I Środkowoeuropejskie Forum Technologii Wodorowych H2POLAND

Strona główna Energetyka, OZE I Środkowoeuropejskie Forum Technologii Wodorowych H2POLAND

Partnerzy portalu

I Środkowoeuropejskie Forum Technologii Wodorowych H2POLAND  - ZielonaGospodarka.pl
Fot. h2poland.com.pl

Już za niespełna tydzień, w dniach 17-18 maja na Międzynarodowych Targach Poznańskich odbędzie się jedno z najważniejszych wydarzeń - I Środkowoeuropejskie Forum Technologii Wodorowych H2POLAND.

Gospodarka wodorowa jest jednym z obiecujących kierunków ograniczania globalnych zmian klimatu.  Celem nowej inicjatywy Grupy MTP jest stworzenie projektu opartego o współpracę międzyśrodowiskową biznesu, nauki, samorządów lokalnych oraz organizacji pozarządowych na rzecz maksymalizacji udziału polskich zasobów produkcyjnych i usługowych w łańcuchu dostaw w toku realizacji inwestycji wodorowych. To konieczne działania w dążeniu do nowoczesnej i neutralnej dla klimatu gospodarki.

Nie bez znaczenia jest fakt, że Polska jest piątym na świecie i trzecim w Unii Europejskiej producentem wodoru. To zarówno wyzwanie związane z dekarbonizacją tej produkcji, jak i szansa rozwojowa. Polska posiada odpowiednie zaplecze przemysłowe, ale co równie ważne – setki wykwalifikowanych osób, które są gotowe do pracy w tym sektorze. Plany Ministerstwa Klimatu i Środowiska, że do 2030 r. moc elektrolizerów wykorzystywanych do produkcji wodoru w Polsce osiągnąć ma poziom 2 GW. Forum H2POLAND będzie platformą wymiany eksperckiej wiedzy podczas konferencji i debat połączonych z ekspozycją najnowszych rozwiązań poświęconych nisko i zeroemisyjnej gospodarce.

Tematyka H2POLAND wpisuje się w koncepcję  Europejskiego Zielonego Ładu, który w istotnej mierze będzie się opierał na rozwoju technologii wodorowych. Świadczy o tym nie tylko opublikowana przez Komisję Europejską w 2020 roku „Strategia wodorowa dla neutralnej klimatycznie Europy”, ale także plany, jakie przedstawiają poszczególne państwa członkowskie Unii Europejskiej. Wodór ma być paliwem, które zrewolucjonizuje unijną energetykę i umożliwi jeszcze pełniejsze wykorzystanie potencjału źródeł odnawialnych – w celu przybliżenia Europy do neutralności klimatycznej.

Program Forum H2POLAND ▶ h2poland.com.pl

Bilety i rejestracja ▶ mtp-link.pl

***

Na I Środkowoeuropejskie Forum Technologii Wodorowych H2POLAND zapraszają: Samorząd Województwa Wielkopolskiego
Współorganizatorzy H2POLAND Conference:  Cluster of Hydrogen Technologies i Regionalna Izba Gospodarcza Pomorza
Partner merytoryczny: TÜV SÜD Polska Sp. z o.o.
Partner prawny: SMM Legal
Partner Generalny: PKN ORLEN S.A.
Partner Generalny: Agencja Rozwoju Przemysłu S.A.
Partnerzy: STASTO Automation Sp. z o.o. | SES Hydrogen | Konfederacja Lewiatan | ASE - Grupa Technologiczna ASE | Samorząd Województwa Podkarpackiego | Toyota Central Europe – Polska

Partnerzy portalu

ase_390x150_2022

Surowce

 Ropa brent 64,38 $ baryłka  0,00% 21:58
 Cyna 20200,00 $ tona -0,49% 6 paź
 Cynk 3095,00 $ tona 2,25% 6 paź
 Aluminium 2354,00 $ tona 2,88% 6 paź
 Pallad 2680,00 $ uncja  0,00% 21:57
 Platyna 1191,10 $ uncja  0,00% 21:59
 Srebro 25,11 $ uncja  0,00% 21:59
 Złoto 1731,30 $ uncja  0,00% 21:59

Dziękujemy za wysłane grafiki.