Nowe rozwiązanie dla hut stali z piecami elektrycznymi dostępne dzięki globalnemu partnerstwu firm Storage & Transfer Technologies (STT) i Schenck Process

zk

29.07.2022 07:33 Źródło: PR Newswire/Storage & Transfer Technologies (STT)
Strona główna Energetyka, OZE Nowe rozwiązanie dla hut stali z piecami elektrycznymi dostępne dzięki globalnemu partnerstwu firm Storage & Transfer Technologies (STT) i Schenck Process

Partnerzy portalu

Nowe rozwiązanie dla hut stali z piecami elektrycznymi dostępne dzięki globalnemu partnerstwu firm Storage & Transfer Technologies (STT) i Schenck Process - ZielonaGospodarka.pl
Fot. sttsystems.coma

Storage & Transfer Technologies (STT), podmiot należący w całości do Carmeuse, we współpracy z Schenck Process, ma przyjemność poinformować o uruchomieniu nowego systemu wtryskiwania wapna do hut stali z piecami elektrycznymi w różnych lokalizacjach na świecie. Współpraca pozwoli na połączenie wiedzy fachowej każdej z firm w zakresie obróbki wapna, transportu w fazie gęstej i produkcji wapna, aby stworzyć atrakcyjną ofertę rynkową.

Dostosowany do wymogów poszczególnych hut stali, w tym związanych z dostarczaniem wapna, system obejmuje wyładunek z ciężarówki, przechowywanie w silosach, transport pneumatyczny oraz podłączenie przewodów i elementów sterowniczych do dyszy wtryskowej. System można instalować w nowych zakładach lub zintegrować z dotychczasowymi instalacjami.

Dziesięciolecia pracy przy produkcji wapna i jego transporcie oraz doświadczenie w sektorze stali zapewniają bezpieczne, precyzyjne i niezawodne działanie.

„Żadna inna firma nie może zgromadzić takiego zakresu wiedzy fachowej na temat wpływu na płynność cech surowców i procesu produkcji, w tym sposobu transportu wapna w ramach systemu do momentu jego wykorzystania” - powiedział Phil Piggott, wiceprezes ds. sprzedaży i marketingu w Carmeuse. Quinn Shortal, dyrektor ds. operacyjnych w STT, zaznacza, że „każdy zakład ma specyficzne potrzeby, a naszym zadaniem jest współpraca z klientami w celu zapewnienia dostosowania systemu do ich konkretnych wymagań i przewyższenia ich oczekiwań”.

„Bardzo się cieszymy z nawiązania partnerstwa z STT, które ma na celu zapewnienie sektorowi stali bardziej kompleksowego i precyzyjnego rozwiązania do wtryskiwania wapna, które stanowi zwieńczenie wielu lat rozwoju i testowania technologii wtryskiwania prowadzonych przez Schenck Process i bazuje na głównych kompetencjach firmy w zakresie precyzyjnego ważenia i podawania surowca” - powiedział Brad Suter, dyrektor ds. sprzedaży w firmie Schenck Process.

Partnerzy portalu

Surowce

 Ropa brent 64,38 $ baryłka  0,00% 21:58
 Cyna 22775,00 $ tona 1,74% 20 mar
 Cynk 2924,00 $ tona -0,27% 20 mar
 Aluminium 2237,00 $ tona 0,27% 20 mar
 Pallad 2680,00 $ uncja  0,00% 21:57
 Platyna 1191,10 $ uncja  0,00% 21:59
 Srebro 25,11 $ uncja  0,00% 21:59
 Złoto 1731,30 $ uncja  0,00% 21:59

Dziękujemy za wysłane grafiki.