Wynik wyszukiwania - "wystawa" - Wiadomości

Niskoemisyjna i naturalna przyszłość branży budowlanej

Ograniczanie emisji CO2 w branży budowlanej staje się koniecznością – wymaga tego osiągnięcie neutralności klimatycznej w 2050 r. Nie uda się to bez upowszechnienia w budownictwie naturalnych materiałów i technologii oraz zasad Gospodarki Obiegu Zamkniętego (GOZ), czyli ponownego wykorzystania zasobów. Rozwiązań, które to umożliwią, dostarcza realizowany przez Instytut Ochrony Środowiska - Państwowy Instytut Badawczy (IOŚ-PIB) i Ogólnopolskie Stowarzyszenie Budownictwa Naturalnego (OSBN) projekt „Dekarbonizacja procesów budowlany
25.04.2024

Plenerowa wystawa w Warszawie dokumentuje kryzys klimatyczny w krajach Grupy Wyszehradzkiej

Do 2 czerwca 2024 r. na Skwerze Wolnego Słowa przy ul. Mysiej w Warszawie 11 fotografów z czterech krajów Grupy Wyszehradzkiej prezentuje swoje prace, obrazujące zmiany klimatyczne w Polsce, Czechach, Słowacji i na Węgrzech. Wystawa „Wizualizacja kryzysu klimatycznego” powstała przy współpracy Polskiej Agencji Prasowej z ambasadą Królestwa Niderlandów.
12.04.2024

Pierwsze Biennale Klimatu w Wiedniu połączy zrównoważony rozwój i świat sztuki

Wiedeń przygotowuje swoje pierwsze biennale klimatyczne, które rozpocznie się 5 kwietnia i potrwa do 14 lipca 2024 r. Festiwal w innowacyjny sposób połączy sztukę współczesną z ochroną klimatu i pokaże, jak kultura może przyczynić się do zrównoważonej przyszłości. Siedzibą festiwalu jest KunstHaus Wien czyli otwarte miesiąc temu po gruntownej renowacji Muzeum Hundertwassera. Przez najbliższe miesiące w całym mieście odbywać się będą różne wydarzenia tematyczne.
04.04.2024

Kryzys klimatyczny na fotografii - już 10 kwietnia wystawa zdjęć współorganizowana przez PAP

„Wizualizacja kryzysu klimatycznego” - tak brzmi tytuł wystawy fotograficznej poświęconej jednemu z największych wyzwań współczesnego świata - walce ze zmianami klimatu. Jej autorzy wierzą, że za pomocą efektownego fotoreportażu można zainspirować pozytywne działania na rzecz zmniejszenia emisji CO2. Niezwykłe zdjęcia można będzie zobaczyć w Warszawie już 10 kwietnia.
03.04.2024

W Pradze na zdjęciach artystów z Europy Środkowej można zobaczyć kryzys klimatyczny

„Wizualizacja kryzysu klimatycznego” - to nazwa plenerowej wystawy prac 11 fotografików z krajów Europy Środkowej, która jest prezentowana w Pradze. Wśród organizatorów jest Polska Agencja Prasowa. Po Pradze wystawa trafi do Warszawy.
25.11.2023

Firma Guide Sensmart przedstawiła nowe produkty termograficzne podczas wystawy ELEX SHOW SURREY 2023

W dniu 3 listopada zakończyła się przeprowadzona z sukcesem wystawa ELEX SHOW SURREY 2023. Jest to najważniejsze wydarzenie w Wielkiej Brytanii dla branży elektrycznej i energetycznej, przyciągające szerokie grono profesjonalistów i firm z sektora urządzeń elektrycznych.
08.11.2023

Nowa strefa Samsung w Centrum Nauki Kopernik na rzecz wspierania zrównoważonego rozwoju w całym cyklu życia produktu

W Centrum Nauki Kopernik powstała nowa, interaktywna strefa Samsung prezentująca zrównoważone działania marki. To kolejny projekt będący rezultatem długoletniej współpracy między firmą a Centrum. Strefę można odwiedzać bezpłatnie już od 26 października w holu głównym Centrum Nauki Kopernik.
30.10.2023

