do pochylenia się nad tematem bezpieczeństwa żeglugi po akwenie Morza Bałtyckiego w kontekście powyższych planów.
23.05.2023

Equinor i Polenergia stawiają na aktywne wsparcie budowy farm morskich Bałtyk

– Farmy wiatrowe na Bałtyku będą służyć ludziom i środowisku. Dlatego od początku naszych wspólnych inwestycji prowadzimy intensywny dialog z mieszkańcami, samorządami i przedsiębiorcami z regionu – mówią przedstawiciele Equinor i Polenergii. Spółki podsumowały swoje działania przy projektach MFW Bałtyk I, II i III w pierwszym kwartale bieżącego roku.
28.04.2023

PGE i Ørsted coraz bliżej budowy morskiej farmy Baltica 2 [WIDEO]

Grupa PGE i duński Ørsted zrobiły właśnie duży krok na drodze do realizacji projektu Baltica 2. Podpisana w czwartek umowa z firmą Siemens Gamesa obejmuje dostawę i serwisowanie ponad 100 turbin wiatrowych dla tego projektu. Wszystkie strony podkreślają, że to krok milowy w realizacji farmy wiatrowej, z której prąd ma popłynąć już za cztery lata. Baltica 2 to dopiero pierwszy etap planu inwestycyjnego, który przewiduje w nadchodzących latach potężne inwestycje w morskie elektrownie wiatrowe. Cała inwestycja o nazwie Morska Farma
25.04.2023

Czy warsztaty w kraju są gotowe na serwisowanie aut elektrycznych?

Samochody elektryczne szturmem zdobywają polskie drogi. Choć pozbawione są wielu newralgicznych komponentów, które mogą ulec awarii, nie oznacza jednak, że są mniej problematyczne niż te, z napędem spalinowym. O specyficznych wymaganiach aut elektrycznych oraz problemach, z jakimi wiąże się ich naprawa, opowiadają eksperci serwisu autobaza.pl.
04.04.2023

EDP w Polsce z 10-krotnym wzrostem zakontraktowanej mocy instalacji solarnych

EDP Energia Polska, specjalizująca się w rozwiązaniach fotowoltaicznych dla małych i średnich przedsiębiorstw zakontraktowała w 2022 roku ponad 50 MWp mocy elektrycznej. Jest to najlepszy wynik od momentu rozpoczęcia działalności w Polsce i ponad 10-krotnie większy niż w roku poprzednim. Dynamiczny rozwój firmy był możliwy dzięki wzrostowi organicznemu oraz akwizycją.
28.03.2023

Seatech Engineering: jesteśmy gotowi projektować statki dla polskiego offshore wind [WYWIAD]

Polska część Bałtyku weszła w czynną fazę realizacji zagospodarowania jej pod morskie farmy wiatrowe. Aktualnie złożonych jest ponad 137 wniosków. Realizacja związana z pierwszym etapem budowy farm wiatrowych jest na wysokim poziomie zaawansowania – organizowane są przetargi, spotkania z dostawcami, składanie łańcuchów dostaw. W tym momencie należy zadać kluczowe pytanie, kto i w jaki sposób dostarczy elementy do budowy tych farm, ile i jakie jednostki będą niezbędne do tego procesu, który przyczyni się do zielonej transformacji
29.11.2022

Vattenfall czyni port Esbjerg swoją logistyczną stolicą morskiej energetyki wiatrowej

Vattenfall znacząco rozszerza swoją obecność w Esbjerg, otwierając nowy międzynarodowy magazyn centralny, który będzie obsługiwał nie tylko duńskie, ale także holenderskie i brytyjskie farmy wiatrowe. Vattenfall nazywa Esbjerg swoją "stolicą logistyki", a w planach dewelopera jest dalsza ekspansja.
30.10.2022

Fundusz zarządzany przez PFR objął zielone obligacje R.Power o wartości 120 mln zł

PFR Fundusz Inwestycyjny FIZAN, którego częścią portfela inwestycyjnego zarządza Polski Fundusz Rozwoju, objął zielone obligacje firmy R.Power o wartości 120 mln zł. Jest to już druga w ciągu ostatniego miesiąca emisja obligacji w ramach których spółka pozyskała łącznie 200 mln zł kapitału na rozwój polskiej części portfela projektów PV. Tym samym R.Power staje się jednym z liderów rynku energetyki odnawialnej w Polsce. Firma coraz dynamiczniej rozwija swoje projekty także na rynkach europejskich.
09.09.2022

