POWER CONNECT EXPO_2024_strona główna

Izraelsko-polski kontrakt zrewolucjonizuje polski rynek OZE

zk

24.11.2021 09:51 Źródło: informacja prasowa
Strona główna Energetyka, OZE Izraelsko-polski kontrakt zrewolucjonizuje polski rynek OZE

Partnerzy portalu

Izraelsko-polski kontrakt zrewolucjonizuje polski rynek OZE - ZielonaGospodarka.pl
Fot. inf. prasowa

Wiodący izraelski deweloper w dziedzinie energii odnawialnej Nofar Energy utworzy spółkę joint venture z Electrum, polską spółką technologiczną, wyspecjalizowaną w zakresie energetyki. Współpraca ma na celu opracowanie projektów wiatrowych i słonecznych w Polsce o wysokiej mocy - aż do 1,25 GW. Porozumienie oznacza wejście Nofar Energy na polski rynek energii odnawialnej, co daje dużą szansę na dynamiczny rozwój tej gałęzi gospodarki.

Zgodnie ze swoim planem strategicznym, po rozpoczęciu działalności w Stanach Zjednoczonych, Hiszpanii, Rumunii i Włoszech w ciągu ostatnich kilku miesięcy, Nofar Energy zdecydował się wejść na rynek energii odnawialnej również w Polsce. W wyniku tej decyzji izraelski gigant zawarł umowę z Electrum, wiodącą na polskim rynku firmą doradczą, technologiczno-inżynieryjną, zajmującą się przygotowaniem, kompleksową realizacją i serwisowaniem projektów inwestycyjnych i obiektów z obszarów energetyki, przemysłu i budownictwa.

Współpraca ma służyć wspólnemu przedsięwzięciu, prowadzącemu do identyfikacji, rozwoju oraz budowy systemów fotowoltaicznych i wiatrowych, a także magazynowania energii o łącznej mocy aż do 1,25 GW, które będą w 80% własnością Nofar Europe i w 20% Electrum.

Nofar Energy (O.Y. Nofar Energy LTD.) jest spółką notowaną na giełdzie w Tel Awiwie (TASE – NOFR.TA), prowadzącą globalną działalność w zakresie produkcji energii odnawialnej. Założona w 2011 roku firma rozwija się w dynamicznym tempie dzięki dopracowanej wizji i innowacyjnemu podejściu do biznesu. Do jej kompetencji należą rozwój, projektowanie, wydawanie pozwoleń, planowanie, finansowanie, budowa, eksploatacja i obsługa oraz długoterminowe utrzymywanie swoich projektów (IPP). Integracja szerokich możliwości umożliwia firmie Nofar promowanie projektów w całym łańcuchu wartości przy zachowaniu surowych standardów.

- Wspólne przedsięwzięcie z Nofar Energy doskonale wpisuje się w realizację naszej długoterminowej strategii opartej na formule biznesu energetyczno-informacyjnego IPP, skoncentrowanej na współtworzeniu alternatywnego systemu energetycznego – mówi Mirosław Popławski, prezes zarządu spółki Electrum. - Nasza współpraca pozytywnie ukształtuje rynek OZE w Polsce i przyniesie atrakcyjne wyniki dla obu firm.

Electrum to polska firma doradcza, inżynieryjno-technologiczna o profilu działalności IPP. Specjalizuje się w przygotowaniu, realizacji, uruchomieniu oraz obsłudze i utrzymaniu projektów inwestycyjnych w sektorach energetyki alternatywnej (OZE), sektorze informacyjnym i przemysłowym, a także w rozwoju oraz kompleksowym zarządzaniu aktywami energetycznymi (m.in. farmy wiatrowe, fotowoltaiczne, systemy kogeneracji, magazyny energii, instalacje wodorowe, WTE, SMR) – wszystko w oparciu o koncepcję indywidualnego miksu energetycznego.

- W ramach realizacji strategicznego planu poszerzenia naszej globalnej działalności, poświęciliśmy kilka ostatnich miesięcy na dogłębne badanie polskiego rynku, aby podjąć rozsądne decyzje biznesowe mające doprowadzić do rozpoczęcia działalności na terenie Polski. Finalnie zdecydowaliśmy się na utworzenie spółki joint venture z Electrum ze względu na jej bogate doświadczenie w zakresie energii odnawialnej i sprawdzone kompetencje. Wysoki poziom kadry kierowniczej i pracowników, wiedza oraz obsługa nawet najbardziej złożonych i zaawansowanych technologicznie projektów w alternatywnym systemie energetycznym - to właśnie te cechy zachęciły nas do nawiązania współpracy z Electrum – twierdzi Nadav Tenny, dyrektor generalny Nofar Energy.

Efekt synergii między partnerami z dużym prawdopodobieństwem przyniesie satysfakcjonujące wyniki środowiskowe i biznesowe. Co za tym idzie, nowe, wspólne przedsięwzięcie Electrum i Nofar przyczyni się do wzrostu polskiego rynku odnawialnych źródeł energii dzięki dużym inwestycjom, jakie przyniesie ze sobą współpraca.


Partnerzy portalu

ase_390x150_2022

Surowce

 Ropa brent 83,76 $ baryłka  1,33% 11:11
 Cyna 23110,00 $ tona 0,64% 29 lis
 Cynk 2507,00 $ tona -0,87% 29 lis
 Aluminium 2177,00 $ tona 0,60% 29 lis
 Pallad 1021,53 $ uncja  -1,54% 11:10
 Platyna 936,30 $ uncja  -0,31% 11:11
 Srebro 25,06 $ uncja  0,08% 11:11
 Złoto 2038,40 $ uncja  -0,33% 11:11

Dziękujemy za wysłane grafiki.