W Gliwicach powstało Centrum Edukacji Ekologicznej

Co dzieje się z odpadami odbieranymi z gospodarstw domowych, jak prawidłowo segregować śmieci i chronić środowisko, co to mikroplastik – tego i wielu innych rzeczy można dowiedzieć się w otwartym w czwartek w Gliwicach Centrum Edukacji Ekologicznej (CEE).
27.10.2023

Innowacyjna technologia magazynowania energii która przyczyni się do osiągnięcia celów neutralności węglowej w Europie

SERMATEC, lider w branży magazynowania energii, zaliczył swój wyczekiwany debiut na targach ZeroEmission Mediterranean 2023 w Rzymie, na stoisku B18 C17 w dniach 10-12 października 2023 r., gdzie zaprezentował swoje najnowocześniejsze komercyjne, przemysłowe i mieszkaniowe systemy magazynowania energii (ESS). W ramach opracowanej koncepcji zielonego i zrównoważonego rozwoju firma SERMATEC pragnie umożliwić europejskim firmom oszczędzanie energii i sprostanie wyzwaniom związanym z wysokimi podatkami od emisji dwutlenku węgla.
16.10.2023

II Śląski Konwent Klimatyczny CLIMATE-CON 2023 na Stadionie Śląskim

W dniach 11 i 12 października br. Stadion Śląski w Chorzowie ponownie stanie się areną dyskusji i debat dotyczących ochrony powietrza, środowiska i klimatu.
06.10.2023

Multimedialne centrum edukacyjne u podnóża Mount Everest pomaga zmniejszyć ilość śmieci

Od kwietnia ubiegłego roku ponad 5 ton śmieci zniknęło z okolic Mount Everest, najwyższej góry świata. Przyczyniły się do tego m.in. działania aktywistów Sagarmatha Next, wspierane przez Dell Technologies, który wyposażył centrum edukacyjne położone u podnóża góry w najwyższej klasy monitory dotykowe i rozwiązania VR.
21.08.2023

2 września otwarcie Carbonarium - wystawy poświęconej węglowi

2 września w byłych łaźniach górniczych kopalni Moszczenica w Jastrzębiu-Zdroju, adaptowanych na potrzeby Instytutu Dziedzictwa i Dialogu Łaźnia Moszczenica, otwarte zostanie Carbonarium - wystawa stała poświęcona węglowi. Jej centralnym elementem będzie "lewitująca" bryła węgla.
13.08.2023

ESG w Galerii Przymorze

Coraz więcej Polaków świadomie wybiera firmy, które prezentują etyczne i odpowiedzialne podejście do biznesu. Przykładem miejsca, dla którego ESG – czyli Environmental, Social, Governance – stanowi niezwykle istotny element strategii biznesowej, jest Galeria Przymorze w Gdańsku. Zarządca centrum, firma Apsys Polska, podejmuje działania oparte na zasadach ESG, które pozytywnie wpływają na zarówno na środowisko naturalne, jak i lokalną społeczność.
04.08.2023

Polscy producenci mleka w ścisłej czołówce Europy

Polscy producenci mleka znajdują się obecnie w czołówce Europy, a osiągnięcia opolskich hodowców, którzy potrafią rocznie osiągać wyniki przekraczające 10 tys. kg mleka od krowy, stawiają ich w ścisłej czołówce - powiedział PAP Leszek Hondzlik, prezydent PFHBiPM.
17.06.2023

Europejski debiut YuanTech Solar na targach Intersolar Europe 2023

YuanTech Solar, nowy producent w branży systemów fotowoltaicznych, zaprezentuje podczas targów Intersolar Europe 2023 swoją kompleksową linię modułów TOPCon oraz najnowszy przenośny system zasilania energią słoneczną dla gospodarstw domowych - YuanHome Solar Kit. Impreza odbędzie się w dniach od 14 do 16 czerwca 2023 roku. Firma spodziewa się znacznej frekwencji ze strony lokalnych dystrybutorów, instalatorów i użytkowników końcowych na swoim stoisku (stoisko nr C4.360).
07.06.2023

Wizyta minister klimatu i środowiska w Kopenhadze na WindEurope. W tle m.in. temat morskich farm wiatrowych

Otwarcie polskiego stoiska wystawowego podczas konferencji WindEurope, dyskusja na temat potencjału współpracy w łańcuchu dostaw morskiej energetyki wiatrowej, a także spotkanie z ministrem klimatu, energii i gospodarki komunalnej Danii były głównymi punktami wizyty minister Anny Moskwy w Kopenhadze, która odbyła się 26 kwietnia 2023 roku.
27.04.2023