MFW: Polski „Local Content” w całkowitej próżni prawnej

Kwestia local content w odniesieniu do Polskich Morskich Farm Wiatrowych stała się ostatnio przedmiotem wielu dyskusji i obaw w szeroko rozumianym środowisku gospodarki morskiej. W poniższej publikacji przybliżę ten problem od strony prawnej.
30.08.2022

PGE zachęca do instalacji PV w zestawie z magazynami energii

O własnej mikroinstalacji fotowoltaicznej warto myśleć w perspektywie połączenia z magazynem energii i usługami pomagającymi zarządzać jej zużyciem. Największy sprzedawca energii elektrycznej z Grupy PGE proponuje szczegółowe i fachowe doradztwo w tym zakresie, pomagając w formalnościach związanych z dofinansowaniem takiej inwestycji.
21.08.2022

PGE Obrót zachęca do instalacji PV i magazynów energii

PGE Obrót zachęca klientów do montowania instalacji fotowoltaicznej w zestawie z magazynami energii. Firma proponuje szczegółowe i fachowe doradztwo w tym zakresie, pomagając m.in. w formalnościach związanych z dofinansowaniem takiej inwestycji.
10.08.2022

Stocznia Safe. "Od 15 lat budujemy dla offshore, ale zagranicznego. Polska nie ma armatorów koordynujących jego budowę"

Ile i jakich statków potrzeba do budowy polskiego offshore, jakie są szanse na to, że zabiorą się za to polskie biura projektowe i stocznie, oraz na ile realny jest udział polskiego local content w tych inwestycjach? O to pytamy przedstawicieli stoczni Safe z Gdańska.
29.07.2022

Innowacje technologiczne. Jak wpłyną na przyszłość offshore?

Czy automatyzacja jest nieuchronnym kierunkiem rozwoju branży morskiej energetyki wiatrowej? Czy jest w stanie wyprzeć człowieka? O obecnych rozwiązaniach i technologiach przyszłości mówi prof. dr hab. inż. Zbigniew Korczewski z Politechniki Gdańskiej.
26.07.2022

"Wiatr od morza". Program, który już dziś przygotowuje młodych do pracy w offshore

Pierwsza edycja pilotażowego programu "Wiatr od morza" zainicjowanego przez Fundację Inspirujące Przykłady dobiegła końca. Spośród 14 uczniów biorących udział w programie, dwóch otrzymało propozycję odbycia praktyk w firmie Mewo S.A. Dodatkowo firma wyraziła chęć organizacji zajęć praktycznych dla młodzieży prowadzonych przez przedstawicieli firmy.
25.07.2022

[WIDEO] Ørsted i DSV przetestują drony towarowe do transportu części na morskie farmy wiatrowe

Ørsted, wiodąca na świecie duńska firma energetyczna, oraz DSV, globalna duńska firma transportowo-logistyczna, przetestują długodystansowy transport części zamiennych i narzędzi za pomocą dronów w cieśninie Kattegat.
29.06.2022

Vestas wybrany przez ZEPAK S.A. pozyskuje 73 MW w Polsce

Vestas otrzymał zamówienie od PAK-Polska Czysta Energia sp. z o.o. na 73 MW w projekcie wiatrowym w Człuchowie w północnej Polsce. Zamówienie to oznacza pierwszą współpracę Vestas z PAK-Polska Czysta Energia sp. z o.o., spółką zależną ZEPAK S.A.. Dzięki temu, że wieże są produkowane lokalnie, Vestas potwierdza swoje zaangażowanie w local content, a tym samym tworzenie wartości i miejsc pracy w Polsce.
29.06.2022

Najpotężniejsza na świecie turbina wiatrowa zadebiutuje u wybrzeży Szkocji

Producent turbin Siemens Gamesa zdobył zamówienie na dostawę 60 turbin SG 14-222 DD dla morskiej farmy wiatrowej Moray West należącej do firmy Ocean Winds, zlokalizowanej u wybrzeży północno-wschodniej Szkocji.
24.06.2022

Praca w offshore. Gdzie znaleźć klucz do sukcesu?