Wojciech Dąbrowski w Korei: energetyka jądrowa ważnym elementem polskiej ścieżki transformacji

„Elektrownia jądrowa w regionie konińskim będzie zapewniać stabilne dostawy taniej i czystej energii, zastępując wygaszane źródła węglowe” - mówił Wojciech Dąbrowski, prezes zarządu PGE Polskiej Grupy Energetycznej podczas otwarcia sesji plenarnej pt. „Polityka energetyki jądrowej na rzecz neutralności pod względem emisji dwutlenku węgla i bezpieczeństwa energetycznego” w trakcie międzynarodowej konferencji ICAPP, która odbyła się w Gyeongju w Korei Południowej. W spotkaniu poświęconym dyskusji o obecnych i przyszłych kierunkach
25.04.2023

Konkurs na projekt koncepcyjny obiektu wykonanego z łopaty turbiny wiatrowej

W ramach realizacji projektu „Gospodarka w obiegu zamkniętym dla łopat turbin wiatrowych” (program Ventus Hydrogenii Redivivus) organizowany jest konkurs architektoniczny. Jego celem jest wyłonienie najlepszych projektów koncepcyjnych umożliwiających budowę tymczasowego obiektu budowlanego w postaci wiaty rowerowej oraz dowolnego innego obiektu budowlanego z wykorzystaniem wycofanej z eksploatacji, poddanej recyklingowi łopaty turbiny wiatrowej.
11.04.2023

Aktualizacja katalogu polskich firm dla sektora jądrowego „Polish industry for nuclear energy 2023”

Ministerstwo Klimatu i Środowiska, wraz z rozwojem polskiego programu jądrowego przystępuje do aktualizacji katalogu polskich firm dla sektora jądrowego. Minister Anna Moskwa wystosowała list do organizacji zrzeszających krajowych przedsiębiorców, w celu pozyskania najaktualniejszych informacji do nowej edycji zestawienia „Polish industry for nuclear 2023”. Zachęcamy firmy z odpowiednim doświadczeniem do zgłoszeń w terminie do 28 kwietnia 2023 r.
09.03.2023

Wiceminister Adam Guibourgé-Czetwertyński na spotkaniu z Ambasadorem Szwajcarii

Wiceminister klimatu i środowiska Adam Guibourgé-Czetwertyński spotkał się z Fabrice’em, Filliez, Ambasadorem Szwajcarii w Polsce. Tematem rozmów była współpraca dwustronna Polski i Szwajcarii. Spotkanie odbyło się 14 lutego br. w Ministerstwie Klimatu i Środowiska.
14.02.2023

Przemysł motoryzacyjny szykuje się na technologiczne zmiany. Przyszłością są auta w pełni autonomiczne i całkowicie bezemisyjne

– Trendami, które zdominują transport przyszłości, będą elektromobilność i automatyzacja poruszania się samochodem – mówi Tomasz Mucha z Mercedes-Benz Polska. Jak wskazuje, to efekt rosnącej świadomości ekologicznej, wymogów regulacyjnych i rozwoju technologicznego, bo sztuczna inteligencja już dziś znajduje w motoryzacji coraz więcej zastosowań. To, jak może wyglądać ta branża pod koniec XXI wieku, ilustruje opracowany przez Mercedesa futurystyczny pojazd koncepcyjny F 015, który można zobaczyć na wystawie w warszawskim Centrum
21.09.2022

W przyszłym tygodniu Metropolitalne Dni Energii - o czystej energii

Metropolitalne Dni Energii, poświęcone czystej energii, odbędą się w przyszłym tygodniu 12-17 września w Katowicach i okolicznych miastach. Sobota, 17 września będzie dniem otwartym, m.in. z piknikiem na katowickim rynku. Zaplanowano też konferencję o roli atomu dla samorządów.
06.09.2022

Coraz więcej kontenerów zagubionych na morzu

Światowa Rada Żeglugi (World Shipping Council) opublikowała raport, z którego wynika, że w okresie pandemii znacznie przybyło przypadków zagubienia kontenerów na morzu podczas rejsu.
28.06.2022

Do 2050 roku branża OZE zatrudni 5 razy więcej pracowników niż obecnie!

Branża energii odnawialnej to szybko rozwijający się multidyscyplinarny obszar obejmujący biznes, nauki o środowisku, inżynierię i nauki społeczne. Sektor ten jest bardzo rozległy. Trudno zamknąć go w określone ramy bo wliczają się w niego nie tylko dobrze nam znane i klasyczne zawody takie jak monter czy elektryk. To można na pewno powiedzieć rosnące wykorzystanie odnawialnych źródeł energii i znaczne ulepszenia technologii czystej energii generują coraz większą liczbę miejsc pracy. Poniżej krótka analiza w tym temacie.
26.05.2022

Moduły Jolywood Solar Niwa zdobywają złoty medal i błyszczą na polskich targach energetycznych

25 kwietnia w siedzibie Międzynarodowych Targów Poznańskich rozpoczęła się Międzynarodowe Targi GREENPOWER. Złotym medalem MTP uhonorowano moduły TOPCon z seri Niwa. Grupa EC, jeden z podmiotów zajmujących się dystrybucją produktów Jolywood Solar w Polsce, zaprezentował podczas targów moduły z serii Niwa, a przedstawiciele Jolywood Solar wzięli udział w ceremonii przyznania nagród. Międzynarodowe Targi GREENPOWER to największa w Polsce wystawa produktów sektora nowej energii, przyciągająca przedsiębiorstwa międzynarodowe i krajow
02.05.2022

„CLEANTECH – technologia dla zielonej przyszłości” na Politechnice Śląskiej

Jako światowy lider w zakresie innowacyjności, Szwajcaria nieustannie dąży do osiągnięcia celów zrównoważonego rozwoju przyjętych w Agendzie ONZ 2030. Na wystawie „CLEANTECH – technologia dla zielonej przyszłości” przedstawione zostaną innowacyjne, opracowane przez szwajcarskich naukowców i przedsiębiorców rozwiązania technologiczne w takich obszarach, jak gospodarka wodna, rolnictwo, elektromobilność, recycling i energetyka.
06.04.2022

Co może uratować plażę w Orłowie? Urząd Morski ma plan działania

Jedną z inwestycji Urzędu Morskiego w Gdyni, która ma szansę wpłynąć na przedłużenie żywotności plaży w gdyńskim Orłowie są podwodne progi. W tym roku plażę czeka również największa refulacja w historii Orłowa.
16.03.2022

Vattenfall po 25 latach zamyka przybrzeżną farmę wiatrową Irene Vorrink w Holandii

Po 25 latach produkcji bezemisyjnej energii turbiny wiatrowe wchodzące w skład farmy Irene Vorrink, jednej z najstarszych instalacji wiatrowych Vattenfall w Holandii, zostaną zdemontowane. Wszystkie części turbin wiatrowych zostaną w miarę możliwości poddane recyklingowi.
11.03.2022

Czy Szwajcaria - lider innowacji na rzecz klimatu, będzie współpracować z Polską?

Szwajcaria jest postrzegana jako jeden z liderów innowacji, które mogą się przyczynić do transformacji energetycznej i osiągnięcia całkowitej neutralności klimatycznej w 2050 roku. Takie technologie, opracowane przez szwajcarskie firmy i naukowców, można do 18 listopada br. zobaczyć na wystawie „Cleantech – technologia dla zielonej przyszłości” zorganizowanej w warszawskim centrum innowacji Venture Café Warsaw.
05.11.2021

Przyszłość recyklingu baterii

Kontrolowany, w pełni bezpieczny pokaz inicjacji zapłonu baterii, pierwsza w Polsce innowacyjna linia do recyklingu baterii litowo-jonowych na bazie własnego know-how, wystawa baterii z mercedesa EQC oraz autobusów elektrycznych Ekova to tylko część atrakcji zaplanowanych w ramach Dni Otwartych zakładu Eko Hybres.
18.10.2021

Perowskity częścią Polskiego Pawilonu podczas Wystawy Światowej Expo 2020 Dubai

Firma Saule Technologies zaprezentowała podczas Wystawy Światowej Expo 2020 Dubai przełomową technologię fotowoltaiki na bazie perowskitów. Odwiedzający Pawilon Polski w Dubaju mogą naładować telefony energią słoneczną prosto z wbudowanej w fasadę instalacji.
15.10.2021

“Poland. Creativity inspired by nature.” - otwarcie pawilonu polskiego w ramach Expo 2020