Politechnika Gdańska jest bardzo mocno zaangażowana w rozwój offshore – z powodzeniem kształcąc kadry, które znajdują potem zatrudnienie w branży. Prowadzi studia podyplomowe na kierunku „Morska Energetyka Wiatrowa”, a także specjalność „Projektowanie i budowa morskich systemów energetycznych” na kierunku oceanotechnika. Współpracuje również z przemysłem: zarówno z polskimi, jak i zagranicznymi firmami. Ponadto, wychodząc naprzeciw trendom tej prężnie rozwijającej się gałęzi gospodarki, uczelnia stworzyła Centrum Morskiej Energet
19.06.2022

Na co zwracać uwagę ubiegając się o dopłatę do samochodu zeroemisyjnego z programu „Mój Elektryk”?

W Polsce jeździ już ponad 45 tys. elektrycznych samochodów osobowych – wynika z danych PZMP i PSPA. Aut na prąd będzie coraz więcej, bo elektryfikacja transportu to globalny trend, napędzany w Polsce „Moim Elektrykiem” – rządowym programem dotacji.
31.05.2022

Czas ograniczyć zaśmiecanie kosmosu

Przemysł kosmiczny skupia się już nie tylko na poszerzeniu możliwości eksploracji kosmosu, ale i na ograniczeniu wpływu na środowisko naturalne. Jednym z celów sektora jest opracowanie technologii umożliwiających wydłużenie eksploatacji satelitów, a także „sprzątanie” śmieci, jakie zostają po obecności człowieka w kosmosie. Kolejnym etapem będą ekologiczne paliwa.
03.05.2022

Orlen wydzierżawi teren pod centrum serwisowe morskich siłowni wiatrowych w Łebie

Powiązana z Orlenem spółka Baltic Power wygrała przetarg na długoletnią dzierżawę terenu w porcie w Łebie. Stworzyć ma tam bazę serwisową dla morskich siłowni wiatrowych. Będzie drugą tego typu inwestycją w porcie w Łebie.
17.01.2022

Olivia Centre dołącza do United Nations Global Compact

Olivia ogłosiła w styczniu wdrożenie nowej polityki ekologicznej i standardów odpowiedzialności społecznej, tworząc nowe inicjatywy podnoszące świadomość ekologiczną i środowiskową wśród swoich pracowników i rezydentów, a także uczestnicząc w akcjach edukacyjnych, przyczyniających się do szerzenia dobrych praktyk w zakresie ESG. Z końcem roku Olivia przystąpiła do United Nations Global Compact (UNGC), aby podkreślić swoje zaangażowanie na rzecz troski o środowisko naturalne i jego zasoby.
27.12.2021

Izraelsko-polski kontrakt zrewolucjonizuje polski rynek OZE

Wiodący izraelski deweloper w dziedzinie energii odnawialnej Nofar Energy utworzy spółkę joint venture z Electrum, polską spółką technologiczną, wyspecjalizowaną w zakresie energetyki. Współpraca ma na celu opracowanie projektów wiatrowych i słonecznych w Polsce o wysokiej mocy - aż do 1,25 GW. Porozumienie oznacza wejście Nofar Energy na polski rynek energii odnawialnej, co daje dużą szansę na dynamiczny rozwój tej gałęzi gospodarki.
24.11.2021

Klienci Apple będą mogli sami naprawiać swoje urządzenia

Nowy program da klientom dostęp do narzędzi, które pozwolą im samodzielnie naprawić uszkodzonego iPhone'a lub Maca, bez konieczności udawania się do autoryzowanych punktów serwisowych Apple lub po prostu kupowania nowych zamienników.
21.11.2021

Eneria wspomaga ciągłość działania Naftoportu

Rosnące zapotrzebowanie na morskie przeładunki ropy naftowej sprawiło, że Naftoport stał się kluczowy dla bezpieczeństwa energetycznego Polski. Dla zapewnienia ciągłości działania władze portu korzystają z rozwiązań Caterpillar.
08.09.2021

Dziękujemy za wysłane grafiki.