W ramach rozpoczynającego się Expo 2020 w Dubaju 1 października 2021 r. odbyła się ceremonia otwarcia polskiego pawilonu. Uczestniczyli w niej m.in. prezes Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz przedstawiciele Ministerstwa Klimatu i Środowiska oraz Instytutu Ochrony Środowiska - Państwowego Instytutu Badawczego.
02.10.2021

Zielonym Jelczem w Himalaje

Ponad 10 000 km słynną ciężarówką przejadą uczestnicy projektu “Jelczem w Himalaje”. 21 sierpnia wyruszyła wyprawa, która podąża śladami ekspedycji himalajskich z lat 70. i 80. Dzięki panelom fotowoltaicznym od Columbusa wyprawa zyska nieograniczony dostęp do czystej energii ze słońca.
25.08.2021

Do piątku zgłoszenia do nowego katalogu polskich firm w sektorze jądrowym

Ministerstwo klimatu przypomina, że tylko do piątku 13 sierpnia czeka na zgłoszenia polskich firm do najnowszego katalogu przedsiębiorstw, pracujących dla sektora jądrowego „Polish industry for nuclear energy 2021”.
11.08.2021

Budowę Centrum Czynnej Ochrony Przyrody Wdeckiego Parku Krajobrazowego odwiedził marszałek Piotr Całbecki

Marszałek Piotr Całbecki odwiedził we środę (28 lipca) plac budowy Centrum Czynnej Ochrony Przyrody Wdeckiego Parku Krajobrazowego. Instytucja, która będzie zapleczem edukacyjnym Wdeckiego Parku Krajobrazowego, powstaje w Tleniu (powiat świecki) z udziałem środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014-2020.
29.07.2021

Ministerstwo klimatu aktualizuje katalog firm, mogących działać w sektorze jądrowym

Ministerstwo Klimatu i Środowiska aktualizuje katalog polskich firm, mogących działać w sektorze jądrowym. Włączenie krajowego przemysłu w polski projekt energetyki jądrowej jest jednym celów działań ministerstwa – podkreślił jego szef Michał Kurtyka.
01.07.2021

„XYLOPOLIS” – MKiŚ oraz Podlaskie wspólnie na Expo 2020 w Dubaju

– Koncentracja na tematyce związanej z klimatem i środowiskiem, w kontekście bezpieczeństwa i jakości życia ludzi, zrównoważonych wzorców produkcji i konsumpcji oraz inwestowania w nowoczesne technologie to wspólne cele, które sprawiły, że zdecydowaliśmy się połączyć siły z Urzędem Marszałkowskim Województwa Podlaskiego podczas Expo 2020 – powiedział minister klimatu i środowiska Michał Kurtyka, 27 maja 2021 roku, podczas konferencji, inaugurującej kampanię promującą „Xylopolis”.
28.05.2021

Wrocław obchodzi Światowy Dzień Bioróżnorodności kampanią "Dzikie w mieście"

Promowanie pozytywnych praktyk, które będą wspierały zwierzęta w miastach i eliminowały sytuacje konfliktowe z ludźmi – to cel nowej kampanii informacyjnej "Dzikie w mieście", organizowanej przez urząd miasta i wrocławskie zoo.
22.05.2021

Jak Polska zaprezentuje się światu OZE podczas Wystawy Światowej Expo 2020 w Dubaju?

Już za 140 dni rozpocznie się największe wydarzenie promocyjno-gospodarcze na świecie – Wystawa Światowa Expo 2020 w Dubaju. Wydarzenie zostało przełożone o rok ze względu na pandemię koronawirusa, lecz utrzymało charakter stacjonarny. Polska wkracza w kluczową fazę przygotowań, za które odpowiada Polska Agencja Inwestycji i Handlu.
14.05.2021

Prezydent Duda po zakończeniu szczytu V4: musimy chronić środowisko i klimat, ale rozsądnie

Musimy chronić środowisko naturalne, jak najszybciej podjąć działania na rzecz ochrony klimatu, ale musi to być zrobione w sposób rozsądny - powiedział prezydent Andrzej Duda w środę po szczycie Grupy Wyszehradzkiej w Juracie. Tematem debaty, mówili liderzy V4, była także energetyka.
11.02.2021

Dziękujemy za wysłane grafiki.